Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Мисля, че те нямат дума точно за такава чушка, така, че пробвай с Chili Papper.

 

А според този сайт

се казва Sweet Banana. :)

 

Благодаря. На мен всъщност ми трябваше снимка на въпросната чушка. Sweet banana не е чорбаджийска, но малко по-надолу на сайта Cayenne свърши работа :)

 

Мерси!

 

А относно Meatloaf...Ако се заслушате в частта от песента, където се включва женски вокал ще разберете...

 

[Girl:] Will you raise me up, will you help me down?

Will you get me right out of this Godforsaken town?

Will you make it all a little less cold?

 

[boy:] I can do that! I can do that!

 

[Girl:] Will you cater to every fantasy I got?

Will ya hose me down with holy water, if I get too hot?

Will you take me places I've never known?

 

[boy:] I can do that! Oh oh, now I can do that!

 

[Girl:] I know the territory, I've been around

It'll all turn to dust and we'll all fall down

And sooner or later, you'll be screwing around

[boy:] I won't do that! No I won't do that!

 

I would do anything for love but i wont do that.

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

А относно Meatloaf...Ако се заслушате в частта от песента, където се включва женски вокал ще разберете...

....

Пък да беше и го превел, че да те разберат всички... :)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. На мен всъщност ми трябваше снимка на въпросната чушка. Sweet banana не е чорбаджийска, но малко по-надолу на сайта Cayenne свърши работа :)

Мерси!

 

Значи в този сайт единственото доближаващо се до чорбаджийска чушка е именно Sweet banana. Cayenne pepper ми е позната и е една от най-лютите чушки, които знам. Внимавай къде вмъкваш това ако пишеш думата да не се изложиш лошо. Не забравяй че най-малкото чорбаджийските чушки са зелени, а не червени, така че и снимката не отговаря.

Link to comment
Share on other sites

Няма чушка, която да е винаги зелена! Всички чушки в един момент почервеняват. Това, че за консервиране не се ползват червени чорбаджийки не значи че няма по принцип. Както зелените домати в туршията.

Link to comment
Share on other sites

С извинение - глупости.

Има маса чушки, които НЕ почервеняват. Ако ти се чете за чушки и видове чушки - Уикипедия е насреща.

 

Убиец, за моя изненада единствената снимка, която намирам - пак на banana и то в микс - е ТУК. Сега нямам повече време да търся :)

Link to comment
Share on other sites

Пък да беше и го превел, че да те разберат всички... :)

 

Бърз смислов превод:

 

Тя му казва:

Позната ситуация, виждала съм я много пъти,

Всичко ще се разпадне, ще пропаднем и ние,

И рано или късно ти "ще обикаляш насам-натам, търсейки да боднеш нещо чуждо"...

 

Па той я лъже:

Няма, ма, няма, всичко ша ти праа само това не!

 

Значи в този сайт единственото доближаващо се до чорбаджийска чушка е именно Sweet banana. Cayenne pepper ми е позната и е една от най-лютите чушки, които знам. Внимавай къде вмъкваш това ако пишеш думата да не се изложиш лошо. Не забравяй че най-малкото чорбаджийските чушки са зелени, а не червени, така че и снимката не отговаря.

 

Пак казвам, че Sweet banana НЕ Е чорбаджийска чушка. Чорбаджийските са дълги, тънки, понабръчкани. А не ми трябва името, за да го сложа на етикета, а за да знам какво да търся в нета за снимка. Ако става за въпрос, Cayenne също НЕ Е чорбаджийска чушка. Няма да се учудя, ако се окаже, че те са регионално разпространени. А това, че е червена не е никакъв проблем. Ако става въпрос, клиента я иска ЖЪЛТА :D Намерих си я зелена, защотото от зелено по-лесно се прави жълто, отколкото от червено. Етикетът вече е готов и замина за печат. Благодаря на всички за неимоверния интерес към чорбаджийските чушки :D

Link to comment
Share on other sites

Имам следния въпрос - искам да запиша курс по немски език(вечерен или събота и неделя), но като написах в Гуугъл за Пловдив ми излезнаха толкова много езикови центрове, а същевременно с толкова малко информация (кратко резюме, и-мейл и тел за връзка) относно начина на протичане, с колко човека в група, кога се започва, колко е заплащането, какви са нивата и подразделенията...

Та ако някой е ходил на такива курсове по съответния език(а дори да не е точно на този език) във някой от многобройните центрове, нека сподели опита и впечатленията си. Приемам всички предложения и препоръки, стига да са обосновани(а не че някой чул от еди-кой си че еди-къдеси преподават добре). Благодаря ви предварително. :)

Link to comment
Share on other sites

ital-pep.jpg

мисля че е това

PEPPER PEPPERONCINI ITALIAN

 

edit:малко съм закъснял :)

 

SouLReAVeR Posted Today, 16:02

Имам следния въпрос - искам да запиша курс по немски език(вечерен или събота и неделя), но като написах в Гуугъл за Пловдив ми излезнаха толкова много езикови центрове, а същевременно с толкова малко информация (кратко резюме, и-мейл и тел за връзка) относно начина на протичане, с колко човека в група, кога се започва, колко е заплащането, какви са нивата и подразделенията...

Та ако някой е ходил на такива курсове по съответния език(а дори да не е точно на този език) във някой от многобройните центрове, нека сподели опита и впечатленията си. Приемам всички предложения и препоръки, стига да са обосновани(а не че някой чул от еди-кой си че еди-къдеси преподават добре). Благодаря ви предварително. xmas.gif

 

Това получих като спам преди няколко дни на е-мейла:) http://www.linguamundi.org/plovdiv/schedule.php

Edited by peet
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча фирма за PVC дограма!

да махат стара дограма

и да слагат нова в рамките на 1 ден

да имат гаранция

да поставят и ролетни щори

АLTEST, за съжеление тел. не мога да ти дам просто защото нямам подръка, но едва ли са трудни за намиране.

Вратите вкъщи на баня и тоалетна са от тях, много съм доволен от качество, работа и отношение към клиента. А и като гледам новите строежи из града(по-баровските коопераци) са с тях, така че едва ли би сгрешил ;)

Link to comment
Share on other sites

Какви са размерите на стандартен, фирмен печат?

 

ПП намерих 40-45 мм.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Кога щяха да отварят новите магазини на puma и nike в екселсиор ?

 

Predi 2-3 dena bqh ... i si gi imashe magazinite ... no modelite bqha pod vsqkakva kritika na maratonki, a dreshkite bqha super ograbeni nqmashe nikakyv izbor.

 

PS: sry za 6likovicata ma sym s nof win :lol:

Link to comment
Share on other sites

Как мога от дадена снимка или рисунка да направя графика и/или да извлека само контурите?

Link to comment
Share on other sites

Как мога от дадена снимка или рисунка да направя графика и/или да извлека само контурите?

 

Във Фотошоп има тази функция.

Edited by funakoshi
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от къде мога да си зема Playstation 2 под наем , че ми се е доиграло

 

Мисля че малко по-надолу от Военна болница има 1 видеотека, където дават под наем ПС2. До магазин за дрехи се намира.

Link to comment
Share on other sites

Трябва им коаксиален кабел 50 ома, работещ на 1.8 ghz със затихване до 10db на 50м.

 

Препоръчани са ми екофлекс 15, еърсел 7, еърком +, макар вече да губя надежда, че ще ги открия.

 

Квазер имат подобен кабел, но не и наличен, освен това не гарантират затихването, което е много важно за мен. Да не говорим че е китайски....

 

Опитвам се да се свържа с ВикиВат в момента, но подозирам и там неуспех

 

Дайте идея къде другаде мога да открия такъв кабел

 

EDIT: Викиват имат някакъв кабел 50 ома, но не знаят нищо за него, което не ме устройва...

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Във Фотошоп има тази функция.
Не се и съмнявам, че я има. Упътване ми трябва, а не къде я има.
Link to comment
Share on other sites

Трябва им коаксиален кабел 50 ома, работещ на 1.8 ghz със затихване до 10db на 50м.

 

Препоръчани са ми екофлекс 15, еърсел 7, еърком +, макар вече да губя надежда, че ще ги открия.

 

Квазер имат подобен кабел, но не и наличен, освен това не гарантират затихването, което е много важно за мен. Да не говорим че е китайски....

 

Опитвам се да се свържа с ВикиВат в момента, но подозирам и там неуспех

 

Дайте идея къде другаде мога да открия такъв кабел

 

EDIT: Викиват имат някакъв кабел 50 ома, но не знаят нищо за него, което не ме устройва...

 

Испанските къщи в Тракуя. Там има магазин за части за кабелни мрежи и имат от пиле мляко. Мисля, че се казва KST или нещо такова. Имат почти всичко, така че мисля, че ще ти свършат работа. Ако не поне ще те насочат откъде може да намериш и дали изобщо може да се намери такова нещо.

Link to comment
Share on other sites

Някой много бързо ако е възможно да ми даде линк за сигурна" онлайн ТВ, където да мога да гледам БТВ...без никакви проблеми и сложни регистрации, плс :(

http://free-online-tv.info/page.php?10

пусни си БТВ 2... в момента гледам мача така :)

трябва да имаш само WMP 9+...

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...