Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

3 hours ago, RaptoR said:


Виждам че пак плямпаш небивалици и не си в час. Лимити сто хиляди лева БЕЗ ЗАЯВКА га ма няма. Дори със заявка таксите са високи в някои банки. Да не говорим, че в идиотска банка като Уникредит например те карат да ПИШЕШ ОБЯСНЕНИЯ ЗАЩО СИ ТЕГЛИШ ПАРИТЕ (?????!?!?!) Дневните сметкови лимити СТАНДАРТНО са 3000 лева без заявка. Можеш разбира се да изтеглиш и повече, но дори при 3001 лева таксата гони 40 лева (при няма и 4 до 3000). Пак се обаждаш де не требе. Всяка седмица казах тегля пари, понякога повече от веднъж. Тоест 3000 на седмица и това само аз, понеже не съм единствен, теглят се пари и за други неща. 

Баси, а аз си мислех, че канадските банки за иззедници. Значи от моята банка, когато тегля пари, без значение дали от собствен банкомат или на гише не ми взимат дори и цент. И всичко това се покрива от една постоянна месечна такса от $15.

 

Между другото, все забравям да благодаря на @plameni дето ме открехна за Wise - независимо от врътките, които трябваше да направя за преводите, курса, който дадоха просто сцепи мрака отвсякъде и спокойно мога да кажа на всички банки ДГД. С таксите по обмена и превода на парите в българска смекта, курса ми излезе $1.45 (това преди малко повече от седмица). Как ги правят тия хватки, нямам никаква идея, ама им свалям шапка. :bowdown: :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сега виждам, че Булбанк имат такса за предварително погасяване на кредит от 2/4% !?!? Нали това го бяха махнали?

Поне аз като си приключих преди 2 години някъде ипотеката при тях нямах такава такса по договор.

Пак ли са върнали тази простотия

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

Да бе ама ся лихвите са ниски ;) 

Това ще е само още няколко месеца.

 

Да се включа и аз с въпрос. Някой летял ли е с Ryan и Wizz? Има ли нещо различно спрямо това с нормална компания? През годините съм летял много, но никога с нискотарифна компания.

Link to comment
Share on other sites

Не, няма нищо различно. Само размера на багажа и липсата на храна по време на полет.

Последното се налага все повече и в другите авиокомпании.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, w00x said:

Не, няма нищо различно. Само размера на багажа и липсата на храна по време на полет.

Последното се налага все повече и в другите авиокомпании.

Багажа няма да е проблем. Платил съм за много куфари и килограми. А това с храната го правят и големи авиокомпании. Австрийските авиолинии например. При тях вече няма. Дават ти едно меню с абсурдни цени. Турските пък са свалили качеството на хранта. Доста е надолу спрямо преди. Ще видим как ще е с тези нискотарифните.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Как ги правят тия хватки, нямам никаква идея

 

С гъвкави и адекватни решения, огромен оборот и изключително ниски разходи,  в сравнение с offline-банките.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, netrootbg said:

Багажа няма да е проблем. Платил съм за много куфари и килограми. А това с храната го правят и големи авиокомпании. Австрийските авиолинии например. При тях вече няма. Дават ти едно меню с абсурдни цени. Турските пък са свалили качеството на хранта. Доста е надолу спрямо преди. Ще видим как ще е с тези нискотарифните.

 
Значи нищо различно няма да забележиш. А, да. Също така, често летят до малки летища, далеч от големите населени места, но това вече си го видял.

На някои летища може да има много лоша организация на полетите обаче. Предимно на малки летища. В Четвъртък пътувах от Буве до София и в рамките на 10 минути, в графика имаше сложени за излитане 10 самолета. Опашката за секюрити чек 40 минути преди излитане на полетите, беше към 400 човека, поне. Полетите излетяха с по 1 час закъснение и то единствено, защото вадеха от опашката хората, чиито полети излитаха най-скоро, за да ги наредят за проверка. Ако не ни бяха викнали да прередим останалите чакащи и полетът не беше отложен с 40 минути, гаранция щяхме да изпуснем самолета. За капак, на магистралата чежду Париж и Буве имаше катастрофа и автобусът вместо за 1 час, взе разстоянието за 2.

Link to comment
Share on other sites

Мдам, зависи от къде летиш… примерно на Шарлероа в Белгия е същата работа като на Буве… до като в Неапол няма такива драми….но е добре да отидеш по-рано. По-добре да се моткаш един час на летището, отколкото да се притесняваш и да бързаш….Защото на не всички летища вадят хора от опашката за най-скорошния полет…..

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, netrootbg said:

Турските пък са свалили качеството на хранта. Доста е надолу спрямо преди.

Не знам как е било преди, но турците ми дадоха пълна храна и по време на твърде краткия полет от Истанбул до София. Стюардесата още не беше приключила с раздаването на манджата за последните редове и самолета почна да се снишава за кацане, голям майтап. :lol:

 

10 hours ago, plameni said:

 

С гъвкави и адекватни решения, огромен оборот и изключително ниски разходи,  в сравнение с offline-банките.

Явно. Това на практика в момента е единствения разумен вариант за прехвърляне на пари, всичко друго дере кожи. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако е от Летище София имай едно на ум. Миналата година 4 или 5 полета тръгваха през 10 минути и стана страшна навалица. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Mockingbird said:

Мдам, зависи от къде летиш… примерно на Шарлероа в Белгия е същата работа като на Буве… до като в Неапол няма такива драми….но е добре да отидеш по-рано. По-добре да се моткаш един час на летището, отколкото да се притесняваш и да бързаш….Защото на не всички летища вадят хора от опашката за най-скорошния полет…..

Единият ми полет е точно от Шарлероа... Значи ще трябва да си оставя малко аванс.

30 minutes ago, Godfather said:

Не знам как е било преди, но турците ми дадоха пълна храна и по време на твърде краткия полет от Истанбул до София. Стюардесата още не беше приключила с раздаването на манджата за последните редове и самолета почна да се снишава за кацане, голям майтап. :lol:

 

Явно. Това на практика в момента е единствения разумен вариант за прехвърляне на пари, всичко друго дере кожи. :)

Те за храна дават, но качеството не е каквото беше преди Ковид-а. Поне дават и метални ножове и вилици. Преди това само Египетските авиолинии го правеха.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Не знам как е било преди, но турците ми дадоха пълна храна и по време на твърде краткия полет от Истанбул до София. Стюардесата още не беше приключила с раздаването на манджата за последните редове и самолета почна да се снишава за кацане, голям майтап. :lol:

Той говори за качество, не количество

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Godfather said:

Баси, а аз си мислех, че канадските банки за иззедници. Значи от моята банка, когато тегля пари, без значение дали от собствен банкомат или на гише не ми взимат дори и цент. И всичко това се покрива от една постоянна месечна такса от $15.


Тука няма такъв филм, а таксата за обслужване (още един чеп) е годишна. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, netrootbg said:

Единият ми полет е точно от Шарлероа... Значи ще трябва да си оставя малко аванс.

 

Там, ако си два часа преди полета, както си препоръчват нормално, ще се справиш и вероятно ще чакаш малко за отваряне на гейта….Особено ако нямаш багаж за чекиране. Щото аз на големи летища си позволявам да отивам по-късно и никога не съм имал проблеми, даже съм чакал доста след секюрити чека….

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mockingbird said:

Там, ако си два часа преди полета, както си препоръчват нормално, ще се справиш и вероятно ще чакаш малко за отваряне на гейта….Особено ако нямаш багаж за чекиране. Щото аз на големи летища си позволявам да отивам по-късно и никога не съм имал проблеми, даже съм чакал доста след секюрити чека….

Никога не отивам в последния момент на летището, напротив. Сега като идвах насам, полета ми беше в 6 вечерта от Ванкувър, а отидох още на обяд, най-вече заради приятното време прекарано в ложата, за която имам безплатен достъп. :)

Link to comment
Share on other sites

Много разтегливо. Какво разбираш под комфортно? Да не правиш никакви маневри при излизане ли? Или при паркиране да не се чудиш да задереш колата пред теб?

За жени:  3хL :)

Според шофьора L + 1, 1.2m

На мен примерно не ми пречи да направя 2-3 маневри за да изляза - т.е да дам назад, да въртя колкото може, после пак малко назад и да се измъкна. Но други може да искат - пали, врътка и излиза

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Една бивша съфорумка така беше паркирала, че се наложи да викат паяк... Никой не успя да и изкара колата. За това обаче се искат специални усилия, познания и капчица женски ген.

Link to comment
Share on other sites

On 5/26/2022 at 11:11 AM, mIRCata said:

Той говори за качество, не количество

Като говорихме за храната по самолетите. Явно някога е било и така

https://9gag.com/gag/a51x8Rg :)

https://pulptastic.com/the-60s-had-gourmet-plane-food-and-we-are-all-so-jealous/

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...