Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да. Ама нямам зелена карта за чужбина. Просто листа, който стои в картончето. Никога не съм го разглеждал, а сега го няма и не знам дали е ок са карам без него. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

След като установих, че прозорците, които искам, могат да станат с алуминиева дограма, търся вариант за комарници за плъзгащи прозорци. Един вариант е с втора рамка, но този струва  1000 лв. Мисля, че не е оправдано да се дават толкова пари за един комарник. Някой ползва ли комарници на плъзгащи се прозорци да даде идея?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vikktor said:

След като установих, че прозорците, които искам, могат да станат с алуминиева дограма, търся вариант за комарници за плъзгащи прозорци. Един вариант е с втора рамка, но този струва  1000 лв. Мисля, че не е оправдано да се дават толкова пари за един комарник. Някой ползва ли комарници на плъзгащи се прозорци да даде идея?


Викторе, да си туриш алуминий вкъщи е леко самоубийство. Просто казвам. 

Link to comment
Share on other sites

Защо? Някак си реших, че алуминиевата рамка няма чак толкова осезаемо да промени температурата на терасата. Кажи какво имаш предвид, моля.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vikktor said:

Защо? Някак си реших, че алуминиевата рамка няма чак толкова осезаемо да промени температурата на терасата. Кажи какво имаш предвид, моля.


Казвам ти веднага - обезсмисляш всякакъв вид изолация. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Казвам ти веднага - обезсмисляш всякакъв вид изолация. 

 

Все пак е тераса. След тези прозорци има и други, ПВЦ :D

Алуминиевата ми дава възможност да сложа всички прозорци отваряеми, докато при ПВЦ за 2х пари и отгоре ще мога да сложа само средните отваряеми

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikktor said:

 

Все пак е тераса. След тези прозорци има и други, ПВЦ :D

Алуминиевата ми дава възможност да сложа всички прозорци отваряеми, докато при ПВЦ за 2х пари и отгоре ще мога да сложа само средните отваряеми


Не ти знам схемата, само те предупреждавам. Аз алуминий слагам дамо на халета и складове, имам за съжаление у дома и единия прозорец буквално ми иде да го избия. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vikktor said:

А по въпроса за комарник на плъзгащи прозорци?


Тука ще си питаш доставчиците,  как да ти го кажа аз? Има варианти най-вероятно, но ще трябва да е още един ред, усложнява се... И наистина не се сещам в момента как ще се получи.

Link to comment
Share on other sites

Именно. Още една рамка и комарници са 1000 лв. Знам, че "кефа цена няма" ама ебахти кефа за 1000 лв. То пък и един кеф.... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vikktor said:

Именно. Още една рамка и комарници са 1000 лв. Знам, че "кефа цена няма" ама ебахти кефа за 1000 лв. То пък и един кеф.... 


И преди съм ти го казвал - не съм у вас да ти угодя, а и определено много често ти сам не знаеш какво искаш.  Споделям ти моя опит и се опитвам да ти помогна. Ти се напъваш на подвижна конструкция на малка домашна тераса. Поради что няма как да разбера. Но като искаш да си угаждаш, си плащаш. 

Link to comment
Share on other sites

Надявах се, че пасете трева и не сте забелязали несигурността ми. Така е. 

1. силно нерешителен съм

2. често не знам какво искам

-- дължи се на това, че не знам какви възможности имам. 

 

Теолино имат 35% намаление до 9.05. Само информативно.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vikktor said:

Надявах се, че пасете трева и не сте забелязали несигурността ми. Така е. 

1. силно нерешителен съм

2. често не знам какво искам

-- дължи се на това, че не знам какви възможности имам. 

 

Теолино имат 35% намаление до 9.05. Само информативно.


Нека да позная - в почти 100% от случаите е, защото не знаеш какво да очакваш. :)

Link to comment
Share on other sites

Това, да. И не искам да се разочаровам. 

Като ида някъде и питам нещо - винаги ми предлагат най-скъпия вариант. Не винаги е необходимо. И ако не знам, че има други вариант, то ще ми вземат парите и в последствие ще се окаже, че не съм искал това.

Link to comment
Share on other sites

Или пък понякога просто ти предлагат това, което може да се случи. Аз без да съм някакво инженерно светило ти споменах, че без още един ред не виждам как ще мине. Ако ти успееш да го изобретиш - ще те поздравя. 

Link to comment
Share on other sites

С плъзгаща няма да стане. Търся варианти. Има някви ролетни. Тип външни ама комарници. Може и да стане. Зависи каквс ширина предлагат. В краен случай трябва да сложа статични и да си ги свалям като искам. Ама то пак трябва рамка.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vikktor said:

С плъзгаща няма да стане. Търся варианти. Има някви ролетни. Тип външни ама комарници. Може и да стане. Зависи каквс ширина предлагат. В краен случай трябва да сложа статични и да си ги свалям като искам. Ама то пак трябва рамка.

Ще снимам после като имам време и ще ти покажа на заварена 8м плъзгаща алуминиева дограма какъв комарник направих. 
И ще снимам другата тераса, която няма козирка отгоре, как е направена с ПВЦ дограма и всички прозорци отваряеми.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktor said:

 

Все пак е тераса. След тези прозорци има и други, ПВЦ :D

Алуминиевата ми дава възможност да сложа всички прозорци отваряеми, докато при ПВЦ за 2х пари и отгоре ще мога да сложа само средните отваряеми

Алуминият е прекрасен термо мост. Както всъщност и всеки метал. Но от общо достъпните, само бакърът подминава алуминА като проводимост.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Виктор, на теория за плъзащи комарници и прозорци ти трябва тройна каса, за това се оскъпява толкова. И казвам на теория, защото си мисля, че винаги е възможно някакво побългаряване... Но пък като си представя плъзгането, някак не виждам къде и как ще се монтира комарника....така че.... 

Има си прекъснат термо мост в алум.дограма....няма проблеми с нея... 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mockingbird said:

Има си прекъснат термо мост в алум.дограма....няма проблеми с нея... 


Не говори глупости на квадрати

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

 

Има си прекъснат термо мост в алум.дограма....няма проблеми с нея... 

Викаш, профилът е със съставна конструкция и отделните му части са сглобени с полимерни вложки помежду си ли?

Аре недей де....

 

Не ме карай да ти обяснявам какво е това нещо прекъснат или пренасочен термомост. Какво е приложението му. Къде се използва.  И яде ли се то или се пие.

Link to comment
Share on other sites

На мен лично по тази тема да ми кажеш всичкоразбирач е.... леко.... (ще спестя квалификациите), нелепо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...