Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как се подават сигнали за нарушения на НСО?

Един дебил изскочи да изпреварва в насрещното, където бях аз със семейството си и започна да мига да му правя път. Дори не беше пуснал сирената, само бурканът му мигаше...

Даже не буркан, ами две мижави лампички (синя и червена) на предното стъкло.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, earache said:

Как се подават сигнали за нарушения на НСО?

Един дебил изскочи да изпреварва в насрещното, където бях аз със семейството си и започна да мига да му правя път. Дори не беше пуснал сирената, само бурканът му мигаше...

Даже не буркан, ами две мижави лампички (синя и червена) на предното стъкло.

 Би трябвало да имат инспекторат към службата.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.

АКо искам да отида до Хижа Здравец, ще ми трябва ли винетка, понеже няколко човека от околни села ми казват, че не било нужно.

Link to comment
Share on other sites

Не мисля - поне за трасето към вилата през Първенец и Храбрино знам, че минаваме метър. Предполагам и за Марково важи тая схема, а едва ли някой ще монтира камери само за х.Здравец. 

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз така знам, че веднага след табелата и ти трябва винетка включително и за околовръстното, защото и там съм виждал  от тези баничарките на BGTOL, както и на кръговото на Хижа Здравец, но това беше преди години - а сега няколко колеги ми казаха, че имало някакви промени, но ми се искаше да чуя повече коментари.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ton4o said:

Абе и аз така знам, че веднага след табелата и ти трябва винетка включително и за околовръстното, защото и там съм виждал  от тези баничарките на BGTOL, както и на кръговото на Хижа Здравец, но това беше преди години - а сега няколко колеги ми казаха, че имало някакви промени, но ми се искаше да чуя повече коментари.

Няма промени. Може да се правят на луди, но ти си поемаш риска.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ton4o said:

Абе и аз така знам, че веднага след табелата и ти трябва винетка включително и за околовръстното, защото и там съм виждал  от тези баничарките на BGTOL, както и на кръговото на Хижа Здравец, но това беше преди години - а сега няколко колеги ми казаха, че имало някакви промени, но ми се искаше да чуя повече коментари.


Още в началото на тия истории близките до Пловдив села изригнаха. За Коматево - Първенец - Храбрино гарантирам, че винетен знак НЯМА. Проверявал съм, защото в един момент осъзнах, че се разкарвам до вилата с градската кола без винетка. Никакви грижи. 
Ето и разправиите около Ягодово и Катуница. Към Марково не съм ходил отдавна и не знам дали има знак. 

https://darikradio.bg/sled-agodovo-i-katunica-otpada-vinetkata-i-za-oste-edna-patna-otsechka-do-plovdiv.html

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mockingbird said:

За околовръстното със сигурност ти трябва винетка. 

https://maps.app.goo.gl/JqVKu66gNT1TghVSA


То по принцип и за Асеновград си трябва, но никой никого не закача. Някой виждал ли е тол кола близо до града освен на Кемера? Не знам до Труд как е положението, но след данданиите мисля оставиха хората на мира. Същото стана и в София. Тогава тулупа лично разпореди, понеже нали АПИ му е бащиния... 

Link to comment
Share on other sites

Да, той тулупа разпореди за София и го има официално и за Варна важало същото, като също го има официално - докато при нас в Пловдив, явно е някакво негласно договаряне и затваряне на очите на съответния орган.

Доколкото си спомням, някога на селата им е било предложено вместо "села", да се включат като квартали на Пловдив, тогава винетките отпадат, но знам, че селата се дърпат, заради по-ниските им данъци сгради и автомобили.

Link to comment
Share on other sites

Това че не те закача, не значи че не може да изгориш. Околовръстното и пътя към Асеновград е републиканска пътна мрежа и винетката е задължителна... 

Всъщност големия проблем на Пловдив е, че е единствената община в България, съставена от едно-единствено населено място и е заобиколена от републикански пътища... И проблема не е само до винетката... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

И въпректи това проблеми реално няма и явно изобщо не е случайно, а именно за да няма брожения. За трасето до Храбрино, а вероятно и чак до Ситово съм абсолютно сигурен. Напълно логично е същото да бъде положението и с Марково, Брестник, Куклен, цялата яка. Няма снимачка по трасето и до Асеновград, уж имало винетен знак до караулката, но коли на бгтол никога не съм виждал или чувал да стоят по отсечката. Ходил съм неведнъж до разсадника до КЦМ без винетка... На изток снимачката е чак на кантон Садово, но почти ежедневно бгтол кола стои на Кемера. Не знам как е положението на север, но ако не се лъжа снимачката е след Труд. Който пътува нататък да каже. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, netrootbg said:

Колите на bgtoll не са единствените които снимат за винетка... Камерите на АПИ правят същото.


А ся прочети пак какво съм написал. 

Link to comment
Share on other sites

Е хубаво де, това че не се вижда кола на BG Toll, означава ли, че не се изисква винетка? 

И ако видите кола на BG Toll какво - обръщате наобратно ли? 

 

Не ми отговаряйте, въпросите ми се риторични. 

 

Аз съм си стриктен и ако нямам винетка - не излизам. И до Джъмбо не съм ходил без винетка. Къде видя камера - намалям допълнителни и изибщо не ме интересува за винетки ли е, приброителна ли е или за скорост. Не искам да го казвам, ама за т'ва сме на тоя хал - щото всички се чудим как да се изтарикатим. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, vikktor said:

Не искам да го казвам, ама за т'ва сме на тоя хал - щото всички се чудим как да се изтарикатим. 

+1

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, vikktor said:

Аз съм си стриктен и ако нямам винетка - не излизам. И до Джъмбо не съм ходил без винетка. Къде видя камера - намалям допълнителни и изибщо не ме интересува за винетки ли е, приброителна ли е или за скорост. Не искам да го казвам, ама за т'ва сме на тоя хал - щото всички се чудим как да се изтарикатим. 


Тук не става въпрос за изтарикатяване изобщо. 

Link to comment
Share on other sites

Тъй като лятото ще ходим в Гърция и се сетих, че имам теглич, та има ли някаква драма при влизане/пребиваване ? 

Имам основата, която е самата задна греда на колата. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kotora said:

Тъй като лятото ще ходим в Гърция и се сетих, че имам теглич, та има ли някаква драма при влизане/пребиваване ? 

Имам основата, която е самата задна греда на колата. 


И аз останах като гръмнат, но подлежиш на глоба - тия са ТОТАЛНИ ИДИОТИ :laughing1:
Махни го ако можеш. Също така и радари не трябва да има видни. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...