Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Незнам дали ще помогне в случая, но в белите държави подобни проблеми се отстраняват от дистрибутора на марката и разходите се покриват от автокаското. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, Ferante said:

Незнам дали ще помогне в случая, но в белите държави подобни проблеми се отстраняват от дистрибутора на марката и разходите се покриват от автокаското. :) 


За гаранционни коли, може би? Не вярвам да тръгнат да боядисват всяка кола...

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш каско и ако застрахователя одобри щетата, ще ти го направят и на извънгаранционна кола. НО, трябва причината за щетата да е достатъчно уважителна, за да се навият застрахователите да ти изплятят щетата. Не отдавна аз имах един подобен казус, по принцип имам пълно автокаско и в подземения ни гараж по невнимание, когато отвори багажника на колата, баща ми го надра горе в едни тръби за въздуховод. Отивам аз и им казвам случая, като им казах истината, вместо да излъжа с нещо от сорта, че е паркинг щета, точно защото съм с пълно автокаско. Да, ама се оказа, че са пеееерази и не ми я одобриха. 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, chasti said:

 

Това е нереално. Първия резултат дето намирам.

За 200лв ще боядисам направо двата детайла...


Не само, че е реално, но дори е евтино. За 200 лева ако боядисаш някъде два детайла качествено (не в гаража) ми се обади. Най-евтината цена е 150 за детайл и това е отпреди всичко да скочи.
 

11 hours ago, Ferante said:

Незнам дали ще помогне в случая, но в белите държави подобни проблеми се отстраняват от дистрибутора на марката и разходите се покриват от автокаското. :) 


В белите държави подобни истории са само мит. Не че няма гаражни изпълнения и там, но и те си знаят интереса. Там директно се подменя и се дерат три кожи. Племенницата ми чукнала на майка си джипа леко отзад, заради което директно сменили целия бар с дръжката и осветлението там - 5000 долара, честито. И майка й й връчи сметката между другото... Аз си глътнах математиката. 

============================

 

Този проблем с лака го имам и аз и то върху аерографията, но е много трудно решим и иска минимум приятелско отношение. Шкури се с няколко шкурки с три нули много внимателно и след това се лакира наново, като най-добре целия детайл. ЕСТЕСТВЕНО обаче кретенът ще си направи сметката, че за това време ще изкара поне двойно пари с по-малко труд и естествено ще те прати за водица.  

Link to comment
Share on other sites

 

33 minutes ago, RaptoR said:

обаче кретенът ще си направи сметката, че за това време ще изкара поне двойно пари с по-малко труд и естествено ще те прати за водица.  

Което само показва колко тъп и прост и не ставащ за търговец е българинът. Подобен случай имах с един стъклар, дето беше отстрани на Каменица. Трябваше да ми се смени едно стъкло на стълбището на блока. Тоя първо ме мота 2 пъти да му се обаждам след 2 седмици, че имал време и накрая - ми то много работа, пък ще ти взема малко и ми отказа. Все едно аз определям цената.

Ми ще ми вземеш, колкото смяташ, че искаш бе бауш! Има работа за вършене, казваш цена за труда която те устройва за времето и материалите. Аз решавам дали го правя или не, аз съм на зор. А не - за това време ще взема от други повече пари, ай чао. Ми не. За това време и от мен може да вземеш същите пари, че и повече. С бързата работа изкарва за толкова усилия за толкова време Х пари. Тази работа ще отнеме еди колко си време за път, труд, еди колко си за материали. Смяташ си нещата пропорционално, ето ти цената, решавай. Ако не искаш, имам и други клиенти, не е като да няма работа. Казват ти цена на услугата - или я приемаш или не. В бума на строенето разните майстори за вътрешните неща - плочки, водопроводи като бяха заляти с поръчки искаха едни цени за да дойдат, като удари кризата сами се обаждаха за нещо за вършене.

Затова има случаи като един в щатите дето катери на 6 месеца да смени 1 крушка на една кула и взима 20к$ за това. Щото друг луд няма. Колкото поиска, толкова. Ако не да търсят друг луд.

В Турция в едно заведение влезнахме и тъста пита имате ли еди коя си бира. - Разбира се, заповядайте. Сядаме, а собственика се изстреля към близкия магазин да купи точно тази бира, че я нямаше нея. И ни я продаде( на печалба), и други работи продаде за ядене и пиене, не ни върна щото я нямал и не му се разхождало до магазина.

 

Аз съм сигурен, че ако си на път да загубиш/увредиш тази рисунка на колата ти, и много държиш да я запазиш и човека, който може да го направи качествено и гарантирано няма да я осере, ще му дадеш повече пари, отколкото вървят "нормално" тези неща на пазара. Само защото ще е единствения решил да я прави.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

@RaptoRИ ще ми останат от 200те лева, но за мен цените са други.

Не е в камера, но резултатът е повече от приемлив. Човекът с това се занимава цял живот.

@mIRCataАко е още за смяна джама, кажи :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, chasti said:

@RaptoRИ ще ми останат от 200те лева, но за мен цените са други.

Не е в камера, но резултатът е повече от приемлив. Човекът с това се занимава цял живот.


Да ме прощаваш, но аз талиги за вапцане нямам. И аз имам такъв човек, но той поне си превърна гаража в камера и е наистина способен. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да препоръча човек за парапет? Трябва ми за външно стълбище, като Галя не харесва тип ковано желязо, пък аз искам да се разглобява за удобство при вкарване на мебели. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, jozo said:

Някой да препоръча човек за парапет? Трябва ми за външно стълбище, като Галя не харесва тип ковано желязо, пък аз искам да се разглобява за удобство при вкарване на мебели. 


Треудна ралта и са мноо нагли парапетаджиите (то ото другите не са). Аз навремето моя с много мъка - адски криви стълби - си го направих сам. Ако стълбите са ти ОК отиваш в ПРОФИЛ, купуваш си компонентите и си го правиш. Никак не е трудно. Ако не - зимаме некви тонове бири и го правим заедно. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея за качеството на мебелите от КАРЕ: https://www.kare.bg/bg
 

Цените на някои от продукти (става дума за диваните им) им са съмнително по-ниски сравнени с други качествени марки. Та се чудим дали не са направили сериозен компромис в качеството.

 

Мисля си да поръчаме, пък ако не става, ще им върнем артикула.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, RaptoR said:


Треудна ралта и са мноо нагли парапетаджиите (то ото другите не са). Аз навремето моя с много мъка - адски криви стълби - си го направих сам. Ако стълбите са ти ОК отиваш в ПРОФИЛ, купуваш си компонентите и си го правиш. Никак не е трудно. Ако не - зимаме некви тонове бири и го правим заедно. :laughing1:

 

Мисля, че ще трябва да ползвам опция номер 3.  Естествено, че не са прави стълбите, но ги замязахме да го изправя, сега лепя плочки. Получих и първата оферта от 550 лв., която не ми се струва много О.К за няколко алуминиеви тръби, дето нямат и 2 метра...

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, jozo said:

 

Мисля, че ще трябва да ползвам опция номер 3.  Естествено, че не са прави стълбите, но ги замязахме да го изправя, сега лепя плочки. Получих и първата оферта от 550 лв., която не ми се струва много О.К за няколко алуминиеви тръби, дето нямат и 2 метра...


Тва ти казвам, че от едно време се лигавеха на 150-200 лева метъра... 

Link to comment
Share on other sites

Хора, интернет на лаптопа ми от известно време е супер нестабилен. WiFi постоянно се разкача. Сутринта махнах тикчето на allow this device to turn off…. в power management и се оправи. Но сега отново е леж и так като гледам, прекъсва така само на лаптопа, защото пиша от тела и няма проблем. 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

Хора, интернет на лаптопа ми от известно време е супер нестабилен. WiFi постоянно се разкача. Сутринта махнах тикчето на allow this device to turn off…. в power management и се оправи. Но сега отново е леж и так като гледам, прекъсва така само на лаптопа, защото пиша от тела и няма проблем. 

Колко утройства имаш закичени на рутера? Какъв е рутера?
При мен на равни разстояния гсм и лаптоп до рутер винаги дропва първо лаптопа. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vikktorpenchev said:

Хора, интернет на лаптопа ми от известно време е супер нестабилен. WiFi постоянно се разкача. Сутринта махнах тикчето на allow this device to turn off…. в power management и се оправи. Но сега отново е леж и так като гледам, прекъсва така само на лаптопа, защото пиша от тела и няма проблем. 


Имам го тоя проблем и аз с по-стар лаптоп. Рестартираш уайфито му и тръгва, но понякога си прекъсва. Особено пък като бях с рутера Бъфало, дето взех от Теди, буквално на час-два ми ги въртеше тия. Така и не можах да се сборя с тая машина. Сега с Асуса го прави по-рядко, но го прави. Проблемът си е в лаптопа и неговата карта. 

Link to comment
Share on other sites

Рутера е totolink ac4700 и до преди седмица-две нямах никакъв проблем.

Лаптопа е MSI на година и половина. 
Имам закачени 7 устройства константно.

@RaptoRсигурно нямаше да мрънкам ако е на час-два, но то е постоянно. Тъкмо се закачи и след 5 секунди спира, после мрежата я няма, появява се и трябва ръчно да се свържа. Свързвам и пак същото. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vikktorpenchev said:

Хора, интернет на лаптопа ми от известно време е супер нестабилен. WiFi постоянно се разкача. Сутринта махнах тикчето на allow this device to turn off…. в power management и се оправи. Но сега отново е леж и так като гледам, прекъсва така само на лаптопа, защото пиша от тела и няма проблем. 

 

Каналите на рутера автоматични ли са или ръчно си ги настроил?

 

9 hours ago, Ferante said:

Някой има ли идея за качеството на мебелите от КАРЕ: https://www.kare.bg/bg
 

Цените на някои от продукти (става дума за диваните им) им са съмнително по-ниски сравнени с други качествени марки. Та се чудим дали не са направили сериозен компромис в качеството.

 

Мисля си да поръчаме, пък ако не става, ще им върнем артикула.

 

Къде са тия евтини дивани? :D Аз виждам само по 2000-3000лв за троен.
Иди в шоурума и ги виж дали стават, какво го мислиш толкова? :) И без това трябва да видиш дали е удобен.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

Сканирай с телефона подходящия канал за 2.4 и 5Ghz и го настрой ръчно.

Аз ползвам WiFiMan за Андроид.


това ли е?

Поиска ми второ устройство и заедно с него тества скоростта. Има скенер на отворени портове. Не виждам нещо за канали

315BCF3B-A71C-4824-9491-D3550CD2C7AD.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Това е на за iOS е различно.

Свали си някакъв WiFi Channel Scanner и ползвай него, за да ти каже най-сполучливия. Няма значение какъв е. Ако имаш Макбук, има вграден в операционната система.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

 

Иди в шоурума и ги виж дали стават, какво го мислиш толкова? :) И без това трябва да видиш дали е удобен.

Ами нямаха го в наличност, та избора стана по снимки :).

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

К'во стана одеве? Целия град остана без ток. В тия жеги спирането на работата на климатика е може би най-критичното събитие, майка ми ми се обажда на пожар и в паника. Направо ще се купува UPS за единия климатик!

Link to comment
Share on other sites

Мислех подобен сетъп като моя. Инвертор 1200W гледам един (синусоиден) + 75Ах акумулатор. Нема ли да стане за 9ка климатик инвертор? Поне в спалнята да може да се скрие от жегата.

Смятам че при около 7-800 вата по паспорт за климатика, трябва да стане, още повече той ще работи поддържащо, някви 200-300 вата, и даже ако работи по време на спирането на тока, нама да има inrush current, който евентуално да го събори.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...