Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

САЕ не беше ли едно време баш отпред на Цариградско точно до надлеза от северната страна. Минаваше се отдолу на колелото и отдясно се влизаше едно време, сега не съм ходил.

 

На 6-ти септември имаше БОШ дизел сервиз, който сега е отзад до склада на ТМТ. Минава се през колелото долу на надлеза, от там навътре към Ташев, и отново навътре към един хотел. До него точно е са те вече.

 

Аз да питам някой да знаете, който изкупува стари керемиди? Не ми се ходи в махалата да се занимавам с мургавите....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, jozo said:

Аз да питам някой да знаете, който изкупува стари керемиди? Не ми се ходи в махалата да се занимавам с мургавите....


Никой. А те ще дойдат сами, няма да се занимаваш 

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали е позволено да се продава неотварян алкохол в сайтове като olx и bazar и въобще онлайн , имам купени към 10 бутилки вино от преди 10-15 години , а вече мразя да пия вино . Имам предвид маркови вина , а не домашни .

Edited by MaiconDogg
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MaiconDogg said:

Някой знае ли дали е позволено да се продава неотварян алкохол в сайтове като olx и bazar и въобще онлайн , имам купени към 10 бутилки вино от преди 10-15 години , а вече мразя да пия вино . Имам предвид маркови вина , а не домашни .

За какви точно вина става въпрос? Няма връзка с въпроса ти, от личен интерес питам. Метни една снимка на лс, ако искаш. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, MaiconDogg said:

Някой знае ли дали е позволено да се продава неотварян алкохол в сайтове като olx и bazar и въобще онлайн , имам купени към 10 бутилки вино от преди 10-15 години , а вече мразя да пия вино . Имам предвид маркови вина , а не домашни .


Ако има бандерол на бутилките никой не може да ти каже копче. Но наистина - нека ги видим

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:


Ако има бандерол на бутилките никой не може да ти каже копче. Но наистина - нека ги видим

 

С бандерол са си . Сложих им една обява в раздела . 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MaiconDogg said:

 

С бандерол са си . Сложих им една обява в раздела . 


Никакви грижи - напълно законни. Платил си всичко, когато си ги купувал.  

Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2020 at 6:05 PM, jozo said:

САЕ не беше ли едно време баш отпред на Цариградско точно до надлеза от северната страна. Минаваше се отдолу на колелото и отдясно се влизаше едно време, сега не съм ходил.

 

И аз там ходих, но не го намерих. 

Днес ходих пак - точно там си е. 

15936232471699068525936684512129.jpg

Link to comment
Share on other sites

Почти всички въпроси, които съм отправил тук са потънали в забвение, но ще пробвам отново - трябва ми пръст. Не е нужно да е нещо специално, но по принцип търся саксиена. Около 7-8 кубика. Ще трябва да е чувалирана. И ще трябва да се качи на покрива. С асансьора, разбира се. Някой да се е занимавал с подобен казус? Из нета само глупости и доставки с Камаз. Безумни цени за торфени смеси и прочее. По принцип имам опции да осигуря чували на корем. Нужно е обаче някой да ги напълни и да ги качи горе. Естествено може да има и мое участие. Интересуват ме смислени решения - всичките безсмислени съм ги изчел. 

Link to comment
Share on other sites

Имам роднини с гъбарник в Белащица, като го празнят пръста в чувалчета е непотребна. Въпроса е, че нито знам кога го празнят, нито колко пръст има и подобно. Другото е, че в него ден ще трябва да си организираш хамали и транспорт.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Почти всички въпроси, които съм отправил тук са потънали в забвение, но ще пробвам отново - трябва ми пръст. Не е нужно да е нещо специално, но по принцип търся саксиена. Около 7-8 кубика. Ще трябва да е чувалирана. И ще трябва да се качи на покрива. С асансьора, разбира се. Някой да се е занимавал с подобен казус? Из нета само глупости и доставки с Камаз. Безумни цени за торфени смеси и прочее. По принцип имам опции да осигуря чували на корем. Нужно е обаче някой да ги напълни и да ги качи горе. Естествено може да има и мое участие. Интересуват ме смислени решения - всичките безсмислени съм ги изчел. 

 

Ами по-добро нещо от естетствената пръст няма. Примесена с шума и поотлежала, това ти трябва.

 

От гората някъде. Някой строеж там например - и без това изгребват (така че не се оголва излишно мястото).

 

Наготово не знам някой да предлага, защото по им е изгодно да продават едни гадни смески за много пари, дето нямат никаква плътност и тежест, и са пълни с кой знае какви глупости вътре...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, jozo said:

Имам роднини с гъбарник в Белащица, като го празнят пръста в чувалчета е непотребна. Въпроса е, че нито знам кога го празнят, нито колко пръст има и подобно. Другото е, че в него ден ще трябва да си организираш хамали и транспорт.


Ми я земи прОвери де, аз спешна работа нямам. Иначе другото мога да го организирам. Компост не е никак лошо решение

 

Link to comment
Share on other sites

Ако някой работи в индустриална зона Тракия, нека да ми пише на лично или тук - имам няколко организационни въпроса по отношение на фирмите там.

Link to comment
Share on other sites

Зависи първо от марката автомобил. Ако е Рено и колата е вече твоя  при дилъра нищо не струва. Повечето го правят да  разберат реалния пробег на автомобила и какво точно му е правено. Друг е въпроса, че повечето коли от Италия са влизали 2 пъти в официален сервиз и от там насетне може нито масло да е сменяно нито нещо скъпо и е на половин милион или повече километри.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, vikktorpenchev said:

Колко струва една проверка на vin в официално представителство и каква информация може да представи

От всичко до нищо.Зависи от колата,от къде е внесена и тн.В бг информцията е горе долу безполезна.Проверявал съм история на моя служебна кола,дето я карам от чисто нова,между отделните дилъри на марката няма връзка.Да не говорим,че доста хора не ходят в официалния сервиз заради безумните цени и километри на обслужване.Мой приятел си купи чисто нов Нисан,и понеже е много в час си я обслужва сам,с хубаво масло и на 10к км. Познай колко записа има тая кола за 180 к км....Заминал сензор,в Рено две чанти пари,в ибей 50 евро,веднага го смени и газ.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, vikktorpenchev said:

Колко струва една проверка на vin в официално представителство и каква информация може да представи

 

Ауди - 20лв.

Link to comment
Share on other sites

Едно поло съм харесал. За градска кола. В сервизната книжка има 3 обслужвания. Но ме интересува какви функции има активирани по компютъра. 

Link to comment
Share on other sites

Дори не е нужно да ходиш със самата кола. Може да пробваш първо да им звъннеш по телефона с VIN-а на Поло-то.

Аз така звънях на БалканСтар да ги питам дали моята кола има заводска аларма, но ми казаха, че не им излиза информацията. Иначе щях да ми кажат.

Мисля, че ми цитираха и някакви суми ако искам пълната документация/история, но не съм сигурен вече...

 

Звънни и пробвай. В най-лошия случай ще ти кажат, че трябва да идеш на място с колата. В най-добрия, ще ти кажат информацията по телефона или ще ти я пратят на мейл безплатно.  :)

Link to comment
Share on other sites

Какво има активирано на колата могат да ти кажат само фабрично, че не се знае кой какво е пипал иначе. А сервизни книжки не гледай, правят им печат на килограм. Както ти казва Ангел пробвай по телефона да видиш какво ще стане.

 

Да не съм съвсем офф, някой да има вкъщи климатик Gree Fairy? Искам да слагам за охлаждане, отопление си имам парно. Хвалят ми ги и мисля да ги пробвам.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jozo said:

Да не съм съвсем офф, някой да има вкъщи климатик Gree Fairy? Искам да слагам за охлаждане, отопление си имам парно. Хвалят ми ги и мисля да ги пробвам.

 

Миналата година взех най-евтиния китайски - kaisai, за охлаждане на спалнята. Работи прилично и тази година на жена ми баща й взе такъв. 

Link to comment
Share on other sites

 

13 hours ago, jozo said:

Какво има активирано на колата могат да ти кажат само фабрично, че не се знае кой какво е пипал иначе. А сервизни книжки не гледай, правят им печат на килограм. Както ти казва Ангел пробвай по телефона да видиш какво ще стане.

 

Да не съм съвсем офф, някой да има вкъщи климатик Gree Fairy? Искам да слагам за охлаждане, отопление си имам парно. Хвалят ми ги и мисля да ги пробвам.

 

Продаваме ги, търсят ги, фейрито и на отопление бачка, сложихме два в нас в Пловдив - справят се чудесно. Даже на охлаждане и по-ниския клас би ти свършил работа - Bora

Link to comment
Share on other sites

Решението е взето, в сряда ще го слагат, че не се живее иначе. Gree Fairy GWH12AAC. Надявам се да са толкова качествени колкото казват.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...