Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е това е несериозно вече. Подобна неконсистентност.... цигански истории, един по телефона, друг по смс, по вайбър, бележки... на милостта и преценката на различни служители кой каквото му хрумне някъде, и "утре" може да не е на разположение и ти разчиташ, че вече по вайбър или sms... и в следващия момент ако е станал накриво сутринта, айде бележката :Р . Иначе като се сетя, веднъж и на мен ми се обадиха по тел. преди година някъде.

Това мен ме дразни повече и от това само бележки да пращат. Подобна непредвидимост е вредна в много аспекти.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, charmock said:

И ние сме домофон и всяка сутрин ми звъни пощаджийката. Понеже жена ми е като невидяла и е поръчала боклуците на половин Китай. Всяка сутрин ми звънка на домофона и вика - имаш пакетче, вече се смеем с нея и се шегуваме каква ли щуротия е поръчала жената. :)

 

Ти не се бъзикай, че майката си трака като се почне... Няма спиране... :laughing1:

 

13 hours ago, Mockingbird said:

Мен пък ме информират чрез вайбъра и ходя да си ги взимам след това. Много съм доволен от обслужването на бг пощите... 

Не се шегувам. 


Е ти уби рибата! При следващото ми ходене изрично ще питам какви зарове трябва да хвърляме за съответните услуги... 

Link to comment
Share on other sites

На пръв поглед щях да кажа нещо от сорта такова и аз, как да са подредени планетите за да може човек по вайбър да поклучава подобни съобщения...

но като се замисля, не, не искам да "свикват/м" по Вайбър. Вайбър нещо го сговняват с бързи темпове, и не е сигурно докога бих го ползвал. Имейл/SMS-и ползвам и ще се ползват до края на света, та може би предпочитам простото имейл известяване, или SMS като равноправен случай. Или разбира се онлайн портал, където като реша, да мога да проверя статус "достъпен за получаване" и да знам, със съответното имейл известяване. Те утре могат да решат по Телеграм...., а аз телеграм го разкарах вече.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tedy said:

На пръв поглед щях да кажа нещо от сорта такова и аз, как да са подредени планетите за да може човек по вайбър да поклучава подобни съобщения...

но като се замисля, не, не искам да "свикват/м" по Вайбър. Вайбър нещо го сговняват с бързи темпове, и не е сигурно докога бих го ползвал. Имейл/SMS-и ползвам и ще се ползват до края на света, та може би предпочитам простото имейл известяване, или SMS като равноправен случай. Или разбира се онлайн портал, където като реша, да мога да проверя статус "достъпен за получаване" и да знам, със съответното имейл известяване. Те утре могат да решат по Телеграм...., а аз телеграм го разкарах вече.

 

Е заради това и ползват бележки :D

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, tedy said:

Е това е несериозно вече. Подобна неконсистентност.... цигански истории, един по телефона, друг по смс, по вайбър, бележки... на милостта и преценката на различни служители кой каквото му хрумне някъде, и "утре" може да не е на разположение и ти разчиташ, че вече по вайбър или sms... и в следващия момент ако е станал накриво сутринта, айде бележката :Р . Иначе като се сетя, веднъж и на мен ми се обадиха по тел. преди година някъде.

Това мен ме дразни повече и от това само бележки да пращат. Подобна непредвидимост е вредна в много аспекти.

Явно само аз съм най-прецакан и освен бележка друго уведомления не съм получавал... :D  Наистина как да ги задействам и аз да ми пишат/звънят/пращат мейл, общо взето каквото и да е само да не е бележката?

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да си купя хубава възглавница в Пловдив? Знам че продават навсякъде, но искам да си взема нещо качествено.

Кой е мерцедеса на възглавниците? Всъщност може и онлайн, защо не.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sasshko said:

Къде мога да си купя хубава възглавница в Пловдив? Знам че продават навсякъде, но искам да си взема нещо качествено.

Кой е мерцедеса на възглавниците? Всъщност може и онлайн, защо не.

 

Няма как да стане онлайн. Трябва да я видиш на живо и да полежиш на нея. Бая възглавници съм сменил. Още не съм намерил такава, която да ми хареса.
Тази от на Ferante поста не съм я пробвал, но освен ако не се регулира височината - няма да ми хареса също, защото е висока.

Можеш да идеш в магазина на Top Shop на Джумаята. Там имат доста налични възглавници, които можеш да пробваш на живо. Поне да добиеш представа. Пък ако си харесаш нещо - давай. Само гледай да е на някаква промоция, че иначе са доста завишени цените.

 

Онлайн - mattro.net

Има всички възглавници и матраци на всички производители на БГ пазара. Без тези на Топ Шоп. Техните се продават ексклузивно в техни магазини.

Друг вариант е да ги разгледаш в mattro, да си харесаш производители и модели, и да видиш къде се продават продуктите им.

В ето този магазин имаше доста различни производители на матраци изложени. Със сигурност имат и възглавници.

https://www.google.com/maps/@42.1506849,24.7756758,3a,38.8y,212.53h,90.75t/data=!3m6!1e1!3m4!1sR59yN-CdJ39rdRLQ9GOf5Q!2e0!7i13312!8i6656

Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2019 at 5:39 PM, ARPAnet said:

 

Е заради това и ползват бележки :D

 

И затова от никакъв хак не се плашат! Всичко е на тетрадки! Един вид Теди трябва да е много доволен, не да мрънка :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Теди няма как да е доволен, ако имаш предвид последните хакове.
Теди е реалист и знае че всяко нововъведение идва с нови рискове, но в случая говорим за повече ползи. Малко като ножовете - служат и за убиване, но никой не си помисля да ги забрани за продажба или производство.

Link to comment
Share on other sites

АлиЕкспрес въпрост.. Какво става като канселирам поръчка? Плащането е минало и чакам 5 дена китаеца да се сети да я прати.

Та като отида на поръчки>чакащи изпращане и канселирам какво се случва и в какви срокове.

Парите пълните ли се връщат, в какъв срок, на банк сметка или Али баланс някакъв?

Веднага ли се канселира поръчката, такива неща е питането.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, chasti said:

АлиЕкспрес въпрост.. Какво става като канселирам поръчка? Плащането е минало и чакам 5 дена китаеца да се сети да я прати.

Та като отида на поръчки>чакащи изпращане и канселирам какво се случва и в какви срокове.

Парите пълните ли се връщат, в какъв срок, на банк сметка или Али баланс някакъв?

Веднага ли се канселира поръчката, такива неща е питането.

 

В единственият случай, когато съм канселирал поръчка в али-то, си получих парите в банковата сметка, от която съм платил, по курса на долара за деня. Но отнема известно време. При мен парите се върнаха 10-12 дни след канселирането.

По принцип се връща пълната сума, даже в моя случай ми върнаха малко повече пари, отколкото бях платил, защото курса на долара междувременно се беше качил леко. :) 

 

Едит: забравих да спомена, че информацията ми е отпреди година, може и повече. Възможно е да са се променили нещата от тогава. 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Някой да има каферобот на Philips Saeco? Моделът е HD8844. Прави ми впечатление, че водата тръгва сравнително късно, а долу във ваничката, при почистване, има доста вода. На всяко почистване, около 100 грама вода, при положение, че пускането и спирането с прилежащото "измиване" се прави в чаша, а не я пускам в тавата. Кафето си е ок, но ми се струва, че има нещо позапушено, а машината е нова, на около 50 кафета.

Реално като нова, стоя в кашон 3 години и при първото пускане и опит за обезвъздушаване, се наложи да побългаря малко история, защото помпата явно беше залепнала и изобщо не искаше да вземе водата.

 

Реално ще да е така на всички подобни машини, ако е нормално. Но на 10 кафета, да ми събира от "нищото" 1 чаша вода, не ми се вижда нормално.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky Luciano said:

Някой да има каферобот на Philips Saeco? Моделът е HD8844. Прави ми впечатление, че водата тръгва сравнително късно, а долу във ваничката, при почистване, има доста вода. На всяко почистване, около 100 грама вода, при положение, че пускането и спирането с прилежащото "измиване" се прави в чаша, а не я пускам в тавата. Кафето си е ок, но ми се струва, че има нещо позапушено, а машината е нова, на около 50 кафета.

Реално като нова, стоя в кашон 3 години и при първото пускане и опит за обезвъздушаване, се наложи да побългаря малко история, защото помпата явно беше залепнала и изобщо не искаше да вземе водата.

 

Реално ще да е така на всички подобни машини, ако е нормално. Но на 10 кафета, да ми събира от "нищото" 1 чаша вода, не ми се вижда нормално.

 

Аз имам кафе-робот. След включване от stand-by към работен режим, машината стопля вода, след това пуска вода, за да изчисти дюзите и след това е готова за употреба. След избор на напитка, машината отново пуска минимално количество вода. Когато изключиш, машината отново пуска вода, за да изчисти дюзите, за да не засъхва вътре. Като цяло консумира доста вода :D

 

едит: сетих се, че можеш да си купих комплекта на saeco (100-ина лв. струва) и има течност за почистване.

https://www.philips.bg/c-p/CA6706_47/saeco-maintenance-kit Предполагам, че машината ти има функция за почистване.

 

едит2: виж направо тука: https://www.philips.bg/c-m-ho/coffee/saeco-espresso-machine-care

 

 

Някой да може да препоръча акумулаторен пробивен винтоверт Bosch или Makita? Гледам, че в extreme digital има намаления и отдавна искам да си купя читав.

Edited by vikktorpenchev
допълвам информацията
Link to comment
Share on other sites

Водата, която се пуска от дюзите за подгрев и после за почистване, аз я събирам в чаша. Въпросът е, че от някъде другаде, налива вода вътре, което не знам дали е нормално. Разбирай, че вода от дюзите не попада в дъното на машината!

Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, Lucky Luciano said:

Водата, която се пуска от дюзите за подгрев и после за почистване, аз я събирам в чаша. Въпросът е, че от някъде другаде, налива вода вътре, което не знам дали е нормално. Разбирай, че вода от дюзите не попада в дъното на машината!

 

Сега те разбрах.

Да, моята машина има 2 резервоара. Една "кошничка" която стои под дюзите и под нея, големият леген, който също така държи и кофата за отпадъчното кафе. Да, там също има вода. Веднъж седмично почиствам водата от това място, заедно с всички части.

 

1 hour ago, vikktorpenchev said:

Някой да може да препоръча акумулаторен пробивен винтоверт Bosch или Makita? Гледам, че в extreme digital има намаления и отдавна искам да си купя читав.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли опит с повторител(repearter) за безжичен интернет?За нещо ей такова иде реч:https://www.technopolis.bg/bg/Razshiriteli-na-obhvat/ADAPTER-TENDA-A301-RANGE-EXTENDER/p/569365

 

Идеята ми е да го ползвам по хотели,където често в стаите сигнала е слаб,знам че и с рутер става ама това е компактно,евтино и не му трябва външно захранване...Всякакви проверени решения са добре дошли...

Link to comment
Share on other sites

За такива случаи в чантата на лаптопа имам един MikroTik hAP mini (RB931-2nD).

Може да се конфигурира като каквото си поискаш - router, AP, repeater, extender, VPN-client и т.н.

Захранва се с microUSB, т.е. може да използваш зарядно на телефон или директно от USB порт.

 

442360773.mikrotik-rb931-2nd.jpg

... но не става от раз с цък-цък-цък-ОК. Изисква четене и запознаване с MikroTik RouterOS.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, plameni said:

За такива случаи в чантата на лаптопа имам един MikroTik hAP mini (RB931-2nD).

Може да се конфигурира като каквото си поискаш - router, AP, repeater, extender, VPN-client и т.н.

Захранва се с microUSB, т.е. може да използваш зарядно на телефон или директно от USB порт.

 

442360773.mikrotik-rb931-2nd.jpg

... но не става от раз с цък-цък-цък-ОК. Изисква четене и запознаване с MikroTik RouterOS.

Не съм сигурен,че ще се справя с настройките на това,иначе изглежда добре и е на смислени пари...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HEMO said:

 

Comfast CF-WR302S

От години използвам този модел. Много съм доволен. Midex  ми го препоръча и не сгреших, че го поръчах. Няколко такива на различни места съм сложил.

 

Link to comment
Share on other sites

Е да, ама в една хотелска стая, където сигналът е слаб, тоя репийтър какво ще репийтва? Трябва ти, според мен, някакъв вид усилвател. Аз репийтъра си го представям като стълбовете за електричество - закарва сигнал от едно място на друго, като силата на сигнала не се променя. Нещо като клетките на мобилните оператори. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...