Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

kotora с достатъчно от булшита на Хари Потър (НР) се занимаваме... Остава и техните "софтуерни" решения да тръгнем да ползваме...

Link to comment
Share on other sites

Има една реклама на една банка, в която се казва:

"Ако вече си успял, ние можем само да те поздравим, но ако..."

(после не помня какво се казваше, но като цяло помня, че имаше уникален текст).

Та въпроса ми е някой знае ли дали е качена някъде рекламата или поне текста й?

Link to comment
Share on other sites

Разбрах, че паспортите се връщали, когато изтекат. Може ли да се върне преди да е изтекъл, и ако не, колко време след като изтече трябва да се върне, защото имам познати, които са забравили да си го върнат и след това са ги глобили като са отишли за нов?

Link to comment
Share on other sites

Задграничните паспорти се връщат като изтекат - да. Интересното при тях е следното - има срок, в който трябва да ги върнеш. После има глоба. Обаче след определен период от изтичането, спират да глобяват. При мен беше това положение. Точните цифри не ги помня - може да се пита в районното, но примерно трябва да се върне до 3 месеца след изтичане. След това до 1 година глобяват, после не. Странно е, но е така. Аз като отидох да питам за моя, и като казах, че е изтекъл, жената на гишето като разбра, че съм в периода на глобата, каза - ако не ти е спешно изчакай еди колко си и после ела, да няма глоба. И аз изчаках.

За по-ранното връщане - не вярвам да те върнат, ще го вземат, ще го продупчат и толкова.

 

Сега потърсих, на едно място споменават до 1 година след 3-те месеца имало глоби. Т.е до от 3-я до 15-я месец след изтичането. Но дали е 1 година след 3 месеца срок или 1 година от датата на изтичане - питай в районното.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Разбрах, че паспортите се връщали, когато изтекат. Може ли да се върне преди да е изтекъл, и ако не, колко време след като изтече трябва да се върне, защото имам познати, които са забравили да си го върнат и след това са ги глобили като са отишли за нов?

Връщат се до три месеца след изтичането им,глобата е/беше/20 лева(поне мен толкова се опитаха да ме глобят в районното в кичука).Отказах да го върна и отидох в паспортна служба за преиздаване.При получаване на новия върнах стария с обяснение че не съм имал физическата възможност да го върна в срок.Не ме глобиха и си взех новия :)Забелязах че ги дупчат с един голям перфоратор през страниците и заминават на една голяма купчина,не видях някъде да отбелязват че съм го върнал със закъснение,така че това с глобите май зависи на каква служителка ще попаднеш :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Наистина е така. Аз също се бях засилил да връщам моя и да правя нов, на гишето жената ми каза да изчакам няколко месеца, за да не плащам глоба... Не че не минаха 2 години оттогава, но това е друга тема... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

За паспортите: аз върнах моя по-рано от датата на изтичането, така се стекоха нещата, че нямаше да мога на датата, нито пък някакво време след това. Отидох и жената  на гишето ме гледаша тъпо - "ми не мога да говзема, още е валиден". Питам какво правим, като няма да мога да го върна когато трябва, тогава какво - ще искате да ме глобявате, нали?! И след кратък размисъл му направи дупките седмица преди датата на изтичане :)

Link to comment
Share on other sites

На моята сватба беше този:

Димо

Mladenoff entertainment

www.mladenoff.bg

тел.:0894 38 20 78

 

Нито мога да кажа, че съм супер доволен, нито - че съм недоволен. Добре си изкара програмата, наясно е кое след кое е, лошото е, че "не му стигна" времето за да си изкара всичките ритуали, та плащахме и допълнителен час. Цената е 350 лева.

Link to comment
Share on other sites

Сватба.

 

Дидо.Бил съм на няколко сватби, където е пускал.

Алекси също, но ако не си бил на повече от една негови сватби (препокриване на репертоар).Същия момент го има и при Дидо, но не е чак толкова очеизвадно.

Вече, ако имаш повече $$$ може и на Dj Живко Микс.Чувал съм добри отзиви, но не съм присъствал на негови сватби.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, дай някакви координати на човека, ако имаш такива... Мунчо, Кънчо и Прошко не говорят много съществено за произхода си... 

Link to comment
Share on other sites

Добре де, дай някакви координати на човека, ако имаш такива... Мунчо, Кънчо и Прошко не говорят много съществено за произхода си... 

 

Е ти пък ся нищо не каза...

 

Дидо , Алекси и на Живко трябва да видя в нас къде го имам записан.

Link to comment
Share on other sites

Очите май тръгват да ми се развалят... Бих желал да отида на преглед, за да ми кажат какво е положение.

 

Какво ще кажете за тия оптики с очните прегледи? Тази в мола как е? 

Link to comment
Share on other sites

Ако държиш на очите си - иди при кадърен лекар, не в мола.

 

Ако си над 18 и налагащата се корекция не е нещо извън скалата - лазерна хирургия в София или Варна. За около 800 лева се коригира зрението, само не помня дали не беше 800 на око, но пък тия неща цена нямат...

Link to comment
Share on other sites

Не скачай на тези лазерни операции, сега добре - след десетина години по-зле, на стари години - с пердета, мушами и други неща пред очите. Носи си очилата, ако трябва, лещите също не са много за предпочитане - могат да наранят окото, по-рядко се случва, но каквито инфекции са ми разправяли, че стават понякога... Еле пък да се напиеш и да забравиш да ги свалиш - жална майка...

За лекар: Мария Боюклийска, 5-то ДКЦ, Тракия, до Форума. Последно време, където и да съм бил по прегледи , тази си разбира от работата, и на други съм я препоръчвал и те са останали доволни.

Link to comment
Share on other sites

И аз ходя от 6-7клас при Боюклийска и съм доволен.За операция съм доста скептично настроен.Като ходя на преглед всеки 2 години и диоптъра ми се качва всеки път,но за това съм си виновен аз.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

600 еврака на оченце. Без прегледите и др. Таксуват се отделно. Но, не бих съветвал операция. Особено, ако диоптрите са малки...само със очила може да се коригира зрението...Аз лично свалих около цял диоптър за 3 години някъде....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...