Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Трябва ми заверка на интернет съдържание ... което е на английски. Т.е. печатам страница от интернет, или с принтскрийн и трябва да има заверка че е вярно с оригинала, или че на съответната дата отговаря на интернет съдържанието ....

 

След това ще го превеждам във фирма ...

 

Но ... минах през няколко нотариуса - половината ми казаха че не заверяват интернет съдържание (и никога не са го правили), другата половина ми казаха, че не може защото е на английски ....

 

Някой идея как да стане това нещо ? Трябва ми за съд.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Счупи ми се дръжката за отваряне вратата на пералнята.Някой да има идея от къде мога да купя нова/втора употреба дръжка?

 

Като минеш покрай пощата в Тракия в посока Мебелна къща и на следващото колело отляво има магазин за части за перални бойлери и кафе машини, доста е зареден, провери там.

Link to comment
Share on other sites

Някой използва ли електронна цигара? Какви са месечните разходи, свързани с употреба/поддръжка (в сравнение с разходите за 1 кутия/ден)? Има ли ефект, помага ли за отказване от обикновените цигари?

Не, не помагат! Това решение трябва да си дойде от самият теб и да направиш стъпката категорично и от веднъж.

Иначе разходите са почти на половина по-малки спрямо пушенето по кутия на ден.

Link to comment
Share on other sites

Като минеш покрай пощата в Тракия в посока Мебелна къща и на следващото колело отляво има магазин за части за перални бойлери и кафе машини, доста е зареден, провери там.

 

Мерси :thumbsup:

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

 

Някой използва ли електронна цигара? Какви са месечните разходи, свързани с употреба/поддръжка (в сравнение с разходите за 1 кутия/ден)? Има ли ефект, помага ли за отказване от обикновените цигари?

 

 

Не, не помагат! Това решение трябва да си дойде от самият теб и да направиш стъпката категорично и от веднъж.

Иначе разходите са почти на половина по-малки спрямо пушенето по кутия на ден.

Абсолютно съгласен. Трябва да 'увриш' за ел. цигара. Много е различно от аналоговите :-) Ако искаш да пробеаш, вземи от читав магазин. На л.с. мога да ти дам този който ползвам аз от над 2 години.

Link to comment
Share on other sites

 

Ctrl+P. Би трябвало да ти изкара директно принт на страницата - така мисля, че се прескача момента с заверките ;) Още повече, че би трябвало да ти изкара и уеб-адреса отгоре.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, то е ясно как да го принтирам. Въпроса е, че трябва да се приложи в съд ... там само превод, и това е ясно - във фирма.  Но ме притеснява ако е без нотариална заверка (може би "вярно с оригинала") че ще кажат че е манипулирано ...

 

А нотариусите не искат да заверят на английски, нищо че пред тях ще се принтира. Направо си ме гонят ...

Link to comment
Share on other sites

A де ... няколко ми казаха, че на английски няма да ми сложат заверка ... а ще бъде разпечатано пред тях, дали с принтскрийн или с печат на страницата ... какво общо има езика дали е английски или китайски ... не е нужно някой да го чете, още повече че не става въпрос за строго секретна тайна а за общодостъпна информация ... и съдържанието е няколко реда (по няколко страници) ... на елементарен английски ...

 

Можело да ми заверят превода от заклет преводач ... ама защо ми е заверка на превода ...

 

Все трябва да има някакъв начин да се удостовери съдържание на английски ???

Edited by ЧефоС
Link to comment
Share on other sites

Може да пробваш с номера, че английският е част от официалните езици на ЕС и превод/заверка не ти трябват...

Link to comment
Share on other sites

Превод със сигурност ми трябва, в съда се приемат само документи на български ...

 

Въпроса е заверката на английския ...

И съответно - без заверка на английския - ще го отхвърли ли съда ... или ще го приеме, но ще го оспорват от другата страна като манипулирано

Link to comment
Share on other sites

Другари и другарки, предложение за някое читаво заведения с градина в Плд в което да няма нагъл персонал, ужасно глупаво меню и да не пускат чалга? Да иде човек и спокойно да пие една бира, да разпусне в съботната вечер?

Link to comment
Share on other sites

Точно там 2 пъти съм крещял на управителката (на Д. Николаев), а веднъж пробваха да ми сервират порция с мухъл.

 

Ще посетя Рандеву в Кичука.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Точно там 2 пъти съм крещял на управителката (на Д. Николаев), а веднъж пробваха да ми сервират порция с мухъл. Ще посетя Рандеву в Кичука.

 

Ти пък уби коня с правата лопата. Аз винаги съм била много доволна, но съм посещавала повече на "Зафир" 4.

Link to comment
Share on other sites

В "Ривиера" до Каменица, последният път изкараха кючекчиня от кутия, която танцува за четирима пикльовци, които, обаче, явно си бяха платили, че и някакъв кючек пуснаха по повода. Направо не вярвах, че това се случва точно там, ама... факт.

Един от най-добрите им и дългогодишни сервитьори, от 4-5 месеца е в Йегерхоф, като май и още един е напуснал, доколкото разбрах.

Иначе за "Ривиерата" на Данаил Николаев само лоши неща мога да говоря, като едно от тях е обслужването, за порции и качество няма какво да говоря, Хоста е обяснил. В тази на Каменица, освен, че ни отровиха с една мастика менте, другото лошо за храна и напитки не мога да кажа. Факт, че след въпросната мастика, тримата, които пихме 2 дни не бяхме на себе си. Иначе там съм пил няколко вида ракии, уискита, няколко вида вина и не е имало проблеми.

 

Хосте, ако не си ходил в Йегера и ти се разкарва до Тракия - няма да съжаляваш!!! През вечер сме там, как досега веднъж не се изложиха пък... А бирата е един път.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Хосте - Южен полъх до Capital center. Няма друго заведние в града, което да сервира толкова големи порции на абсолютно нормална цена. Правил съм на гъз там. А и е единственото, за което се сещам, че не съм успявал да изям това, което съм си поръчал.

Може да пробваш и другия Южен полъх на бул. Южен, но това до Кепитъла е за предпочитане.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса , не беше в порциите , а персонала да се държи нормално и да е културно в някаква степен заведението. Как да е. В Рандеву НЯМАШЕ места в 20:00ч в градината, скочихме до Рио-то, нищо особено, стига да не ви дразни гръцката музика.

 

Ще го видя тоя Южен полъх следващия път. 10х

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да си направя щампи на тениски и каква е цената? Става въпрос за единични бройки и щампата ще е само от текст.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...