Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Момци я дайте акъл коя е най-читавата навигация за Гърция?За андроид(Samsung s4) иде реч,имам iGO primo с последните карти на Навтек,има ли по-добро решение?Мисля да се пощурам с колата малко нататък....

 

google maps, имат и опция maps offline, за когато нямаш нет на телефона.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Гугъл са добри като карти обаче има още много какво да се иска от навигацията им. Примерно не предупреждава за ограничението на скоростта, няма информация за камери и т.н.

Link to comment
Share on other sites

И офлайн да ги ползваш има смисъл когато ще зададеш точно определен маршрут мисля. Да го запомни и толкова. Ако искаш да обикаляш на леко случаен принцип(пощурване нататък :) )  да кешираш всички пътища в Гърция не ми се струва възможно.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ако имаш от по-дъртичките нокии е възможно, сваляш си картите на отделните държави и си пич. Цялата хамалогия става лесно с Ovi suit през писито, всичко става за секунди.

Link to comment
Share on other sites

Всички приложения за навигации работят с отделни карти за отделните държави. Гъгъл мапс не е на този принцип, то основната му идея не е навигацията, Тя е просто екстра към останалите услуги, които предлагат с картите. И затова искат нон стоп връзка с интернет - за да вади постоянно актуалната информация - за местоположението на разни неща. Понеже съдържанието е много динамично и не е просто обновяване на новите пътища и промени по старите като в навигациите.

Link to comment
Share on other sites

Принципно гугъл картите можеш да ги запаметиш - имат т.нар. Offline Mode. Тоест - избираш част от картата и я запаметяваш. Но максимално хваща един град. Аз така си бях запаметил картата на Прага и си го ползвах без да имам дебилен интернет. Щото просто не ми се занимаваше с навигации, карти и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Принципно каквато и да е навигация, ползаваща картите на гугъл е дълбоко, дълбоко в Гъ*зъ! Особено ако човек наистина е решил да се "пощура".

Казвам го като човек оцелял по случайност, след употреба на такова нещо ;)

Link to comment
Share on other sites

Картите на openstreetmap.org са доста добри. Стига в районът в който ще се ходи да има "фен" който да ги поддържа. Има и софтуери за навигация(be-on-road - iOS и останалите) които ги използват. Най - добрият вариант е комбинация от няколко.

Link to comment
Share on other sites

Момци я дайте акъл коя е най-читавата навигация за Гърция?За андроид(Samsung s4) иде реч,имам iGO primo с последните карти на Навтек,има ли по-добро решение?Мисля да се пощурам с колата малко нататък....

 

И аз съм с iGO на таблета.Ползвах я за Румъния и не съм имал проблеми.

Link to comment
Share on other sites

 

Оказа се, че Канапе изобщо нямат такава машина.Явнo в Пловдив на никой не му е изгодно да поддържа такава техника.

 

 

 

Нали писах, че няма в Пловдив, кой ще си купи принтер за 18000 евро и да чака  да извади пари от печат на тениски. Във София знам къде точно има, и извършват услугата за печат.

Явно са фалирали. Грешен маркетинг явно, машината си беше страхотна. На едно място продават такава машина за тениски в Пловдив. Ако те интересува - ЛС

Link to comment
Share on other sites

Абе ся като стана така с тая банка, какво става ипотеките там?

 

Квесторите не са успели да открият съществени части от кредитни досиета за 3,5 млрд

 

По смешното - ТРАГИЧНОТО е, как се теглят 200м в кеш и се изнасят от държавата (физически) и то само срещу разписка!

 

:wtf: :Facepalm: :bowdown:

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Абе ся като стана така с тая банка, какво става ипотеките там?

 

Квесторите не са успели да открият съществени части от кредитни досиета за 3,5 млрд

 

По смешното - ТРАГИЧНОТО е, как се теглят 200м в кеш и се изнасят от държавата (физически) и то само срещу разписка!

 

Всичко това са пълни глупости! 

Link to comment
Share on other sites

Кое е глупост, Видене? Парите наистина са изнесени само срещу разписка. В чували.

Link to comment
Share on other sites

Виден е прав, в случая, щото според мен истината е някъде посредата. Нали се сещате, че 200 милиона са няколко европалета, не са 2 3 чувалчета. Трябва един сравнително не много малък камион, а и ги качили на частния самолет, дето едва ли може да носи толкова. Хей така хората от едната страна, от другата страна товарят палети с мотокари с пари, като на умирай трудно златото. После ги карат на летище София и ги претоварват. Малко така измислено ми се види.

 

Щото не е никак малко вероятно някой да иска, сега да излезе банката "лоша" и кредитите да им изчезнат в небитието, пък фирмите свързани с банката да ги изкупят на 10 15 пъти по-ниска цена и далаверата е пълна.

 

Доколкото четох Василев си е във Виена и не се е покрил, казва че ще се съдят с държавата, тъй че за мен истината е посредата. Има още неща, което не ни се казват...

Link to comment
Share on other sites

Кое е глупост, Видене? Парите наистина са изнесени само срещу разписка. В чували.

 

Бил си там в момента на изнасянето или си карал камиона с който са ги изнесли ? Откога такава вяра в управителите на тая държава?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Мисля си - бесило на бодлива тел или концлагер за всички политици и олигарси...

Айде ся. 

Link to comment
Share on other sites

Цветан Василев няма никаква сметка да си фалира банката. Единственият печеливш е Пеевски. Всичко започна след уж планираното му убийство и нахлуването на ДАНС в КТБ. Което беше огромен цирк, но постигна целта си. Даже повече отколкото си е мечтал Пеевски. Успя да предаде властта на трети лица, в лицето на БНБ, сега могат да изкарат банката каквато той има сметка. А именно "фалирала". Защото кредитите от неговите фирми са за стотици милиони. И точно тях ще ги "оставят" удобно при фалиралата банка или при липсващите документи.

Вчерашното съобщение на Искров подкопа толкова реномето и доверието в БНБ, че не е истина. Пеевски официално дърпа конците и там.  :sick:  :sick:  :sick: 

 

 

 

 

Министърът на финансите заяви, че има вероятност ликвидната подкрепа за банката да увеличи бюджетния дефицит и той да надхвърли ограничението от 3 на сто.

Спасението на вложителите в КТБ ще струва на бюджета около 2 млрд. лв. Най вероятно държавата ще се наложи да влезе в свръхдефицит, съобщи Петър Чобанов.

За целта ще трябва да бъде ревизиран бюджетът, като се повиши таванът на държавния дълг.

 

Няма оправия в следващите 100 години тук.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Кое е глупост, Видене? Парите наистина са изнесени само срещу разписка. В чували.

 

Наско, не е възможно да си толкова глупав...

 

И тези изродии на тоя пухъл за двата милиарда също са меко казано смешни... Парите НЯМА да бъдат от държавния бюджет, а от резервния фонд, който се храни от всички банки спрямо съответните им капитали.  

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае басейн за плуване отворен през лятото и цена на посещение? 

Търся и зала за кросфит или поне фитнес, който да е удобен за подобен род упражнения...

Link to comment
Share on other sites

Виден е прав, в случая, щото според мен истината е някъде посредата. Нали се сещате, че 200 милиона са няколко европалета, не са 2 3 чувалчета. Трябва един сравнително не много малък камион, а и ги качили на частния самолет, дето едва ли може да носи толкова. Хей така хората от едната страна, от другата страна товарят палети с мотокари с пари, като на умирай трудно златото. После ги карат на летище София и ги претоварват. Малко така измислено ми се види.

 

Щото не е никак малко вероятно някой да иска, сега да излезе банката "лоша" и кредитите да им изчезнат в небитието, пък фирмите свързани с банката да ги изкупят на 10 15 пъти по-ниска цена и далаверата е пълна.

 

Доколкото четох Василев си е във Виена и не се е покрил, казва че ще се съдят с държавата, тъй че за мен истината е посредата. Има още неща, което не ни се казват.

 

Ако трябва да бъдем по-точни, ако банкнотите са по чисто нови 100чки са 3,36 кубични метра.  :grin: Тоест правоъгълник с размери 2м на 1,4м на 1,2м.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Абе радвайте се че другарите ни дръпнаха само 4мил през бюджета, и само още 3.5 през ЦКБ... иначе честито на ДПС, пак показаха кой е номер 1 и в БНБ, и МВР, и в ДАНС.

Link to comment
Share on other sites

Тук съм съгласен, само дето сбърка милиони с милиарди....

 

Сега ако има малко мозък останал в тая държава, трябва да си вземат Булгартабак и Виваком. Но Башибозука е на друго мнение... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...