Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

9 hours ago, w00x said:

...

Сега последно при Сюрен да казвам да в карат?

...

Намерих вариант.
Някой случайно да има зарядно за акумулатор, което мога да заема за няколко дни?

...

Ангеле, просто използвам че твоя пост последен споменава въпросния човек, който се казва Сурен. Откъде го измислиха всички това "ю', не знам.

Второ, имам резервно зарядно, което мога да ти дам и за повече време да си тестваш акумулатора.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

99% съм сигурен, че имам визитка с името Сюрен Гелгелян или нещо подобно, но все тая. Човекът си разбира от работата, а на Ангел как му се занимава да зарежда, сваля, качва, пробва, проверява... Една проста проверка за утечка е 5-10лв. сигурно. По-скоро, ако Химикът има мултицет, може да му мерне колата, дали има утечка или не.

 

Аз пък използвам поста на Химика, да му се извиня, че щях да го търся преди няколко месеца за едно шишенце, за което го помолих, той осигури, но се случиха разни неща и тая работа остана на заден план. Та тези дни, ако не е сърдит, ще го потърся;)

 

Edit: Сурен Гелгелян е. Моя грешка, дейба, дейба... Сурен е!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky Luciano said:

99% съм сигурен, че имам визитка с името Сюрен Гелгелян или нещо подобно, но все тая. Човекът си разбира от работата, а на Ангел как му се занимава да зарежда, сваля, качва, пробва, проверява... Една проста проверка за утечка е 5-10лв. сигурно. По-скоро, ако Химикът има мултицет, може да му мерне колата, дали има утечка или не.

 

Аз пък използвам поста на Химика, да му се извиня, че щях да го търся преди няколко месеца за едно шишенце, за което го помолих, той осигури, но се случиха разни неща и тая работа остана на заден план. Та тези дни, ако не е сърдит, ще го потърся;)

 

Edit: Сурен Гелгелян е. Моя грешка, дейба, дейба... Сурен е!

 

Не е мое решението. Аз само помагам с информация.

Потърпевшият каквото реши да прави. :)

Не е проблем да се свали клемата за 2-3 дни и да се види дали ще падне пак акумулатора, пък тогава да се търси утечката.

 

Благодаря на всички за съветите и предложенията.

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2019 at 6:44 PM, NEO_DDT said:

Някой ползвал ли ги е тези Титаниум за затъмняване на стъкла? Или може да ми препоръчате други, че ми казаха един добър, ама е в Асеновград и трябва да ангажирам някого да ме връща и после да ме кара...

Жоро Вейдъра и Тано дизайн. Единия е 'издънка' на другия та който и да избереш няма да сбъркаш.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lubo1972 said:

Жоро Вейдъра и Тано дизайн. Единия е 'издънка' на другия та който и да избереш няма да сбъркаш.

А нещо техни координати имаш ли?

Link to comment
Share on other sites

Обмислям тази година да си правя операция на очите, някой има ли преки впечатления ? Или дали има познати, които са минавали процедура ?

Изчетох доста неща и съм се спрял на PRK Метод-а. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз преди 3-4 години в Цариград ходих. Методът беше ILasik обаче. По-бързо е възстановяването, защото не ти махат горната част на роговицата, а правят капаче от нея. PRK само ако практикуваш някакъв контактен спорт, понеже при капачето на Lasik има опастност да се размести или изтръгне ако ти бръкнат.

Забравих да спомена за резултата, което е може би по-важно. Като цяло са най-добре похарчените ми пари - работя в Бояна и при ясно време бройкам белеещите се ТИР-ове по северната скоростна тангента (трябва да се казва хорда). С едното око се справиха без забележка, даже май малко далекогледо го докараха, при другото имам минимален остатъчен астигматизъм, но не ми пречи.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sasshko said:

Търся да купя хубава бира за почерпка и се чудя beer shopа на Отец Паисий дали ще има нещо подходящо.

Хубави бири, различни от ширпотребата, можеш да намериш на няколко места в Пловдив:

1) Споменатият от теб Беер шоп на "Отец Паисий"

2) "Биротерапия"- намира се в Гагарин, в сградата на " Язов", срещу пожарния вход на Панаира, във вътрешния двор.

3) МЕТРО имат сериозен щанд с крафт-бири.

4) Йегерхоф- последно като съм взимал кошничката с 6 бири беше 10лв, като бирите може да са различни. 

В общи линии това са местата, сега чакаме Каменицата да отвори, да видим там какво ще предложат. 

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш наистина хубава бира - първо отдели 5 минути и прочети това:

https://www.occrp.org/en/investigations/4943-romania-bioteching-poor-beer-for-poor-countries

в заглавието се казва Румъния, но е за България, Чехия, Румъния, Сърбия , Турция и тнт - 'бира за бедни'

Все още единствената държава със закон за бирата си остава Германия - така че препоръчвам ти немска бира.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, sasshko said:

Търся да купя хубава бира за почерпка и се чудя beer shopа на Отец Паисий дали ще има нещо подходящо.

 

Има, има и то не едно! 

 

=======================================

 

Преди време си купих часовник МАЯК (с кукувица). Макар и нов, още като пристигна при транспорта го бяха раздрънкали и се наложи да се правя на механик. Оттогава определено съм убеден, че има нужда от профилактика, тъй като кука на полвин час, вместо на цял и от време на време изостава. Стрелките също имат нужда от потягане. Някой знае ли часовникар, който да ми го прегледа основно и профилира? 

Link to comment
Share on other sites

Смених си телефона, но новият е с микро сим карта, а старият с мини. Попаднах на една от многото некомпетентни служителки на мтел, която не успя да ми прехвърли номерата от едната сим карта в другата, но пък успя да ми прецака самата карта. Сега като се сложи в телефон, не я разпознава. Ходих и в друг офис на Мтел, но и там ми казаха, че проблема е в картата.

За да е по-драматично, преди да отида за смяна на картата не си бекъпнах единствено тел. номера. Една част имах в телефона, но изтрих уж да не се дублират с тези в симкартата (старата). Сега и въпроса:

 

Къде мога да занеса телефона да се опитат да ми възстановят изтритите номера от телефона? Опитах с някакви софтуери от интернет, но нищо не намират.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, exabyte said:

Смених си телефона, но новият е с микро сим карта, а старият с мини. Попаднах на една от многото некомпетентни служителки на мтел, която не успя да ми прехвърли номерата от едната сим карта в другата, но пък успя да ми прецака самата карта. Сега като се сложи в телефон, не я разпознава. Ходих и в друг офис на Мтел, но и там ми казаха, че проблема е в картата.

За да е по-драматично, преди да отида за смяна на картата не си бекъпнах единствено тел. номера. Една част имах в телефона, но изтрих уж да не се дублират с тези в симкартата (старата). Сега и въпроса:

 

Къде мога да занеса телефона да се опитат да ми възстановят изтритите номера от телефона? Опитах с някакви софтуери от интернет, но нищо не намират.

Какъв е телефона?

Имаш ли телефон с 2 сим карти да пробваш там да я поставиш като 2ра?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, exabyte said:

Смених си телефона, но новият е с микро сим карта, а старият с мини. Попаднах на една от многото некомпетентни служителки на мтел, която не успя да ми прехвърли номерата от едната сим карта в другата, но пък успя да ми прецака самата карта. Сега като се сложи в телефон, не я разпознава. Ходих и в друг офис на Мтел, но и там ми казаха, че проблема е в картата.

 За да е по-драматично, преди да отида за смяна на картата не си бекъпнах единствено тел. номера. Една част имах в телефона, но изтрих уж да не се дублират с тези в симкартата (старата). Сега и въпроса:

  

Къде мога да занеса телефона да се опитат да ми възстановят изтритите номера от телефона? Опитах с някакви софтуери от интернет, но нищо не намират.

 

Не са ли ти бекъпнати в Гугъл акаунта?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky Luciano said:

Не е кукувицата. Жабата е на всеки 30мин., а кукувицата е на кръгъл час! Вслушай се!

 

Она е на 30 сек, бе! Ти луд ли си?!?!  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UzITo said:

Какъв е телефона?

Имаш ли телефон с 2 сим карти да пробваш там да я поставиш като 2ра?

 

Телефона е LG G2. Мисля, че да. Само това не съм пробвал...

 

1 hour ago, w00x said:

 

Не са ли ти бекъпнати в Гугъл акаунта?

 

За съжаление не. Мислих да го направя, но нали е модерно прайвъсито и си виках да не споделям и познатите си с google... Груба грешка.

Link to comment
Share on other sites

Някой от този следобед да има проблем с PUSH нотификациите на gmail на телефона?

Ползвам Aqua Mail Pro, но не искам да мисля да е от приложението. Работеше си идеално с години, но от този следобед спря да работи пуш-а. Иначе е настроен и на всеки кръгъл час да чеква шедулнато, и на всеки кръгъл час чеква нормално и сваля и синхронизира мейлите, но не и пъша.

Днес уж четох за някакви проблеми на gmail, ама да питам дали и друг изпитва подобни проблеми.

 

Edit: това се случва и на мобилен нет. Пробвах на вайбър някой да ми пише докато тел-а спи, и си се появява LED-a за писаното, та явно по принцип пуш-а работи телефон-уайз.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...