Jump to content
BulForum.com

2-HDDs - How?


THE STORM

Recommended Posts

Правя сметка да си взимам второ HDD. Та въпроса ми е, ако имам два HDD-та свързани едновременно, ще мога ли под WinXP да виждам и двете HDD-та и съответно да променям информацията върху тях. Не съм направил все още това, затова искам да се осведомя първо и тогава да давам парите.

Link to comment
Share on other sites

ша можеш и да четеш и да пишеш, и да форматираш, и да цепиш, и в райд да ги направиш ако са еднакви

 

ЕДИТ: ако вземеш повече (към 10х400Г) ша можеш да си направиш и мини японски сайт :blink: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Това е добре.  :) Ама да попитам като ми се сложи новия хард идентификационната червена лампичка ще свети ли ако се използва и втория хард?

:D Пич, за да ти стане по-ясно, ще свети защото тя не е свързана директно с харддиска, както беше при най-старите машини с по 20 МБ хардове :) .

Тя се запалва от дънната платка при достъп до кой да е харддиск.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички, които се отзоваха. :D

 

Като гледам какъв въпрос питаш по-добре намери някой, който разбира да ти го сложи

От хардуер грам не разбирам признавам си. И от фирмата ще ми го сложат това не ми е проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

А има ли начин да свържа едновременно Seagate и Hitachi? Или поне да си прехвърля информацията от единия на другия, като ги включа и двата и точно преди да се стартира уиндоуса ми вади син екран за около секунда с някви надписи и компютъра се ресва. Става въпрос за winXP

EDIT:поотделно и двата си вървят :)

EDIT2: от третия път тръгнаха :)

Link to comment
Share on other sites

А има ли начин да свържа едновременно Seagate и Hitachi? Или поне да си прехвърля информацията от единия на другия, като ги включа и двата и точно преди да се стартира уиндоуса ми вади син екран за около секунда с някви надписи и компютъра се ресва. Става въпрос за winXP

EDIT:поотделно и двата си вървят :)

EDIT2: от третия път тръгнаха :)

Това да го третираме ли като разрешаване на проблема или да почваме с обясненията за биос...master/slave... primary/secondary...и тем подобни... :P

Link to comment
Share on other sites

Това да го третираме ли като разрешаване на проблема или да почваме с обясненията за биос...master/slave... primary/secondary...и тем подобни... :P

Е не, явно в случая проблема е бил че хитачито не харесва че върви заедно с сигейт :bgrin: .

Явно се е наложило смяна на фърмуера на сигейта с моднат за да се представи като брат-хитачи и да се приемат за свои.

 

Сериозно, за мен проблема е решен, най-вероятно е бил от кабелите и по-малко вероятно от мастер/слейв, но весо сигурно се е усетил баш на третия път.

Link to comment
Share on other sites

А мен ме съмнява, че проблема може да е в захранването, което да не достига за допълнителният хард. Аз имах такъв проблем. Без син екран. Върви си, изведнъж нещо става, рестартирам го и единия хард го няма. Вадя конектори, свързвам наново, тръгва. После пак не го намира. И накрая купих 450W захранване и палят всичките от първия път :)

Link to comment
Share on other sites

Проблема е бил в това, че една опция е на Auto и не винаги си го засича и трябва да се нагласи да ги засича и двете и тогава тръгва ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...