Jump to content
BulForum.com

Windows XP Service Pack 3


THE STORM

Recommended Posts

Сложих си service pack 3 и нещо часовника ми се прецака.Показва ми че вместо четвъртък сме сряда и незнам как се оправя.

:blink: :blink: :blink: Това сериозно ли? Цъкни 2 пъти на часовника и си промени датата + бутона "ОК" накрая. ;)

 

Едит: @alchemy, аз също съм със SP3, но нямам този проблем... не разбрах точно проблема му, тъй като той не спомена за разминаване на датата с деня на седмицата. ;)

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink: Това сериозно ли? Цъкни 2 пъти на часовника и си промени датата + бутона "ОК" накрая. ;)
Абсолютно сериозно. Този ефект се получава от факта, че по неведом начин се променя седмицата да тръгва от неделя а не от понеделник. И при правилна дата показва един ден от седмицата назад. И аз имам същия проблем и рових да го преборя, ама без успех макя му свинска. Накрая го за***х и така си кара.
Link to comment
Share on other sites

Сложих си service pack 3 и нещо часовника ми се прецака.Показва ми че вместо четвъртък сме сряда и незнам как се оправя.
Сега се амбицирах и рових още из мрежата, докато намерих решение. И то е:

Start>Run> пишеш regedit, Enter. В дървото се търси HKEY_CURRENT_USER>Control Panel>International. В десния панел намери iFirstDayOfWeek и експериментирай със стойности на параметъра от 0 до 6. При мен сработи на 1, показва първи ден понеделник. Интересното е, че на лаптопа (с Виста) стойността е 0, а първия ден в седмицата си е понеделник. Шантава работа.

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink: Това сериозно ли? Цъкни 2 пъти на часовника и си промени датата + бутона "ОК" накрая. ;)

 

Едит: @alchemy, аз също съм със SP3, но нямам този проблем... не разбрах точно проблема му, тъй като той не спомена за разминаване на датата с деня на седмицата. ;)

Да, не го казах правилно.Разминава ми се датата с деня от седмицата.Предишния път като преинсталирах всичко си беше точно.

 

EDIT: Не става така каквото и да направя днес е петък 06.02 а в календара показва четвъртък 06.02

 

rwfwerfgrs6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Не става така каквото и да направя днес е петък 06.02 а в календара показва четвъртък 06.02
Гледам, сега пък седмицата ти започва от вторник. Опитай и с други стойности между 0 и 6 (вероятно сега е 2). Промяната се отразява моментално, така че проверявай след всяка смяна. Ако няма ефект, опитай със смяна на регионалните настройки от България на САЩ, след което върни на България и пак си поиграй със стойностите на iFirstDayOfWeek.
Едит: @alchemy, аз също съм със SP3, но нямам този проблем...
Бе то аз имам още един комп с XP SP3 и е от същия (качествен!) дистрибутив, ама там няма проблеми :confused .
Link to comment
Share on other sites

Абе тука на една "приятелка" цял ден се опитвам да й фиксна РС-то по телефона( не ме крайте да обесявам ).Накрая успях да й обесня как да направи фреш инстал в нов партитишън на харда на XP, само дето сега не може да форматне C:?!?!Идеи защо става така?По принцип не дава да го форматираш като ти е там бозата ама тоя път е на другия, що не става?

Link to comment
Share on other sites

Не си го слагайте тоя боклук sp3.... заради него сега ще преинсталирам windowsa, защото забранява за пачването на мишката... демек ако мишката ти е 125 херцова неможеш да я направиш на 500/1000 освен, ако не си с razer. С една дума, ако примерно притежаваш MS intelli 1.1/3.0 или някоя друга от многото мишки на тоя свят няма оправия. Има guide-ве в нета за оправяне но пак не работят.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

как по defaut видео файловете в папките да не ми ги показва thumbnail и да не ми вади снимка от видеото в Details.

Т.е. при avi,mpg,wmv.... да ми е все едно са нормални файлове.

Link to comment
Share on other sites

как по defaut видео файловете в папките да не ми ги показва thumbnail и да не ми вади снимка от видеото в Details.

Т.е. при avi,mpg,wmv.... да ми е все едно са нормални файлове.

В команден промпт пишеш

regsvr32 /u c:\windows\system32\shmedia.dll

Link to comment
Share on other sites

В команден промпт пишеш

regsvr32 /u c:\windows\system32\shmedia.dll

 

блсагодаря много !!!

еии как се забарза всичко :D

имам едни видеота с грешки и те ми крашват експlориера :) сега е супер :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...