Jump to content
BulForum.com

Необяснимото?!


Deftur

Recommended Posts

В неделя от 18,30 по БНТ2 тръгва предаването на Стойчо Керев "Новото познание". Това го поствам за хора на които би им било интересно, а не за да влизаме в някви спорове относно предаването.  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 444
  • Created
  • Last Reply

В неделя от 18,30 по БНТ2 тръгва предаването на Стойчо Керев "Новото познание". Това го поствам за хора на които би им било интересно, а не за да влизаме в някви спорове относно предаването.

Всъщност трябва да влизаме в много спорове. БНТ е на държавна издръжка. Парите на всички хора ще се харчат за на тази малоумник предаването. На какво ниво са му гостите няма да коментира. Който го интересува, може да види в YouTube записи на предаванията му.
Link to comment
Share on other sites

Всъщност трябва да влизаме в много спорове. БНТ е на държавна издръжка. Парите на всички хора ще се харчат за на тази малоумник предаването. На какво ниво са му гостите няма да коментира. Който го интересува, може да види в YouTube записи на предаванията му.

Ами гледал съм му предаванията в тубата и по голяма част от нещата ми харесват и съм съгласен с тях. Гостите са му обикновено академици или учени. Аз държа моите пари да отиват за такъв тип предавания, различни от матрицата.

Link to comment
Share on other sites

Ами гледал съм му предаванията в тубата и по голяма част от нещата ми харесват и съм съгласен с тях. Гостите са му обикновено академици или учени. Аз държа моите пари да отиват за такъв тип предавания, различни от матрицата.

Академиците в Бг са от най - кадърните хора!!! Категорично.

В предаванията му освен глупости, друго не можеш да чуеш. Учудвам се как ти харесва и му вярваш. Аз някой път като го засега го гледам като комично предаване, не като нещо сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Академиците в Бг са от най - кадърните хора!!! Категорично.

В предаванията му освен глупости, друго не можеш да чуеш. Учудвам се как ти харесва и му вярваш. Аз някой път като го засега го гледам като комично предаване, не като нещо сериозно.

Виж сега, на мен ми е интересна всяка гледна точка която е извън статуквото. Твърдо съм убеден, че има неща които науката не може да си обясни. Също така не вярвам дори и на 50% на официалните медии. В неговите предавания се поставят въпроси над които човек може сериозно да се замисли и в този ред на мисли...не подценявай чак толкова учените от БАН. Идея си нямаш колко умни и ерудирани хора има там.

Link to comment
Share on other sites

Ще публикувам няколко от предаванията му. Не съм подбирал най - куриозните. Просто гледах някои от последно качените от него. В рамките на 2 реда в youtube са.

 

Ангели и демони. Невидими сражения на астрално ниво:

 

 

 

Тук даже обяснява как нарушавали законите на физиката ;)

Пътуване във времето. Портали между световете:

 

 

Какво се случва на планетата тайно от нашите очи?

Link to comment
Share on other sites

Кои закони на физиката нарушава? Тези дето си учил в учебниците ли? Въобще не мога да си обясня, какво те бърка едно предаване което ще го излъчват по БНТ2. Ти кога за последно гледа БНТ2???

Link to comment
Share on other sites

Кои закони на физиката нарушава? Тези дето си учил в учебниците ли? Въобще не мога да си обясня, какво те бърка едно предаване което ще го излъчват по БНТ2. Ти кога за последно гледа БНТ2???

Викаш да не гледаме какво пише в учебниците. Другият път когато отидеш на лекар, какъв лекар искаш да те лекува? Лекар-хомеопат който гледа на този предаването или такъв който е изчел много от истинските учебници?

Бърка ме до толкова, че се финансира това нещо с данъците на всички хора. Бърка ме и че хора като кошлуков са в националната телевизия и даже са и шефове. Бърка ме и че волгин също е на държавна хранилка.

Link to comment
Share on other sites

Викаш да не гледаме какво пише в учебниците. Другият път когато отидеш на лекар, какъв лекар искаш да те лекува? Лекар-хомеопат който гледа на този предаването или такъв който е изчел много от истинските учебници?

Бърка ме до толкова, че се финансира това нещо с данъците на всички хора. Бърка ме и че хора като кошлуков са в националната телевизия и даже са и шефове. Бърка ме и че волгин също е на държавна хранилка.

Първото е много изнъркано клише. А за второто, четеики дискусиите из медии и фейсбук, повечето хора са ок за такова предаване. В тоя ред на мисли я да питам и теб, ама без да ми отговаряш с клишета, как са построени пирамидите в Египет и Мексико и как са направени фигурите в Наска? Щото аз доста съм чел, а и сестра ми е математик и зам директр на Норд Лайк Колидж в Далас и някак си имам някакви виждания по въпроса. 

 

EDIT: Днес изгледах поредния клип на този младеж, я дай малко научни отговори. 

https://www.youtube.com/watch?v=6JLKXjZZV38&feature=share

Link to comment
Share on other sites

Първото е много изнъркано клише. А за второто, четеики дискусиите из медии и фейсбук, повечето хора са ок за такова предаване. В тоя ред на мисли я да питам и теб, ама без да ми отговаряш с клишета, как са построени пирамидите в Египет и Мексико и как са направени фигурите в Наска? Щото аз доста съм чел, а и сестра ми е математик и зам директр на Норд Лайк Колидж в Далас и някак си имам някакви виждания по въпроса. 

 

EDIT: Днес изгледах поредния клип на този младеж, я дай малко научни отговори. 

https://www.youtube.com/watch?v=6JLKXjZZV38&feature=share

Чрез напредване на науката по онова време са построени. Даже все още стоят първите пирамиди с които процеса все още не е бил усъвършенстван. За тези в Мексико си признавам, че изобщо не съм се интересувал и имам бегли познания.

 

Този клип който си пуснал за малко да го спра на 10-тата секунда като чух за кухата Луна...

Link to comment
Share on other sites

Явно нямаш отговор нито ти, нито науката на първия въпрос. А относно втория въпрос...това е теория на НАСА и не е някаква конспирация на Стойчо Керев например.

Link to comment
Share on other sites

това е теория на НАСА

Ето това е големият проблем на такива предавания. Така ти поднасят информацията, че да си помислиш, че е официална и има някаква истина.

Никъде не намерих официална информация от НАСА, за куха Луна. За сметка на това намерих доста точни данни относно структурата и в техният сайт:

Structure

Earth's moon has a core, mantle and crust.

The moon’s core is proportionally smaller than other terrestrial bodies' cores. The solid, iron-rich inner core is 149 miles (240 kilometers) in radius. It is surrounded by a liquid iron shell 56 miles (90 kilometers) thick. A partially molten layer with a thickness of 93 miles (150 kilometers) surrounds the iron core.

The mantle extends from the top of the partially molten layer to the bottom of the moon’s crust. It is most likely made of minerals like olivine and pyroxene, which are made up of magnesium, iron, silicon and oxygen atoms.

The crust has a thickness of about 43 miles (70 kilometers) on the moon’s near-side hemisphere and 93 miles (150 kilometers) on the far-side. It is made of oxygen, silicon, magnesium, iron, calcium and aluminum, with small amounts of titanium, uranium, thorium, potassium and hydrogen.

Long ago the moon had active volcanoes, but today they are all dormant and have not erupted for millions of years.

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм за различните предавания. Така или иначе парите ни отиват за какви ли не глупости, това определено би било по интересно от повечето.

Link to comment
Share on other sites

Ванка, пилееш си времето :) Разгледай какво е поствал charmock в темата и би трябвало да спреш. Човека иска да вярва, не го лишавай от тази му радост.

Link to comment
Share on other sites

П.П. Вярващ съм, но не влизам в църква. Нарочно не казвам религиозен, имам си свое обяснение за Бог. 

 

+1000000000

 

В църква влизам да уважа тези, които са имали подобно на моето мнение преди векове

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...