Jump to content
BulForum.com

Кое е най-великото откритие на човека


intense

Recommended Posts

Наистина, Айнщайн е получил Нобелова награда за фотоефекта!

Иначе според мен най-голямото откритие за сега е контролирането на делене на тежки ядра и на сливане на леки ядра. Следващото най-голямо откритие ще е като слезнем на още по-микрониво: кварки.

За сливане - не съм чул някой да го е правил! Това се нарича ядрен синтез, става при адски висока температура (съответно няма къде да се направи, защото нищо не може да издържи на такава температура), а като стане се отделя 2000 (примерно) пъти повече енергия, отколкото при ядрен разпад. Ако успеят да постигнат синтез ще станат 2 неща - 1.Ще се създадат 2 централи, които ще снабдяват целия свят с електричество и 2.Ще се създаде Бомба, която може да взриви планетата. :)

 

За мен най-голямото откритие е Пианото! :music

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Знам, че не е Айнщайн, но все пак той е дал обяснението за фотоефекта.

Но пък ми беше приятно да побогохулствам малко :P

 

Най-голямото откритие на човека е мисленето. Също така е и най-голямото му проклятие...

Link to comment
Share on other sites

Часовникът и календара също са сред най-големите открития! Обаче те са навлезли до толкова в живота ни, че изобщо не ги забелязваме...освен когато бързаме! ;)

"Бързам нямам време,

бързам нямам време,

спирам за чашка кафеее..." :music :P

 

@ intense, diamonds are girl's best friends, a? :wacko:

@ The`ScorpioN, Мисленето не е човешко откритие, а способност/дарба! B)

Link to comment
Share on other sites

Наистина, Айнщайн е получил Нобелова награда за фотоефекта!

 

За сливане - не съм чул някой да го е правил! Това се нарича ядрен синтез, става при адски висока температура (съответно няма къде да се направи, защото нищо не може да издържи на такава температура), а като стане се отделя 2000 (примерно) пъти повече енергия, отколкото при ядрен разпад. Ако успеят да постигнат синтез ще станат 2 неща - 1.Ще се създадат 2 централи, които ще снабдяват целия свят с електричество и 2.Ще се създаде Бомба, която може да взриви планетата. :)

 

За мен най-голямото откритие е Пианото! :music

Тъй като съм силно респектиран от познанията ти в тази област няма да споря с теб , а само ще ти кажа , че е направено и в момента се строи централа на цена от 10 милиарда евро в 1 градче във Франция. Централа ще е готова след 2 години и ще използва водорода от океана и ще го превръща в енергия! Добре дошъл в 21 век! И се запознай с безкрайната енергия. :)

Link to comment
Share on other sites

ау,аз се радвам,че хората са открили диамантите.  :love  :D  :rolleyes:

 

Диамантите са си били там. хората не са ги открили. по-скоро са ги намерили.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като съм силно респектиран от познанията ти в тази област няма да споря с теб , а само ще ти кажа , че е направено и в момента се строи централа на цена от 10 милиарда евро в 1 градче във Франция. Централа ще е готова след 2 години и ще използва водорода от океана и ще го превръща в енергия! Добре дошъл в 21 век! И се запознай с безкрайната енергия. :)

Да знам за този проект, но силно се съмнявам, че ще бъде довършен. Спора беше между Франция и Япония - явно Франция е спечелила.

Вероятно ще се опитат да използват електромагнитно поле:

Понеже температурата, необходима за свързване на атомите на деутерия и трития е от порядъка на 100 милиона градуса - няма такъв метал който да не се изпари при такава температура. За това единствения подходящ контейнер известен до сега е мощно магнитно поле, създавано с изключително силен ток, който тече в намотка, намираща се в бетон. В това поле става свързването на атомите, а материалът, който ще се използва за образуването на пара от водата е Литий, втечнен от високата температура.

Link to comment
Share on other sites

Велики открития има много, не мога да ги класирам, затова ще изброя няколко.

Както някой спомена - Разгадаването на ДНК

Откритието, че материалите при трептене създават вълнов фронт познат като МУЗИКА :music

После и там другите методи...

 

Най-великото откритие? Няма такова... Всичко, използвано от човека води до унищожение, до разрушаване на естествената среда, в която живеем.

Неееее, не съм съгласен. Откритието, че Последната теорема на Ферма е вярна :huh:

Не е разрушило никаква естествена среда и не води до унищожение, нали? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Конопът... за текстилната промишленост! ;)

"Non-stop, non-stop индийски коноп..." :music

Link to comment
Share on other sites

Всички малки открития довели до създаването на ПЦ-то за мен са велики ... съгласен съм с Дочо за музиката ;)

Link to comment
Share on other sites

Най-великото откритие? Няма такова... Всичко, използвано от човека води до унищожение, до разрушаване на естествената среда, в която живеем.

Пренаселване, неминуема зависимост от технологиите... Това е пагубно.

Открития бол - тук включвам и бирата, която не се стопля - кои по-значими, кои по-малко... Но това е бягане от същността, надскачане на човешкото, синтетичност...

 

Това изобщо не е така!!По тази логика трябва да ходим със сламени полички,да палим огън търкайки клечки,да живеем в пещера и да се :hump: за да се размножаваме!!Е тогава вече ставаме животни!!Разбирасе че ще се развиаме и ще откриваме все по нови и нови неща!!Това отличава човека от животните че много по добре успяа да се развива и да улеснява от една страна живота си но от друга страна да се появяват нови проблеми от друго естество :)

Link to comment
Share on other sites

Конопът... за текстилната промишленост! ;)

"Non-stop, non-stop индийски коноп..." :music

Чудих се кой ли ще го спомене първи?
Link to comment
Share on other sites

Колкото и тъпо да звучи, мисля че това е... КЛАМЕРЪТ :lol: . Тоя дето го е измислил е останал с доста парички... Факт е!

Link to comment
Share on other sites

Най-великото откритие е изобщо развитието на човечеството с голяма скорост което никога не спира. :))) (не ,че е открито тва де :)))

Link to comment
Share on other sites

Аз освен атомната бомба не се сещам за нищо друго, което да не е патентовано от животните, при това далеч преди природата да направи самоубийствената грешка, да ни създаде.

Link to comment
Share on other sites

а кво ще кажете за самобръсначката?тоя тип Жилет да не мислиш,че му е зле???айде,може би не на него,но на внуците му :)

Link to comment
Share on other sites

Тоалетната чиния :lol: :D :P Знаете ли кво е гадно да клечиш докато...

 

Иначе сериозно смятам електричеството и разгадаването на ДНК за най-големи открития ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...