Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Не можах да се стърпя и си поръчах най-новия Dell XPS 13 (9380) в следната конфигурация: i7-8565U, 16GB LPDDR3 2133MHz, 1TB PCIe SSD, 13.3 4K Ultra HD (3840 x 2160) InfinityEdge Touch Display, Win 10 Pro. :)

dell_xps_13.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Момчиле, честит да ти е. Само OS-а не е много наред :). До колкото обаче разбира и ти вече си на страната на ....

 

Да се похваля, че днес изкарах най - трудният изпит който съм държал до момента. Абсурдното е, че уж трябваше да е най - лесният... Нали има поговорка за това, че каквото сам си направиш, никой не може да ти го направи. И аз така направих. Единият от Cisco сертификатите ми изтичаше и аз реших да изкарам изпит на тема WiFi. Предполагах, че ще е супер лесен. Колко да е сложен все пак на теми wifi. Оказа се кошмарен и като материал и като четене. Аз за самият Cisco сертификат който подновявах, не съм чел толкова...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Момчиле, честит да ти е. Само OS-а не е много наред :). До колкото обаче разбира и ти вече си на страната на ....

 

Да се похваля, че днес изкарах най - трудният изпит който съм държал до момента. Абсурдното е, че уж трябваше да е най - лесният... Нали има поговорка за това, че каквото сам си направиш, никой не може да ти го направи. И аз така направих. Единият от Cisco сертификатите ми изтичаше и аз реших да изкарам изпит на тема WiFi. Предполагах, че ще е супер лесен. Колко да е сложен все пак на теми wifi. Оказа се кошмарен и като материал и като четене. Аз за самият Cisco сертификат който подновявах, не съм чел толкова...

 

On 2/14/2019 at 8:44 AM, Godfather said:

Не можах да се стърпя и си поръчах най-новия Dell XPS 13 (9380) в следната конфигурация: i7-8565U, 16GB LPDDR3 2133MHz, 1TB PCIe SSD, 13.3 4K Ultra HD (3840 x 2160) InfinityEdge Touch Display, Win 10 Pro. :)

dell_xps_13.jpg

 

Честито Ванка!

 

Честито Момчиле!

Link to comment
Share on other sites

Благодаря и на двамата!

 

20 hours ago, netrootbg said:

Да се похваля, че днес изкарах най - трудният изпит който съм държал до момента. Абсурдното е, че уж трябваше да е най - лесният... Нали има поговорка за това, че каквото сам си направиш, никой не може да ти го направи. И аз така направих. Единият от Cisco сертификатите ми изтичаше и аз реших да изкарам изпит на тема WiFi. Предполагах, че ще е супер лесен. Колко да е сложен все пак на теми wifi. Оказа се кошмарен и като материал и като четене. Аз за самият Cisco сертификат който подновявах, не съм чел толкова...

Честито, Ванка! Явно си разбрал по трудния начин заблудата относно WiFi. Това е защото всички ежедневно ползваме WiFi без особени проблеми и това създава илюзията, че нещата са "прости". Само дето се оказва, че не е съвсем така, когато задълбае човек в същите тия неща. :)

 

20 hours ago, netrootbg said:

Само OS-а не е много наред :).

 

Хехе, Микромеците отдавна вече не са същите. Даже в момента са една от основните движещи сили в света на отворения код - парадоксално, но факт. :lol:

Иначе аз винаги имам поне dual-boot с Ubuntu (те затва съм взел и терабайтов диск).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Минах си изпитателния срок в новия отдел + повишаване на заплатата, последвано от още едно повишение. Купихме си вила, живот и здраве, ще се сертифицирам и за Cisco Meraki.  

Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2019 at 2:03 PM, netrootbg said:

Да се похваля, че днес изкарах най - трудният изпит който съм държал до момента. Абсурдното е, че уж трябваше да е най - лесният... Нали има поговорка за това, че каквото сам си направиш, никой не може да ти го направи. И аз така направих. Единият от Cisco сертификатите ми изтичаше и аз реших да изкарам изпит на тема WiFi. Предполагах, че ще е супер лесен. Колко да е сложен все пак на теми wifi. Оказа се кошмарен и като материал и като четене. Аз за самият Cisco сертификат който подновявах, не съм чел толкова...

 

Да, и аз си мислех, че ще е айляк докато не трябваше да смятам затихвания, сили на сигнала и т.н.

Link to comment
Share on other sites

така и така сте си изкарали изпитите за уайфай - честито!

някой от вас може ли да ме уведоми по кой протокол се тъпче гигабит по въздуха в момента? CDMA или е измислено нещо ново? питам за физическия слой.

Link to comment
Share on other sites

След усилено чудене каква кола да вземем на жена ми, накрая тя видя тази и каза, че цвета е страхотен и държи точно на тази Мазда. Да и е честито.

 

 

P_20190305_142243_LL.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2019 at 8:35 PM, Grimjaur said:

Минах си изпитателния срок в новия отдел + повишаване на заплатата, последвано от още едно повишение. Купихме си вила, живот и здраве, ще се сертифицирам и за Cisco Meraki.  

 

 

Кога ще пием на тая вила :D

Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2019 at 9:18 PM, mobo said:

така и така сте си изкарали изпитите за уайфай - честито!

някой от вас може ли да ме уведоми по кой протокол се тъпче гигабит по въздуха в момента? CDMA или е измислено нещо ново? питам за физическия слой.

 

 

Е то зависи кой уайфай CCNA/CCNP/CCIE, аз съм на първото стъпало. :D

Колкото до енкодинга, 5G би трябвало да стъпи на OFDM

 

more info

Link to comment
Share on other sites

Също така при WiFi изобщо не се използва CDMA ;).

802.11ac е стандарта за гигабитова връзка през wifi. Доста технологии са комбинирани в него за да се постигнат тези скорости.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз пък си направих ретро гейминг риг от dell optiplex gx520 SFF (pentium d 945 -3.4 ghz, 2gb ram, 500hdd , NVIDIA NVS 280-ядро на fx5200). Инсталирах му XP и мачкам дърти игри на 37" в хола, легнал на дивана с безжична мишка и клавиатура :D
ПС. И пия бира!

Edited by tihichkoto
Link to comment
Share on other sites

Със здраве да си го ползваш. :)

Аз лично ако трябваше да избирам, бих взел S10, а не плюс версията. Май само аз съм на това мнение обаче, като гледам хората около мен. :)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

Със здраве да си го ползваш. :)

Аз лично ако трябваше да избирам, бих взел S10, а не плюс версията. Май само аз съм на това мнение обаче, като гледам хората около мен. :)

Не си само ти :) И аз си взех s10 и това е максималната приемлива големина за телефон за мен! Не знам какво ги кефят тези огромни джапанки всички! Супер неудобни за носене и работа с една ръка са!

Link to comment
Share on other sites

Или просто нямаш нужда. Аз не мога да се разкарвам с някакъв телефон, който не ми върши работа за елементарни неща. Да искам да направя нещо и той да ми цикли.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Или просто нямаш нужда. Аз не мога да се разкарвам с някакъв телефон, който не ми върши работа за елементарни неща. Да искам да направя нещо и той да ми цикли.

Да и мен ме дразни адски много дори секунда забавяне да има когато му задам да върши нещо! Кръсник как можа да си вземеш тоя гейски цвят :D :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Приложенията които ползвам са скайп, вайбър, месенджър, поща и интернет. За всичко това Нокията работи светкавично. Все пак тя е висок модел и се справя без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, w00x said:

Със здраве да си го ползваш. :)

Аз лично ако трябваше да избирам, бих взел S10, а не плюс версията. Май само аз съм на това мнение обаче, като гледам хората около мен. :)

Благодаря! Плюс версията ми пасва идеално - голям екран (ръцете ми са достатъчно големи, за да ми е удобен) и най-вече уникална камера. :)

8 hours ago, Mockingbird said:

Честито!

Кръстник, каква пара върви отвъд голямата вода? 

От $250 до $600 в зависимост от плана. 

5 hours ago, NEO_DDT said:

Да и мен ме дразни адски много дори секунда забавяне да има когато му задам да върши нещо! Кръсник как можа да си вземеш тоя гейски цвят :D :lol: 

Аре ся, няма нищо гейско в този цвят. Аз и нова кола се каня да взимам в същия цвят и така ще станат телефон-лаптоп-кола в един цвят. :lol:

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Godfather said:

Благодаря! Плюс версията ми пасва идеално - голям екран (ръцете ми са достатъчно големи, за да ми е удобен) и най-вече уникална камера. :)

 

Ама камерата на другия е същата. Пък в предната до сега не съм видял някой да намери разлика.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

 

Ама камерата на другия е същата. Пък в предната до сега не съм видял някой да намери разлика.

Е как да няма като са две камери при плюса? Както и да е, екранът и най-вече по-голямата батерия са ключовите неща за избора на плюс поне за мен. С тази яка батерия от 4100 mAh ми изкара точно два дни при здраво и постоянно бъзикане с доста завишено време на светещ екран.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...