Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Аз още се водя че живея по постоянен и настоящ адрес в Пловдив. Жената от друга страна си смени регистрацията още като купихме апартамента в София. С приемането на детето не ни приеха по първо желание в градината на 200 метра от нас, а в тази на километър и 200. Второто си го приеха по дифоулт при брат си без драми 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 hours ago, vinyl_master said:

Аз още се водя че живея по постоянен и настоящ адрес в Пловдив. Жената от друга страна си смени регистрацията още като купихме апартамента в София. С приемането на детето не ни приеха по първо желание в градината на 200 метра от нас, а в тази на километър и 200. Второто си го приеха по дифоулт при брат си без драми 

 

Руми, тое ясно като бял ден, миличък. Системата е малоумно тъпа и некадърна. Да беше се писал под наем у съседа и готово. Инак мноо яко, нъли, и адекватно. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites



280304329_10226471245384996_688824607532

281006387_10226471245705004_833429434837


 

17 часа без сън, почти 10 непрекъснати часа зад волана и 850 км за деня... И ето ги моите трима най-кротки и дисциплинирани пътника до момента в буса. При всичките ми тревоги и притеснения Бубачко и близначките направо си правеха купона в продължение на над 420 км. По едно време и тримата бяха си полегнали и то по време на кошмарното минно поле, наречено Ришки проход.
Бубачко и близначките са от породата съфолк, което ме прави един от няма и 10 собственици на такива овце в страната.
За любопитните относно породата потърсете в Гугъл за съфолк или suffolk - ще разберете интересни неща за тези уникални животни.
Наскоро след изложението на елитни овце пък се разбра, че и родната ни Плевенска черноглава овца, от която имам 5 екземпляра, вече се води изчезващ вид, тъй като имаме под 10000 броя в страната.
Ставам все по-горд и горд собственик на елитни животни.
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mIRCata said:

А как седи въпроса с размножаването им? Като сте няма и 10 човека? Ще менкате кочове ли?


Ами то е простичко бе, Слакър - всеки си е купил мъжко с женски... В смисъл всеки, който има малко мозък в главата.

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Ся питам те като човек, ти пак устроумничиш. Утре тия двете като народят други женски, коча щерките ли си ще праска? Питам, защото не знам как е при уфсете, но примерно знам, че не е добре сестра ти да ти ражда децата при хората. За това те питах, ама ти пак с рогата напред. Май се сещам кой ще е заместителя.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mIRCata said:

Ся питам те като човек, ти пак устроумничиш. Утре тия двете като народят други женски, коча щерките ли си ще праска? Питам, защото не знам как е при уфсете, но примерно знам, че не е добре сестра ти да ти ражда децата при хората. За това те питах, ама ти пак с рогата напред. Май се сещам кой ще е заместителя.


При овцете не е така, мили мой, важно е само да не се катери по майка си мъжкото. То просто няма начин да е като при хората - нали се сещаш ако почнем да оформяме семейни двойки какъв панаир ще настане? 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

При овцете не е така

Както казах, не знам как е при тях, затова попитах.

Но предполагам в някъкъв момент ще се наложи да си размените малко кочове, да освежите генома.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

Както казах, не знам как е при тях, затова попитах.

Но предполагам в някъкъв момент ще се наложи да си размените малко кочове, да освежите генома.


Това е неминуемо, но в случая с тази порода е адски трудно. Потурнакът от Срацимир е единствен с над 100 глави, предимно разбира се майки. Близо 10к евра е дал само за транспорта от острова насам... Стоката е скъпа, а пък ако не се лъжа отсам Планината сме само аз и един от Нова загора... Най-много да сме трима. Било ги страх да ходят на такова далечно разстояние. Не че и аз не треперех през целия път, но всичко мина гладко. Пък и бусът е хладилен - постоянно им правех 17 градуса вътре... По едно време бяха полегнали кат на софра :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, mIRCata said:

но примерно знам, че не е добре сестра ти да ти ражда децата при хората...

Тия с генетичните дефекти отиват за гергьовден :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

  

On 3/15/2022 at 12:22 AM, vikktor said:

Да, мислех си да ги разменя, но после си помислих, че другия вариант (в случея на розовата клавиатура) ми харесва повече. Не бях обърнал внимание на това до сега. Дори се чудя дали да не пробвам обикновената mx keys, която има numpad и малко по-големи копчета. Но като цяло не знам дали изобщо ще приемат връщане....

 

Я кажи, ако знаеш, стандарта къде в модела е описан?

примерно - един и същи цвят, само подредбата е различна.

Клавиатура LOGITECH, Keys мini, Minimalist, Wireless, Illuminated. 920-010500 - eMAG.bg

Клавиатура Logitech MX Keys Mini, Осветена, Wireless, Layout US INTL, Розов - eMAG.bg

 

Мой приятел от САЩ се върна и ми донесе клавиатурата с ПРАВИЛНАТА подредба - малък ентър и голям шифт.

Клавиатурата е супер. Тиха и свети.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vikktor said:

  

 

Мой приятел от САЩ се върна и ми донесе клавиатурата с ПРАВИЛНАТА подредба - малък ентър и голям шифт.


По-неправилна подредба има само по някои пишещи машини :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, vikktor said:

  

 

Мой приятел от САЩ се върна и ми донесе клавиатурата с ПРАВИЛНАТА подредба - малък ентър и голям шифт.

Клавиатурата е супер. Тиха и свети.

 

"Правилната" за Европа е с голям Ентер, защото е по ISO. Малкият Ентер е "правилен" в САЩ. В случая, правилното за теб, технически е неправилно. :) 

Link to comment
Share on other sites

Много мразя клавиатури с малък ентер и голям '\' над него. Не виждам кому и защо може да му трябва да му е голям точно тоя клавиш...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Antares said:

Много мразя клавиатури с малък ентер и голям '\' над него. Не виждам кому и защо може да му трябва да му е голям точно тоя клавиш...

+1

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Antares said:

Много мразя клавиатури с малък ентер и голям '\' над него. Не виждам кому и защо може да му трябва да му е голям точно тоя клавиш...

 

т'ва по-убаво ли е?

шифта отляво да ти е такъв малък и до него - "Ч". Защо по дяволите е там?

902688930.logitech-mx-keys-mini-us-920-010498.jpg.38aac54d6281a062634f4703808ca2de.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, w00x said:

Ч-то е горе вляво. Където и при другата.

 

Ц. Там до шифта е, в празното място, което оставя малкия шифт.

Ама няма значение, разкарах я тая клавиатура и сега съм много доволен.

Link to comment
Share on other sites

Мда. Има такива извратеняци.

За мен правилната подредба е тази:

https://en.wikipedia.org/wiki/Keyboard_layout#/media/File:Qwerty.svg

Но вече няма такива. После се почва с извращенията - като горното. Да ми сложат Ю-то ( не Ч-то) в ляво долу на спестеното от малкия шифт място)

Ща не ща, позлвам клавиатура с малък ентер, та поне клавишите да са си на правилните страни на клавиатурата.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mIRCata said:

За мен правилната подредба е тази:

https://en.wikipedia.org/wiki/Keyboard_layout#/media/File:Qwerty.svg

 

Преди година сигурно щях да напиша +1, но попаднах на тази подредба и съм изключително доволен. Два големи Shift-а, голям Backspace и достатъчно голям Enter

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Пичове, вие тук се джафкайте за Украйна, Русия, Америка, Марс, Юпитер и т.н., ама аз съм щастлив, че тази година ми е изпълнена със събития след отпадането на мерките. Сега се прибирам от Челопеч (Wolf Fest) и съм супер размазан. За два месеца видях Поне 20 групи на куп, а предстои и четеридневния фестивала в Мидалидаре.

Доживях да видя на живо Ensiferum, Candelmass, Grave Digger, Amorphis и поне още 20-на групи. @netrootbg, @Antares вие на някви събития ходихте ли?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...