Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз да се похваля, че си купихме къща в Равногор. То голям мерак, голям ентусиазъм, голЕмо нещо. Ама сега като видях колко работа има по тая къща, не що мерака взе да ми се изпарява. За къФ ми беше, ама и аз барабар Петко с мъжете да си имам вила. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Бравос, но ако не си го зел с далавера, не ми се мисли кво си платил... 

Значи това е ънлокнат 256GB гигабайтов модел (с 12GB RAM), който взех на цената на базовия 128GB/8GB. Слушалките вървят безплатно, а часовника мина към този пакет с 60% отсъпка. :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Значи това е ънлокнат 256GB гигабайтов модел (с 12GB RAM), който взех на цената на базовия 128GB/8GB. Слушалките вървят безплатно, а часовника мина към този пакет с 60% отсъпка. :)


Един вид си е далавер гиби :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, charmock said:

Аз да се похваля, че си купихме къща в Равногор. То голям мерак, голям ентусиазъм, голЕмо нещо. Ама сега като видях колко работа има по тая къща, не що мерака взе да ми се изпарява. За къФ ми беше, ама и аз барабар Петко с мъжете да си имам вила. 


в Равногор си спомням, че е хладно. Лятото ще ти е айляк. 
 

ще ти дам малко ентусиазъм. На жена ми баща й 3-4 години ремонтира на родителите на жена си къщата. То септична яма, то нова външна тоалетна, нов покрив. После поливна система с Wi-Fi, после вътре окачен таван, събра някви стари тв на по 20 години (Бах тая картина на Самсунг от преди 20 години), дадохме му стария ни диван, негов роднина сложи нова дограма, един уикенд наредиха нови плочки на двора, сложи едно преносимо барбекю и СВ мрънкам през седмица да ходим да помагаме с градината. Ще минем да вземем бира и пържоли…. ама викат още е рано да се помага.

 

та честито. 
хубавите неща стават бавно. Особено ако ти е за хоби, но ако си мотивиран, вероятно некое лято ще си кажеш, че не съжаляваш за избора. 
 

а в крайна сметка цените на къщите така растат, че може да я продадеш, че и на печалба да излезеш 

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vikktor said:


в Равногор си спомням, че е хладно. Лятото ще ти е айляк. 
 То септична яма, то нова външна тоалетна

Между другото едната от причините е да се спра на Равногор е, че това е едно от малкото села в България и то планински което е изцяло с централна канализация. Иначе ако трябваше да копая септична яма... "немаше и да му стъпим у това село". :)

Link to comment
Share on other sites

ASUS ROG Strix XG438QR 120Hz, 4K.

 

spacer.png

 

43" 120 херца. Изключително съм доволен като за първи ден с него. Дълго време се назлъндисвах, чаках малко още да падне цената, но тя си заспа на тези нива, и много се радвам, че най-сетне се навих. Скачам от 32" 2560х1440 (монитора вляво) и разликата за мен е драстична, вече почти нямам максимизирани прозорци. Гледам го на 100%, т.е. без скейлинг, просто исках пространство, и 120 Hz за игрите (които след малко ще пробвам как са), и разбира се да е VA.

Контрастът е без думи, уникален, по-добър от на 32"-овото ми LG. Води се 4000:1 и определено го вярвам.

Uniformity също е перфектен за мен, очаква се на светъл фон по крайните ляво и дясно да има леко затъмняване от VA.

 

Честно казано 43" не ми се струват толкова много, колкото мислех, даже малко по-близо го държа (заради малко по-малкия пиксел) - на около 70-80 см, и не си въртя главата.

Уникално съм доволен, въпреки че преди да го взема имах някои съмнения и притеснения, особено след някои ревюта.

Инпут лаг не усещам при движение с мишката, което също ми беше важно. Според ревюта е само с около 3ms повече от старото ми LG, т.е. около 9-10.

Платих двойно на стандартен 43" 4К заради 120-те херца, но за мен си струва, особено като смятам да ме надживее (образно казано).

 

Недостатък е че заради размера му, бюрото едвам ми стига - за 32" отляво ще взема рамо VESA за да се изнесе малко извън границите на бюрото за да мога да го виждам нормално. Отдясно е телевизор 42", който ми е голям и без това и ще сложа и там нещо 32".

Link to comment
Share on other sites

Благодаря :) . Честно казано почти веднага свикнах, даже срам не срам, погледнах дали има 8К монитори, ама нещо не намирам освен един 32 инчов Делл, което за мен е абсурд. При пускане на първата игра малко се стреснах как ме обгърна, но и там свикнах бързо.

Ся, по въпроса с игрите положението има малко поле за подобрение, защото RTX2070S не е съвсем карта за 4К, освен при малко по-стари игрички до към 2015 средно да кажем. Примерно разните Кризи 1/2/3, modern warfare-и, Sniper 2 и подобни, нямат никакви грижи на 120 Хц, 4К всичко на макс. Обаче примерно Sniper 3 направо си клекна с тези настройки на около 30-40 кадъра. Не че е неиграемо, аз преди години на такива кадри почнах да играя..., но свикне ли човек на мазнотията..., а и има лек (input) лаг при движение с мишката. Свалянето на качеството на High подобри леко и кадрите отидоха на 40-50. На Медиум вече стана добре, сигурно 60-тина кадъра, но лееек лаг пак си имаше. Честно казано на Медиум почти не видях някаква разлика в текстури и т.н.

Но в крайна сметка такива игри ще ги играя просто на 2560х1440. Монитора се спрвя отлично със ъпскейлинга и нямам проблем засега, а и играя относително статичен набор игри, рядко тръгвам да тегля нови и да почвам с тях.

Ако цените се нормализират след 2-3г., може някоя 4ххх или 5ххх да взема, но то зависи от фактори доколко някоя игра ме грабне дотогава, и как ще изглежда на 2К с ъпскейл.

Хубавото е че 8К скоро няма да навлезе при мониторите (масово), камо ли нещо адекватно като инчове (55+, говоря за монитор).

2560х1440 просто е малка резолюция, и винаги ми е била, скокът от 1920х1200 до нея беше глътка въздух, но тогава доста се дърпах да дам пари като за тоя монитор сега, и мислех че 2К ще ми е Ок, и криво ляво беше..

 

За монитор винаги ще се намери място, ако трябва ще разкарам всичко от бюрото, но и за 55" ще намеря ако е 8к :D .

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tedy said:

Благодаря :) . Честно казано почти веднага свикнах, даже срам не срам, погледнах дали има 8К монитори, ама нещо не намирам освен един 32 инчов Делл, което за мен е абсурд. При пускане на първата игра малко се стреснах как ме обгърна, но и там свикнах бързо.

За какво ти е 8К монитор, след като няма с какво да го захранваш откъм качествено съдържание? Аз от повече от година имам 8К 65'' телевизор, вързан към гейминг машината и 3080 картата ми не може да се справи с игрите на тази резолюция. Единствено само статични картини стават и видео от тубата. Когато играя игри пускам само на 4К. С тази карта просто забрави за 8К, евентуално само 3090 Ti. Освен това 8К на по-малко от 65'' е леко безсмислена ситуация. Също като стария ми лаптоп - 4К екран, абсолютно безсмислена гъзария. :)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mockingbird said:

Абе не знам за размерите, ама ако очаквате нормализиране/падане на цените на картите - няма да стане... Ясно е, че ще се плаща....

При нас почнаха вече да падат. Поне на някои модели като супернадутата 3080 Ti примерно. От няколко седмици всички ритейлъри стоят напълнени догоре с 3080 Ti и понеже никой не ги купува на тези цени, почнаха да ги режат с по $300-$400, та даже и $450. Няма накъде да вървят - от тук насетне само надолу.  :)

Link to comment
Share on other sites

Не не, не за игри 8К, а за работно пространство. Ясно е че 8К за игри скоро нито ще е адекватно като разумност, нито има нужда. Става въпрос, че свикнах с 4К (при 100%, т.е. без скейлинг), но да кажем ако един ден ми отеснее, един втори 4К монитор и това е.

При дуал монитор има проблем с десктопа, че като спра и после пусна мониторите, всичко се наси*а като положения на прозорците, а не стоят както съм оставил всичко.

Отделно, при 8К резолюция, като пуснеш на 4К игра, няма да има повреда от скейлинг, а всеки 2 пиксела (4) ще са един реално.

Аз съдържание и телевизия даже гледам на 2560х1440 монитор вече, там съдържание не ме интересува като филми и т.н.

За размер за 8К, да, стига пиксела да не е под 0.23 някъде, колкото там се падат инчовете.

 

Za картите, някой ден може и да взема някоя аналогична на 3070, в момента за около 1500 лв се намират. Или каквато се появи, да е адекватна за 4К. За момента не ми трябва, с мойта 2070S на 2560 всичко върви идеално.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Имай предвид, че с 2070S няма как да изкараш 8К, дори и да вземеш такъв телевизор, защото картата поддържа само HDMI 2.0. Моята старата беше такава и даже не успях да я подкарам с DP-to-HDMI 2.1 адаптер (а уж DP го дават да поддържа 8К). В момента, в който сложих 3080 и подкарах HDMI 2.1 нямах вече никакви проблеми с 8К нейтив резолюция на телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Е, аз бих търсил монитор с DP за 8К, не телевизор :) . Телевизорите по принцип си има лаг (който може да се изключва при някои), иначе и сега просто един евтин ТВ щях да взема 4К. И търся и поне 120 херца, Freesync и т.н. Тя мойта карта май и не поддържа 120Hz при 8К.

А 8К монитор с 120Хц вярвам че и след 10г. няма да видим адекватен, който бих купил.

А и това за 8К го споменах по-скоро "подсилващо", че свикнах с 4К и 43" бързо. И това че няма скоро да има по-достъпен 8К монитор, ме поуспокоява че с моя трябва да изкарам без да гледам по друг, дълго време. Изключително съм доволен от него засега.

Честно казано, сл 2 дни и проба на няколко игри, т.нар. "изживяване" от игрите като следствие от скока от 32 до 43" екран, не е толкова фрапиращо като разлика. Затова и не държа за игри нещо огромно като екран. Държах за 4К резол. , а за целта трябваше мин. 43", защото не обичам скейлинг в OS, а да увелича работното пространство.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Godfather said:

При нас почнаха вече да падат. Поне на някои модели като супернадутата 3080 Ti примерно. От няколко седмици всички ритейлъри стоят напълнени догоре с 3080 Ti и понеже никой не ги купува на тези цени, почнаха да ги режат с по $300-$400, та даже и $450. Няма накъде да вървят - от тук насетне само надолу.  :)


А дано! АМИН! 

Link to comment
Share on other sites

Бях таскнат с избора на таблет, за което сигурно сам съм си виновен, като ги вкарвам в магазините.. както и да е

Взех новият ipad air m1, и успях да го открадна за малко да си поиграя и аз. Много красива и избарана играчка е , просто да ти е кеф да го ползваш. М1 процесора който сложиха е брутален overkill за таблет, но предполагам че това ще гарантира бързина за дълго време напред.

Чак се замислям дали да не си взема и за мен един. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, w00x said:

Вземи си ПРО. 120Хц екранът има голям ефект.

Честно казано, за себе си даже не знам дали минито не е правилният избор. Като нещо по-голямо от телефона, но все пак достатъчно компактно за да си го ползвам за браузване и т.н. докато гледам ТВ примерно. . Проблема ми с Минито е, че като цена е залепено за Air-а, но няма M1 процесор. 

А Про-тата се доближават много до MacBook Air с тези си цени, но не са с MacOS. Съответно Air–а ми се вижда като златната среда, голям екран удобен за брауз че и за свършване на нещо бързо, и цена която стои достатъчно далеч от лаптопите им, че да не се замислям дали просто да не купя още един лаптоп :laughing1:

 

Link to comment
Share on other sites

Аз започнах от Mini 2. Взех си Pro 9.7. Сега съм с Pro 11", 2nd Gen, 120Hz.
В началото Мини-то ми липсваше, но бързо свикнах на по-големия екран на 9.7. След 3 години ползване, 9.7 ми стана бавен обаче, затова го ъпгрейднах до Про-то 11", 120Хц. Разликата в екрана се усеща. Ще изкарам още дълги години с него, а дори не е М1.


Не го разнасям. Ползвам го единствено вкъщи.

Link to comment
Share on other sites

Ти ни изкара, че освен зад монитора в природата не излизаме :D 

А па и дървета не сме засаждали ;) 

 

 

Другата седмица съм решил да си почина, та ще копам лозите, овошките и май ще се наложи и да пръскам. Баща ми го болят краката и кръста, та е време аз да почна да се занимавам с тия неща. Добре, че пръскачката е арна и нещата стават относително бързо. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Ти ни изкара, че освен зад монитора в природата не излизаме :D 

А па и дървета не сме засаждали ;) 

Другата седмица съм решил да си почина, та ще копам лозите, овошките и май ще се наложи и да пръскам. Баща ми го болят краката и кръста, та е време аз да почна да се занимавам с тия неща. Добре, че пръскачката е арна и нещата стават относително бързо. 


Много ясно! Да не би да съм сбъркал нещо? Правиш ли например разлика между плевенска и маришка? И недей пръска, това са тъпотии - ако ще пръскаш - на пазара стока бол. Идеята е да си чист. Пръска се евентуално само с копривена отвара. Всичко друго са безсмислени глупости. 

Миро - слакърски бастун ще си останеш, така да знаеш хахахах

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...