Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

3 minutes ago, Mockingbird said:

Хубуу де, ще ги оправим покривите, споко... 

Ама не ми каза, печка ли пак сте взели? 2.0...бива я... Ама тракат да ги ева... и мирише отзад.... 

 

Трака ти камбанката, а за миризмите да не почвам. Иначе тая вдясно е 70 с всичко по лизинга, другата вляво е 81. За нея още нямам наблюдения, дори баща ми няма, тъй като е от няколко седмици в семейството. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, Mockingbird said:

Кажи ми че поне двеста коньовата.... моля те... 


Е ти на луд ли ме праиш? Май не са точно 200, къмто 190 са, но тоя е мотора със 7 DSG

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mockingbird said:

Чакай, тая ми прилича на 2019-та...190 7dsg...взели сте я на 2-3 години? 


Не сме я взели сега, взехме я баш тогава някъде или по-скоро 2020... Бахти - скивай колко помня и ми пука за тия неща хахаха. Сега взехме камиона, който категорично отказах с 200 поради ред причини. И съответно баща ми си го поема, аз поемам от него черната вдовица. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Честито Видене, със здраве да и се радваш. Аз толкова години не успях да се престраша да си купя нова кола... в смисъл не е финансов проблема, просто все ми се струваше безсмислено да наливам пари в ново возило. Ама почнах да се замислям вече...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, charmock said:

Честито Видене, със здраве да и се радваш. Аз толкова години не успях да се престраша да си купя нова кола... в смисъл не е финансов проблема, просто все ми се струваше безсмислено да наливам пари в ново возило. Ама почнах да се замислям вече...


Благодаря, Асене, не ме почвай на тема безсмисленост, че сме баш на едно мнение. Но парите горят като вестници иначе, а аз лично гледам покрай Петко имоти в Гърция - умните хора така правят, а не да влагат в тенекии. Той вече направи прекрасни неща там, аз още не мога да убедя моите тиквеници...

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Ясно.. Екстра е каруцата бре... Ама печка.. И трака... 

Иначе господа, новата кола си е нова... Караш 5-7 години и сменяш.... Няма какво да го мислиш... И нека не бъркаме нещата с инвестиционни намерения у нас и чужбина...тенекето си е тенеке, ама едно е да мръднеш до имота си у гръцко със новото и съвсем друго със старото...освен ако не е MG кабрио 1969 примерно... 

Освен това нека не отчитаме като вложение новата кола, тя си е пасив и винаги ще бъде...но е много по-разумен ход от купуването на 7-10 плюс годишна... Естествено ако може да си го позволи човек... Иначе разговора е безсмислен.... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mockingbird said:

Ясно.. Екстра е каруцата бре... Ама печка.. И трака... 

Иначе господа, новата кола си е нова... Караш 5-7 години и сменяш.... Няма какво да го мислиш... И нека не бъркаме нещата с инвестиционни намерения у нас и чужбина...тенекето си е тенеке, ама едно е да мръднеш до имота си у гръцко със новото и съвсем друго със старото...освен ако не е MG кабрио 1969 примерно... 


Трака ти камбанката вече ти казах. Между другото след краткото ми пътуване до вкъщи първото нещо, което ще елиминирам е автоматичното гаснене - бахти и безумната тъпня
А относно влагането на пари в тенекии, дето ги амортизираме на пета година и в имоти, които растат на пари като гъби ще коментираме на живо на масата, не тука. Само за протокола факт- инвестиция за две години да стигне почти удвояване без усложнения другаде трудно се среща.... 

Link to comment
Share on other sites

Това автоматично гасене не мож го елиминира. Само за текущото стартиране на колата. Загасиш ли я, трябва да го изключваш отново... Всеки път... Да ти кажа, за дълги светофари си е чудесна функция... Не кадиш излишно... И да, трака... Само три супърба съм търкалял, двата даже 2021 модели...Ще повторя Стефчо, нафтата е за печки, газта за котлони, бензина за автомобили... Точка!

Таз дву-годишна инвестиция реализирал ли си я като финансов поток? Или си купил за 800 и сега гледаш че се продава за 1300 и си мислиш, че ще направиш сделка за толкоз? Много е относително, ама много... В момента такива пари се измъкват само от апартаменти... Което е безумно странно... Но, да сега има пазар, има хубави кредити и има голямо търсене... Но ако говорим за бизнес - производство, търговия, услуги.. нещата са мааалко по-различни... Дано скоро се спре това безумие в Украйна и да се върнем към по-нормално ежедневие, че да се усмири инфлацията и спекулацията..... 

Link to comment
Share on other sites

Начи тия точки си ги точкувайте със Стефчо... Че силно палячовски ми идат подобни глупости. А относно спирането гледам си има бутон по въпроса. А инвестициите долу на това място са 10000% сигурни. Само дето имоти почти няма, но пък цените хубаво летят нагоре. Дето се вика ако ти скимне, че не ти харесва ще го продадеш с печалба. Винаги.  

Link to comment
Share on other sites

Видене, честито ти возило.:beerchug

Магданозе, има разлика от печка до печка. Старата ми бая тракаше, ама новата мърка като котенце, не може да кажеш, че е дизеляк.

Ако искаш баш безшумна кола - вземи си електричка! :moon:

Link to comment
Share on other sites

Има де, има. Ама все си е печка... Дори да е 6 цилиндров добре балансиран дизеляк, пак смърди...Честно казано, най-тихия дизеляк който съм карал беше Мерцедес...

За всеки влак си има пътници... Да си я кара със здраве и безаварийно! 

Виден, бутон си има, но трябва след всяко палене да го натискаш, това е малко по-досадната част. Но се свиква със старт-стоп... Даже е приятно, освен на задръстване с кръгово... Тогава го изключвам винаги... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Има де, има. Ама все си е печка... Дори да е 6 цилиндров добре балансиран дизеляк, пак смърди...Честно казано, най-тихия дизеляк който съм карал беше Мерцедес...

За всеки влак си има пътници... Да си я кара със здраве и безаварийно! 

Виден, бутон си има, но трябва след всяко палене да го натискаш, това е малко по-досадната част. Но се свиква със старт-стоп... Даже е приятно, освен на задръстване с кръгово... Тогава го изключвам винаги... 

 

Първото нещо, което ми скъса нервите! Не че ми пречи, но тая кола си прави точно каквото си иска. Аз нямам навик колата ми да ми даванаклон на мене, а обратното. Баща ми после ми обясни, че като има включено парно, подгрев на седалка и т.н. колата си прави сметко как да пали/гаси според състоянието на акумулатора.... И аз луднах да гадая защо пали и гаси през напълно различни интервали. 
Разбира се най-важното е, че ние тук нямаме такива чак задръствания, а тоя режим буквално съсипва и без това форсираните до изпърдяване двигатели....  

Link to comment
Share on other sites

Разгледай дали няма някое апче с което можеш да сетнеш гасенето да не се включва по дефолт, ако толкова те дразни. При BMW го има, но лично мен не ме дразни чак толкова. 

А, че дизела миришел отзад .. аз рядко ходя там на мойта кола като я карам, та не ми пречи :laughing: Но е готино разхода ми да е около 7 и под 7 с 300+ коня двигател :D

Link to comment
Share on other sites

Аз мога да ти го спра, но трябва да питаш тия убосници от шкода, да няма мяу с гаранцията. 

 

То си е VAG групата, а моята джаджа става за всякви вагаджиики. За 2 минути работа. Аз съм го завъртял моето. Свети копчето постоянно,но не гасне. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Аз мога да ти го спра, но трябва да питаш тия убосници от шкода, да няма мяу с гаранцията. 

 

То си е VAG групата, а моята джаджа става за всякви вагаджиики. За 2 минути работа. Аз съм го завъртял моето. Свети копчето постоянно,но не гасне. 

Которе, а за Хюндай Тусон 2016-та ще стане ли :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Аз мога да ти го спра, но трябва да питаш тия убосници от шкода, да няма мяу с гаранцията. 

 

То си е VAG групата, а моята джаджа става за всякви вагаджиики. За 2 минути работа. Аз съм го завъртял моето. Свети копчето постоянно,но не гасне. 


Нищо няма да пипам, че като помня с моята гаранция какви разправии бяха през годините - за квото попитам не влиза! Накрая питах дали поне двигателят влиза.... 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ARPAnet said:

Да се похваля и тук :)

Вчера рано сутринта се роди дъщеря ни, Ясмина, цели 3790 :))

 

Честито, да ви е жива и здрава дъщеричката и много радост и щастие да ви носи! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...