Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

7 hours ago, Sothbiss said:

Дори твоя колега, сънародник и много добър приятел - Линуса го казва :)

Нещо изгубих връзката за какво точно спорим? За момент даже се притесних да не би да съм се объркал и да съм сложил втора генерация Райзен в кутията, ама проверих специално и мога да гарантирам, че не е така - процесора е 3800Х.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И втората система биде завършена най-накрая с Asus ROG Strix Gaming 2070 Super Advanced edition. На този етап май това е най-добрия "временен" вариант преди да излезе новото поколение карти втората половина на годината. :)

Остана да се боря с един cable management проблем. Оранжевата издънка на снимката е USB 3.0 кабела от бивш външен WD Mypassport и настоящ вътрешен 2.5'' диск, който идиотите са направили единствено и само с USB интерфейс директно от контролната платка. Не мога да се лиша от диска, защото е 4TB и съдържа голяма част от колекцията ми от филми и какво ли не още. Няма място и при 3.5'' секция, която е скрита долу вдясно от захранването, където има други два 3.5'' SATA диска. Не, че е някакъв кой знае какъв проблем, но като сложа стъклото и седи дразнещо. Може би просто трябва да сменя оранжевата издънка с такъв под 90 градуса като на снимката и да се опитам да го обърна към дъното в нормално положение.

image.png

rog-strix-2070super.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Як ъпгрейд, честито и със здраве да ги ползваш! Май си хванал последния влак на нормалните цени - на някои компоненти вече поеха към небесата! Тепърва ситуацията много ще се затяга, особено тази с V-NAND чиповете, които основно идват от Корея, а в момента там почти всичко спира да работи, а в Китай даже май от 7 бачкатора работи само един. Аз съм адски доволен, че приключих с цели два пълни билда преди два месеца на доста приличните тогава цени и сега мога спокойно да изчакам да отмине бурята. :) 

Link to comment
Share on other sites

Мерси, мерси.

Близо месец следих цените на тези компоненти и не видях промяна в цените засега. Бихте ли ми препоръчали място в Пловдив където да ми поставят тези компоненти. Бих избрал магазин Ера, но бях там за оферта и ми дадоха високи цени, а сега ми е неудобно да ходя със закупените части

 

И като цяло беше доста странно ... в онлайн магазина им цената беше ~1550лв за процесора, а на място момчето ми каза че "днес вече" цената била ~1650лв. Дъното ми го предложиха 20-30лв по- скъпо от колкото е в интернет... и това ме разубеди да купя частите от тях.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Преди 10ина години ми се беше наложило смяна на дъното, старото нещо спря да работи и купих ново от Ера-та.

Намерих пичовете от скрийна долу, супер бързо го смениха и взеха символична сума. Старото им го оставих подарък след това.

Хич идея нямам дали още работят.

215159774_.thumb.JPG.2e230b3848c4eb73735382ffaec8a5e5.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chasti said:

...

Хич идея нямам дали още работят.

215159774_.thumb.JPG.2e230b3848c4eb73735382ffaec8a5e5.JPG

 

Работят и според мен са доста кадърни момчета.

При тях носим служебните компютри, като стане нещо, отделно купувал съм два лаптопа от тях, монитор и др. Винаги са били супер точни и коректни.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, sasshko said:

viber_image_2020-03-05_18-00-33.thumb.jpg.b67362a2541c6980cc22af5348b51645.jpg

viber_image_2020-03-05_18-00-35.jpg

 

Аз за тия пари бих си взел две качествени прахосмукачки :D Едната за резерва другата като се развали.

И пак ще ми останат пари за мощен геймърски компютър:

1111.JPG.f24db369638f8c85f84617d58878f6b9.JPG

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Walter White said:

Аз за тия пари бих си взел две качествени прахосмукачки :D Едната за резерва другата като се развали.

И пак ще ми останат пари за мощен геймърски компютър:

Силно се надявам коментарът ти да е саркастичен, защото ако реално го мислиш това, тогава хич не си в час с компютърните части и "геймърските" машини.
@sasshko - честито. :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sothbiss said:

Силно се надявам коментарът ти да е саркастичен, защото ако реално го мислиш това, тогава хич не си в час с компютърните части и "геймърските" машини.
@sasshko - честито. :)

 

А, той така наритваше Steven в темата му в 'продава'. Steven беше пуснал няколко НОВИ дъна,  този/тази Walter... го беше наритал що нямало снимки.. на НОВИТЕ дъна. Та така..

Link to comment
Share on other sites

Офф,Галя:grin:

 

Вчера се роди племенничката ми Елина. Доста мъка е било, но сега всичко е наред. 3600грама 50см :)

 

 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

А така! Бебета трябва да има! Българчета! :love

Link to comment
Share on other sites

 Честито и безаварийно. Доста място гледам има в багажното отделение. Много завиждам за това нещо :). Добре си се спрял на автоматик. Не знам кога хората ще проумеят колко по - удобно и добре е спрямо ръчните скорости.

Link to comment
Share on other sites

Благоаря! По принцип мястото на задната седалка ми беше най-водещо, след това беше багажника. С две деца и с фокуса се справях (тази малка кола колко багаж побира не е истина) но ми дойде вече тясна за две деца + жената отзад и се ориентирах към нещо по-голямо. Мини вановете не ме влечат, че са прекалено пенсионерски поне за мен. А относно автоматика нямах никакви предпочитания, просто така се случи. Но няма спор, доста удобно е.

Link to comment
Share on other sites

Покарай примерно няколко месеца и ще ми е интересно пак да напишеш мнение за автоматика. Сигурен съм как ше гледаш задължително всяка следваща кола да е пак автоматик. С какъв двигател е?

Link to comment
Share on other sites

2009, Дизел, D5, 2.4, 185 кс. 4x4. Върви доволно, като разхода в града ми е 8.5, извън градско пада под 7. Няма какво да пиша за автоматика, плюсовете са повече от тези на ръчката :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vinyl_master said:

Мини вановете не ме влечат, че са прекалено пенсионерски поне за мен. 


Ти ся кво, ще се обиждаме ли? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...