Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Къде набута Азимов във фентъзито :confused

Малко объркване се е получило в поста ми просто не доутичних някои детаили :huh: На мен си поръчах "Хрониките на гарваните", а Айзък Азимов е за баща ми, който предпочита Фантастика (не че и аз няма да я прочета де) затова казах, че съм на фентъзи вълна :)

 

бтв, като сме заговорили за книги ако ви се намират :

Хиперион #1

Падането на Хиперион #2

Ендимион #3

Триумфът на Ендимион #4

всичко това на Дан Симънс и има желание да се раздели с тях или да бъде така добър да ми ги даде да ги прочета да ми драсне едно ЛС, че не мога да ги намеря никъде да си ги купя :/

 

Слагаш ме много нагоре. :) Ако си причел коментара на Куру ще разбереш, че още не си заслужава. Но благодаря!

Прочетох коментара, след като прочетох глава първа от произведението ти. Щях да ти кажа абсолютно същите неща, които е отбелязал и Curunir, но едва ли щях да се изразя добре като него. Имената наистина са прекалено много, казваш, че четем фентъзи и аз очаквам да се представи някакъв приказен свят и т.н. и изведнъж офиси и компютри. Като цяло в това няма нищо лошо, но не трябваше да казваш жанрът. Отделно тая любовна нотка, която си вкарал ми се струва прекалено банална. Не съм против това да има нещо подобно, но нещата ми идват доста клиширани :> Ами това е в общи линии, чакаме втора глава :D

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Преди имаше една книжарница до пощата. Там преди време видях цялата поредица, както и още една сага от същия автор. Уви, тогава бях социално хърбав, и не се сдобих с тях...

Link to comment
Share on other sites

Преди имаше една книжарница до пощата. Там преди време видях цялата поредица, както и още една сага от същия автор. Уви, тогава бях социално хърбав, и не се сдобих с тях...

За съжаление оная книжарница до пощата вече е магазин за дрехи (ако не се бъркам нещо, но е малко вероятно). От друга страна ме подсети, че мога да поразпитам онея лелички отстрани на пощата, които продават книги втора употреба. Една ми се кълнеше, че може да ми намери всичко :bgrin:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Олеееееееееее!!!! Кеф!!! Най-накрая намерих парчето, което търсех близо 7-8 години! Саунтрака от Студио Х! :) Половината от форума, ако не и повече, няма и идея да си имат за какво иде реч, защото тогава, когато даваха Студио Х в събота вечер, още не са били родени. :)

 

А линкче за споделяне няма! Сърдим се. Поне аз, за другите не знам.

 

 

бтв, като сме заговорили за книги ако ви се намират :

Хиперион #1

Падането на Хиперион #2

Ендимион #3

Триумфът на Ендимион #4

Интересни книжки, но аз поне от първия път не успях да му схвана май всичките идеи. Особено с тия пътувания във времето и кой какво и къде де направил. Имам чувството, че останаха не доизяснени неща в тия книги.

Пробвай отстрани на пощата при книгите втора употреба - може да изскочат като бройки, че гледам в сайта на Бард са изчерпани.

Link to comment
Share on other sites

Много съм любопитен да чуя мненията на Ликуид и на ДядоМраз... Те са единствените 2ма от форума, с които харесваме еднакви глупости. :)

 

Чак сега успях да го прочета и ми стана интересно. Прав е Куру че доста неща има описани и си имат имена, но не е ясно кое какво прави а ме гризе да разбера. Имената обаче са малко гръмки според мен и като цяло ми звучат като разни item-и от Diablo :)

 

Но като цяло ме грабна и ми се щеше да има и още. ЧАКАМ С НЕТЪРПЕНИЕ! Малко объркано на моменти с прескачането между паралелните светове, но към края май се светнах какво става и това че нещо е леко объркано не е минус, даже е по-интересно и те кара да четеш за да разбереш какво ще стане. Последно преди година май беше, четох една книга (губи ми се в момента името) и така ми стана интересно, че докато не я довърших да разбера какво става и не я оставих (благодарение на което така и не си легнах но бях доволен)

 

Имаше една поредица на Филип Хосе Фармър в която ставаше думи за някакви частни вселени - тази е измежду най-интересните книги които съм чел. Тери Пратчет пък ме скъсва от смях и също много обичам да чета неговите неща. Тъй че някой и друг мохабед ако вкараш ще е готино!

Link to comment
Share on other sites

Аз пък туй ванчовото засега няма да го чета. Поне докато не излезе трети сезон :laughing:

Правата са продадени до 10 сезон, Спилбърг и Лукас се карат, кой да режисьор още :D

Link to comment
Share on other sites

Имената на героите са просто идеални. Имената на предметите са малко гръмки. Ако искаш ги направи да са с нотка на мистицизъм и да са изработени от някакви древни майстори от отдавна изчезнали раси примерно - поне една част :)

 

Само моля те не се впускай в описанията като Роджър Зелазни че ми беше абсолютно досадно да чета Хрониките на Амбър - това страница и нещо описание нам си какво си на какво миришело и как изглеждало е бахти ужаса.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Имаше една поредица на Филип Хосе Фармър в която ставаше думи за някакви частни вселени - тази е измежду най-интересните книги които съм чел.
"Войнате на повелителите" май се казваше поредицата. Всичките томове ги има вкъщи :D Както и десетте "Хрониките на Амбър", четирите "Хиперион"-а, Всичко излезнало на Тери Пратчет. Да, фукам се :D

Само "Колелото на времето" го няма, ама то май не е завършена сагата...

Link to comment
Share on other sites

Само "Колелото на времето" го няма, ама то май не е завършена сагата...

 

Ааа има още една доста интересна - Мечът на истината... помня че едната от частите като я четох се описваше едно върло комунистическо общество с всичките си простотии - опашки, доносничеството и т.н. и тогава доста се бях замислил за някои работи...

 

Някои от имената на предметите нема ги барам. Смятам да дам обяснение за тях. :) Също имам идея в 3та глава да намеся афекс. Той ша е косвена жертва :lol: . :)

 

Можеш ли да издадеш предварително как ще стане това? Много брутално ли си замислил да го очистиш или не чак толкова? :lol: :lol:

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

линчуван от тълпа побеснели манафи 3ти левел с мана 30 и щит 2ри левел докато се опитва да им обясни положителните свойства на тревата и се опитвал да цитира разни сайтове направени от изпуфкали хипита..... :wacko:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

"Войнате на повелителите" май се казваше поредицата. Всичките томове ги има вкъщи :D Както и десетте "Хрониките на Амбър", четирите "Хиперион"-а, Всичко излезнало на Тери Пратчет. Да, фукам се :D

Само "Колелото на времето" го няма, ама то май не е завършена сагата...

 

Wheel of Time. Donqkyde edno ot nai-dobrite fentyzita ot edna strana. Ot druga strana, ima dosta drazneshti neshta iz 11-te knigi. Lichno mene mnogo me drazni nachina po koito v vsqka kniga se pravqt opiti da se obqsni vsichko ot prednite knigi. V smisyl takyv, che se obqsnqvat nehsta koito sa obqsneni v pyrvata kniga, nehsto koeto spored mene drazni fenovete. No pyk amerikancite sa leko typovati ta moje i zatova da se nalaga da im se pripomnqt osnovnite neshta okolo istoriqta. Ima i drugi drazneshti raboti, no shte stane baq dylgo. Ako se abstrahira chovek ot tiq divotii, knigata e mnogo dobra. Loshoto e, che Robert Jordan se spomina, Bog da go prosti choveka, i sega knigata shte byde zavyrshena kym kraq na 2009 ot drug pisatel, koito shte q dovyrshi spored belejkite i nasokite ostaveni ot samiq Jordan. Ta ne e zavyrshena oshte poredicata, taka e :)

Link to comment
Share on other sites

"Войнате на повелителите" май се казваше поредицата. Всичките томове ги има вкъщи :D Както и десетте "Хрониките на Амбър", четирите "Хиперион"-а, Всичко излезнало на Тери Пратчет. Да, фукам се :D

Само "Колелото на времето" го няма, ама то май не е завършена сагата...

Малазанската книга на мъртвите също е хубава поредица. Даже поред мен много по-добра от Колелото, ама и тя не е довършена - остават да излезнат още 2. Освен ако автора не реши да поразшири малко и той.

Поне вътре не ми обясняват по 5 страници как се взима вана :) и главните герой мрът като за световно с развитието на действията :):)

Link to comment
Share on other sites

Чифт Chelorrhina savagei от семейство Cetonidae. Имам и чифт Mecynorhina ugandensis, от номинантния подвид, но още лежат в какавидите, до десетина дни би трябвало да излезнат.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...