Jump to content
BulForum.com
skaster

Какво ви минава през главата

Recommended Posts

Абе, само на мен ли ми се струва или..., гледам това нещо "Гласът на България" и ми иде да се застрелям. Оставям настрана, че като цяло е абсолютно трагично и непрофесионално направено предаване, но мноооого ме дразни един от най-важните аспекти от "шоуто". Озвучаването, тея хора глухи ли са? Имат ли изобщо професионалисти, звуков инженер, звукорежисьор...някой с отпушени уши и разбиращ поне малко от музика...всичко е абсолютна трагедия.

Не знам как е в залата, но това което достига до нас е пълна шитня. Да не говорим изобщо и за избора на песни за горките участници. Тея са пълни малоумници, как не избраха песен, която поне малко да подхожда и да накара да изпъкнат качествата им. Кретени, цяла вечер разправят, че имало неточности. Ако звучи в залата същото което и аз чувам, всичко е една голяма неточност. Пълна повърня...

Абе, само на мен ли ми се струва или..., гледам това нещо "Гласът на България" и ми иде да се застрелям. 

Не го гледай. Колкото повече гледате дори и за 5мин такива лайна толкова повече ще ви ги предлагат. Рейтингите казват какво да се гледа. 

Хондата на Алонсо гръмна и на Инди. Това не е реално. Той или Кими са най - големите каръци в моторните спортове.

Абе, само на мен ли ми се струва или..., гледам това нещо "Гласът на България" и ми иде да се застрелям. Оставям настрана, че като цяло е абсолютно трагично и непрофесионално направено предаване, но мноооого ме дразни един от най-важните аспекти от "шоуто". Озвучаването, тея хора глухи ли са? Имат ли изобщо професионалисти, звуков инженер, звукорежисьор...някой с отпушени уши и разбиращ поне малко от музика...всичко е абсолютна трагедия.

Не знам как е в залата, но това което достига до нас е пълна шитня. Да не говорим изобщо и за избора на песни за горките участници. Тея са пълни малоумници, как не избраха песен, която поне малко да подхожда и да накара да изпъкнат качествата им. Кретени, цяла вечер разправят, че имало неточности. Ако звучи в залата същото което и аз чувам, всичко е една голяма неточност. Пълна повърня...

Ами не ти се струва. Или поне не само на теб.

Този сезон е толкова ... ъъъ... нефелен, та чак е под нивото на продукция на регионална кабеларка. Ако не ме лъже паметта, предните сезони бяха продуцирани от "Седем осми". Колкото и да намирам Трифонов за простак, на него поне му се получаваше прилично.

П.П. Мдам, проверката показа, че сезони 1-3 са продуцирани от 7/8, а настоящия четвърти - от bTV studios.

Заформи се притеснителен за мен спор във фейсбук, покрай едно казусче от листовките, та да го пусна и да проверя и тук :) Кажете реда на преминаване през кръстовището:

18664458_1635584849798604_83330147540703

Червената кола е първа, после е синята и последна е жълтата.

Аз доколкото виждам знака на жълтата е Б1 Пропусни движещите се по пътя с предимство, а на синята е знак Стоп. Затова се мисля, че трябва да са: червена, жълта и синя.

Правилна е подредбата на Ангел щото аз STOP не виждам - нито като знак, нито нарисуван на асфалта. Разбира се...предполага се, че знакът на червената, който не се вижда, също е път с предимство.

Едит: Ааааа...има стоп - вижда се една частичка от него - червен знак на фона на червена кола...гадове такива! :woot

Edited by Midex

Правилна е на Ангел подредбата щото аз STOP не виждам - нито като знак, нито нарисуван на асфалта.

Има STOP отдясно на синия автомобил, явно не се вижда добре на снимката (уточнявам) :)

Като ми я показа, да, видях я. И?

Ако очакваш коментар от мен, ми... няма да го получиш. Нещото, което величаеш с названието "статия" е написано вероятно със стилистичния изказ на твоето аверче. Поради която причина и вероятно ти звучи и съвсем реалистично. Поради което, вероятно си убеден и в абсолютната му достоверност и актуалност. Тоест, никакъв смисъл да коментирам.

То ще е все едно да се опитам да обясня на един джатравартид от Вилтводл IV , че Великото Пришествие на Бялата Носна Кърпа няма как да се случи, поради това, че Великият Зелен Арклесезур съществува само и единствено в неговите представи....

При това, забележи, изобщо не ми и минава през главата да обвинявам този джатравартид в тъпота, понеже според историята, расата му е единствената, която е открила назалния спрей преди колелото...

То това може по-скоро за себе си да го отнесеш, защото явно според теб, слънчака е едно прекрасно място за работа с високи заплати и супер условия, ама всички останали са толкова тъпи, че не го виждат...

За задачата Woox-а е прав, за жалост повечето хора дават другия отговор, с преминаване на жълтата кола втора, не е учуващо защо има толкова катастрофи...

Edited by NEO_DDT

То това може по-скоро за себе си да го отнесеш, защото явно според теб, слънчака е едно прекрасно място за работа с високи заплати и супер условия, ама всички останали са толкова тъпи, че не го виждат...

Че слънчакът е едно прекрасно място, никъде не съм го твърдял!

И не напразно направих алюзия с онзи цитат от Книгата, но явно с'тинката ти е прекалено над тия неща, та да си позволи да падне.

Нищо, де. Eби го квот' съм казал, щот и без тва не ми пука кво е било.... ;)

...не е учуващо защо има толкова катастрофи...

На кръстовища ще има по-малко катастрофи при две положения: 1. Ако не се засилваш наказателно като джигит към някой, кой ти отнема предимството (тоя казус вече сме го дъвкали) и... 2. Ако в момент, в който не знаеш кой крив, кой прав просто спреш и със знаци или присвяткане пропуснеш тоя, за когото се чудиш дали случайно не е преди тебе. :)

П.П. А по въпроса дали е стоп или триъгълник - все тая...и на двата си без предимство, само дето на първия просто трябва и да спреш непременно ; по тая причина когато ги има и двата, минаваш на правилото за десния, правоминаващия и т.н., в зависимост къде са сложени в кръстовището. ;)

На кръстовища ще има по-малко катастрофи при две положения: 1. Ако не се засилваш наказателно като джигит към някой, кой ти отнема предимството (тоя казус вече сме го дъвкали) и... 2. Ако в момент, в който не знаеш кой крив, кой прав просто спреш и със знаци или присвяткане пропуснеш тоя, за когото се чудиш дали случайно не е преди тебе. :)

П.П. А по въпроса дали е стоп или триъгълник - все тая...и на двата си без предимство, само дето на първия просто трябва и да спреш непременно ; по тая причина когато ги има и двата, минаваш на правилото за десния, правоминаващия и т.н., в зависимост къде са сложени в кръстовището. ;)

Абсолютно си прав, но под тази снимка във фейсбук десетки хора яростно твърдяха, че завиващия наляво е с предимство преди колата на Стоп, та може да си караш спокойно направо в такова кръстовище и някой от тия твърдо убеден да те натресе, защото не си го изчакал...

Благодаря за филма, който каза за Втората световна - доста е интересен, особено битките в Африка бяха отразени доста по-подробно от другите, които съм гледал :)

Завиващия наляво винаги е последен. Това ми го е набил в главата моя инструктор, защото постоянно ми го повтаряше.

В случая и жълтата и синята са без предимство, а жълтия завива на ляво, затова е последен.

Edited by w00x

Завиващия наляво винаги е последен. Това ми го е набил в главата моя инструктор, защото постоянно ми го повтаряше.

В случая и жълтата и синята са без предимство, а жълтия завива на ляво, затова е последен.

Това бях тръгнал да пиша 1:1. С и без стоп(няма значение). На телефона в началото не видях стопа. А при мен тая ситуация пък е невъзможна. Само стопове са. Първи кацаш, първи тръгваш.

В случая синия има знак Стоп и трябва да чака всички :)

В случая синия има знак Стоп и трябва да чака всички :)

Иди на опреснителни...в случая жълтият може да мине преди него само с мръсна газ. :bgrin:

Иди на опреснителни...в случая жълтият може да мине преди него само с мръсна газ. :bgrin:

Сумати хора днес ми твърдят, че този на стопа бил последен, карам ги да се хванем на бас на пари, ама нещо насират :D 

Не знам защо много хора си мислят, че ако "сбием" триъгълника и стопа, триъгълникът ще победи. ;) А реално значението и на двата знака е еднакво. И при двата трябва да осигуриш предимство на този по главния път, като на стопа просто би трябвало да спреш и да се огледаш, а на триъгълника - само да се огледаш или да спреш само ако някой минава в момента по пътя с предимство. Което логично води до извода, че когато някой със знак стоп върви направо, а друг срещу него завива наляво и има триъгълник - първо минава тоя дето кара направо. Тоя със стопа спира, оглежда се за идващ по главния път и минава, а тоя с триъгълника просто спира и го чака, защото когато правиш ляв завой винаги си последен...елементарно, Уотсън. :)

3.jpg

Не знам защо много хора си мислят, че ако "сбием" триъгълника и стопа, триъгълникът ще победи. ;) А реално значението и на двата знака е еднакво. И при двата трябва да осигуриш предимство на този по главния път, като на стопа просто би трябвало да спреш и да се огледаш, а на триъгълника - само да се огледаш или да спреш само ако някой минава в момента по пътя с предимство. Което логично води до извода, че когато някой със знак стоп върви направо, а друг срещу него завива наляво и има триъгълник - първо минава тоя дето кара направо. Тоя със стопа спира, оглежда се за идващ по главния път и минава, а тоя с триъгълника просто спира и го чака, защото когато правиш ляв завой винаги си последен...елементарно, Уотсън. :)

Такова кръстовище е възможно, когато от страната с триъгълника има добра видимост към пътя с предимство, а от страната на стопа няма почти никаква. Явно не проумяват, че знак Б1, по никакъв начин не им дава предимство да навлизат в други ленти, предимство се дава от знак Б3, светофар или регулировчик, иначе важат правилата за дясностоящ и насрещно движещи се автомобили.

Явно им е трудно на хората да проумеят, че има два типа път при кръстовищата. Път с предимство и път без предимство.

Няма "път по-без предимство".

предимство се дава от знак Б3, светофар или регулировчик, иначе важат правилата за дясностоящ и насрещно движещи се автомобили.

Пропуснал си да добавиш броя на платната и вида на настилката.

Явно им е трудно на хората да проумеят, че има два типа път при кръстовищата. Път с предимство и път без предимство.

Няма "път по-без предимство".

Aко трябва да сме абсолютно точни "път без предимство" НЯМА! Има път с предимство и пропусни движещите се по пътя с предимство. Иначе за поредността си прав.

Ето защо ставали катастрофите, повечето не знаят правилата и после се чудят, що им свириш като са в грешка.

Ай стига с тия измислени правила бе, има само едно правило - предимството е винаги на страната на най-мощния и скъп звяр. :lol:

ПП. Поздравявам всички русофили с това парче на Чингиз Хан от зората на немското диско. :tongue

https://www.youtube.com/watch?v=NvS351QKFV4

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...