Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Какво да ми минава прз ума...колко е студено навън и как вевче идва зима! Колко ми е хубава новата прическа....накратко...простотии, ама то си трябва понякога и такива неща да ти минават! лек ден !

Link to comment
Share on other sites

с 300 зора станах от леглото , пих едно хубаво кафенце , и сега се чудя като излезна как и кога ще се върна , не ме плаши студа както каза "vivan" ами апетита към останалите работи :wacko:

дано днес всичко мине по слънчево то колкото е навън, Лек и спорен ден на всички !!!

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата да избия съседите си до крак! Писна ми да ми правят забележка кога свиря, колко силни свиря и т.н.!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата ,че afx има рожден ден,пожелавам му най добрите неща от живота и мога да кажа, че той е един от най добрите ми приятели, макар че не се виждаме често :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата да избия съседите си до крак! Писна ми да ми правят забележка кога свиря, колко силни свиря и т.н.!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

що не вземеш да се изнесеш в някоя къща в някое напуснато село и да си свириш, колкото си щеш? :) много ли ще ти е кеф, ако някой реши да си кове прозорците, когато се опитваш да спиш?

 

като живеем в блокове, трябва да се съобразяваме с всички и аз обичам да вдигам шум и да надъня нещо цвилещо, да блъскам и т.н. но като знам, че има съседи... карам на слушалки и вдигам шум само, когато ги няма!

 

това е - като не ти харесва - хващай гората, хората не са ти виновни, виновен си им ти...

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата ,че afx има рожден ден,пожелавам му най добрите неща от живота и мога да кажа, че той е един от най добрите ми приятели, макар че не се виждаме често :beerchug

 

EEEE, хайде:)) ЧРД, afx! Пожелавам ти много здраве и щастие, и късмет! Наздраве! Приятна вечер на всички, а аз да се връщам на работа, че ми свърши междучасието! :blink: Целувки!!! :wir

Link to comment
Share on other sites

що не вземеш да се изнесеш в някоя къща в някое напуснато село и да си свириш, колкото си щеш? :) много ли ще ти е кеф, ако някой реши да си кове прозорците, когато се опитваш да спиш?

 

като живеем в блокове, трябва да се съобразяваме с всички и аз обичам да вдигам шум и да надъня нещо цвилещо, да блъскам и т.н. но като знам, че има съседи... карам на слушалки и вдигам шум само, когато ги няма!

 

това е - като не ти харесва - хващай гората, хората не са ти виновни, виновен си им ти...

Само, че за твое сведение, съседа над мен спи през деня и по цяла нощ си тропа, пуска си пералнята и бучи цяла нощ, слуша си музика и т.н., около нас се строят 3 кооперации едновременно, копаят улицата точно пред входа, за да търсят канализацията, един пумиар от къщата точно срещу прозореца ми на около 50м всяка сутрина започва да лае точно в 7:30ч и спира към 12:00ч. И на базата на всичкото това, аз си трая и не правя забележка на никой. И освен това си има закон преди 8, от 2 до 4 и след 7 часа да няма шум, през другото време можеш да си вършиш работата и да си вдигаш шум колкото искаш! Аз се съобразявам с това!

Ами ако учех в Академията и се налага да свиря по 8 часа на ден? К'во правим тогава? Зарязвам ученето заради съседите? Ми мога ли да им тегля майните?

Ще взема да направя като един приятел барабанист. На едно събрание на неговия блок казал да се разберат всички съседи, кога ще им е най-удобно за 2 часа на ден без Събота и Неделя да репетира. Те всички се размрънкали, че не може. Той отишъл в полицията и си изкарал разрешително - дали му 6 часа на ден да си прави каквото си поиска. И им го нач**кал на всички. Защо трябва да се стига до там, обаче?

Аз съм склонен да направя компромис и да огранича свиренето си до 2-3 часа на ден в удобно за останалите време, но през този период, ако някой ми звънне на вратата да ми се кара - направо излизам с пушката и му отнасям главата.

Link to comment
Share on other sites

Само, че за твое сведение, съседа над мен спи през деня и по цяла нощ си тропа, пуска си пералнята и бучи цяла нощ, слуша си музика и т.н., около нас се строят 3 кооперации едновременно, копаят улицата точно пред входа, за да търсят канализацията, един пумиар от къщата точно срещу прозореца ми на около 50м всяка сутрина започва да лае точно в 7:30ч и спира към 12:00ч. И на базата на всичкото това, аз си трая и не правя забележка на никой. И освен това си има закон преди 8, от 2 до 4 и след 7 часа да няма шум, през другото време можеш да си вършиш работата и да си вдигаш шум колкото искаш! Аз се съобразявам с това!

Ами ако учех в Академията и се налага да свиря по 8 часа на ден? К'во правим тогава? Зарязвам ученето заради съседите? Ми мога ли да им тегля майните?

Ще взема да направя като един приятел барабанист. На едно събрание на неговия блок казал да се разберат всички съседи, кога ще им е най-удобно за 2 часа на ден без Събота и Неделя да репетира. Те всички се размрънкали, че не може. Той отишъл в полицията и си изкарал разрешително - дали му 6 часа на ден да си прави каквото си поиска. И им го нач**кал на всички. Защо трябва да се стига до там, обаче?

Аз съм склонен да направя компромис и да огранича свиренето си до 2-3 часа на ден в удобно за останалите време, но през този период, ако някой ми звънне на вратата да ми се кара - направо излизам с пушката и му отнасям главата.

ти па мноо си отворен на приказки и яко те тресе тестостерона.

дори извън установените от възпитанието норми за пазене на тишина има и такива за непревишаване на звуковия фон с определено ниво (ако не се лъжа - за над 60 Db извън апартамента се изисква разрешително от общината като на заведение, със съответните лицензи и работно време, данъци и такси и дъри-бъри). тъй че не се прави на много отворен, че си щял да ходиш в полицията, да не се сети някой от комшиите ти да замери точното ниво на шума и да ти го начука обратно с глоби и актове за превишаване на звуковите норми. като начало полицията разрешения на може да дава, щото не е административен орган.

естествено че актове на са ти писали, щото живеем в България, а не в Европа, но ако бяхме в по-цивилизована страна, точно тва щеше да ти се случи. принципа на демокрацията е всеки да е свободен да прави каквото желае АКО НЕ ПРЕЧИ НА ОСТАНАЛИТЕ и мнозинството винаги има предимство.

представи си че събудиш бебето на някой съсед, което от дни не е успявало да заспи. леко ли ще ти е на съвестта, а? или ще се наложи някой да ти преподаде уроци по възпитание за изостанали с по-тежък вариант на учителска показалка?

Link to comment
Share on other sites

Аз имам въпрос. Значи САНДМАН можеш да направиш компромис да свириш само 2, 3 часа. А колко по принцип свириш. И толкова ли ти е кеф? :blink:

 

Да си призная добре, че когато съседа с пианато се упражняваше мен ме нямаше в нас. И добре, че е 2 етажа над нас. Щеше да има разправии иначе.

Относно проблемите със шума. Аз лично съм търпял много бунаци около мен И не вдигам шум, но някой ден ще ми превърти съчмата и ще им го върна тъпкано

Link to comment
Share on other sites

Няма сън за мене... :sick

 

ти па мноо си отворен на приказки и яко те тресе тестостерона.

 

Я ми ги покажи тия нормативни актове?Че оня ден ходих да се разправям точно за такива разпоредби.И ако някой като тебе, дето го е тряснал естрогена, ми дойде показалка за напреднали, знаеш ли колко олово ще трябва да му извадят от корема + показалката от носа?Демокрация ли?Ами, да, демокрация е и човека си казва, че от толкова и толкова часа не свири, следователно не нарушава ЗОР.Ама-ха...отворковци недни.

Link to comment
Share on other sites

2 етажа под нас има 2 музикантки майка и дъщеря. много са добри, най-добре се чуват, когато кисна в тоалетната, заради отдушника. да ви кажа, страхотно е да слушаш класическа музика в такъв важен момент. помага на тялото да се освободи по-бързо от отпадъците.

Link to comment
Share on other sites

страхотно е да слушаш класическа музика в такъв важен момент. помага на тялото да се освободи по-бързо от отпадъците.

Това ме уби... ! ! ! :D :)

Link to comment
Share on other sites

ти па мноо си отворен на приказки и яко те тресе тестостерона.

дори извън установените от възпитанието норми за пазене на тишина има и такива за непревишаване на звуковия фон с определено ниво (ако не се лъжа - за над 60 Db извън апартамента се изисква разрешително от общината като на заведение, със съответните лицензи и работно време, данъци и такси и дъри-бъри). тъй че не се прави на много отворен, че си щял да ходиш в полицията, да не се сети някой от комшиите ти да замери точното ниво на шума и да ти го начука обратно с глоби и актове за превишаване на звуковите норми. като начало полицията разрешения на може да дава, щото не е административен орган.

естествено че актове на са ти писали, щото живеем в България, а не в Европа, но ако бяхме в по-цивилизована страна, точно тва щеше да ти се случи. принципа на демокрацията е всеки да е свободен да прави каквото желае АКО НЕ ПРЕЧИ НА ОСТАНАЛИТЕ и мнозинството винаги има предимство.

представи си че събудиш бебето на някой съсед, което от дни не е успявало да заспи. леко ли ще ти е на съвестта, а? или ще се наложи някой да ти преподаде уроци по възпитание за изостанали с по-тежък вариант на учителска показалка?

 

В по-цивилизованите страни има начини такъв съсед, който вдига шум, да бъде изселен от собственото му жилище. :blink:

 

Хората, които си правят музикални студия в къщи да си свирят например в Щатите си ги правят в мазетата и си ги шумоизолират. Даже може да се огледаш в Интернет - има доста питания по-въпроса.

 

Всичко е въпрос на възпитание. Аз не искам съседите да ми пречат и те не искам на мен. Ако искам да простея и да вдигам шум си седя след работно време в офиса и си дъня там - там няма, кой да ме чуе.

 

Аз пък живея на булевар. Преди 20 години спях на отворен прозорец без проблем. Преди 7 все още. Сега не може да се спи, защото по цяла нощ разни комплексарчета смятат, че имат право да надуват газта до дупка и да карат по булеварда поне със 100.

 

Въобще не си прав, каквото и да си мислиш.

 

Спомням си един приятел, който много се възмущаваше, че съседите извикали полиция на някакъв купон. Обаче като поостаря малко все ми се оплакваше, че негов луд съсед по цял ден слуша стар гаден рок и огласява целия квартал. А като му бях на гости само ми казваше: "По тихо, по тихо!"

 

Да знаеш, някой ден ще ти се върне ;)

Link to comment
Share on other sites

вторник си зех 1 шоколад и съм си го оставил до компа да си зимам като ми кефне :)

днес е петък и ми остават 7 парчета :D , а обикновено за 10 мин и няма никой ...

Link to comment
Share on other sites

Няма сън за мене... :sick

Я ми ги покажи тия нормативни актове?Че оня ден ходих да се разправям точно за такива разпоредби.И ако някой като тебе, дето го е тряснал естрогена, ми дойде показалка за напреднали, знаеш ли колко олово ще трябва да му извадят от корема + показалката от носа?Демокрация ли?Ами, да, демокрация е и човека си казва, че от толкова и толкова часа не свири, следователно не нарушава ЗОР.Ама-ха...отворковци недни.

при цялото ми уважение към теб и възгледите ти (за съжаление то рязко намаля), ще те помоля да си ревизираш думите.

нито съм говорил на теб, нито съм те засягал, нито съм ти навлизал в личната собственост. директната заплаха с физическа саморазправа, показва липсата на други аргументи в спора. намесата в чужд разговор пък няма да споменавам какво ниво на възпитание показва.

ако имаш нещо лично против мен, заповядай да изясним недоразуменията в удобен за теб ден и час на публично място, защото явно не искаш да ти идвам на гости. имам предложение: ако искаш да се видим пред някое РПУ и там да ми извадиш оръжие, за това че съм изразил мнение, различно от твоето, а?! какво ще обясниш на следствието после? че думите ми са били много остри, и си прибегнал до неизбежна самоотбрана? и как точно си се почувствал застрашен от думите ми, всъщност?!

човека казва, че не свири в определени часове, но не казва дали пречи или не пречи на съседите си, може би защото сам съзнава верния отговор.

В по-цивилизованите страни има начини такъв съсед, който вдига шум, да бъде изселен от собственото му жилище. :blink:

 

Хората, които си правят музикални студия в къщи да си свирят например в Щатите си ги правят в мазетата и си ги шумоизолират. Даже може да се огледаш в Интернет - има доста питания по-въпроса.

 

Всичко е въпрос на възпитание. Аз не искам съседите да ми пречат и те не искам на мен. Ако искам да простея и да вдигам шум си седя след работно време в офиса и си дъня там - там няма, кой да ме чуе.

 

Аз пък живея на булевар. Преди 20 години спях на отворен прозорец без проблем. Преди 7 все още. Сега не може да се спи, защото по цяла нощ разни комплексарчета смятат, че имат право да надуват газта до дупка и да карат по булеварда поне със 100.

 

Въобще не си прав, каквото и да си мислиш.

 

Спомням си един приятел, който много се възмущаваше, че съседите извикали полиция на някакъв купон. Обаче като поостаря малко все ми се оплакваше, че негов луд съсед по цял ден слуша стар гаден рок и огласява целия квартал. А като му бях на гости само ми казваше: "По тихо, по тихо!"

 

Да знаеш, някой ден ще ти се върне ;)

всичко друго ми е ясно и съм много съгласен, но подчертаното твърдение е или много грешно или вярно във всеки един случай. дали е адресирано към мен всъщност? за кое точно не съм прав? че никой не спазва елементарните норми на поведение в страната ни ли? или че подобни агресивни изблици като на музиканта се поощряват вместо да бъдат осуетени?

а за връщането - върнато ми е вече в повече. имам да наваксвам....

Link to comment
Share on other sites

ти па мноо си отворен на приказки и яко те тресе тестостерона.

дори извън установените от възпитанието норми за пазене на тишина има и такива за непревишаване на звуковия фон с определено ниво (ако не се лъжа - за над 60 Db извън апартамента се изисква разрешително от общината като на заведение, със съответните лицензи и работно време, данъци и такси и дъри-бъри). тъй че не се прави на много отворен, че си щял да ходиш в полицията, да не се сети някой от комшиите ти да замери точното ниво на шума и да ти го начука обратно с глоби и актове за превишаване на звуковите норми. като начало полицията разрешения на може да дава, щото не е административен орган.

естествено че актове на са ти писали, щото живеем в България, а не в Европа, но ако бяхме в по-цивилизована страна, точно тва щеше да ти се случи. принципа на демокрацията е всеки да е свободен да прави каквото желае АКО НЕ ПРЕЧИ НА ОСТАНАЛИТЕ и мнозинството винаги има предимство.

представи си че събудиш бебето на някой съсед, което от дни не е успявало да заспи. леко ли ще ти е на съвестта, а? или ще се наложи някой да ти преподаде уроци по възпитание за изостанали с по-тежък вариант на учителска показалка?

Чакай малко, нито ме познаваш, нито си ми съсед, че ми реагираш така и ме обиждаш!! Никога не съм нападал теб или който и да било друг от форума, по този начин и изисквам такова отношение и към мен! Колко съм отворен и колко не - знаят само хората, които ме познават лично, а ти не си от тях. Ако четеше като хората, щеше да прочетеш в мнението ми, че един познат е ходил до полицията, а аз не искам нещата да стават по този начин, но явно теб тази част от мнението ми не те интересува, защото няма как да се заядеш с това! И много ми е интересно къде в закона пише, че трябва да се вдига шум до 60dB? Това е на нивото на нормален разговор. Т.е. ако искам да гледам телевизия или, недай си боже, да слушам музика, трябва да тичам до общината да си вадя разрешително за нощен бар или дискотека. Естествено, че полицията не може да ми напише акт, но не защото сме в България, а защото не съм нарушил с нищо закона.

И не виждам, защо толкова се обиди на мнението на Grimjaur? Не видях нищо, което да е пряко насочено към теб, за разлика от твоето мнение, което е доста хапливо и то без причина.

И да завършим този глупав разговор: след като сте толкова наясно с моралната и юридическата страна на този конфликт, кажете ми, какво е решението? Аз да спра да свира? Или съседите да направят компромис за 2-3 часа на ден, а аз да направя компромис за останалото време?

 

/едит: В момента чувам едновременно, някаква бор машина, съседа отгоре чисти с прахосмукачка, а тези до нас са си пуснали музика. Дали всички те имат разрешение от общината?

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се че ви се намесвам в разправията, но искам да видите точно в този час (mobo ти също) ТАЗИ снимка.

 

Предварителна справка- тази купчина лайна стои вече цяла седмица и днес баща ми съдра прага на Зафирата, понеже не е свикнал да е там

 

Очаквайте тази вечер много интересни и актуални снимки.

 

mobo техническият е устно предупреден, случайно го скастрих на Богомил, където ги заварих да ровят.

 

Тази вечер ще ти покажа АЗ какво правя

Link to comment
Share on other sites

Чакай малко, нито ме познаваш, нито си ми съсед, че ми реагираш така и ме обиждаш!! Никога не съм нападал теб или който и да било друг от форума, по този начин и изисквам такова отношение и към мен! Колко съм отворен и колко не - знаят само хората, които ме познават лично, а ти не си от тях. Ако четеше като хората, щеше да прочетеш в мнението ми, че един познат е ходил до полицията, а аз не искам нещата да стават по този начин, но явно теб тази част от мнението ми не те интересува, защото няма как да се заядеш с това! И много ми е интересно къде в закона пише, че трябва да се вдига шум до 60dB? Това е на нивото на нормален разговор. Т.е. ако искам да гледам телевизия или, недай си боже, да слушам музика, трябва да тичам до общината да си вадя разрешително за нощен бар или дискотека. Естествено, че полицията не може да ми напише акт, но не защото сме в България, а защото не съм нарушил с нищо закона.

И не виждам, защо толкова се обиди на мнението на Grimjaur? Не видях нищо, което да е пряко насочено към теб, за разлика от твоето мнение, което е доста хапливо и то без причина.

И да завършим този глупав разговор: след като сте толкова наясно с моралната и юридическата страна на този конфликт, кажете ми, какво е решението? Аз да спра да свира? Или съседите да направят компромис за 2-3 часа на ден, а аз да направя компромис за останалото време?

 

/едит: В момента чувам едновременно, някаква бор машина, съседа отгоре чисти с прахосмукачка, а тези до нас са си пуснали музика. Дали всички те имат разрешение от общината?

............. И на базата на всичкото това, аз си трая и не правя забележка на никой. И освен това си има закон преди 8, от 2 до 4 и след 7 часа да няма шум, през другото време можеш да си вършиш работата и да си вдигаш шум колкото искаш! Аз се съобразявам с това!

Ами ако учех в Академията и се налага да свиря по 8 часа на ден? К'во правим тогава? Зарязвам ученето заради съседите? Ми мога ли да им тегля майните?

....................

Аз съм склонен да направя компромис и да огранича свиренето си до 2-3 часа на ден в удобно за останалите време, но през този период, ако някой ми звънне на вратата да ми се кара - направо излизам с пушката и му отнасям главата.

искаш да кажеш че излизането с пушката на стълбищната площадка (забележи че тя вече не е твоя частна собственост, а публично място и всеки има право да е там) и отнасянето на главата на някой съсед не е агресивно поведение?! и че не е било в твоите приказки? това и казах - много си отворен в приказките. агресията е свързана пряко с нивото на тестостерон в кръвта на даден индивид, оттам е и констатацията ми, че яко те тресе конкретния хормон(поне в момента когато си писал лютите си закани). та не те познавам наистина, а съдя за теб по думите ти. тези подчертаните. с отнасянето на глави. как точно тези факти те обиждат?!

колкото до чисто юридическия спор единственото, за което те упрекнах, че не е позволено да вдигаш шум колкото си искаш, а си има норми. ще поровя и ще ви ги цитирам щом вас ви мързи да търсите.

моето изказване не е агресивно и не те заплашва пряко със саморазправа нали?! абе тва не противоречи ли на правилата на форума? просто ти представих една делнична ситуация, която би могла да се случи, както би могъл ти да отнесеш и някоя глава, защото собственика й имал неблагоразумието да ти потропа на вратата. не отговори как би реагирал в ситуацията - дали изобщо можеш да се поставиш на мястото на друг човек, който е принуден от теб да слуша тренировките ти по музика? или другите не те интересуват?

коментарите ми относно положението в страната бяха онтопик и не конкретно насочени към теб. или не пряко, защото както ти, така и аз сме виновни за това положение.

нито ти, нито гримьора сте ме обидили или ядосали. само леко ме дразните с готовността си да извадите нож на съседа си, сякаш ще колите животно. това ме притеснява, защото никъде в думите ви не се подразбира дали се шегувате или го мислите сериозно, а ако е последното значи наистина живея в много скапана държава, щом могат да са такива съседите ми.

към конкретния въпрос как да постъпиш: лично аз бих поставил въпроса пред общото събрание на входа, но не толкова скандалджийски. ако не се намери решение на проблема, приемливо за всички бих се обърнал към районната община за съдействие. в случай че и тяхното решение е несправедливо според мен, ще внеса спора в съда, защото аз съм търпелив и упорит човек и предпочитам този начин, вместо да отнасям глави по повод и без повод.

за мой късмет съседи нямам. не планирам и да имам. но пък съм имал. това какво пречи на свободното изразяване на мнение в този форум?

 

 

едит: знаех си че всичко е само на клик разстояние: ето ви ги нормите. има ги и на файл за сваляне тук. предполагам че щом на страницата на правителството не е сложена нова версия, тези са в сила и до момента. колкото до твърдението ми за необходимостта от издаване на лиценз като на заведение - тук ме разколебахте. може и да не съм прав.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...