Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аз съм първичен човек.Пък и в рода на майка ми(дюлгерски)рендето се смята за салтанат.Там предпочитат да работят с чук. :devil

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Минава ми през главата, че така нареченият "информационен поток" от медиите (извън политиката, която ми е ултра забавна, клюките и снимките на голи мадами) може сериозно да увреди психическото здраве на хората. Болни от рак без лекарства, пребити до смърт деца, взривове в заводи, сдухове - мамка му, не може това да е всичко! :angry:

:nugget:

Link to comment
Share on other sites

мамка му, не може това да е всичко!

Права си, има още, ама ни спестяват най-лошото.Аз например мога да ви кажа много неща относно разследването по убийството на сестрите Белнейски, ама няма.Щото така са ми наредили.

 

Edit:Извинявай моме.

Link to comment
Share on other sites

Прав си, има още, ама ни спестяват най-лошото.Аз например мога да ви кажа много неща относно разследването по убийството на сестрите Белнейски, ама няма.Щото така са ми наредили.

 

 

кофти е да се пази тайна ,и то такава която ти :censored2: :censored2: :censored2: :censored2: :censored2:

Link to comment
Share on other sites

Прав си, има още, ама ни спестяват най-лошото.

Според мен, истината е, че лошите новини "ловят", а накрая в подредбата положителните неща се губят по трасето. Примерно - залагам си копчешката глава, че сума народ си изключва телевизора, когато има представяне на новата програма на "Киномания"; за сметка на това - всички домакини бършат сълзи с поредната трагедия, която се мултиплицира по вестници, информационни агенции, телевизия и радио. Вярно, въпрос на интереси. Но и количествените натрупвания водят до качествени изменения. Колкото повече ти се натрапва една тематика и емоция, толкова повече спираш да се замисляш за другите неща. И ставаш потиснато копеле.

Впрочем - журналистите са ултра мързеливи и толкова са повярвали в мита за тях самите като "институция", че ако не им навреш прессъобщението в носа, няма да забележат, че нещо се случва наоколо. Обикновено мислят ден за ден (събитие за събитие) и им липсва идейност за нови неща. А когато някъде там в периферията се появят алтернативни дискусии - излизат с довода "ми то никой не се интересува". Мда. :online2long:

 

 

edit:

:smile: няма проблеми, бате! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Според мен, истината е, че лошите новини "ловят", а накрая в подредбата положителните неща се губят по трасето. Примерно - залагам си копчешката глава, че сума народ си изключва телевизора, когато има представяне на новата програма на "Киномания"; за сметка на това - всички домакини бършат сълзи с поредната трагедия, която се мултиплицира по вестници, информационни агенции, телевизия и радио. Вярно, въпрос на интереси. Но и количествените натрупвания водят до качествени изменения. Колкото повече ти се натрапва една тематика и емоция, толкова повече спираш да се замисляш за другите неща. И ставаш потиснато копеле.

Впрочем - журналистите са ултра мързеливи и толкова са повярвали в мита за тях самите като "институция", че ако не им навреш прессъобщението в носа, няма да забележат, че нещо се случва наоколо. Обикновено мислят ден за ден (събитие за събитие) и им липсва идейност за нови неща. А когато някъде там в периферията се появят алтернативни дискусии - излизат с довода "ми то никой не се интересува". Мда. :online2long:

:smile:

Копче, макар и за кратко, съм се занимавал с журналистика (вестник) и да ти кажа - зависим си от редакторите, които са зависими от шефовете си. Шефовете искат от редакторите приходи, редакторите искат от журналистите интересни статии и новини, а вероятно си чувала сентенцията "най-добрата новина е лошата новина"... Ти хубаво ще напишеш качествен, позитивно настроен материал, но редакторите или ще ти го сбутат в девета глуха, или ще ти го орежат до неознаваемост, или просто няма да го публикуват. А все пак парите, които получаваш зависят от публикуемостта и "качеството" на материалите ти. И понеже и журналистите трябва да се хранят с нещо друго, освен високи идеали - накрая пишат това, което се търси. Също като с музиката :]

За съжаление обаче, общественото мнение се изгражда върху полученото като информация от медиите, медиите са по-силно оръжие от полиция, училища и много други организации и все пак - медиите са си една индустрия, не просто средство за масово осведомяване...

Поради което отново парите са сложени над човека...

Link to comment
Share on other sites

The`ScorpioN, аз точно редакторите имах предвид, макар че и репортерите до голяма степен носят отговорност за работата си - в края на краищата, най-важното е да правиш материали по тема, която ти е интересна.

 

---

 

Бетонна плоча се срути на строеж в Банско

Екип на благоевградската инспекция по труда пътува за Банско

Мерки срещу бяс препоръча Общинската епизоотична комисия в Шумен

Двама души са загинали при престрелка в Южна Калифорния

Ракета ”Касам” се взриви на територията на Израел

Корабът ”Калипсо” на Жак-Ив Кусто ще бъде реставриран

Македония е постигнала голям прогрес, заяви Розмари ДиК...

Френската полиция задържа петима души във връзка с вандализирането на картината на Моне

Египет подписа споразумение за сътрудничество с НАТО

Владимир Путин определи Франция като приоритетен партньор

 

Най-четените новини до 19:59

 

Взрив в Казанлък (ОБЗОР)

Бетонна плоча се срути на строеж в Банско

15-ти ден ефективни учителски протести (ОБЗОР)

Протестиращите учители подкрепиха горските работници

 

Мненията днес:

Румен Крумов: Увеличението на тарифите на такситата не е достатъчно за шофьорите

Енцислав Харманджиев: Нито един частен пощенски оператор не може да обезпечи предоставянето на универсална услуга без мрежата на ”Български пощи”

Стефан Пенов: Борбата със сектите е възможна чрез въвеждане на задължителен предмет религия

Колко са организираните престъпни групировки?

Мария Капон: Министър-председателят е изправен пред национален избор

 

+ инфарктът на един добре облечен финансист, нарочен за убийство от болните братя Маргини, които иначе не са мафиоти

 

Справка със заглавната страница на агенция "Фокус" към 8 ч.

 

п.с. - Да не ви пускам сценарните редове на сутрешния блок на БНТ... направо ще ви се прииска да се самоубиете от 7 без 15 сутринта...

Link to comment
Share on other sites

:( кофти е сутрин докато си пия кафето да чета само някакви новини който изобщо не ме карат да се усмихвам , много уважавам усмихнато искрени хора, и такива новини , но сутрин като почна да чета по сайтовете, най-много ми прави впечатление че винаги , ако не през ден има по няколко тежки катастрофи :(
Link to comment
Share on other sites

Аз за това си пия сутрешното кафе наслаждавайки се на живота и на прекрасния свят, предпочитайки да градя впечатленията и гледния си хоризонт върху личните си наблюдения и философия, отколкото да създам един комплекс от предразсъдъци, гледна дупка и наложени ми от медиите мнения...

Link to comment
Share on other sites

п.с. - Да не ви пускам сценарните редове на сутрешния блок на БНТ... направо ще ви се прииска да се самоубиете от 7 без 15 сутринта...

 

 

На всеки станал в 7 без 15 през есенно-зимния период му се иска да се самоубие! :D

 

На мен и във вечерния период ми се иска да се самоубия, сега например. Много нерви, не е надобре!

Link to comment
Share on other sites

Вече втора седмица си блъскам главата над едно невероятно откритие, което даде свеж полъх в живота ми на другия край на света. Оказа се, че братята чилийци произвеждат едно питие, водещо им се национално, което е на практика перфектно дестилирана мускатова ракия и най-важното се намира във всеки магазаин за алкохол в Канада. Ако щете вярвайте, но питието се нарича "Писко" и е точно това - мускатова ракия. По-скъпо идва от водките, но нищо не може да се сравни с отпиването на глътка мускатова, извадена от камерата на хладилника, замезвайки с шопска салата.

Та още не мога да си обясня този феномен, какво аджеба е общото между нас и чилийците. :D

Link to comment
Share on other sites

Нали ги излрахве с мнозинство,какво стана

Мнозинство на потребителите,да.Но не и на модераторите и администраторите.И доколкото си спомням, тогава анкетата беше затворена, а авторът й - наказан :)

Link to comment
Share on other sites

Вече втора седмица си блъскам главата над едно невероятно откритие, което даде свеж полъх в живота ми на другия край на света. Оказа се, че братята чилийци произвеждат едно питие, водещо им се национално, което е на практика перфектно дестилирана мускатова ракия и най-важното се намира във всеки магазаин за алкохол в Канада. Ако щете вярвайте, но питието се нарича "Писко" и е точно това - мускатова ракия. По-скъпо идва от водките, но нищо не може да се сравни с отпиването на глътка мускатова, извадена от камерата на хладилника, замезвайки с шопска салата.

Та още не мога да си обясня този феномен, какво аджеба е общото между нас и чилийците. :D

 

 

То е очевадно бе Момчиле. Ракията явно е общото между нашите братски народи :) Само името не са и разбрали правилно ама не е болка за умиране :)

Link to comment
Share on other sites

То е очевадно бе Момчиле. Ракията явно е общото между нашите братски народи :) Само името не са и разбрали правилно ама не е болка за умиране :)

 

Аха, така да се каже открих Южна Америка. :D

Link to comment
Share on other sites

много е яко да си пиян предната нощ, на следващият ден да си свеж като краставичка и да не помниш нищо, освен, че шефа ти е позволил да позакъснеееш :)

Link to comment
Share on other sites

Как мога да направя описание на нещо, което да е свързано към даден линк при кликане в/у него(като в подписа на Pitt bull за б-конект картите) ?

Link to comment
Share on other sites

Как мога да направя описание на нещо, което да е свързано към даден линк при кликане в/у него(като в подписа на Pitt bull за б-конект картите) ?

 

ако имаш Скайп , дай ще ти кажа, ;) има едно бутонче Insert link

 

и аз имам подобни въпроси относно постовете , но по късно ще попитам ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе Гримьора и Гудо не бяха ли модери на ТЯиТой?Нали ги излрахве с мнозинство,какво стана :blink:

И да е имало избори - те са незаконни!!!!

Точка 30 от Правилата на Форума! Пък и ние не сме били номинирани, а Кийлъра е един деен участник тук.

 

ако имаш Скайп , дай ще ти кажа, ;) има едно бутонче Insert link

 

и аз имам подобни въпроси относно постовете , но по късно ще попитам ;)

никакво питане - има си тема за новобранци, там си е описано всичко. Ако не може да я намерите - вижте някой моя отговор във затворена тема ;)

 

Минава ми през главата, че и PiTT BuLL и SouLReAVeR имат натрупани солиден брой постове, а не знаят елементарни нещица... май не са чели Правилата и специалните темички.... хмммм :notify: :busted2: :read: :rulez:

 

Пожелавам Ви приятен обяд, на останалите - нехранещи се - да Ви е сладко кафенцето или там каквото пиете.

 

Останете със здраве!

Link to comment
Share on other sites

И да е имало избори - те са незаконни!!!!

Точка 30 от Правилата на Форума!

Че аз какво казах по-горе, бе гяволе рунтав? :lol:

Да ти е сладко :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...