Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Забелязвам, че има доста хора, които пишат във форума с два-три ника, ама няма да ги издавам засега на ръководството.

Аз съм един от тях. Издай ме :D

 

И за да не променяме посоката на положителната енергия която струи от мен тази вечер.. ето ви една песничка:

 

 

http://store2.data.bg/inskill/Other/067.Cl...%20Fruittis.mp3

 

:P :love

Link to comment
Share on other sites

мисля си, че след моралните норми,времето и парите са най-тъпото възможно нещо измислено някога :wacko:

Link to comment
Share on other sites

http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1094001

 

Роми са пребили 18-годишно момче, което работело в интернет клуб в столичния квартал "Сердика", съобщи БНР.

 

Момчето е с тежък кръвоизлив в лявото око, спукана дясна скула, счупен зъб и други травми.

 

Инцидентът станал след като момчето отказало да допусне в клуба група 13-14 годишни деца, които системно нарушавали забраната за пушене и за внасяне на храна в клуба.

 

По-късно на мястото дошъл 30-годишен мъж, който пребил момчето, а децата крещяли и замеряли клуба с камъни.

 

От полицията заявиха, че проверяват случая и още не знаят кои са извършителите.

Link to comment
Share on other sites

Ха, моралните норми, разправяш. Къде ги видя тия екстри, че да мина и аз да ги видя. Морал е мръсна дума. В днешно време. Предполагам, че и в предишно време така е било. Морала е за бабите пред блока. Да има за какво да мрънкат. Докато секса ти е основната движеща сила, морал няма. Бабите вече секс не ги вълнува. Та като няма секс, поне с морал си запълват времето и тормозят такива като мене и тебе да ни накарат да се чувстваме виновни, може би едва ли не.

 

Писна ми от малоумници, това е дето ми минава през главата. Писна ми от леваци в тоя живот. Писна ми от хора дето не могат да разсъждават като нормални. Що се родих в тая държава насрана ей това не можах да разбера само. Ебахти каръка, честно. Ако по белия свят хората са като в България, нямам идея как още съществува тая планета. И най-вече не знам що изобщо съществува. Не е истина. Бах и тая дума е супер лицемерна и тя ме дразни.

Link to comment
Share on other sites

KILLER, да ти кажа след като прочетох "Часът на Бика" на Ефремов - гледам на света и хората по малко по-различен начин...

Не разбирам само как едно същество, с потенциал за разумно, с мозък, способен да разсъждава се превръща в почти безсъзнателно колелце в машината, една овца в стадото...

Link to comment
Share on other sites

Значи моята теория е че хората който не живеят.. out of the box или т.нар коне с капаци просто са оставили животинското в тях да надделее.

 

Нека да обясня теорията малко по детайлно :)

 

Значи човека е животно както всички други - тоест притежава всички качества характерни за всички останали същества на планетата. В процеса на еволюцията обаче мозъка се е развил .. и природата е дарила човека с интелект който всеки един от нас трябва постоянно да балансира.. за да може да живее в синхрон с природата както правят всички останали живи съещества на Земята.

 

Проблема е че голяма част от хората не желаят да погледнат по-глобално на заобикалящия ги свят.. защото им е по-лесно да бъдат овце. Само че за разлика от овцата... развития мозък .. по генетични причини е налице. Тоест се получава една овца с ... мутирал мозък който работи хаотично. В резултат на това имаме същество което единствено консумира и се чуди каква глупост да направи за да си разнообрази живота.. Или с две думи не живее в синхрон с природата. Като съберем тази голяма група хора.. се получава човечество което унищжова собственият си дом.

 

От друга страна имаме (за съжаление по-малък брой хора) който осъзнават това и се стремят да овладеят хаоса чрез постоянно развитие на разума... но те не са достатъчно много на брой за да се каже че човечеството като цяло е разумно.

 

Крайния резултат е ... лош :) Но аз вярвам че света като цяло не отива на зле... Тоест съм оптимист тъй като природата си знае работата и все повече овце ще изчезнат по принципа на естествения подбор.

 

:evil:

Link to comment
Share on other sites

Значи моята теория е че хората който не живеят.. out of the box или т.нар коне с капаци просто са оставили животинското в тях да надделее.

 

Нека да обясня теорията малко по детайлно :)

 

Значи човека е животно както всички други - тоест притежава всички качества характерни за всички останали същества на планетата. В процеса на еволюцията обаче мозъка се е развил .. и природата е дарила човека с интелект който всеки един от нас трябва постоянно да балансира.. за да може да живее в синхрон с природата както правят всички останали живи съещества на Земята.

 

Проблема е че голяма част от хората не желаят да погледнат по-глобално на заобикалящия ги свят.. защото им е по-лесно да бъдат овце. Само че за разлика от овцата... развития мозък .. по генетични причини е налице. Тоест се получава една овца с ... мутирал мозък който работи хаотично. В резултат на това имаме същество което единствено консумира и се чуди каква глупост да направи за да си разнообрази живота.. Или с две думи не живее в синхрон с природата. Като съберем тази голяма група хора.. се получава човечество което унищжова собственият си дом.

 

От друга страна имаме (за съжаление по-малък брой хора) който осъзнават това и се стремят да овладеят хаоса чрез постоянно развитие на разума... но те не са достатъчно много на брой за да се каже че човечеството като цяло е разумно.

 

Крайния резултат е ... лош :) Но аз вярвам че света като цяло не отива на зле... Тоест съм оптимист тъй като природата си знае работата и все повече овце ще изчезнат по принципа на естествения подбор.

 

:evil:

Не, според мен има прекалено много фактори, които опровергават дарвин. Човек е дарен с възможността да прави много повече от простата физиология. Говорим за левитация, телекинеза, телепатията, която е факт, хипноза и въобще безбрежните възможности на човешното същество.

Принципно, Дани съм съгласен с теб. Във вселената се наблюдава една такава тенденция - ентропия - загубата на енергия за сметка на топлина. Да, опровергаха теорията за топлинната гибел на вселената, но това не означава, че и при хората не се наблюдава. Ентропийно загубване на жизнена и интелектуална енергия за сметка на първичното, изродилия се инстинкт за самосъхранение довел до егоизъм, атрофиралата любов, комбинирана с хормоните, дисбалансират човек.

Според мен има начин да се промени този свят, но не съм разработил теоритичната система. Като за начало е време хората, използващи мозъците си освен за негодувание срещу "нормите" и непозволяващи хормоните и егото да са им единствените движещи сили да направят нещо. Но не да се въздигнат на пиедестал, смятайки се за нещо повече от овцете, а да се помисли как аджеба тия овце да вдигнат поглед от тревата...

Само че интелигентния човек обикновено е слабоконфликтен, за разлика от воденото от инстинктите си говедо и отказва да направи каквото и да е било.

 

Ако разгледаме инферналния ни свят, с пирамидалната си структура - на дъното е обществото, тоест всички ние, над него започва йерархичното изкачване и точно количеството и качеството на притежанията определят колко високо си в тази пирамида. Колкото повече имаш - толкова повече овце можеш да контролираш и толкова повече искаш, като за увеличаване на притежанията си използваш овцете - система, в която всички са неудовлетворени - овцата, защото съзнава (понякога), че е употребена и по-високостоящата от нея овца - защото няма толкова, колкото би искала и защото овцата не допринася достатъчно... Това, според ученията на Буда - притежанието и желанието за притежания са основния фактор за нещастието (не-щастливостта).

Но обществото, като една съвкупност от близки до безсъзнателни мравки (да де, овце), не желаят да погледнат и не знам как би могло да бъде разбита тази основа на пирамидата, крепяща цялата система на съвременния човешки свят. А ако това не бъде направено - не искам да си представям в какъв свят ще живеят внуците ми...

 

Редакция: Килъре, природата си знае своето. Вселената не допуска неограничена ентропия. И природата действа по същия начин - колкото по-сериозно е влиянието на човек върху природата - толкова по-силно е влиянието на природата върху човека. Броя на природните катаклизми се е увеличил по експоненциална крива, ако не си забелязал. Сезоните са полудели и в рамките на моя досегашен живот България премина от умерения в субтропичния пояс...

Link to comment
Share on other sites

Донякъде хората изоставиха развитието на изкуството и културата за сметка на ... материалните ценности. Причината е че може би са имали по-големи очаквания за по-бърз резултат но такъв няма на практика. Дори и постижения като левитация, телекинеза и телепатия да съществуват.. факт е че не са широко разпространени за да може голяма група хора да повярват в идеята да ги развиват. Човека видя че постига нещо по пътя на техническото развитие... и избра тази посока. Нормално... по скоро проблема сега е че се издигат в култ неща които са по-скоро помощни средства отколкото цели.

Link to comment
Share on other sites

Иска ми се по-често да се чувствам така както в момента. Предполагам всички си спомняте как... като бяхте хлапета (някой все още са и няма да ме разберат точно за какво говоря ама и до там ще се стигне някой ден ;)

 

таа.. предполагам помните как живота ви беше безгрижен... не защото нямахте задължения... ами защото не познавахте разочарованието от .. несподелената любов :)

 

В това няма нищо лошо разбира се - това е нещо през което всеки от нас минава .. трупайки опит :> Проблема обаче е в последствията а именно - загубата на доверие между хората. Честно ни е трудно да бъдем истински помежду си защото се сещаме за болката подсъзнателно и си пропомняме разочарованието. Това ни кара да не бъдем напълно естествени и открити като не казвам че едва ли не трябва да приемаме всичко за чиста монета.

 

Но все пак един вид "израстваме" и забравяме какво е да се чувстваш свободен като дете. Е да някой ще кажат че задълженията на децата са елементарни и е нормално да не се чувстват стресирани или обременени. Да обаче забравяте че ако сега лесно бихте се справили с много от задълженията си... едно време не ви се струваха толкова елементарни. Тоест с израстването на човека задълженията стават все по-сложни наистина но и все пак изпълними - да не забравяме че мозъка се развива непрекъснато (надявам се при всички достатъчно много :D)

 

Разликата обаче е именно момента в който се сблъскваме с любовта :) Защото това е единственото от всички задължения (мдам.. даже е генетично такова) което се осъществява по абсолютно нелогичен начин. И дори не е нещо което може да се научи от наръчник с готови алгоритми. И тук не говоря за това как да си свалим мацка на дискотечницата. (не че това се отдава на всички от нас.. на мен например не ми се отдава защото моя номер е да философствам което няма как да се осъестви в .. ъъъ.. noisy environment :D примерно)

 

Става въпрос за... чувства а у ;)

 

И за да не си разводнявам допълнително среднощното post-че... нека да дефинирам и целта на изложението ми: да си припомним усещането... преди 10.. 20.. 30 години (на всеки колкото му е необходимо). По този начин ще опростим изключително много живота си. В момента например се постарах да изключа всички подобни неприятни усещания който блуждаят из съзнанието ми.. натрупани от една шапка разочарования.. и положителни моменти.. не достатъчно силни за да се превърнат в нещо още по-хубаво - резултатът е повече от задоволителен - имам чувството че в момента мога да говоря свободно със всеки един от вас без да си мисля някакви глупости от рода на.. ама тва ся не беше хубаво да го казвам .. или пък не дай си.. да си мисля че съм се изложил нещо :)

 

Странно защо такава нагласа имам само късно вечер. Иска ми се по цял ден да съм така... по принцип не винаги успявам да проведа интересен разговор "на живо" Хмм.. затова и ограничих писането по форуми и blog-ове...

 

logo.gif

Link to comment
Share on other sites

от много мислене най много да ви заболи главата :lol:

носете си новите дрехи, давайте го диско и да не ви пука :punk

бтв тъпите хора са щастливи :tongue

Link to comment
Share on other sites

Супер щастливо ми е, не знам защо! Сигурно защото се наспах! Целия свят ми е супер спокоен, лъчезарен и подреден! И си слушам индианските музики, които си купих ония ден! Сууупер щастливи и спокойни флейтички! :D

Link to comment
Share on other sites

Супер щастливо ми е, не знам защо! Сигурно защото се наспах! Целия свят ми е супер спокоен, лъчезарен и подреден! И си слушам индианските музики, които си купих ония ден! Сууупер щастливи и спокойни флейтички! :D

Защо не ги споделиш? :)

Link to comment
Share on other sites

Подкрепете независимите музиканти бе! Аз си купих диска, щото типовете ме кефят, щото правят супер готина авторска музика и защото смятам, че са си заслужили да им платя за нея, а не да рипвам. Като пиратствам някоя група с минимум 500 000 продажби, не ми пука, щото те си взимат парите.

Link to comment
Share on other sites

А ти можеше и да не се репчиш ама ей на!

 

Не се правя на интересен, давам парите си на хора, които преценявам, че ги заслужават и имат нужда от тях. Като ти се слуша индианска музика, пусни си едно p2p и пиши Sacred Spirit вътре.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...