Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Усещам, че американските ми познати се опитват да развалят и без това неправилния ми английски. Така например, покрай тях изучих целия http://www.urbandictionary.com , което има полза само като гледам тъпите им колежански ( и не само) филми. И сега един ми спори, че се пишело would of been there, вместо would've been there. Е добре, звучат си еднакво, same shit, но не можеш да пишеш едното - вместо другото. Все пак си е въпрос до писмена култура... Но всъщност и испанския, и португалския, и който и да е друг ползван от мен език за чат се осакатява. Че и руски, че и български...

Сички езици по време на чат се осакатяват ;) .Ние българския си го прайм кфот си искаме в тоя Скайп пък представям си ако тръгна да чатя на английски :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

защо трябва да се ползват всевъзможни съкращения и подобни глупости. пишете си нормално.

Link to comment
Share on other sites

мамка му не искам в чужбина искам да си седя тукааааааа

Link to comment
Share on other sites

Усещам, че американските ми познати се опитват да развалят и без това неправилния ми английски. (...)

 

И сега един ми спори, че се пишело would of been there, вместо would've been there. Е добре, звучат си еднакво, same shit, но не можеш да пишеш едното - вместо другото. Все пак си е въпрос до писмена култура... Но всъщност и испанския, и португалския, и който и да е друг ползван от мен език за чат се осакатява. Че и руски, че и български...

Може и да те разочаровам - не е само до американски познати, нито до чат, по мои наблюдения. Толкова са много британците, пишещи would of been, без да подозират колко е смешно, пък повечето не са и помирисвали чат. Просто те учат (или не учат) правопис на език, над чиято граматика никога не им се е налагало да се замислят, защото го говорят, откакто са навършили една годинка. Чужденците са тези, които знаят защо е would have been и каква е разликата. :)

Link to comment
Share on other sites

Я разказвай... аз вече не им обръщам внимание и съм изтървал нишката :D. Последно видях новата мода дънките завряни зад езика на обувките ( който в случая е ОГРОМЕН )...

Като излезли от "Зоната на здрача".

Link to comment
Share on other sites

:( :blink: :unsure: :huh: :confused :blink: :(

От всичко,най-много мразя да се чувствам гадна ...ех...не съм достойна за някои неща,и това си е.Едно хубаво филмче и две-три темички може да ми помогнат :blink: :huh:

Пийс,и дано всички сте добре :heart:

Link to comment
Share on other sites

пълен кретен

Link to comment
Share on other sites

Как ще очакват от мен да правя компромиси :angry1 само за един човек правя и понякога пак ми идват в множко (няма сложни взаимоотношения, има трудни за взимане решения).

Ако човек тръгне да прави компромиси с разбиранията и целите си... ще се изгуби.

Link to comment
Share on other sites

Напоследък ми остават някакви излишни пари и се чудя какво да си купя. Обикновено все купувам някакви джаджи, които събират прах вкъщи......мисля този път да е нещо смислено. Дано.

Морето ме зове....както и още няколко пътувания, които съм замилил за горещите летни дни :D

Link to comment
Share on other sites

дай ми ги на мен, аз имам нужда :D

 

а иначе се чудя кога ли ще замина в оня тъй прекрасен край на света, мдааа...

Link to comment
Share on other sites

тая година сигурно пак няма да се ходи на море по начина по който ми се иска.

жалко.

бездействието води до депресия.

в депресия съм май.

мислех си ,че след като направих 16 вече никога няма да съм в депресия.

а ето че пак съм.

май.

ще пия един айрян и лягам.

утре е събота.

кафе?

Link to comment
Share on other sites

За първа вечер в която съм излезнал съм си изхарчи лпарите за всичко друго освен за алкохол и съм много доволен :) Въпреки това простотията беше на 6+++ :)

Link to comment
Share on other sites

Най-сетне успях да се наспя като хората, като за добро утро реших да напиша 2 малки синхронизиращи скриптчета за daily и weekly backup на един от сървърите ми:

 

# Daily rsync by afx
rsync -ap /store/home/ /backup/daily/home/ &> /dev/null
rsync -ap /store/mail/ /backup/daily/mail/ &> /dev/null
rsync -ap /store/mysql/ /backup/daily/mysql/ &> /dev/null
rsync -ap /store/share/ /backup/daily/share/ &> /dev/null
echo 'daily-rsync: home, mail, mysql and share - synchronized on' `date` > /root/server.log

 

# Weelky archive script by afx
now=`date +%Y-%m-%d`
tar -czvf /backup/weekly/$now.tar.gz /backup/daily/* &> /dev/null
echo 'weekly-archive: /backup/daily archived to /backup/weekly on' `date` > /root/server.log

 

:notify:

Link to comment
Share on other sites

браво !

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...