Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Всъщност ботовете им сканират и снимки. Приятел споделя screenshot на пост на негов приятел и автоматично тагва автора на поста. Ял съм банан и за думата "негър", изписана с комбинация от кирилица и латиница. Та развит е до степен да хваща много неща, но не достатъчно, че да преценя кога всъщност е наистина offensive. Явно предпочитат да са параноични, за да създадат комфортна зона на нежните душици из мрежата...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Нищо развито няма в AI, което сваля пост защото в него има думите Black и Monster.

Дали ще се свали пост, блокира от публикуване, временно да не бъде виждан си е тяхно решение.

Фейсбук не е свобода на словото. Имат си алгоритми, които следят комбинации от думи, изрази, търсят се патерни и се добавят към забранената листа. 

Просто се презастраховат. 

 

Давам ти пример с Вайбър. 

Обажда се позната през интернет на Вайбър. Разпитва ме за зарядно на стария лаптопа, тъй като оригиналното се е скапало. След 5-10мин разговор и дадох съвет да вземе старото и с него да отиде във Викиват или Конрад и да вземе универсално.

След 5-10мин ми излиза реклама в Фейсбук на Викиват и универсално зарядно. Никога преди това не бях търсил през телефона универсални зарядни и викиват :) 

 

Сега според теб може ли Вайбър да записва разговора и да изпраща на Фейсбук и Гугъл информацията?

Как ми пуснаха специална реклама 5-10мин след разговора?

 

Всъщност ботовете им сканират и снимки. Приятел споделя screenshot на пост на негов приятел и автоматично тагва автора на поста. Ял съм банан и за думата "негър", изписана с комбинация от кирилица и латиница. Та развит е до степен да хваща много неща, но не достатъчно, че да преценя кога всъщност е наистина offensive. Явно предпочитат да са параноични, за да създадат комфортна зона на нежните душици из мрежата...

Това важи и за гугъл. Не случайно се събира big data. Сега въпросът е кой ще изцеди максимума от нея. Кой алгоритъм ще донесе максимум дивиденди.

Link to comment
Share on other sites

Дали ще се свали пост, блокира от публикуване, временно да не бъде виждан си е тяхно решение.

Фейсбук не е свобода на словото. Имат си алгоритми, които следят комбинации от думи, изрази, търсят се патерни и се добавят към забранената листа. 

Просто се презастраховат. 

 

Давам ти пример с Вайбър. 

Обажда се позната през интернет на Вайбър. Разпитва ме за зарядно на стария лаптопа, тъй като оригиналното се е скапало. След 5-10мин разговор и дадох съвет да вземе старото и с него да отиде във Викиват или Конрад и да вземе универсално.

След 5-10мин ми излиза реклама в Фейсбук на Викиват и универсално зарядно. Никога преди това не бях търсил през телефона универсални зарядни и викиват :) 

 

Сега според теб може ли Вайбър да записва разговора и да изпраща на Фейсбук и Гугъл информацията?

Как ми пуснаха специална реклама 5-10мин след разговора?.

 

Viber (така твърдят) използват end-to-end сървис, който не държи нито съобщения, нито разговори на техния сървър, та те нямат никакъв достъп до твоя разговор. Освен това, да се разбере и анализира разговор на Български език не е като да се анализира разговор на Английски. Дори Google Assistant не разбира какво му говориш на Английски език.

 

Интересно защо моите разговори никога от никой не се подслушват и не ми излизат свързани реклами по социалните мрежи. :)

Link to comment
Share on other sites

Viber (така твърдят) използват end-to-end сървис, който не държи нито съобщения, нито разговори на техния сървър, та те нямат никакъв достъп до твоя разговор. Освен това, да се разбере и анализира разговор на Български език не е като да се анализира разговор на Английски. Дори Google Assistant не разбира какво му говориш на Английски език.

 

Интересно защо моите разговори никога от никой не се подслушват и не ми излизат свързани реклами по социалните мрежи. :)

Миналата седмица бях при един приятел, на когото жена му е бременна и си говорехме колко дни точно е бременността и го гугълнах! На следващия ден във Фейсбук започнаха да ми излизат сумати реклами с дрехи и други глупости за бременни?!?!? Гугъл предоставят ли тази информация на конкурентите си????

Link to comment
Share on other sites

На следващия ден във Фейсбук започнаха да ми излизат сумати реклами с дрехи и други глупости за бременни?!?!? Гугъл предоставят ли тази информация на конкурентите си????

 

Не. Фейсбук обаче може да използват рекламната платформа на Гугъл за показване на част от рекламите. Освен това, на поне 4 места си се съгласил да ти се показват реклами свързани с интересите ти. Може да си ги спреш ако не искаш да виждаш такива и ще ти се показват "нормални", не-персонални реклами.

Link to comment
Share on other sites

Не. Фейсбук обаче може да използват рекламната платформа на Гугъл за показване на част от рекламите. Освен това, на поне 4 места си се съгласил да ти се показват реклами свързани с интересите ти. Може да си ги спреш ако не искаш да виждаш такива и ще ти се показват "нормални", не-персонални реклами.

Фейсбук използват рекламната платформа на Гугъл за да показват реклами във фийда във FB ли?

Link to comment
Share on other sites

...

ОТ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА:

Език

 

 

1. Добрият тон е абсолютно задължителен! Уважавайте останалите участници във форума, дори когато не сте съгласни с тях. Отнасяйте се с другите така, както искате те да се отнасят с Вас. Горещо препоръчваме да се изразявате на кирилица!

 

2. Не е разрешено използването на псувни, цинизми, обидни думи, преки характеристики или самоцелни саркастични забележки, особено когато целят разпалване или подклаждане на конфликт.

 

От времето,когато е имало повече и по-добри участници тука.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък днес научих, че съществувала елитарна порода кучета, наречена - Несебърлийски подкаручник.

Винаги има какво ново да научи човек :)

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че в момента Vivaldi е най-бързия, интуитивен и красив браузер. Също така яде доста по малко рам от аналогичните браузери.

Link to comment
Share on other sites

Не си. Аз си я ползвам активно за основен браузър у нас и за "non-work-related" браузър в офиса. :)

Дразни ме само, че не могат да си оправят приложенията за телефони. Имат 3 различни браузъра, което е просто глупаво. Не знам защо някой е решил да направи фрагментация, вместо да обедини всичко под един браузър.

Link to comment
Share on other sites

Viber (така твърдят) използват end-to-end сървис, който не държи нито съобщения, нито разговори на техния сървър, та те нямат никакъв достъп до твоя разговор. Освен това, да се разбере и анализира разговор на Български език не е като да се анализира разговор на Английски. Дори Google Assistant не разбира какво му говориш на Английски език.

 

Интересно защо моите разговори никога от никой не се подслушват и не ми излизат свързани реклами по социалните мрежи. :)

Примерно видео от презентацията на гугъл:

 

Ето пример от 2012 кокво става, когато събраната дата автоматично генерира купони в Америка. Имаше друг клип за конкретния случай и по-обстоен, но не го намирам сега:

 

Имаше една статия в същата тематика как на заключен телефон при използване на конкретна дума или фраза, след определен брой дни излиза реклама на използваната дума.

Също не мога да намеря клипчето. Иначе и на мен ми се стори странно да записваш български език, но не би ме учудило. 

 

Смених телефона и съм изключил всичко от всякъде и съм отказал каквото може.

Ще видя по-нататък какъв ще е резултата.

 

 

Не си. Аз си я ползвам активно за основен браузър у нас и за "non-work-related" браузър в офиса.  :)

Дразни ме само, че не могат да си оправят приложенията за телефони. Имат 3 различни браузъра, което е просто глупаво. Не знам защо някой е решил да направи фрагментация, вместо да обедини всичко под един браузър.

 
Няма кой да го направи защото всеки си брани неговия бранд. Синхронизация също не вярвам да направят защото, някой трябва да даде достъп до платформите и базите с данни. Ти би ли дал достъп на конкуренцията до базата с данни, която имаш? 
Link to comment
Share on other sites

 

Примерно видео от презентацията на гугъл:

 

 

Няма кой да го направи защото всеки си брани неговия бранд. Синхронизация също не вярвам да направят защото, някой трябва да даде достъп до платформите и базите с данни. Ти би ли дал достъп на конкуренцията до базата с данни, която имаш? 

 

 

Знам го това демо. Какво ми показваш с него и как подкрепя твърденията ти? :)

 

За кои брандове и платформи говориш?

Link to comment
Share on other sites

 

Дразни ме само, че не могат да си оправят приложенията за телефони. Имат 3 различни браузъра, което е просто глупаво. Не знам защо някой е решил да направи фрагментация, вместо да обедини всичко под един браузър.

 

 

За кои брандове и платформи говориш?

Аз останах с впечатление, че искаш да се синхронизират приложенията например Вайбър между Android и iOS. 

1 телефонен номер или 1 потребител + 1 Android телефон/таблет + 1 iOS телефон/таблет = синхронизация между устройствата на контакти, чатове, хронология. 

или

1 потребител + 1 Android телефон/таблет + 1 iOS телефон/таблет = синхронизация между инсталираните приложения. Това също е нереалистично все пак някои приложения ги няма или са със различни функции за Android и iOS. 

 

Ако говориш за синхронизация само между браузърите между Хром, Мозила, Опера, Експлоудър и сие при първоначална инсталация може да извлече хронология, потребители, пароли. 

Постоянна синхронизация в реално време не ми се е налагало да ползвам и не съм гледал може ли и как става. 

Ако аз съм Хром какъв ми е стимула да изпратя на Мозила данни за браузване, история или друга кеширана информация? Аз бих предпочел да си я държа за мен и утре като се върне потребителя да му предложа по интересни статии, обяви или предложения, които биха го накарали да се върне и утре.

 

 

 

 

Какво ми показваш с него и как подкрепя твърденията ти?  :)

Освен, че е възможно не е малко. 

Така или иначе спрях да ползвам Вайбър и не провеждам разговори по него.  Ще пробвам по месинджър да провеждам разговори да видим те как са справят с обработката им :)

Link to comment
Share on other sites

Аз останах с впечатление, че искаш да се синхронизират приложенията например Вайбър между Android и iOS. 

1 телефонен номер или 1 потребител + 1 Android телефон/таблет + 1 iOS телефон/таблет = синхронизация между устройствата на контакти, чатове, хронология. 

или

1 потребител + 1 Android телефон/таблет + 1 iOS телефон/таблет = синхронизация между инсталираните приложения. Това също е нереалистично все пак някои приложения ги няма или са със различни функции за Android и iOS. 

 

Ако говориш за синхронизация само между браузърите между Хром, Мозила, Опера, Експлоудър и сие при първоначална инсталация може да извлече хронология, потребители, пароли. 

Постоянна синхронизация в реално време не ми се е налагало да ползвам и не съм гледал може ли и как става. 

Ако аз съм Хром какъв ми е стимула да изпратя на Мозила данни за браузване, история или друга кеширана информация? Аз бих предпочел да си я държа за мен и утре като се върне потребителя да му предложа по интересни статии, обяви или предложения, които биха го накарали да се върне и утре.

 

 

Освен, че е възможно не е малко. 

Така или иначе спрях да ползвам Вайбър и не провеждам разговори по него.  Ще пробвам по месинджър да провеждам разговори да видим те как са справят с обработката им :)

 

Говорех само и единствено за Opera Browser. :) Не знам от къде си добил такова впечатление. Синхронизацията на информация между еднакви приложения под различни операционни системи си е нещо напълно реално и постижимо.

 

Обаждането от клипчето се осъществавя директно през Google Assistant и мрежата на оператора. Не се ползват приложения от типа на Viber или Messenger. Няма нищо общо с подслушване на разговори и продаване на реклами.

 

А по-добре си ползвай Viber, защото Messenger  открито ти заявяват, че имат достъп до обажданията и чатовете ти. Все пак всичко се пази на техния сървър.

Link to comment
Share on other sites

Пореден челен пример какво ни докара масовият достъп до публичното пространство... Всеки дебил вече може да се изсере порядъчно и огромен брой хора да видят срането му... И понеже дебилите са много, имаме хиляди и хиляди, подвели се по дебилщината им... Къде щото и те са на това ниво, къде щото не са помислили грам какво четат... И лавинообразно говната ни заливат.... 

За жалост не е само това! Пореден челен пример е това, как масата прогресивно е затъпяла и нашата родна учебна система както преди раждаше умни хора, сега ражда почти само идиоти!

Link to comment
Share on other sites

 

За жалост не е само това! Пореден челен пример е това, как масата прогресивно е затъпяла и нашата родна учебна система както преди раждаше умни хора, сега ражда почти само идиоти!
Мен повече ме дразни как напоследък родителите прекаляват с... правата си. Едно дете прекарва повече време в училище, отколкото вкъщи с родителите си. Трябва учителите да имат право да възпитават. Естествено не говоря за побой, ама на мен са ми дърпа ли ушите в училище и въпросният не беше съден, публично унижен, уволнен или канен в сутрешен блок да разкаже позицията си. А може и това да са свързано с качеството на обучение.
За пореден път се убеждавам, че карти Here, са по-добри от Google maps.
Убеди ме да го пробвам. Мисля, че единственото което знам за here, освен че е на Microsoft e, че може да работи без Интернет. Но не съм сигурен.
Link to comment
Share on other sites

Може. Изтегляш картата която ти трябва предварително и после само с GPS. То мапса имат нещо такова, но определено Here ми е фаворита....
А защо?
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Момче! Караш ме да те излагам още преди да съм си изпил сутрешното кафе! Принципно не бях в разговора и само ти гледах сеира, но понеже явно в тая казарма много си си падал на главата, викам да ти покажа нещо: 

Bosch Tronic TR1500T 100 CB, 2000W  Максимално работно налягане 8 bar  Tesy GCV 80 47 24D C21 ECW, Мощност 2400 W, Обем 82 л, Бял, 303207 Максимално работно налягане

8 bar

 

8 Бар = 8.1577 Техническа атмосфера

Нещо пънейки се да се направиш на много хитър сам се осра :lol:

Наистина и идея си нямаш за какво иде реч, нали!?  :)

Щото ако си имаше такава, щеше да се сетиш, че с този си копи-пейст само наливаш вода в моята мелничка  :D (почваш ли да топлиш от кое дупе докарва на осрано?)

И понеже явно си тотален инвалид в техниката, та да ти хортувам една приказка. Максимално, няма нищо общо с номинално. Демек, в днешното време максималното се пише равно на тестовото ;) Таа.... Според теб едни там мижави 8, 9 , 10 Бара са си съвсем О'к ли?  Че трябваше и извинения за нещо си да дължа.... Щото пампоровият се усети каква дивотия изтърси и в последствие си затрая, ама ти понеже не си толкова умен колкото даваш вид, захапа лайното и взе да го дъвчиш :)

Дейба и простите производители, дет си слагат измислените клапани на някви си 5-6 бара... Тия са за трепане, ей :lol:

 

П.п. В копи-пейста няма нищо лошо, когато имаш обоснован аргумент, ама те мързи да пишеш. В твоя случай обаче беше наистина много смешно как сам се пльосна в тиганчето, щото си тотално скаран с техниката. И искрено те съветвам да стоиш далеч от каквато и да била такава. На чийто тъч.скрийн не се мъдрят описателни картинки, като за дечица от помощно училище :)

 

П.п.2 Пак да кажа - Тия атмосфери за нищо ги нямате, ей! (наистина ти е време да се спреш, че ще олекнеш доста, въпреки шейковете и щангите ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...