Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Английски пиклЮвци разхождащи се с билярдни щеки в задниците... ...И те самите, един на друг си ги завират... А после заплашват, че ще съдят комплекса, щото са ги изгонили. Дрогирани шведски крави (месодайна порода) връхлитат през витрини пред смаяните очи на продавачите и започват да тъпчат чанти.... Ядоха бой... Вероятно не им е беше вкусно, но пък имаше за всички. Неадекватни датски дядо и баба, на видима възраст къде сеемсете.. Влизат в крайбрежен бар. Първата работа на дядото е да приближи сварената си мутра до барманчето и да му каже на почти разбираем английски - Ей, смукачо на пишки, хайде да се бием... и да строши една халба. След известно търпене от страна на бармана, най-сетне се наложи да му плесне една нежна плесница, колкото за отпускане... Епилог - Дядката веднага след това започва да врещи като заклано яре, че го убиват, а бабетката налита с плажната си чанта да бие сотаджиите, реагирали най-сетне на паник бутона, задействан (от бармана) преди поне 15 минути...

Чешки тийнейджъри на средна възраст (разбирай 40-50 години) повръщат в ранен предиобед под маса в заведение. Тия може и да са цапащи, но поне са кротки.... Залитаща в полумрака безформена англичанка в бели нАпальонки (по модерному - джегингс ли беше, как беше) с подозрително увиснало дъно и още по-подозрително голямо кафяво петно на него...Може без да искала да е седнала в-ху шоколад..., но едва ли...Бозави французойки придружени от френски негро-арабоиди, гушнали по бутилка водка се пльосват по очи щом стъпват на плажа (в 10:30 преди обед) и започват да ядат пясък (вероятно за да си оправят вкуса в устата, останал след френско-негъро-арабските пишки)  Английско-немска (да им се не надяваш) компания порка изобилно и шумно пред оркестъра. Който О, Чудо! Свири рок балади, при това съвсем кадърно. В кръчмата има поне 120 други човека. Изведнъж, двама от тайфичката скачат на сцената, единият си смъква гащите, а другият започва да му лапа патката... Следват малко мъкнене за яката и гащите до улицата, малко шамари за укротяване, както и още малко шамари, за да ги убедят да си платят сметката.... Естествено... нови заплахи. Първо, че ще се върнат с още 20 човека, а после със... съд... Весели белгийци трошат маси от солидна дървесина, щото се били 'фанали на бас... И после предлагат по дваесе лева на управителя за всяка потрошена (ват дъ фак ве, меен! Чи кой прави така!?) После циркове по улиците, сотаджии, полЮция... И мрънкащи инак весели белгийци, тук-таме с бомбирани носове и джуки. Че видиш ли, от техният тур оператор им били казали, че в България всичко им било позволено, щото... са белгийци...

На този фон впечатление с ненормално - нормалното си поведение правят некви инак изостанали като нации румънци и руснаци...

 

Та какво ми  минаваше през главата... А, да... Ми... Не искам да съм европеец и да се поевропейчвам, ако това означава аз и детето ми да ставаме такива, като тия.

И ако някой на една ръка разстояние започне да ми обяснява как ний сме къде, пък европейците - ехе... Собственоръчно ще му отскубна главата, след което ще му се изсера между раменете и ще му я залепя обратно...

 

П.п. Зад всичко от гореописаното стоя като пряк очевидец, а и има и записи от охранителни камери. И това е съвсем мъничка част, която аз лично знам за демонстрациите на европейщина от страна на инак, тия добри хора, европейците.

 

П.п.2 Пламене, а ти май щеше да даваш идея за рекордерче....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ти имаш ли деца?

Не, но каква от това?

Нямам против родители да ходят с децата си по ресторанти, даже смятам, че е нормалното нещо. Но да си научат децата как да се държат в ресторанта. Крясъците и бягането наоколо не са за ресторант. 

Най-очудващото за мен е, че родителите не се и опитват да си укротят децата. Не се опитват да ги накарат да се хранят на масата, често им връчват хляб в ръцете и ги пускат да бягат. Хайде ако ресторанта е такъв с детски кът - мога да разбера. Щом го има, ще има и деца които да си играят (но само там, а не м/у масите), мястото очевидно е с насочесност към семействата с деца. . Но това се случва и в съвсем нормални ресторанти, без никакви детски кътове. 

 

Вървим в малко странна посока, покрай гарантирането и защитата на правата на децата се отказваме от някои инструменти свързани с възпитанието им.

Link to comment
Share on other sites

Последно като бях на българското черноморие - през 2014та, в голям смесен курорт - бях поразен от разликите в културата на иначе сходни народи. Дотогава се чудех дали в мен самия нещо не ми е наред, че не ги възприемам тия неща, но се убедих че просто не съм се родил на подходящото място. От няколкостотин метра, без да им чуваш думите можеш да разбереш откъде е семейството. Българските лайненца се насират да крещят и се лигавят без причина, а дебилните родители само ги поощряват още повече, ако може да привлекат вниманието на още повече хора върху просташките си особи. Чехословаци и поляци само ако има нещо конкретно се обръщат към родителя и му казват. А руснаците евентуално някоя подпухнала баба смъмря децата, ако се е препекла на слънцето. И това не е само заради самочувствието на домакин/гост в дадена страна, защото и в Гърция е същото.

 

Значи аз като имам две деца не мога да отида в някой скъп ресторант да вечерям!?!?! Ето това вече е истинка дискриминация. Слава Богу до сега не съм имал такъв проблем, където и да съм бил. А аз често вечерям с децата ми в ресторанти.

Американците имат кусури, но и знаят как да създадат условия на хората с пари и класа. Ресторантът е частно заведение и собственикът определя правилата, а който се чувства дискриминиран да ходи другаде. В някои жилищни сгради в Ню Йорк даже е забранено да живеят домашни животни. Но тука никой не може да ограничава Ганьо, той се защитава с култовата реплика "Който не може да търпи, да се маха той".

Link to comment
Share on other sites

...........................
...........................
...........................
 
П.п.2

 

Що не вземеш да напишеш една книга - гледам достатъчно мат'рял си събрал...ама снимай, че да има и картинки. :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

П.П. Камуфлажни снимащи очила, химикалка, запалка...или да търсим нещо още по-незабележимо като снимащо копче примерно...

Link to comment
Share on other sites

Значи аз като имам две деца не мога да отида в някой скъп ресторант да вечерям!?!?! Ето това вече е истинка дискриминация. Слава Богу до сега не съм имал такъв проблем, където и да съм бил. А аз често вечерям с децата ми в ресторанти.

прекрасно разбра какво казах. В ресторант, че в който не мога да си платя чашата вино - Няма да видиш деца, може да се хванем на бас

Последно като бях на българското черноморие - през 2014та, в голям смесен курорт - бях поразен от разликите в културата на иначе сходни народи. Дотогава се чудех дали в мен самия нещо не ми е наред, че не ги възприемам тия неща, но се убедих че просто не съм се родил на подходящото място. От няколкостотин метра, без да им чуваш думите можеш да разбереш откъде е семейството. Българските лайненца се насират да крещят и се лигавят без причина, а дебилните родители само ги поощряват още повече, ако може да привлекат вниманието на още повече хора върху просташките си особи. Чехословаци и поляци само ако има нещо конкретно се обръщат към родителя и му казват. А руснаците евентуално някоя подпухнала баба смъмря децата, ако се е препекла на слънцето. И това не е само заради самочувствието на домакин/гост в дадена страна, защото и в Гърция е същото.

 

Американците имат кусури, но и знаят как да създадат условия на хората с пари и класа. Ресторантът е частно заведение и собственикът определя правилата, а който се чувства дискриминиран да ходи другаде. В някои жилищни сгради в Ню Йорк даже е забранено да живеят домашни животни. Но тука никой не може да ограничава Ганьо, той се защитава с култовата реплика "Който не може да търпи, да се маха той".

в много сгради животните са забранени. В еднофсмилна къща - гледай маймуни ако искаш. В блоковете има много ограничения.
Link to comment
Share on other sites

 

П.п. Зад всичко от гореописаното стоя като пряк очевидец, а и има и записи от охранителни камери. И това е съвсем мъничка част, която аз лично знам за демонстрациите на европейщина от страна на инак, тия добри хора, европейците.

 

П.п.2 Пламене, а ти май щеше да даваш идея за рекордерче....

И аз съм виждал подобни гледки по нашето море, но ще ти кажа, че тук обикновено идват баш утайките на същите тези европейски нации, защото е евтинко. Другата причина е, че са свикнали да ги толерират и че всичко им е разрешено. Колкото и бой да са яли, малко им е!! Бая още тупалки ще трябва да изядат, за да се научат, че тук не е Африка и за няколко долара не може да правиш буквално каквото си искаш!

Link to comment
Share on other sites

Точно това мислех да кажа и аз - нашето черноморие е канализацията на европейската клоака. Събирателно за най-големите отпадъци, които могат да се съберат. 

Иначе за децата... Arpa, имам наблюдение над племенницата ми - абе не е толкова лесно, колкото изглежда отстрани :) Смисъл... и аз обичах да раздавам акъли за това как родителите трябва да си гледат децата, ама... то туй като правенето на ремонт на колата по клипове в youtube - отстрани изглежда лесно, ама иначе...

Link to comment
Share on other sites

Точно това мислех да кажа и аз - нашето черноморие е канализацията на европейската клоака. Събирателно за най-големите отпадъци, които могат да се съберат. 

 

Иначе за децата... Arpa, имам наблюдение над племенницата ми - абе не е толкова лесно, колкото изглежда отстрани :) Смисъл... и аз обичах да раздавам акъли за това как родителите трябва да си гледат децата, ама... то туй като правенето на ремонт на колата по клипове в youtube - отстрани изглежда лесно, ама иначе...

О, не искам да раздавам акъли, единствено коментирам това което ми прави впечатление и ми е интересно дали има и други виждащи същото.  :))

Link to comment
Share on other sites

Вървим в малко странна посока, покрай гарантирането и защитата на правата на децата се отказваме от някои инструменти свързани с възпитанието им.

 

Чакай малко, само децата ли имат права? А аз, дето съм отишъл на ресторант нямам? Или правата на децата трябва да бъдат всякакви и да им се разрешава да луднат всички в заведение, което принципно е за възрастни хора...

След като родителите не са си възпитали децата...или пък самите те не се поддават на възпитание (щото и такива случаи има) - просто се лишаваш от екстрата "с деца на ресторант" и когато много ти се приходи...или ги връчваш на бабата, или си наемаш бавачка. Нещата трябва да са равнопоставени за всички, а не само да излизаме с приказката "Абе то дете..." и да му позволяваме да се катери по главите на всички. Ако родителите с такива деца държат чак толкова да правят семейни посещения в ресторант - ей къде е МакДоналдс, че и са няколко даже. ;)

Link to comment
Share on other sites

Що не вземеш да напишеш една книга - гледам достатъчно мат'рял си събрал...ама снимай, че да има и картинки. :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

П.П. Камуфлажни снимащи очила, химикалка, запалка...или да търсим нещо още по-незабележимо като снимащо копче примерно...

Не.. Просто нещо, което да прави достатъчно добри като качество клипчета. Да има достатъчно добра батерия и да не се налага да го размахвам като телефон или камера примерно...

Link to comment
Share on other sites

Чакай малко, само децата ли имат права? А аз, дето съм отишъл на ресторант нямам? Или правата на децата трябва да бъдат всякакви и да им се разрешава да луднат всички в заведение, което принципно е за възрастни хора...

След като родителите не са си възпитали децата...или пък самите те не се поддават на възпитание (щото и такива случаи има) - просто се лишаваш от екстрата "с деца на ресторант" и когато много ти се приходи...или ги връчваш на бабата, или си наемаш бавачка. Нещата трябва да са равнопоставени за всички, а не само да излизаме с приказката "Абе то дете..." и да му позволяваме да се катери по главите на всички. Ако родителите с такива деца държат чак толкова да правят семейни посещения в ресторант - ей къде е МакДоналдс, че и са няколко даже. ;)

 

Подкрепям.

Link to comment
Share on other sites

Факт.

Ужасно неприятно е да ти крещят на главата някакви лайненца и да ти развалят цялата вечер...аз също подкрепям.

Ако искам да слушам крясъци и около мен да се случва някакво подобие на тролокска битка (на вълна Колелото на времето съм...:lol:), ще отида в семеен ресторант, с детски кът. Но, искайки да се насладя на спокойна вечер определено много ще ме дразнят лигавите, невъзприемащи забележка дребосъци.

Гадо, чакаме си мат'ряла...в снимков, видео или хартиен вариант. Най-добре видео или разкази, особено като ти знаем изказа...:)

Link to comment
Share on other sites

Чакай малко, само децата ли имат права? А аз, дето съм отишъл на ресторант нямам? Или правата на децата трябва да бъдат всякакви и да им се разрешава да луднат всички в заведение, което принципно е за възрастни хора...

След като родителите не са си възпитали децата...или пък самите те не се поддават на възпитание (щото и такива случаи има) - просто се лишаваш от екстрата "с деца на ресторант" и когато много ти се приходи...или ги връчваш на бабата, или си наемаш бавачка. Нещата трябва да са равнопоставени за всички, а не само да излизаме с приказката "Абе то дете..." и да му позволяваме да се катери по главите на всички. Ако родителите с такива деца държат чак толкова да правят семейни посещения в ресторант - ей къде е МакДоналдс, че и са няколко даже. ;)

Нали и аз това казвам? :))
Link to comment
Share on other sites

Факт.

Ужасно неприятно е да ти крещят на главата някакви лайненца и да ти развалят цялата вечер...аз също подкрепям.

Ако искам да слушам крясъци и около мен да се случва някакво подобие на тролокска битка (на вълна Колелото на времето съм... :lol:), ще отида в семеен ресторант, с детски кът. Но, искайки да се насладя на спокойна вечер определено много ще ме дразнят лигавите, невъзприемащи забележка дребосъци.

 

Ама те някои хора дори в затворени ресторанти без играчки си пускат гомната да беснеят между масите. Дори в скъпите ресторанти е така (те онези са още по-разлигавени). Бели цигани сме българите и това си е, с никой европейски народ не можем да се мерим по култура и възпитание.

Link to comment
Share on other sites

Ама те някои хора дори в затворени ресторанти без играчки си пускат гомната да беснеят между масите. Дори в скъпите ресторанти е така (те онези са още по-разлигавени). Бели цигани сме българите и това си е, с никой европейски народ не можем да се мерим по култура и възпитание.

Теб не те знам точно къв циганин си, ама можеш при интерес да се порадваш на  подрастващите.. ъъъ.. европейци. А те както е известно не са заченати чрез непорочно зачатие.

Почваш ли да топлиш кво ти хортувам?

Link to comment
Share on other sites

Баси, тоя народ е изпушил тотално. Преди малко, пред една игрална зала, такъв бой се биха един мъж и една една жена, като по-скоро жената биеше мъжа си, че не беше истина. Накрая, след скандала, шамарите, бутането и ритането, мъжът и отвори вратата и влезнаха, вероятно да играят. Добре ли е? Може и на мен да не са ми ясни някакви ритуали, понеже не съм хазартна личност и комарът изобщо, ама изобщо не ме влече, ама тоя бая шамари изяде... :grin:  :grin:  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Твоите изкуфели брътвежи грам не се и напрягам да ги осмислям, ако случайно ги прочета. :grin:

Ако те затруднява нивото, мога да се опитвам да пиша и още по-простичко.. :)

Link to comment
Share on other sites

Баси, тоя народ е изпушил тотално. Преди малко, пред една игрална зала, такъв бой се биха един мъж и една една жена, като по-скоро жената биеше мъжа си, че не беше истина. Накрая, след скандала, шамарите, бутането и ритането, мъжът и отвори вратата и влезнаха, вероятно да играят. Добре ли е? Може и на мен да не са ми ясни някакви ритуали, понеже не съм хазартна личност и комарът изобщо, ама изобщо не ме влече, ама тоя бая шамари изяде... :grin:  :grin:  :grin:

Смартфон нямаше ли да снимаш? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ми то, и ракия има...и вино....сипах си. :lol:

Мани ги, всички са лаЙци и аматьори. Наздраве с една ледено студена Pilsner Urquell, че е още раничко при мен за по-сериозни питиета! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мани ги, всички са лаЙци и аматьори. Наздраве с една ледено студена Pilsner Urquell, че е още раничко при мен за по-сериозни питиета! :lol:

така съм се разглезил, че всичко по-горчиво от Корона/Модело - не близвам. Ебати якото на задния двор да паднеш в бой с.. Бири
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...