Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Като споменах фенщината, нямах предвид само ПС зависимите. ;)

Подобните му родове конзоли eбaxа мамата на т.н. електронни игри...

 

Под електронни игри имаш предвид старите конзоли или компютърните игри като цяло?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Игрите като цяло имам предвид.

Достатъчно невръстен си за да имаш спомени за  осем битовите компютри и игрите за тях. Там за повечето игри нямаше разлика дали ще ги играеш на клавиатура или с пад (къде фабричен, къде правен в домашни условия). След това при шестнадесет битовите запона да се усеща как управлението на някои игри седи куцо заради това, че са правени като за конзола. В последствие нещата се насраха тотално, когато конзолите заеха собствена ниша и се стигна до там, че заглавия като Мас ефект, Хало и Фолаут станаха бледи подобия на самите себе си, заради скопените възможности на т.н. джойстици.

Това естествено си е мое лично мнение, което странно обаче се подкрепя и от една огромна маса народ...

Link to comment
Share on other sites

Това не е вина на конзолите обаче, а на компаниите, които не искат да инвестират пари, за да променят малко портовете и ги правят възможно най-бързо.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че е именно по вина на конзолите, които предлагат възможност на тлъстите тийнове с оранжеви пишки и техните татковци да се понакефят, без много мърдане и мислене. Ако и това кефене да докарва на нещо, като да чукаш латексова вагина или надуваема кукла.

Link to comment
Share on other sites

Не са по-евтини нещата. Ритейл цената на ПС3 Фифа-та е по-ниска от тази за ПС4 с около $10.

Отвори ozone.bg и виж. Тази за Пс3 е с 20лв по-евтина.

http://www.gamestop.com/ps3/games/fifa-17/130200

 

http://www.gamestop.com/ps4/games/fifa-17/130201

 

https://www.walmart.com/ip/FIFA-17-PS4/52504867

 

https://www.walmart.com/ip/FIFA-17-PS3/52504859

 

Което иде да рече, че се преебах. Забравих  за Великден...сигурно за това са я намалили. Защото преди точно 2 дни, когато поръчах моята, цената все още беше 59.99. А преди седмица на крака бях в ГеймСтопа и ония ми каза: 59.99...аз отговорих: Още ли? и си тръгнах

 

Всъност пак съм около 10 кинта напред. Разликате между нова и стара - няма никаква освен в един код, който най-вероятно е използван от предишния собствник за онлайн турнири или нещо от сорта. Което в моя конкретен случай...не е болка за умиране - даже хич. Защо казвам 10тина долара - заради 10те% ддс.

 

Живи и здрави квото е. Между другото Фифа 17 за ПС4 съм я виждал доста пъти с намалена цена. Нямам идея защо.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че е именно по вина на конзолите, които предлагат възможност на тлъстите тийнове с оранжеви пишки и техните татковци да се понакефят, без много мърдане и мислене. Ако и това кефене да докарва на нещо, като да чукаш латексова вагина или надуваема кукла.

 

Нека не забравяме, че първите масови игри бяха на конзоли и аркади, та без конзолите, игрите нямаше да са в домовете на хората по начина, по който са днес.

Link to comment
Share on other sites

Ама нали... То не е луд този, дето яде баницата...

К'во беше, луд е тоя, дето си говори с нея :lol:

Това естествено си е мое лично мнение, което странно обаче се подкрепя и от една огромна маса народ...

Моя милост включително...

 

То не е само управлението. Самата клиентела на конзолите е в мнозинството си хора, за които да вървиш и стреляш едновременно е предизвикателство, та за туй и маса игри ги направиха като за умствено изостанали деца... Майтап по темата :)

Link to comment
Share on other sites

Нека не забравяме, че първите масови игри бяха на конзоли и аркади, та без конзолите, игрите нямаше да са в домовете на хората по начина, по който са днес.

 

И е така и не е така. Доста игри масови игри от онова време си останаха само за РС. Факт е обаче, че бумът на игрите беше, когато хората се осъзнаха, че компютърът има и други възможности, освен да бъде ползван като калкулатор. От там на сетне наличието на стадото със счупени пръсти и мозъчни крампи дойде дюшеш за производителите на конзоли и лайняната река потече.

К'во беше, луд е тоя, дето си говори с нея :lol:

Моя милост включително...

 

То не е само управлението. Самата клиентела на конзолите е в мнозинството си хора, за които да вървиш и стреляш едновременно е предизвикателство, та за туй и маса игри ги направиха като за умствено изостанали деца... Майтап по темата :)

Правилно си ме запомнил ;)

А това в майтапа по темата не е много майтапчийско, понеже показва жалката реалност.

 

П.п. Мноо ги мразех тия рокет джъмпове щото както си се меткаш като дрогиран скакалец и дебнеш чие канче да пръснеш и... кръвта вземе, че ти свърши.

П.п.2 Ся се сетих, че тук някъде все още имам един оригинален диск с всичките версии на Куейк. Ще взема да го потърся, че пак да се поразмажа :punk

Link to comment
Share on other sites

И е така и не е така. Доста игри масови игри от онова време си останаха само за РС. Факт е обаче, че бумът на игрите беше, когато хората се осъзнаха, че компютърът има и други възможности, освен да бъде ползван като калкулатор. От там на сетне наличието на стадото със счупени пръсти и мозъчни крампи дойде дюшеш за производителите на конзоли и лайняната река потече.

 

Ами, през 1985-та година, компютъра е бил тотален лукс, а какво остава някой да тръгне да прави игри за него. Игрите са единици, а и не са нищо особено. Като се появява Супер Нинтендо-то в домовете на хората за напълно допустими суми - хората виждат как компютрите могат да се ползват за забавление дори и в дома и не е нужно да ходиш да играеш в аркадата на големите игри.

 

Опростяването на игрите е по вина на разработчиците, а не на конзолите като такива. Конзолите се различават единствено по това, че нямат мишка и клавиатура, въпреки че някои игри поддържат и на PS4 може да се свържат мишка и клавиатура.

 

Игрите са забавление в крайна сметка. Не всички хора ги играят заради предизвикателството или, за да докажат превъзходство. Аз съм един от тези хора, като Overwatch е единствената мултиплейър игра, която играя и то от скоро. Всичко друго си го играя на сингъл за удоволствие на максимум NORMAL трудност. Но за сметка на това има по-високи трудности, ако са ви идват лесни игрите, вдигнете си трудността и минавайте нивата на 12-тия път.

 

Какво значение има дали ще се играе с геймпад на конзола или на компютър? Fifa или PES - успех да играете с клавиатура. Пръстите стават на фльонга.

 

Гейм индустрията стана индустрия за стотици милиони. Турнирите са с награди от $5 000 000. Игрите струват по $80 000 000 да се направят. Стриймърите правят по $3000-6000 на месец, че и повече. Това е главната причина да се сбозят игрите, а не конзолите като платформа за игра на игри.

Link to comment
Share on other sites

Ся се сетих, че тук някъде все още имам един оригинален диск с всичките версии на Куейк. Ще взема да го потърся, че пак да се поразмажа :punk

Аз си спомних как BOSS-а ни би 5-6 човека с 20-на фрага разлика само с railgun и без мерник...

Link to comment
Share on other sites

Ами, през 1985-та година, компютъра е бил тотален лукс, а какво остава някой да тръгне да прави игри за него.

сигурен ли си за което?

Щото моят първи компютър го имах още в 87ма, при това тук в Бг. А, да... И имах малко над 200 дискети с игри. Сещай се сам щом по онова време тук човек можеше да се снабди с толкова, как хич не са се произвеждали такива и как ама никак не ги е имало на запад.

Игрите са единици, а и не са нищо особено.

Да де... Предполагам, че ти стана ясно колко са били единици... Само да те открехна, че по онова време рядкост бяха игрите, които да ти запълнят цялата дискета, та се записваха по няколко.Опитай се сам да си сметнеш колко игри съм имал аз (много от тях изобщо не съм ги и пробвал)

А ти се струват нищо особено тогавашните, понеже си преситен от сегашните. А и за 256 - 512кв рам, какво мислиш, че може да се напише? После обаче компютрите позаякнаха, игрите започнаха да стават все по-напудрени и динамични и тогава се намесиха мощно на пазара, сегашните две причини за опростяването и скопяването, за сметка на шареността.

 

 

 

Опростяването на игрите е по вина на разработчиците, а не на конзолите като такива.

Напротив. Вината е до толкова на разработчиците, до колкото трябва да напишат нещото така, щото да може да се цъка на пад, с най-много четири пръста

 

Конзолите се различават единствено по това, че нямат мишка и клавиатура, въпреки че някои игри поддържат и на PS4 може да се свържат мишка и клавиатура.

И не ми обяснявай по какво се различават, плс! Като разликата е толкова минимална, що не се пробваш да разцъкаш куейк(примерно), ама по начина показан в пешовия клип?

Сигурен съм, че няма да можеш! Аз обаче имам някакви спомени (май от X-ray), че преди да я намеря за съвсем скучновата игра, съм разцъквал фифата на комп и не съм си връзвав пръстите на фльонга.

Link to comment
Share on other sites

Щото моят първи компютър го имах още в 87ма, при това тук в Бг. А, да... И имах малко над 200 дискети с игри. Сещай се сам щом по онова време тук човек можеше да се снабди с толкова, как хич не са се произвеждали такива и как ама никак не ги е имало

 

Кой казва, че ги е нямало - още през '85-та имах Правец 82, а през '86 и Правец 8C, като вече програмирах на Бейсик и Асемблер... :P ...и не беше чак  толкова трудно да си ги набавя и купя по нормален начин. :)

Link to comment
Share on other sites

Не, бе. Нали Ангел разправя каква рядкост са били компютрите тогава. И как хич ги е нямало по къщите на хората и прочее умнотии....

П.п. То и аз моя си го купих от магазина в София.

Link to comment
Share on other sites

Не, бе. Нали Ангел разправя каква рядкост са били компютрите тогава. И как хич ги е нямало по къщите на хората и прочее умнотии....

П.п. То и аз моя си го купих от магазина в София.

 

Същото и при мен...а бензинът беше стотинки...и се шматках за щяло и нещяло с колата из цялата страна само заради разкарването...ех, спомени. :P

Link to comment
Share on other sites

сигурен ли си за което?

Щото моят първи компютър го имах още в 87ма, при това тук в Бг. А, да... И имах малко над 200 дискети с игри. Сещай се сам щом по онова време тук човек можеше да се снабди с толкова, как хич не са се произвеждали такива и как ама никак не ги е имало на запад.

Да де... Предполагам, че ти стана ясно колко са били единици... Само да те открехна, че по онова време рядкост бяха игрите, които да ти запълнят цялата дискета, та се записваха по няколко.Опитай се сам да си сметнеш колко игри съм имал аз (много от тях изобщо не съм ги и пробвал)

А ти се струват нищо особено тогавашните, понеже си преситен от сегашните. А и за 256 - 512кв рам, какво мислиш, че може да се напише? После обаче компютрите позаякнаха, игрите започнаха да стават все по-напудрени и динамични и тогава се намесиха мощно на пазара, сегашните две причини за опростяването и скопяването, за сметка на шареността.

 

Напротив. Вината е до толкова на разработчиците, до колкото трябва да напишат нещото така, щото да може да се цъка на пад, с най-много четири пръста

 

И не ми обяснявай по какво се различават, плс! Като разликата е толкова минимална, що не се пробваш да разцъкаш куейк(примерно), ама по начина показан в пешовия клип?

Сигурен съм, че няма да можеш! Аз обаче имам някакви спомени (май от X-ray), че преди да я намеря за съвсем скучновата игра, съм разцъквал фифата на комп и не съм си връзвав пръстите на фльонга.

 

Сигурен съм. Можеш да провериш какви игри е имало за PC 1985-та година. Някакви портове от Атари и други производни. 200 игри за Правец.... Точно защото не си ги играл повечето, не си видял, че се повтарят и/или не тръгват. :D И пак - на тогавашните конзоли, игрите са били най-малкото цветни. На 8 битовия правец с черно-белия монитор надали са се редяли много хора да цъкат игри. При положение, че България не се слави с много ниски проценти на пиратство, не знам защо даваш себе си за пример. В САЩ компютрите са стрували хиляди долари на фона на едва 300-400 за едно Нинтендо, на което може да се забавлява цялото семейство, а не само 1 човек. Освен това и игрите са били по-хубави.

 

Може да попиташ пробно колко хора са играли Каратека и Moon Patrol на личен компютър, и колко хора са играли Super Mario и танковете на собствено Нинтендо. Това доста еднозначно ще потвърди твърденията ми.

 

На гейм пад се играе с 6 пръста, между другото. А фифа 97 е доста по-елементарна от Фифа 15, 16, 17 и т.н. Има 4 бутона. На модерните футболни игри, с цел гонене на разнообразие и реализъм, за да направиш извеждащо подаване по въздуха примерно, трябва да задържиш едно копче, после да натиснеш друго копче, за да направиш паса и през цялото това време трябва да държиш трето копче, с което да тичаш и междувременно да не забравяш да продължаваш да си местиш играча. С геймпад става интуитивно. С компютър е мъчение, затова се опитаха да включат и мишката в цялата история.

 

Не случайно турнирите по Фифа се играят с Геймпад, а не с клавиатура.

 

Ти искаш да ми кажеш, че игрите са станали по-лесни и праволинейни в последните години, защото разработчиците трябва да ги правят и за конзоли, но ги мързи да си дават зор да преправят малко управлението. Така ли? И как това, че играта ти вади хинтове постоянно и ти държи ръката през цялото време е обвързано с управлението?

 

Има и ексклузивни игри за компютър, които са си доста опростени. Както и обратното - има игри за конзоли, които са доста сложни и не ти обясняват нищо, а трябва да си го учиш сам. Мен лично това ме дразни. Хвърлят ме в някаква игра и трябва сам да се оправям без никой нищо да ми каже.

 

Като искаш да играеш Old school сложна игра, свали си играй Metal Gear Solid V.

 

Игрите станаха мноооооооооооооооооооооооооого по-популярни, достъпни и примамливи от времето, по което ти милееш - началото и средата на 90-те.

Игрите, които визираш, са предимно на големи разработчици, чиито интереси се контролират главно от финансовия аспект. Като вложиш $100млн за игра, не можеш да рискуваш хората да не я играят защото не могат да я разберат, освен ако специално не направиш игра, която има за идея да е трудна (Dark Souls, Nioh, Bloodbourne, Super Meat Boy, Rogue Knight и др.)

 

А замислял ли си се, защо игрите за конзоли са с приоритет? Идиота с 4-те пръста, който иска да играе на конзола, без проблем може да играе и на PC. Разликите в цената не са чаааак толкова големи ако не искаш да играеш на максимални детайли.

Помисли си кога последно си купи игра за PC, за да я играеш и какъв процент от игрите, които си играл през последните 10 години си платил - и ще си отговориш и сам.

Дори не 10 години. Нека бъдат 10 години преди 10 години, че то тогава се получи тоя бум на игри и тогавашните трендове са по-водещи от сегашните.

Link to comment
Share on other sites

Може да попиташ пробно колко хора са играли Каратека и Moon Patrol на личен компютър, и колко хора са играли Super Mario и танковете на собствено Нинтендо. Това доста еднозначно ще потвърди твърденията ми.

 

Искаш да кажеш, че през '85-та тук е било пълно с конзоли? Май трябва да те разочаровам...имаше само едни малки електронни игрички с монохромни дисплейчета, с игри "Ну погоди" и подобни (още си пазя 2-3 от онова време) и които бяха на светлинни години от игрите за Правец. :))

 

П.П. Партията-майка много внимаваше какво да внася и какво да допуска на пазара...щом в Некерманите (за тези, които имаха право да си поръчват от тях по легален начин) на страниците със сателитните приемници имаше закачена бележка "Забранено за поръчване (От МВР)!", сам се сещай какво е имало по магазините в ония години. ;)

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че през '85-та тук е било пълно с конзоли? Май трябва да те разочаровам...имаше само едни малки електронни игрички с монохромни дисплейчета, с игри "Ну погоди" и подобни (още си пазя 2-3 от онова време) и които бяха на светлинни години от игрите за Правец. :))

 

85 не, но 90-та, 91-ва вече..

А и ние не говорим само за България. Гейм индустрията не е развалена, защото в България се играят повече конзоли. В България дори повечето хора си играят на компютър, защото игрите са безплатни.

Link to comment
Share on other sites

Ангел не говори за тук, говори по принцип в световен мащаб. На 8С цъках диамантената мина основно...имахме и един копютър, на който игрите му бяха на аудиокасети и се включваше към телевизора..нещо като конзола и пц в едно...пускаш на касетофона касетката, свързваш го с компа и се молиш да я прочете, за да може да цъкаш..:lol:

Link to comment
Share on other sites

...имахме и един копютър, на който игрите му бяха на аудиокасети и се включваше към телевизора..нещо като конзола и пц в едно...пускаш на касетофона касетката, свързваш го с компа и се молиш да я прочете, за да може да цъкаш.. :lol:

 

8Д?

Link to comment
Share on other sites

То по принцип и аз говоря за световен мащаб. А примера с моя компютър го дадох просто за да му просветне, че през онези години дори и ТУК, човек можеше да има домашен компютър, стига да поиска.

Магданозе, говориш за 8D. И такъв съм имал :)

 

А инак ангел така убедено да говори за онова време, че ще рече човек, като да ги е преживял тези неща.

Абе, Ангеле, аз само да те попитам... Какво му е различното на правеца от компютрите по онова време, та споменаваш някакви игри писани специално за него? И защо си мислиш, че всичките монитори за Правец бяха черно-бели? Отделно, дето всеки човек с малки познания по електроника можеше да му направи елементарна доработка (за стотинки) на видео изхода. И да си го включва в телевизора, през антенния му вход.Да... звукът пак си идваше от вграденото говорителче и си беше гаден, но и на Нинтендото пак си беше такъв. Та до тук нещо не виждам смислени доводи от твоя страна.

Не, Ангеле. Идиота с четирите пръста дори и да е съвестният платец за, който говориш и дори и да си е платил копието за ПЦ. Ще избяга с писъци обратно на конзолата. Нали се сещаш, че има игри, за които са необходими  повече от четири пръста? А когато опрем и до това, по време на играта да се налага да използваш клавишни конфигурации и да ги променяш през това време... Предполагам вече се сещаш защо никога няма да видиш читава стратегия на конзола :)

 

П.п. А това за времето, по което милея, направо ми отнесе върха на темето... Честно ли бе, Пич!?!

Link to comment
Share on other sites

Не ти разбирам аргументите вече, наистина. Първо се оплаквахте, че конзолите развалили качеството на игрите. Сега ми казваш, как имало много сложни игри, които нямало как да се играят на конзола.

Какво точно искаш да кажеш в този спор?

Link to comment
Share on other sites

С геймпад става интуитивно. С компютър е мъчение, затова се опитаха да включат и мишката в цялата история.

Искаш ли да ти кажа защо е интуитивно - защото е писано за определена таргет група - конзолни ретарди. И е писано с мисъл да се контролира с геймпад.

 

Не случайно турнирите по Фифа се играят с Геймпад, а не с клавиатура.

А защо League of Legends, CoD, CS, SC и другите подобни т.нар. електронни спортове се играят с клавиатура и мишка?

 

Ти искаш да ми кажеш, че игрите са станали по-лесни и праволинейни в последните години, защото разработчиците трябва да ги правят и за конзоли, но ги мързи да си дават зор да преправят малко управлението. Така ли? И как това, че играта ти вади хинтове постоянно и ти държи ръката през цялото време е обвързано с управлението?

Ангеле, помисли малко с главата си този път - кое според теб е по-лесно да се пренапише - help tooltip-овете или енджина на играта?
Link to comment
Share on other sites

Искаш ли да ти кажа защо е интуитивно - защото е писано за определена таргет група - конзолни ретарди. И е писано с мисъл да се контролира с геймпад.

 

А защо League of Legends, CoD, CS, SC и другите подобни т.нар. електронни спортове се играят с клавиатура и мишка?

 

Ангеле, помисли малко с главата си този път - кое според теб е по-лесно да се пренапише - help tooltip-овете или енджина на играта?

 

Fifa-та първо излезе за компютър и като цяло си беше същата като управление, каквато е сега, с изключение на по-сложните движения, които се добавиха в последствие.

 

Ами, защото са по-удобни за игра с мишка. По същата причина, поради която Street Fighter и Mortal Combat турнирите не се играят с клавиатура, а с аркаден стик! Не ти разбирам въпроса? На всичкото отгоре, всичките без CoD са само на PC.

 

Защо да пренаписваш енжина на играта напълно, при положение, че единствената разлика е липсата на мишка? Която, както вече казах, може да се използва на PS4 и Xbox one.

 

От одеве и двамата с gado се опитвате да кажете нещо, но в същност пишете някакви съвсем различни неща.

LoL защо е по-елементарна от Dota 2, че и от оригиналната Dota, а реално е същата игра? И тя ли е повлияна от конзолите, въпреки, че не е излезнала на конзола? Конзолите НЕ развалят игрите. Търсенето и аудиторията разваля игрите. Както разваля и филмите. Както разваля и музиката.

 

И от одеве си говорите, но така и не сте споменали конкретни примери, които ви бъркат в отверстията и ви дразнят.

Link to comment
Share on other sites

сигурен ли си за което?

Щото моят първи компютър го имах още в 87ма, при това тук в Бг. А, да... И имах малко над 200 дискети с игри. Сещай се сам щом по онова време тук човек можеше да се снабди с толкова, как хич не са се произвеждали такива и как ама никак не ги е имало на запад.

Да де... Предполагам, че ти стана ясно колко са били единици... Само да те открехна, че по онова време рядкост бяха игрите, които да ти запълнят цялата дискета, та се записваха по няколко.Опитай се сам да си сметнеш колко игри съм имал аз (много от тях изобщо не съм ги и пробвал)

А ти се струват нищо особено тогавашните, понеже си преситен от сегашните. А и за 256 - 512кв рам, какво мислиш, че може да се напише? После обаче компютрите позаякнаха, игрите започнаха да стават все по-напудрени и динамични и тогава се намесиха мощно на пазара, сегашните две причини за опростяването и скопяването, за сметка на шареността.

 

 

 

Напротив. Вината е до толкова на разработчиците, до колкото трябва да напишат нещото така, щото да може да се цъка на пад, с най-много четири пръста

 

И не ми обяснявай по какво се различават, плс! Като разликата е толкова минимална, що не се пробваш да разцъкаш куейк(примерно), ама по начина показан в пешовия клип?

Сигурен съм, че няма да можеш! Аз обаче имам някакви спомени (май от X-ray), че преди да я намеря за съвсем скучновата игра, съм разцъквал фифата на комп и не съм си връзвав пръстите на фльонга.

Играл си Фифа на пас, пас, удар. Ела да играеш като мен. Финтове, залъгващи удари, въртящи топки, прехвършящи топки. Това с въртенето и падащия лист още не мога да го усъвършенствам.

 

И аз съм играл Фифа на компютъра и на Плейстейшъна. На второто е много по-гот.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...