Jump to content
BulForum.com

лотарията на НДСВ


Blitz^^

Recommended Posts

Мара бе! Кво става. Ся според мен темата е сериозна и трябва да се обсъди тва-онова. Става дума за лотарията на НДСВ ( сещате се -спечели 84 плазми 1 автомобил еди колко си телевизора и т.н. ). въпросът ми е следния: Трябва ли по-дяволите да го правят тва или си мислят че щом още са на власт могат да си правят квото си искат. И това не е ли някъв вид манипулация на изборите??? И защо абсолютно всички партии писнаха за тая лотария а тея дръвници нямат абсолютно никакво намерениев да я прекратят??? :angry1 :angry1 :devil

 

Сега сте вие!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

По принцип всяка предизборна кампания с рекламите, афишите, концерите и прочие си е манипулация.НДСВ просто се изхитриха да предложат по-голяма залъгалка от другите партии.Затова те врещят.

Link to comment
Share on other sites

Има още една лотария ето ТУК .Играе се по интернет и не е нужно да гласуваш.Само трябва да отговориш на няколко въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Ами най - добре се обърни към колегите съфорумци, които така упорито агитират да се гласува. Както обичам да казвам, всички са мекерета :devil , за 15 години, все едни и същи интересчии, които стават жалки и смешни по предизборните кампании. Погледни само какво става по време на тази . То не беше прековапаване на градинки, то не беше увещаване на кюнците и мн. др. :punk

 

П.С Някои хора тук обичат да твърдят, че ние младите оставяме съдбата ни да бъде решавана от пенсионери и т.н. Ами айде кажете ми кой нормален и интелигентен човек ще се върже на нереалните обещания на политическите сили или просто да гласуваме защото трябва да гласуваме , но това е една друга тема :angry:

Link to comment
Share on other sites

Мара бе! Кво става. Ся според мен темата е сериозна и трябва да се обсъди тва-онова. Става дума за  лотарията на НДСВ ( сещате се -спечели 84 плазми 1 автомобил еди колко си телевизора и т.н. ). въпросът ми е следния: Трябва ли по-дяволите да го правят тва или си мислят че щом още са на власт могат да си правят квото си искат. И това не е ли някъв вид манипулация на изборите??? И защо абсолютно партии писнаха за тая лотария а тея дръвници нямат абсолютно никакво намерениев да я прекратят???  :angry1  :angry1  :devil

 

Сега сте вие!

aBE,Blitz_krieg_1941,ти като гледам си набор 1989,така че не виждам защо си толкова възмутен.Така или иначе ти няма да гласуваш,пък и си мисля,че е малко пресилено от твоя страна да се правиш на омерзен и обиден на НДсВ,че решили да похарчат някой лев държавни кинти да хвърлят малко трохи на народа.Плазми,тИлИфони,джи си емки,квото искат да ми предлагат,аз пак няма да отида да гласувам.Пък и си мисля,че хората,които са решили да не гласуват няма кой знай колко да се впечатлят от тези неща и да се дигнат да отидат да пускат бюлетини.Така че за стимулация мисля,че не може да става дума,а по-скоро симулация

Link to comment
Share on other sites

aBE,Blitz_krieg_1941,ти като гледам си набор 1989,така че не виждам защо си толкова възмутен.Така или иначе ти няма да гласуваш,пък и си мисля,че е малко пресилено от твоя страна да се правиш на омерзен и обиден на НДсВ,че решили да похарчат някой лев държавни кинти да хвърлят малко трохи на народа.Плазми,тИлИфони,джи си емки,квото искат да ми предлагат,аз пак няма да отида да гласувам.Пък и си мисля,че хората,които са решили да не гласуват няма кой знай колко да се впечатлят от тези неща и да се дигнат да отидат да пускат бюлетини.Така че за стимулация мисля,че не може да става дума,а по-скоро симулация

 

 

Виж кво бе аз няма да се изказвам в тая тема много ( дори изобщо ). Просто оставям тея дето ги интересува и ги е мързяло да направят такъв топик да ис философстват. На мен НДСВ нищо не ми е направило. единственото нещо, което не михареса е че другите партии си играят да лепят плакати и да пускат реклами, а тея дървеняци са тръгнали да правят лотария с цел ЧИСТА ПРОПАГАНДА. Тва е :P

Link to comment
Share on other sites

Пък и си мисля,че хората,които са решили да не гласуват няма кой знай колко да се впечатлят от тези неща и да се дигнат да отидат да пускат бюлетини.Така че за стимулация мисля,че не може да става дума,а по-скоро симулация

 

грешно мислиш :)

 

само тези които гласуват за НДСВ ли участват в томболата или това е просто ход на правителството да увеличат избирателната активност.

Link to comment
Share on other sites

грешно мислиш :)

 

само тези които гласуват за НДСВ ли участват в томболата или това е просто ход на правителството да увеличат избирателната активност.

и що мисля грешно?А ти явно си адски неграмотен,за да задаваш такъв въпрос.Как могат да знаят аз за кой съм гласувал,че да знаят дали да ме включат в томболата.Хахах :woot

Link to comment
Share on other sites

и що мисля грешно?А ти явно си адски неграмотен,за да задаваш такъв въпрос.Как могат да знаят аз за кой съм гласувал,че да знаят дали да ме включат в томболата.Хахах  :woot

 

ми защото мислиш грешно. затова. не съм неграмотен, просто не се бях замислил.

 

значи е с цел увеличаване на избирателната активност. тогава не виждам за какво бучат всички.

Link to comment
Share on other sites

ми защото мислиш грешно. затова. не съм неграмотен, просто не се бях замислил.

 

значи е с цел увеличаване на избирателната активност. тогава не виждам за какво бучат всички.

ми ти пък не си много убедителен,явно нямаш ясна идея какво искаш да кажеш.Или просто не си се замислял.

ХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

Плазми,тИлИфони,джи си емки,квото искат да ми предлагат,аз пак няма да отида да гласувам.

 

Еми роден си на 14 ноември 1994 смятай дали ще гласуваш :laughing: . А ако говорим теоретично... Виж кво бе детенце за лапе мислиш много зряло. Ама не всеки ще постъпи като теб. Все някой ще се излъже. Пък и без тва ще е хубаво да се гласува защото ( за 15-ти път го казвам тва ) иначе нямаш право да протестираш и да си недоволен от правителството. Тук съм съгласен че "като ние избираме по-малкото зло".

 

ми защото мислиш грешно. затова. не съм неграмотен, просто не се бях замислил.

 

значи е с цел увеличаване на избирателната активност. тогава не виждам за какво бучат всички.

 

Бучат за тва че има сериозни съмнения че тва е някъв вид манипулация и изборите могат да бъдат "ИЗВЪРТЯНИ" в нечия полза. Най-вече левите мрънкат ( БСП и Коалиция на склерозата ). Въпроса е там че и хората могат да кажат "А НДСВ супер пичаги аре за тях гласче!"

Link to comment
Share on other sites

ми ти пък не си много убедителен,явно нямаш ясна идея какво искаш да кажеш.Или просто не си се замислял.

ХАХАХАХ

 

Виждам, че ти е нещо като хоби да се смееш сам на себе си вместо да се замислиш малко. еми добре. явно и ти не си много "грамотен" (макар че това не е точната дума която трябва да се използва тук) и си забравил в коя държава живееш. и аз идея си имам, но вече се съмнявам, че ти можеш да получиш такова виждане върху нещата с тази си своя "неграмотност".

Link to comment
Share on other sites

Радвам се че поне някаква част от парите ще отиде и при народа. Пък и поне ще има повече гласували на изборите. :) По-добре парите да са сред хората, отколкото сред депутатите. Аз още се чудя, но на деня се решава най-добре. ;)

Всичко вече е бизнес. Добра стимулация са измисллили. Пък и наградите хич не са лоши. По-добре е от едно безплатно лого или мелодия. :D

Link to comment
Share on other sites

Май никой не мисли тук, а тези които няма да гласуват нямат право да обсъждат българската политика, камо ли да излизат с номера, че "всички са еднакви"!

 

По темата, в закона ясно е казано какви методи имат и нямат право да използват партиите за предизборна агитация. Няма значение дали е календарче, билборд или томбола, стига да е по правилата.

 

Главният замисъл е хората да се замислят защо се прави по този начин, (или защо изобщо се прави) телевизорите нямат нищо общо...ама тя глупостта граници няма.

Link to comment
Share on other sites

Еми роден си на 14 ноември 1994 смятай дали ще гласуваш :laughing: . А ако говорим теоретично... Виж кво бе детенце за лапе мислиш много зряло.

наистина ли мислиш,че всичко написано някъде е вярно.мислиш ли наистина,че АЗ съм роден през 1994 и че съм 5 години по-малък от теб???

Виждам, че ти е нещо като хоби да се смееш сам на себе си вместо да се замислиш малко. еми добре. явно и ти не си много "грамотен" (макар че това не е точната дума която трябва да се използва тук) и си забравил в коя държава живееш. и аз идея си имам, но вече се съмнявам, че ти можеш да получиш такова виждане върху нещата с тази си своя "неграмотност".

Не ми е хоби да се смея сам на себе си,хоби ми е да се смея на хора,които са станали на 20 години и все още не знаят,че гласуването е абсолютно конфиденциално и че никой не може да знае ти за коя партия си дал вота си.Смея се също на хора,които се оправдават с тъпото обяснение,че не са се замисляли.И да,грамотен,е думата,която би трябвало да използвам тук,защото грамотен не значи само човек,който умее да пише и чете,а значи и човек,който има елементарни познания за живота.Ти явно не си такъв,затова и те нарекох награмотен.

И не съм забравил в коя държава живея,знам го отлично.

Link to comment
Share on other sites

наистина ли мислиш,че всичко написано някъде е вярно.мислиш ли наистина,че АЗ съм роден през 1994 и че съм 5 години по-малък от теб???

 

Нищо лично, но какъв е смисълът да даваш грешна рождена дата? Или давай вярна, или нищо не давай! Не знам, може да си имаш основателни причини???????????? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

За гласуването - имаше точно този въпрос - какво ще стане ако изтеглят някой и го проверят, и се окаже негласувал ? Ами много просто - ще изтеглят друг!

Нищо против томболата нямам, но не е етично да се правят такива неща, най-малкото с държавни пари.

Замислете се дали е честно това да се регистрираме по интернет за томболата - колко души имат достъп до Интернет?

Друг е въпросът ако теглеха всички с право на глас и даваха наградата само на човек, който е гласувал.

Ако се дава на негласувал - какъв е смисълът?

Никакъв.

В този ред на мисли какво ще кажете за рекламата на БСП срещу лотарията - на мен ми се струва удар в десетката :) . Не им симпатизирам по никакъв начин, но рекламата е супер!

Link to comment
Share on other sites

Относно томболата.Според мен няма по-ефикасен начин да накараш хората да гласуват.Щом има по хиляди балъци дето звънят на "Трска за злато" и т.н. ще има и хиляди балъци дето ще гласуват заради една кола.Хората в нашата мила татковина са далече от понятието "компетентен гражданин" и затова имат нужда от стимул,за да опражнят правото си на глас.

И относно хората дето не искат да гласуват-съгласен съм че фаворитите за спечелване на вота са пълен ш*т,но никой не ви кара да гласувате за тях!На избори са допуснати около 15 парти и коалиции.Харесайте си една и пуснете хартийката.Както казва учителката ми по английски - "Ако не гласувам,няма да имам право после да ги плюя!" , а тя обича да плюе повярвайте ми.

Ако някой се интересува аз съм на 17 годинки и чакам 18-тата да ме удари по главата.

Link to comment
Share on other sites

Не ми е хоби да се смея сам на себе си,хоби ми е да се смея на хора,които са станали на 20 години и все още не знаят,че гласуването е абсолютно конфиденциално и че никой не може да знае ти за коя партия си дал вота си.Смея се също на хора,които се оправдават с тъпото обяснение,че не са се замисляли.И да,грамотен,е думата,която би трябвало да използвам тук,защото грамотен не значи само човек,който умее да пише и чете,а значи и човек,който има елементарни познания за живота.Ти явно не си такъв,затова и те нарекох награмотен.

И не съм забравил в коя държава живея,знам го отлично.

 

По-скоро бих използвал думата "интелигентен", но не.. аз не съм нито ниско интелигентен, нито неграмотен. просто за момент ми изкочи от главата, че няма значение как да се знае. можеби и тази тема ме е провокирала по някакъв начин да помисля така, но до тази сутрин си мислех за кой да гласувам, макар че знаех за томболата. Смей се ти на който си искаш. Аз се смея на хора които се имат за повече от другите и вместо нормално да обяснят и да приемат нещо, те започват да обиждат и плюят. Не съм упражнявал правото си на глас преди, затова не ми е постоянно в главата конфеденциалността на изборната кампания.

След като не си забравил къде живееш, защо се чудиш, че ще има хора които ще излезнат да гласуват поради причината, че имат някакъв стимул. ако няма да направят разлика с избора си, то поне може да ударят някоя наградка. или не... те тия хора и те са "неграмотни". а?

 

За гласуването - имаше точно този въпрос - какво ще стане ако изтеглят някой и го проверят, и се окаже негласувал ? Ами много просто - ще изтеглят друг!

Нищо против томболата нямам, но не е етично да се правят такива неща, най-малкото с държавни пари.

Замислете се дали е честно това да се регистрираме по интернет за томболата - колко души имат достъп до Интернет?

Друг е въпросът ако теглеха всички с право на глас и даваха наградата само на човек, който е гласувал.

Ако се дава на негласувал - какъв е смисълът?

Никакъв.

 

Регистрацията не е само по интернет. ако някой получи награда и се види, че той не е гласувал, наградата ще му бъде отнета.

 

Относно томболата.Хората в нашата мила татковина ... имат нужда от стимул,за да опражнят правото си на глас.

 

Най-накрая някой да мисли като мен.

 

Пак повтарям, че това е идеален ход да се повиши ниската, по принцип, избирателна активност.

Link to comment
Share on other sites

Пак повтарям, че това е идеален ход да се повиши ниската, по принцип, избирателна активност.

Може да е идеален, но е неморален, не мислиш ли? Но всъщност какъв морал търся в политиката. Да им е честито на всички фирми,които ще си направят реклама и ще спечелят от тази томбола.

Аз също искам да се повиши избирателната активност, но защо да правим хазарт с гласовете на избирателите? Нима няма друг начин?

Link to comment
Share on other sites

По-скоро бих използвал думата "интелигентен", но не.. аз не съм нито ниско интелигентен, нито неграмотен. просто за момент ми изкочи от главата, че няма значение как да се знае. можеби и тази тема ме е провокирала по някакъв начин да помисля така, но до тази сутрин си мислех за кой да гласувам, макар че знаех за томболата. Смей се ти на който си искаш. Аз се смея на хора които се имат за повече от другите и вместо нормално да обяснят и да приемат нещо, те започват да обиждат и плюят.

Mисля,че точно ти си от тези хора и всеки,който ти следи малко постовете го знае.Много се извинявам за оффтопика,който направих.

Link to comment
Share on other sites

Може да е идеален, но е неморален, не мислиш ли? Но всъщност  какъв морал търся в политиката. Да им е честито на всички фирми,които ще си направят реклама и ще спечелят от тази томбола.

Аз също искам да се повиши избирателната активност, но защо да правим хазарт с гласовете на избирателите? Нима няма друг начин?

 

Ами явно няма друг начин, но защо да е неморален? кой губи от цялата работа? никой. хората отиват.. и гласуват. няма да гласуват за НДСВ, само защото те са управляващото правителство в момента и защото те са въвели томболата. Няма друг начин явно. Сам си забелязал, предполагам, колко е ниска избирателната активност през последните години. на места даже не минава 50% (на доста места).

 

Mисля,че точно ти си от тези хора и всеки,който ти следи малко постовете го знае.Много се извинявам за оффтопика,който направих.

 

Явно не следиш там където му е мястото. Ти си тоя дето се прави на повече от другите, а не аз. Можем да направим статистика ти на колко човека си помогнал в този форум и на колко съм помогнал аз. И ще те помоля да си намериш друго занимание, вместо да ми следиш постовете, а и ми е много интересно.. всичките ли си ми ги чел? Аз като видя, че някой бърка го поправям, а не го обиждам и изкарвам едва ли не олигофрен. А и аз не слагам "Хахаха" колкото да покажа, че се смея. аз използвам нещо по-малко дразнещо като - (:))

Link to comment
Share on other sites

Ами явно няма друг начин, но защо да е неморален? кой губи от цялата работа? никой. хората отиват.. и гласуват. няма да гласуват за НДСВ, само защото те са управляващото правителство в момента и защото те са въвели томболата. Няма друг начин явно. Сам си забелязал, предполагам, колко е ниска избирателната активност през последните години. на места даже не минава 50% (на доста места).

Кой губи от томболата ще се разбере след 25 юни! Неморално е защото правят хазарт с вота на избирателите и харчат парите на данъкоплатците за този хазарт! Това не е "Треска за злато". Това са избори. Всеки трябва да гласува или да не гласува,заради убежденията си,а не заради някаква си лотария.

Защо гледаш избирателната активност само по места? Гледай я национално! В Европа е много по-ниска от БГ почти навсякъде.

Едит: Айде стига сте спорили с LPFC, a дайте по темата!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...