Jump to content
BulForum.com

Вашият Linux Desktop


Recommended Posts

Домашния ми рутер/"уеб сървър" се търкаля на CentOS. Страшно дистро е, наистина.
С каква графична среда си?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Домашния ми рутер/"уеб сървър" се търкаля на CentOS. Страшно дистро е, наистина.

С каква графична среда си?

Нямам, заради това дадох скрийнче с Putty-to :)) За мен това е единственият начин за работа с линукс :)

Линукс за десктоп не ми понася, както и графичните им среди по принцип. Последният път като слагах някаква федора се сблъсках с новата версия на Гном, която е отвратителна, та ако трябва да избирам - KDE или Xfce :))

Link to comment
Share on other sites

И моя е като на ARPAnet:

 

d8801b1762136def.JPG

 

Графична среда на Linux/FreeBSD никога не съм ползвал (мисля лаптопа тествах само за няколко часа с Убунтото).

Link to comment
Share on other sites

някой от вас, които се занимавате с сървари... случайно да живее в Пловдив и да има свободно време за настройка на Апаче рутер, 2 апаче слейва и 4та машина MySql+Nodejs..

SSH достъп през рутера
FTP към слейвовете през рутера

 

Панел - imSCP

Иначе по темата, някой да си е правил Хакинтош наскоро ??

Link to comment
Share on other sites

За работен декстоп не бих заменил за нищо на света KDE-то. Но вкъщи поради игри и Photoshop си седя на Win. Ясно е, че за сървъри графичната среда е излишък. Само яде системни ресурси. Никоя от платформите ни няма графе. А и всичките манипулации (освен изискващите уеб интерфейси) си ги правя през конзолата. 

Link to comment
Share on other sites

някой от вас, които се занимавате с сървари... случайно да живее в Пловдив и да има свободно време за настройка на Апаче рутер, 2 апаче слейва и 4та машина MySql+Nodejs..

 

SSH достъп през рутера

FTP към слейвовете през рутера

 

Панел - imSCP

 

Иначе по темата, някой да си е правил Хакинтош наскоро ??

 

Колко е бюджета? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз от няколко дни разцъквам ubuntu + kde или така нареченото kubuntu. Харесвам по-семпли неща и затова не съм се накичил с хиляди widgets

 

48347706a44621b8ecfc562ee091c1f7_120x90.

 

Като сме на Линукс вълна, дали някой от вас, добри хора, би ми помогнал да си инсталирам драйвърите за клавиатурата, защото срещам нечовешки затруднения :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Fedora 20, KDE.

Поддържам изцяло RHEL сървъри, та предпочитам да ползвам RHEL базирано дистро.

И аз поддържах почти изцяло RHEL-и, сега на лаптопа, който ползвам за работа, съм с Убунту (исках да видя Unity как се представя, но съм доста разочарован). Иначе имам 1 CentOS с КДЕ dual-boot с Win за гейминг.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...