Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Всъщност пускайки си телефона за първи път се съгласяваш с доста неща

Фейсбука - случайно като го инсталира да се съгласи да си синхронизираш контактите? :)
Не сравнявай филтрирането в Китай с факта, че Гугъл не си предлагат част от услугите някъде заради лицензии и т.н. И новичкият Disney+ е достъпен само в Америка за сега ..  Различни неща

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, vinyl_master said:

кво толкова е станало не знам... Ония цървули от епъл чрез лобита разказаха играта на ZTE, сега опитват да разкажат играта и на HUAWEI, абсолютно по същия начин - бъркане в гъза на икономика им...

 

Няма как да стане с Huawei обаче, защото много компании в САЩ ще пострадат. Сериозно при това.

 

Just now, ARPAnet said:

И новичкият Disney+ е достъпен само в Америка за сега ..  Различни неща

 

И в Холандия го има. :) Пролет 2020 - И в България.

 

48 minutes ago, RaptoR said:


Разбирам добре какво визираш и видях, че новината е за това. Говоря обаче за моята гледна точка, че лишаване от достъп до нещо е много по-малък проблем от тези, които въртят рижото еврейче и най-вече другарите от Гугъл и епъл, често под формата на "услуги". И докато във ФБ вече свикнахме, че не можем да пишем думата негър без някой да ни диша във врата и да кажем за там е нормално, то номерцата на Гугъл почват да ми идват в повече. Първо че нищо не мога да спра и второ, че никъде не съм се съгласявал с тия неща. Съвсем случайно например научих, че УЖ под формата на едва ли не облага за мен Гугъл държи данни за ВСЯКА моя стъпка в последните 30 дни. Никъде не съм го искал това и никой не ме е питал и вероятно над 90% от потребителите не знаят, че се случва. Хайде това умни хора все пак го открили и разбрахме, че може да се спира. Нинкъде не съм се съгласявал Гугъл да подава пълна информация на рижото еврейче за всеки мой сърч и по-важно - за всеки контакт, който добавям в телефона си! Сутринта вкарвам телефонния номер на циганина Митко за хамалски услуги в телефона си и след часове ФБ ми го предлага за приятел. Всяко наше действие се следи и ако някой ме посочи с пръст (надявам се разбираш какво значи това), утре оня гологлав дебил Колев с пуешката си тъпащина ще ме изтъпани пред телевизията, че съм педофил, зоофил или некрофил... ходи се оправяй после. А аз принципно не върша нищо нередно и съответно не се крия зад проксита и прочее. Ей тия "дребни" нещица ме вбесяват мене.  
Има и доза филтрация, макар да не я е наложил Тиквата. След въвеждането на идиотщините около данните ни, сякаш отдавна не са събрани и класифицирани от Гугъл и другите подобни, маса сайтове не можем ги отвори. Сума ти неща в Ютюб са недостъпни за страната, а Гугъл хоум асистента ми директно ми казва "ютюб мюзик не е наличен за вашата страна". Но тия неща пак казвам са пълни дреболии в сравнение с горните, които са чиста проба навлизане не просто в пространството, а направо в живота ни.   

 

С всяко едно от тия неща си се съгласил и всяко едно от тия неща можеш да ги спреш. Не знам колко пъти да ти пратя линка, от който да го направиш! Имам чувството, че просто го игнорираш, защото си мислиш, че всичко знаеш и няма какво ново да ти покажа.
Освен това, Гугъл ти дават възможност да изтриеш абсолютно всичко, което имат за теб. Просто го направи щом толкова те дразни и бъди по-внимателен като даваш на програмите права за достъп до нещата в телефона си.

https://myaccount.google.com/dashboard?hl=en

 

За географските ограничения не знам защо изобщо си изненадан. Трябва много добре да знаеш, че става въпрос за лицензни права.

Link to comment
Share on other sites

Този линк аз лично не съм видял да ми го пращаш, но може и нещо да съм проспуснал, да кажем. 

С нищо от изброените от мен неща не съм се съгласил и понеже съм нещо недоразбрал явно - кажи ми как да спра Гугъл да подава мое инфо на рижото еврейче директно. Ще почерпя.   

Link to comment
Share on other sites

Най-лесно би било с ползване на друга търсачка.

 

Аз днес сложих на единия браузър да търси по подразбиране с https://yandex.com 

 

Изглежда и работи доста добре (за разлика от дък сък гоу, за която повече се говори и която от време на време съм пробвал). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, instinct said:

Аз днес сложих на единия браузър да търси по подразбиране с https://yandex.com 

 

Оу, мале.. Ти от трън на глог си отишъл.

 

Just now, RaptoR said:

Този линк аз лично не съм видял да ми го пращаш, но може и нещо да съм проспуснал, да кажем. 

С нищо от изброените от мен неща не съм се съгласил и понеже съм нещо недоразбрал явно - кажи ми как да спра Гугъл да подава мое инфо на рижото еврейче директно. Ще почерпя.   


Няма директна връзка между Фейсбук и Гугъл, освен тази, която ти позволяваш като си споделяш контактите. Отвори си Facebook апликейшъна на телефона и забрани достъпа до контактите от настройките. Така няма да има връзка между едното и другото.

Link to comment
Share on other sites

Ангел говори пълни глупости. Нормално е една ядрена държава, която е и супер сила да иска да се защити, още повече, че големите софтуерни компании Фейсбук, Гугъл, Майкрософт са американски. Да не говорим за стотиците НПО-та подкрепени яко от грантове, опитващи се с въпросните платформи да свалят законно избрани правителства. А пък ако си мислиш, че в Америка е кой знае колко различно, мисля, че сериозно се заблуждаваш.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, charmock said:

Ангел говори пълни глупости. Нормално е една ядрена държава, която е и супер сила да иска да се защити, още повече, че големите софтуерни компании Фейсбук, Гугъл, Майкрософт са американски. Да не говорим за стотиците НПО-та подкрепени яко от грантове, опитващи се с въпросните платформи да свалят законно избрани правителства. А пък ако си мислиш, че в Америка е кой знае колко различно, мисля, че сериозно се заблуждаваш.

 

И как голямата ядрена държава ще се защити като забрани на телевизорът ти да е със софтуер на Английски език? :D

Как ще се защити тая ядрена държава като ме застави да използвам Yandex.ru вместо която и да е друга Интернет търсачка? Или пък като ми ограничи достъпа до WhatsApp и Instagram?

Ти сериозен ли си?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Оу, мале.. Ти от трън на глог си отишъл.

 

На трънче по-скоро, бих казал, предвид обхвата и размера на компаниите собственици.

 

Иначе, софтуерът си е софтуер. Но да го оставиш да събира и предава някъде си информация без да се замислиш за последствията... много безотговорна тактика би било, особено за голяма страна, която има и какво да пази като територия и ресурси.

 

Сун-Дзъ каза: Да се сбере стохилядно войнство и да поеме то на дълъг поход е бреме за народа и източване на хазната. Ежедневните разходи могат да достигнат до хиляда жълтици дневно. Ще възникнат сътресения в родината и извън нея, а мъжете ще се свличат от изнемога по пътищата. Седемстотин хиляди домакинства ще бъдат възпрепятствани в труда си. Противниковите армии могат да се опълчват една срещу друга години наред, стремейки се към победа, която ще се реши в един-единствен ден. Ето защо е висша безчовечност да се остане в неведение относно положението на врага само защото някому се е досвидяло да отпусне стотина жълтици за възнаграждения и поощрения. Който постъпва така, не е водач на хората, не е от помощ за владетеля си и не е господар на победата. Онова, благодарение на което мъдрият владетел и добрият пълководец са способни да нанесат удар на врага, да го сразят и да извършат небивали подвизи, е предварителната осведоменост. Тази осведоменост не може да се постигне чрез допитване до богове и духове, нито да се придобие от предходен опит, нито да се извлече чрез заключения. Сведения за обстановката при врага могат да ни дадат само други хора. Ето защо са нужни шпиони.

С никого от войската пълководецът не поддържа по-тесни отношения, отколкото с шпионите. Никой не бива да бъде по-щедро възнаграждавай. Няма дейност, при която да е нужна по-голяма потайност.

... шпионажът е същностен във война — чрез него именно се определя всеки ход.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

И как голямата ядрена държава ще се защити като забрани на телевизорът ти да е със софтуер на Английски език? :D

Как ще се защити тая ядрена държава като ме застави да използвам Yandex.ru вместо която и да е друга Интернет търсачка? Или пък като ми ограничи достъпа до WhatsApp и Instagram?

Ти сериозен ли си?

Винаги съм мислил, че си интелигентно момче, а понякога ме изумяваш с плиткоумни постове. Честно.

Link to comment
Share on other sites

Just now, charmock said:

Винаги съм мислил, че си интелигентно момче, а понякога ме изумяваш с плиткоумни постове. Честно.

 

Не, не. Не така.

Обясни ми как МП3 плейър със софтуер разработен от чужда (не-Руска) компания може да навреди на държавата им.

Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2019 at 11:35 PM, ARPAnet said:

Никой не е анулирал мисленето.

Проблема на демокрацията не са компаниите, а наличието на овце които са лесни за манипулиране.

 


Браво, Ясене, току що oсъзна целта на "демокрацията"
 

On 11/27/2019 at 12:09 AM, w00x said:

 

И как голямата ядрена държава ще се защити като забрани на телевизорът ти да е със софтуер на Английски език? :D

Как ще се защити тая ядрена държава като ме застави да използвам Yandex.ru вместо която и да е друга Интернет търсачка? Или пък като ми ограничи достъпа до WhatsApp и Instagram?

Ти сериозен ли си?


Ангеле, мисли бе, миличък, мисли. Асен силно прекалява, но мисли! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Браво, Ясене, току що исъзна целта на "демокрацията"

Не е току що, посочвам я ..

Нито пък е цел, а е същност която е дори в името...

Link to comment
Share on other sites

Quote

2008 - усман хан е интервюиран от bbc, пред които казва, че хората, които изповядват неговата вяра погрешно се считат за терористи от предубедени британци и ясно заявява, че той самият не е терорист;
2012 - усман хан е арестуван и осъден на 12 години затвор за планирана мащабна терористична атака и връзка с ислямисти;
2018 - усман хан е освободен предсрочно след като е излежал едва половината от присъдата си;
2019 - усман хан посещава щедро финансирана програма за рехабилитация на радикализирани ислямисти, получава подарък лаптоп и дори държи благодарствена реч за дадената му възможност да се интегрира в обществото;
ноември 2019 - усман хан наръгва с нож петима души на лондон бридж, като убива двама от тях; единият от закланите е възпитаник на кеймбридж, работещ по програмата за рехабилитация на радикализирани ислямисти; кметът на лондон, пакистанецът садик хан, прави забележителното изказване “нека се противопоставим на терора като продължим масовия шопинг за празниците”;
пак ноември 2019, но 3 дни преди атаката - 26 европейски либерални интелектуалци подписват петиция, в която настояват европа да изтегли от сирия около десет хиляди европейски членове на ислямска държава и семействата им, за да не бъдат ликвидирани от асад в затвора, и да ги върне в европа, където да бъдат включени в програми за рехабилитация на джихадисти.
знаете ли, либералите че са прости, прости са, но не само. когато раздаваха плюшени мечета за “refugees welcome” искрено вярваха, че вършат добро дело, поради дълбокото си невежество и неспособност да предвидят пагубните последици от този акт. първите атентати ги шокираха, но решиха да си затворят очите и дрънкаха глупости за “амок”, “тежко детство”, “преджобване с танцувални движения”. някои дори пуснаха тежък фейк, манипулиращ статистиката на терора, разчитайки на неосведомеността на масовата публика. после спряха да коментират зачестяващите атентати и терор, или внимателно да мимикрират. защото добре осъзнават собствената си вина за всяка пролята капка кръв в европа. по-големият проблем, обаче, от това, че либералите са прости, е това, че либералите са алчни. и че се усукват около хилядите програми с колосални мултимилиардни финансирания, свързани с новия либерален дневен ред, надявайки се нещата някак си да се подредят от самосебе си, въпреки глупостта на каузите им. имам лоша новина за тях - идея нямат какво бъдеще натресоха на децата си. защото, както вече казахме, са хем прости, хем алчни.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Набират се грозни хора за орки за сериала „Властелинът на пръстените“

 

642e3af13437a752bb8fa25b64c88fe5.jpg

 

Quote

 

Кастинг агентите на предстоящия телевизионен сериал „Властелинът на пръстените“ набират грозни хора без зъби, с много бръчки или необичйано окосмяване по тялото, които да играят ролите на орки и таласъми.

Ако сте далеч от разбирането за холивудски красавец, сега имате шанс да пробиете в актьорския свят и то в най-скъпата телевизионна програма за всички времена.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Холандия Успя да дефинира нова мерна единица за тъпота. Ама като се замисля, как едно приятелче ми разказваше за разгорещените дебати в Норвегия, относно формата на импортните краставици по време на деведесетте на миналия век.... Явно прекалената михлюзщина води не само до сексуално деградиране.

Link to comment
Share on other sites

Това пък как го реши? На Английски си е отдавна Нидерландия. По навик съм споменавал Холандия и холандци чак са ме поправяли понеже Холандия е само една малка област от държавата и искаха да се споменава цялото наименование. Между другото е едно от най - яките места на които съм бил ;). От доста време се оглеждам да се прехвърля там.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, RaptoR said:

ТОВА се казва преглед на печата!!! 

82156885_10220180512480605_5967592084079

Мисире, твоята плешивина я разпознах от пръв поглед. Ама другата плешивинка не мога, въпреки, че подозрително напомня на весковата...

Аре вече да се свършва с тоя съспенс, а!?

 

А аз тия дни си ровя по въпроса за иранското плясване през реднешката зурличка. След първоначалното гръмко попръцкване, тропане на оръжие и оценки на щетите, Евала Перучката нито туитва, нито нито бели зъб по друг начин. Що така бе, Миме, както би попитал бившето ми шефче.

Но пък разбрах друго. Иранците преди удара са предупредили за целите и смисъла както иракчаните, така и Бай Дончо-вите пишлигари (дето при наличие на влажна тоалетна хартия и липса на въздушна подръжка, обявяват код - Счупена стрела). Уведомили са ги аятоласите, байдончовите със сигурност са надървили Патриотите си. Щото нали, все пак говорим за съоръжения на Умните и Красивите, дет' го вадят по-голям и от на форОмен батка. Ефектът обаче от това дървене е бил по-срамотен и от преждевременна еякулация (стига някога да са имали и не преждевременна такава, че да схващат разликата). Тоест, ефектът е бил нещо от порядъка на впечатляващите Нула цяло, нула хич процента. Естествено, съоръженията предвидливо са били опразнени от персонала, въпреки жеУезното им ПВО, дето можело да уцели и девствена комарица, право в химена.

Та седя сега и се чудя... Да не би на Красивите, дето поради този факт не им трябва да са и умни, да започва да им просветва. Че действителността се е насочила по курс за челен сблъсък със собствените им представи за нея.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gado said:

Мисире, твоята плешивина я разпознах от пръв поглед. Ама другата плешивинка не мога, въпреки, че подозрително напомня на весковата...

Аре вече да се свършва с тоя съспенс, а!?

 


Едно че при мен грам плешивина не се е забелязала към този момент, но ти си мисир и трудно може да го разбереш това и второ - до мен е консултантът ти по недвижими имоти. Явно са ти браждяли ушичките снощи, понеже неведнъж те споменахме - само с добро разбира се - макар да си чоглав мисир.   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...