Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Рамбо нещо като си бил на тайната диверсионна мисия да не си си падал на главата нещо :lol: Чети какво пиша преди да раждаш :lol:

Ти мен не ме гледай. Ако знаеш що семки съм изчоплил пред блока, пък и филми с Брус Ли съм гледал. Хем филмите съм ги гледал, вероятно преди още да си роден :lol:

 

П.п. Пропуснах да спомена и за клипчетата от тубата :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

АПИ търси IT шеф за е-винетките, заплатата почва от 510 лв.

 

WTF? Това истина ли е или някакъв майтап? :Facepalm:

Тук ключа се крие в двете букви "от". ЧовекЪТ като бодне 4-5 годишни бонуса по 5 цифрени суми и ще "закърпи" положението.

 

Иначе сумата идва то мин. работна заплата:

 

2019 01.01.2019 - 560.00 3.37 ПМС № 320/20.12.2018 г.
Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Гледах откриването на “Пловдив - европейска столица на културата” и си викам: "Нещо не е наред". Да оставим настрана това, че зрителите се сбиха за одеяла, че кукерите бяха кукери наполовина, а долу бяха обути с маратонки, че Теодосий Спасов свиреше на фона на някакъв кашон, че българският еврокомисар Мария Габриел говореше някакви глупости, че пловдивският кмет Тотев говореше още по-големи глупости.. И си викам – кое не е наред?! И изведнъж чатнах – сцената. Аз тази сцена я познавам. Аз съм я наемал, когато правихме концерт на стадион “Васил Левски”. Правихме го на същата тази сцена. Верно, беше построена хоризонтално, но това са плоскости, които могат да бъдат наредени нагоре или настрани. Затова се изненадах, когато в БТВ Новините съобщиха, че сцената за откриването струва 2 милиона лева. 2 милиона лева. А аз наех същата тази сцена, от същата немска фирма и тя, заедно с осветлението, видеостените, озвучаването и електрогенераторите, струваше 681 хиляди лева. Същата сцена, от същите хора, аз я взех за 681 хиляди лева. А държавните чиновници са дали 2 милиона. Искате ли да се сетите къде е отишла разликата от близо милион и половина лева? И за доказателство аз веднага мога да извадя фактурите, с които платих същата тази сцена, от същата тази немска фирма. Искам и европейските културни общинари от Пловдив да извадят фактурите и да покажат за какво точно са платили 2 милиона наши пари.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Гледах откриването на “Пловдив - европейска столица на културата” и си викам: "Нещо не е наред". Да оставим настрана това, че зрителите се сбиха за одеяла, че кукерите бяха кукери наполовина, а долу бяха обути с маратонки, че Теодосий Спасов свиреше на фона на някакъв кашон, че българският еврокомисар Мария Габриел говореше някакви глупости, че пловдивският кмет Тотев говореше още по-големи глупости.. И си викам – кое не е наред?! И изведнъж чатнах – сцената. Аз тази сцена я познавам. Аз съм я наемал, когато правихме концерт на стадион “Васил Левски”. Правихме го на същата тази сцена. Верно, беше построена хоризонтално, но това са плоскости, които могат да бъдат наредени нагоре или настрани. Затова се изненадах, когато в БТВ Новините съобщиха, че сцената за откриването струва 2 милиона лева. 2 милиона лева. А аз наех същата тази сцена, от същата немска фирма и тя, заедно с осветлението, видеостените, озвучаването и електрогенераторите, струваше 681 хиляди лева. Същата сцена, от същите хора, аз я взех за 681 хиляди лева. А държавните чиновници са дали 2 милиона. Искате ли да се сетите къде е отишла разликата от близо милион и половина лева? И за доказателство аз веднага мога да извадя фактурите, с които платих същата тази сцена, от същата тази немска фирма. Искам и европейските културни общинари от Пловдив да извадят фактурите и да покажат за какво точно са платили 2 милиона наши пари.

 

 

 

  1. Изпълнител на откриващото събитие на „Пловдив 2019“ е германската компания за изпълнителски изкуства phase7, спечелила публичен конкурс за артистична концепция за събитието.

    2. Сцената под формата на кула е специално конструирана за големия откриващ спектакъл в Пловдив по проект на phase7. Такова съоръжение никога до момента не е било правено в България, както и подобен по мащабите си спектакъл.

    3. Изпълнител конкретно на конструкцията на сцената е швейцарската компания Nussli Group, която строи конструкции и скелета по цял свят. Екип на компанията пътува специално с предварително проектираната конструкция и се грижи за монтажа и демонтажа й на място.

    4. Конкретната сцена не е наемно съоръжение, което да се преотдава с пакет от оборудване. Оборудването е съобразено с концепцията на спектакъла, разработена от Свен Сьорен Байер – Артистичен директор на phase7.

    5. Техническото обезпечаване на спектакъла е дело на българската компания „Жокер медия“, която е подизпълнител на phase7 и за подиумите към сцената.

    6. Както е обявено и на сайта на фондация „Пловдив 2019“, цената на сцената с прилежащите й подиуми e 219 053 лева без ДДС.

    7. Цялостното техническо обезпечаване на спектакъла, което включва озвучаване, осветление, видео оборудване, екип, е с общ бюджет 880 124 лева без ДДС.

Link to comment
Share on other sites

Къде тогава отиват останалите пари до 3 милиона които са предвидени за откриването?

 

edit:

И нещо друго да те питам. Купи ли си билет за най - важният концерт тази година?

Link to comment
Share on other sites

Къде тогава отиват останалите пари до 3 милиона които са предвидени за откриването?

 

edit:

И нещо друго да те питам. Купи ли си билет за най - важният концерт тази година?

Всъщност наистина нямам идея къде отиват останалите пари. Просто видях някакъв отговор на цитата на Слави и го споделих. Купих билети за Accept и Slayer, предстои ми да купя и за Manowar  :)

Link to comment
Share on other sites

Церемонията по откриването струва 2 млн. лв., в това число и всичките артисти, наши и чужди, сцени и кули... предполагам само зарята струва 200-300к

 

В тези 2 милиона влиза охрана организация реклама водещи DJ .. гайдари .. огради .. полиция с автомати .. организация на движението и т.н .. това се плаща да не е безплатно ..

 

Другото е тъпото, за тия 4 години от както се знае че Пловдив е избран, сигурно има 3 репортажа по големите медии и 0 репортажа при Слави... Тия софиянци никога не са обичали Пловдив нито префи 89', нито след това...

Link to comment
Share on other sites

По принцип чувството е взаимно. На мен лично софиянци не ми пречат, но не познавам друг такъв около мен. Масовата приказка е, че най-хубавото нещо в София е табелата за Пловдив.

По повод репортажа - ми не знам какъв точно репортаж трябва да направи Слави за Пловдив? Кое ще покаже?, което не ни е познато до болка? Лично аз, не виждам какво толкова културно има в Пловдив и какво се развива в тази насока? Виж халтура и чалга - бол, ама култура... Не виждам кое е културното на Капана - там е място за фиркане - да си го кажем честно. Има някакви галерии, в които всяка вечер пият, щото нямат кинти да седнат в кръчмето отсреща. Станало е бар до бар, кръчма до кръчма. Да, кипи живот - факт, ама културен... Пиянски да, мохабетчийски да, ама културен... Или пропускам нещо или не знам и аз...

 

Слави трябваше да зададе един друг въпрос - какво се подготвяше последните 4 години за ЕСК, тоест по месец - кога какво се направи, че ми е много интересно. Щото аз не видях нищо, освен едно разкопаване, една Главна, дето в частта и до Пощата и ебаха мамата, ама тотално и точно преди т.нар. откриване. Виж, Слави можеше да направи репортаж за 3 годишния ремонт на 6-ти септември, за колелото на Водната, за НЕКАДЪРНИЯ ремонт на Коматевско, като няма да спра да повтарям, че там по-добре да не го бяха пипали. А, може да направи репортаж и за всичко, което осра Starbag, което след 1 година е мармалад... Можеше и за Оазисите да направи репортаж - там е културно средище!!!

 

Нещата, които ми харесаха от самото откриване, ги писах още вечерта. Като цяло, май запомних доброто водене от страна на Лили Бързева. В момента се сещам за неадекватното поведение на Тотев, постоянното подсмърчане, Мария Габриел говори нещо, което не помня, имаше някакви хора на нещо като вишки, които пееха или рецитираха нещо. Това помня. После, ако не ме домързи, ще си потърся старото мнение, да видя какво съм гледал. Но като цяло т.нар. откриване не бе нищо по-различно от буря в чаша с вода. Някакви платени репортажи, опитаха да им избършат задниците, но не стана...

 

Нещото, което се сещам, е, че Пловдив става /за момента/ за столица на рока! Това е позитивно!

Link to comment
Share on other sites

Целият бюджет по разбивки.

Едно е ясно, за 3000 еврака си викам Шилър да ми пуска :)

 

http://plovdiv2019.eu/data/fms/Procedures/Opening/24-10-2018/Aneks-2-budzhet.pdf

 

А сцената струва 200к, лисия култутрегер се е прецакал...

Link to comment
Share on other sites

изненадващо удължиха срока за демонтажа.

 

следващата седмица очаквайте още 1 удължаване.

и няма глоби, няма виновни, няма отговорни.

да припомня: след 30 години никой нямало да си спомня хаоса с трафика, всеки щял да помни церемонията по откриването....

Link to comment
Share on other sites

 

Напълно съм съгласен с всичко, което написа! Само да те поправя, че са 5 години откакто се знае, а не 4! 5 шибани години са предостатъчни да се изпълнят всичките проекти, които бяха заложени в програмата и да няма нужда да посрещаме най-голямата чест отдавана на града ни като строителна площадка!

 

изненадващо удължиха срока за демонтажа.

 

следващата седмица очаквайте още 1 удължаване.

и няма глоби, няма виновни, няма отговорни.

да припомня: след 30 години никой нямало да си спомня хаоса с трафика, всеки щял да помни церемонията по откриването....

Какви виновни да има, виж че стадото е доволно! Отделно няколко платени статийки в продажните медии пловдив24, марица и трафик и ето масата вече е приела, че всичко е хубаво, а ако виждаш как се опитват да оправят осирацията си с помпозни празненства си негативен мрънкач!

 

 

Системата за издаване на документи за самоличност временно не работи
Link to comment
Share on other sites

Между другото, Мекица, тоя път са учудващо нормални.

Явно на тях са пропуснали да им платят :)

 

13-годишна роди второ дете от приятел на баща си " Румяна от Лом стана известна в началото на 2016 г. с името на първото си дете Сарасвати" демек тогава е била на 10-11 години! После аз като излизах с 17-18 годишна съм бил педофил :D
Link to comment
Share on other sites

Целият бюджет по разбивки.

Едно е ясно, за 3000 еврака си викам Шилър да ми пуска :)

 

http://plovdiv2019.eu/data/fms/Procedures/Opening/24-10-2018/Aneks-2-budzhet.pdf

 

А сцената струва 200к, лисия култутрегер се е прецакал...

 

450000 евра за продуциране?!?!?! Тия нормални ли са? 

 

да припомня: след 30 години никой нямало да си спомня хаоса с трафика, всеки щял да помни церемонията по откриването....

 

След 30 дни никой няма да помни откриването, за трафика аз поне и още няколко десетки хиляди ще ги псуват поне още 3 години. 

 

 

После аз като излизах с 17-18 годишна съм бил педофил :D

 

То и аз - имаше тука навремето един отпадък беше твърдо убеден... 

Link to comment
Share on other sites

изненадващо удължиха срока за демонтажа.

 

следващата седмица очаквайте още 1 удължаване.

и няма глоби, няма виновни, няма отговорни.

да припомня: след 30 години никой нямало да си спомня хаоса с трафика, всеки щял да помни церемонията по откриването....

АЗ КАЗАХ ЛИ ВИ!? (в другата тема)  :)

Link to comment
Share on other sites

ИНТЕГРАЦИЯ ли??? Куршум, бесило, газ... Тази сган с това се лекува. 

2 поста по-нагоре го постнах и аз :)

 

Дай ножа да гръмна и чети малко обрати в новото най-бавноразвиващо семейство в нашия град :lol: :lol:

 

Вижте припадането на Мегз в съда и как я свестяват!

 

 

Мегз преди да припадне: Обичам те безумно, ти си всичко за мен ВИДЕО
Link to comment
Share on other sites

Тая зала стана много популярна, особено откак я прекроиха...  :laughing1:

Най-големия ташак е, че е точно срещу ареста.  :laughing:

 

===============================================

 

Аз викам следващия път не кмет на Лондон - диркектно премиер да си изберат от тая СГАН тия тъпанари... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...