Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

29 minutes ago, kotora said:

Въпроса е защо хора, които имат пневмония, теста им е отрицателен не ги приемат ? Общо взето да не му се налага на човек да стига до болница, че ще си умре по пътя... 

 

Ангеле тия изобщо няма да ги коментираме. Имаше преди време една американка, която викаше, няма вирус и така си и умре от Covid.

Тъста почна да кашля, помисли, че прави пневмония, защото кашлицата се появи след като го беше навалял дъжд в Родопите докато работеше.

Отиват с тъщата да си правят бърз тест. Нейния положителен за ковид, неговия не. Обаче един познат доктор като чу, го извика в болницата. Правят му тест, пак отрицателен, втори, само, че не от носа, а от гърлото. Тогава излезе положителен. Доктора обясняваше, че е слезнала гадината надолу по дихателните пътища и не му излизала пробата през носа. И го вкараха в ковид отделение. Където вече видял какво става с неваксинираните и да е имал резерви към ваксината, вече не може да го откажеш от тях. Бях писал по-рано мисля за това какво е било положението спрямо него и останалите там.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Обожавам съвременната журналистика. Ето как BBC отразява поредното наръгване с нож. Ма разбира се, че извършителят е бял британец, просто му е тъмна кожата:

„Нападателят е описан като бял мъж с тъмна кожа и черно окосмяване по лицето, с набито телосложение."

"The attacker is described as a white male with dark skin and black facial hair, of stocky build."

П.с. Всъщност цитатът е на полицията. BBC просто не са задали елементарния въпрос какво значи "бял човек с тъмна кожа и черно окосмяване"

https://www.bbc.com/news/uk-england-leeds-59562252

 

ЗАКРИВАЙ, ЗАТВАРЯЙ, АБЕ НАПАЛМ ДИРЕКТНО И ГАРНИТУРА НУРС!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Зверско пропадане просто.... ЗВЕРСКО.... Тва е, не знам, няма дума да го опиша.... Шибани, гнусни, смарангясани либерасти. Ще унищожат света... 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Daher Farid Daher - Lammoth е казал в този статус всичко. Аз само ще добавя следното - Сирия се оказа най-тежката, най-изстраданата кауза, за която съм се борила 10 години. Имах двама приятели сирийци, лекари, завършили медицина в България. Единият от Алепо, другият от Дамаск. Пращаха ми информация и новини “от фронта”, и ми казваха “Ако спра да пиша, значи съм мъртъв”. И двамата спряха. Затова пък аз продължих, заради тях, заради Сирия, заради истината, погребана под тонове кална, мръсна пропаганда. 
“Битката за Алепо. 
Преди точно 5 години. Битката бе спечелена от хората на Алепо.
Как лети времето.
Спомням си как всички мейнстрийм медии брутално и дружно лъжеха и изкривяваха фактите.
Помня как водеща на CNN ревеше за "момчето в линейката от Алепо" Омран, насилa пускаше сълзи в ефир за да афектира публиката ( https://youtu.be/PJOzBRy7dWs), за да се окаже, че родителите на момчето са всъщност на страната на правителството, а сградата им е ударена от бунтовниците (https://youtu.be/CJ3KfEdTT3Y).
Помня как Индипендънт лъжеше за арменско момиче от Алепо, плувкиня, която е от християнския квартал Сиран, твърдейки че е убита от режима на Асад, а по-късно, когато се оказа, че е убита от бунтовниците, които съвсем целенасочено удряха предимно християнските квартали, си изтриха публикацията и сега може да намерите частично променена в yahoo (https://sports.yahoo.com/.../rebel-fire-kills-swimmer-big...).
Нещастниците така и не казаха, че градът бе разделен на две, на Западен проправителствен, и окупираният от ислямисти Източен (предимно промишлени зони). Всички християнски квартали бяха в западната част, а християнските милиции не допуснаха ислямистите (удобно наричани "умерени бунтовници") до тях. В Западен Алепо бяха 90% от населението. Но на медиите не им пукаше за тях, а за петролни тръби и ресурси. 
Помня и британския пиар проект Бана ал-Абед, която пишеше на перфектен английски "последните си съобщения" от Алепо. Помня как пускаше туитове в подкрепа на Манчестър Юнайтед и как профилът й твърдеше, че е фен на Хари Потър и на британски поп групи, както и на манекенки на бельо. Когато момичето отиде да се умилква при Ердоган, на интервютата й се разбра, че не знае грам английски. (https://youtu.be/5AYcBc0R8Rk).
Помня как българските медии също изведнъж започнаха да им пука за Алепо и сирийците. Всичко пишеше за тях, най-вече Клуб Зет, Дневник, Терминал и т.н., които пускаха снимки и постове на откровени ислямисти и джихадисти, членове на радикални групи. На въпроси защо няма незабрадени с никаб жени и къде са християните в тези клипове и снимки, те не отговаряха.
Е, въпреки всичко, на днешния ден, преди 5 години, сирийската армия с помощта на жителите на Алепо, направиха пробив, а няколко дни по-късно обявиха победа. Изгониха над 100 хиляди джихадисти, част от които после влязоха в Европа и я заляха с атентати.
И не, не ние станахме "асадисти", а идиотите, които въоръжиха ислямисти и джихадисти за контрол на ресурси ни направиха. След 5 години мрак и чернота, Алепо отново е озарен с елхи и коледни украси, които нямаше да ги има, ако злата черна прокоба от "умерени" беше завладяла града.
От 5 години Терминал и Клуб Зет не са написали нищо за Алепо, за коледните елхи, сред най-големите в света, за най-големия дядо Коледа. А мислех, че Алепо е най-важния град за тях, преди 5 години.
А за нас остана един урок, как мейнстрийм медии могат да превърнат всички участници в безчовечни механични същества, послушно участващи в кървав океан от лъжи и очебийни манипулации.”


Уникална е тая жена. 

Link to comment
Share on other sites

Ми те и за модерното заболяване пишат точно по същия начин.

 

Странно как не ви се набива в очите.

 

П.П.

Като цяло, не само за Сирия, ами и за почти всичко друго масовото осведомяване е като игра на руска рулетка с револвер, зареден почти изцяло с лъжи. Някоя истина може да се мерне там като бяла лястовица, но иначе шансът да бъде човека измамен, ако се осведомява само от медиите, е над 85%.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, instinct said:

Ми те и за модерното заболяване пишат точно по същия начин.

 

Странно как не ви се набива в очите.

 

П.П.

Като цяло, не само за Сирия, ами и за почти всичко друго масовото осведомяване е като игра на руска рулетка с револвер, зареден почти изцяло с лъжи. Някоя истина може да се мерне там като бяла лястовица, но иначе шансът да бъде човека измамен, ако се осведомява само от медиите, е над 85%.

 

Иди в някоя болница да видиш как е.

Link to comment
Share on other sites

Това, което съм видял като пример за фалшиви новини, веднага мога да ти го кажа.

 

Като начало - един адвокат отиде заедно с 2-3 възрастни жени културно и спокойно да се ваксинират във Варна, в мобилен пункт-линейка пред морската градина. Единственото, за което искаха да се информират преди процедурата (след като им дойде реда на опашката), беше дали  препаратите имат разрешителното за ползване. Такова разрешително се издава от Българската агенция по лекарствата за всяка партида от даден медикамент след изследване в лаборатория за това дали съдържанието отговаря на спецификациите от производителя, съответно - дали е безопасно за ползване.

 

Познай какво - нито двете млади красиви докторки от линейката, които извършват процедурата, нито главния лекар на болницата, за която работят, имат на място или са виждали такъв документ.

 

Съответно, адвокатът се обади в полицията за да съобщи за нарушение на законите на България - прилагане на лекарствени препарати без разрешително. Полицията дойде на място и прекрати това нарушение. А междувременно шофьорът на линейката насипа всички ампули ваксини от фризерите в една хладилна чанта и ги скри в някаква кола наблизо (като ги сложи на слънце, на задната седалка ) - за да не ги конфискуват като доказателство и да ги подложат на проверка за съдържание.

 

Познай как беше описано в медиите това събитие - адвокатът бил "нападнал!" и "затворил!" пункта за ваксинации във Варна :laughing1:!

 

ПЪЛЕН СМЯХ!

 

Който иска, може да види запис в тубата на въпросното "затваряне", и сам да се увери колко "истински" са новините.

 

П.П. Ей го линка към видеото:

 

 

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Аз не говоря за новини. Говоря за посещение на болницата, понеже виждам арогантното ти и с насмешка отношение към темата.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, w00x said:

Аз не говоря за новини. Говоря за посещение на болницата, понеже виждам арогантното ти и с насмешка отношение към темата.

А ти бил ли си там?Ама в самите отделения?

Или говориш от гледна точка на впечатления, създадени именно от тези новини?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, gado said:

А ти бил ли си там?Ама в самите отделения?

Или говориш от гледна точка на впечатления, създадени именно от тези новини?


Бил съм. Дори извън отделенията се вижда.

Новини не гледам и не са фактор в определяне на впечатленията ми.

Link to comment
Share on other sites

Фактите са, че ако говорим за новини - Тръмп докато беше президент го излекуваха от ковид (с правилните лекарства и терапия) за два дни. Ако се сещате, и у нас имаше такива случаи на известни хора, които по същия начин за няколко дни оздравяха.

 

Ето как се прави това - как го прави един друг, доста известен американец, Джо Рогън, който се оправя за два дни и той, следвайки съвети на лекари: Joe's COVID Experience, CNN's Ivermectin Claims .

 

Обяснението, до което са достигнали и което споделят във видеото, на въпроса защо по медиите и по новините не е широко разпространена информацията за лечението, а напротив - тръбят, че такова нямало (въпреки фактите) - отговорът е, че ако има налично каквото и да е лечение, ваксините по закон нямаше да могат да получат ускорено позволение за ползване в щатите. И трябваше да чакат пълните им изпитания и тестове, 5-10 години поне.

 

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Уау, какви непризнати здравни капацитети и специално такива по вирусология имало във форОма пък и извън него! Поклон! :bowdown::bowdown::bowdown:


Аз защо повтарям, че антиваксърите, малоумниците, които си мислят, че вирус няма - ЛОПАТАТА В ТИКВАТА И ЗАРАВЯЙ!!!! Ама директно! Удар с голям замах! Вчера го коментирах и с жената от РЗИ, която ми се обади по повод карантината на баба ми. За съжаление има огромно количество ШИБАНИ ДЕБИЛИ. Ама огромно количество.  

Link to comment
Share on other sites

Мен ме кефи билборда на спирката пред панаира - някакъв дядо загледан замечтано, и надпис "вярвайте в науката!" - все едно става въпрос за бог и за религия :laughing1:.

 

Голяма агитация пада от типа "вервайте ми, ще ви оправя за 900 дни".

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:

Едно е, че козелът предлагаше 800, не 900 и второ - тях Господ вече ги наказа, ако изобщо оня е станал от комата. 

Ама нищо не казваш за ковид отделенията и за шмугващите се като лалугери космонавти.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Правенето на процесори не било толкова лесно, май май :D

Russian-Made Elbrus CPUs Fail Trials, 'A Completely Unacceptable Platform' | Tom's Hardware (tomshardware.com)

"At the moment, Sberbank says no, we cannot deploy Elbrus machines into our ecosystem, but we are pleasantly surprised that it works at all," said Zhbankov. " 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Правенето на процесори не било толкова лесно, май май :D

Russian-Made Elbrus CPUs Fail Trials, 'A Completely Unacceptable Platform' | Tom's Hardware (tomshardware.com)

"At the moment, Sberbank says no, we cannot deploy Elbrus machines into our ecosystem, but we are pleasantly surprised that it works at all," said Zhbankov. " 

 

Quote

In an attempt perhaps to justify the misleading headline, the author left out one of Zhbankov's most salient conclusions: that the issues largely didn't appear due to the CPU themselves, but rather in the assembly of the particular servers involved in the testing.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...