Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, charmock said:

Глупости, я прочети по внимателно офертите.

Не ми се занимава да търся, но това е по спомени.

 

Ето една интересна статистика. Оказва се, че F-16 е номер едно по отношение на реални военни действия.

 

Quote

F16 имат 76 победи във въздушни двубои, 1 загуба и 5 свалени от земята. Това е единствения самолет (след края на ВСВ) с такова съотношение победи-загуби.

 

Ето и линк за цялата статистика:

https://migflug.com/jetflights/the-combat-statistics-for-all-the-aircraft-currently-in-use/

 

Межд другото, руските бракми са с доста неприятна статистика :bgrin:.

Link to comment
Share on other sites

нетруте, не цитирай на сляпо опорните точки на герберастите.

казаха си сами:  решението за Ф16 е политическо, т.е. наредено ни е да си ги купуваме, за да спасяваме тръмпономиката.

реална ценовите оферти не ги  допуснаха до отваряне и забраниха да се цитират. по спомени от интервюто на представителката на грипените - няма въоръжение в офертата за грипен , но над 40% от прогнозния бюджет са запазени именно за него, т.е. придобиването и експлоатацията на 10 грипена е на цена до60% от първоначалната прогноза за 1,5млрд BGN.

 

а най-тъпото от всичко е че в цялата история не става въпрос за 1 ескадрила. а за първата  от 4 или 6.

 

ама избирайте си пак герберасти, щото били най-малкото зло....

 

Link to comment
Share on other sites

Бе да еба тез руски бракми дето цял свят трепери от тях. Как така цяла Америка, барабар с НАТО се наака във Венецуела и не смее да припари, докато руските бракми са там. Хайде моля те престани да си мериш оная работа. Грипен от всякъде е по добър от Ф16 за нашите условия. Факт! И това не е само мое мнение, а и на професионални пилоти.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mobo said:

  

Никога не съм гласувал за герб и няма и да го направя. Дори и в най - силните си години през 2009-та не съм гласувал за тях. Просто казвам, че F-16 е по - добра бойна машина от Грипен. По - висока е цената, факт.

 

 

11 minutes ago, charmock said:

Бе да еба тез руски бракми дето цял свят трепери от тях. Как така цяла Америка, барабар с НАТО се наака във Венецуела и не смее да припари, докато руските бракми са там. Хайде моля те престани да си мериш оная работа. Грипен от всякъде е по добър от Ф16 за нашите условия. Факт! И това не е само мое мнение, а и на професионални пилоти. 

Направо треперят :rofl:. Дали и американските пилоти знаят за този страх? Виж статистиката която публикувах.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, charmock said:

Грипен от всякъде е по добър от Ф16 за нашите условия. Факт!

Ако под "нашите" визираш тези на Русия, да, съгласен съм. За руските имперски амбиции наистина най-добрия вариант е да сме въоръжени с Грипени, затова и местната им пета колона толкова напъват за тях. :lol:

ПП. Тук не визирам изобщо цената на сделката, говорим само за тактико-технически възможности.

 

8 hours ago, mobo said:

решението за Ф16 е политическо, т.е. наредено ни е да си ги купуваме, за да спасяваме тръмпономиката.

Ще спасяваме тръмпономиката с един въшлив милиард? Ти се майтапиш. Май поредната далавера за лапане, организирана от нашенските тюфлеци си е доста по-вероятна причина. Кръговете около пРезидента драпат за Грипените, щото щяха да намажат както от шведите, така и от руснаците. Любимите ти гербаджии явно са успяли да се сдушат с Локхийд, а оранжевия идиот се прави на отнесен. :lol:

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, charmock said:

Глупости, я прочети по внимателно офертите.

 

На Грипена въоръжението е пак американско ,  демек същите ракети ще трябва да купим пак от САЩ.

За това е и по-евтин, иначе с какво ще конкурира F16 ?

Естествено че за Русия е най-убаво да имаме пак транспортни самолети без оръжие.

 

Цената е висока , да , но това е защото в момента нямаме НИЩО...

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, netrootbg said:

Не ми се занимава да търся, но това е по спомени.

 

Ето една интересна статистика. Оказва се, че F-16 е номер едно по отношение на реални военни действия.

 

 

Ето и линк за цялата статистика:

https://migflug.com/jetflights/the-combat-statistics-for-all-the-aircraft-currently-in-use/

 

Межд другото, руските бракми са с доста неприятна статистика :bgrin:.

Швеция вече предлага на България 10 изтребителя "Грипен" за 1.8 млрд. лв. "Сумата включва купуването на самолетите, средствата за наземното им обслужване, за обучение на пилотите и инженерите, въоръжението и поддръжката за 3 години." Говориш си ги наизуст...

2 hours ago, Godfather said:

Ако под "нашите" визираш тези на Русия, да, съгласен съм. За руските имперски амбиции наистина най-добрия вариант е да сме въоръжени с Грипени, затова и местната им пета колона толкова напъват за тях. :lol:

ПП. Тук не визирам изобщо цената на сделката, говорим само за тактико-технически възможности.

 

Ще спасяваме тръмпономиката с един въшлив милиард? Ти се майтапиш. Май поредната далавера за лапане, организирана от нашенските тюфлеци си е доста по-вероятна причина. Кръговете около пРезидента драпат за Грипените, щото щяха да намажат както от шведите, така и от руснаците. Любимите ти гербаджии явно са успяли да се сдушат с Локхийд, а оранжевия идиот се прави на отнесен. :lol:

Иначе викаш сега с 8-10 пикливи изтребителя и вече сме уникална военна сила и грам няма защо да се притесняваме от тях? То е ясно, че всичките ще лапнат от сделките, ама сега стана така, че раздуват цената с още над 50% отгоре и познай кой ги плаща!

53 minutes ago, pavlan said:

 

На Грипена въоръжението е пак американско ,  демек същите ракети ще трябва да купим пак от САЩ.

За това е и по-евтин, иначе с какво ще конкурира F16 ?

Естествено че за Русия е най-убаво да имаме пак транспортни самолети без оръжие.

 

Цената е висока , да , но това е защото в момента нямаме НИЩО...

 

И с тези 2-3 ескадрили по 8 изтребителчете имаме нещо ли? Много сериозно сте си падали на главите, ако си мислите че с тези ще бъдем по-страшни за някого, особено пък на страна имаща сериозна армия! Много по-разумно е да се влагат тези пари в икономиката, а не в бездънната яма наречена министерство на отбраната с дебелия си олигофрен за ръководител!

Link to comment
Share on other sites

Е, добре е да имаме някакви самолети все пак, защото иначе сме с вързани ръце срещу една елементарна Чесна натоварена с експлозив.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NEO_DDT said:

Швеция вече предлага на България 10 изтребителя "Грипен" за 1.8 млрд. лв. "Сумата включва купуването на самолетите, средствата за наземното им обслужване, за обучение на пилотите и инженерите, въоръжението и поддръжката за 3 години." Говориш си ги наизуст...

 

 

Е ти уникален източник изкара ... Dnevnik хахаха :D

Дай офертата да я видим , както американците я изкараха черно на бяло.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Е, добре е да имаме някакви самолети все пак, защото иначе сме с вързани ръце срещу една елементарна Чесна натоварена с експлозив.

За ракети земя-въздух чувал ли си? За хора свалили американски стелт с това 300px-SA-3_EP_2006.JPG, което е на въоражение от 1961 година и струва доста по-малко от 3 милиарда?

1 hour ago, pavlan said:

 

Е ти уникален източник изкара ... Dnevnik хахаха :D

Дай офертата да я видим , както американците я изкараха черно на бяло.

http://news.bnt.bg/bg/a/saab-publichno-predstavi-ofertata-si-za-iztrebitelite-gripen бнт става ли за източник професоре? "

До 2 години може да бъде доставен първия изтребител, ако България избере шведската оферта.

Офертата предвижда, освен доставката на 8 машини с пълното им въоръжение, тяхната поддръжка, 30 години летатлена годност, като първите 3 години са напълно безплатни за България.

Швеция е готова да отстъпи на български фирми ремонта и доставката на резервни части за изтебителите."

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NEO_DDT said:

За ракети земя-въздух чувал ли си? За хора свалили американски стелт с това , което е на въоражение от 1961 година и струва доста по-малко от 3 милиарда?

 

Чувал съм, но ти знаеш ли къде са разположени подобно установки, каква им е точността и от какво разстояние могат да прихванат цел?
Защото ако един самолет ти навлезе във въздушното пространство откъм Черно море, а тая установка е в Сандански, до колко ще е ефекивна?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

 

Чувал съм, но ти знаеш ли къде са разположени подобно установки, каква им е точността и от какво разстояние могат да прихванат цел?
Защото ако един самолет ти навлезе във въздушното пространство откъм Черно море, а тая установка е в Сандански, до колко ще е ефекивна?

Викаш ние ще купуваме няколко ескадрили по 8-10 изтребителя, ама от противоракетни установки задължително се взимат максимум 1-2... Има логика!

Link to comment
Share on other sites

Никъде не съм казал, че са нужни няколко ескадрили. Написах, че не е окей в днешно време да нямаме никакви самолети изобщо.

А тия установки имат някакъв обсег в крайна сметка. И 10 да сложат - пак може да не са достатъчни.

А и до колкото съм запознат, установката не може мирно да ескортира самолет навлезнал във въздушното пространство на страната без позволение.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, w00x said:

Никъде не съм казал, че са нужни няколко ескадрили. Написах, че не е окей в днешно време да нямаме никакви самолети изобщо.

А тия установки имат някакъв обсег в крайна сметка. И 10 да сложат - пак може да не са достатъчни.

А и до колкото съм запознат, установката не може мирно да ескортира самолет навлезнал във въздушното пространство на страната без позволение.

Ти няма нужда да си го казал, казали са го бавноразвиващите от министерството на отбраната с бавноразвиващия дебелак, че това е само първа покупка, после ще има още една или две!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NEO_DDT said:

За ракети земя-въздух чувал ли си? За хора свалили американски стелт с това 300px-SA-3_EP_2006.JPG, което е на въоражение от 1961 година и струва доста по-малко от 3 милиарда?

 

Нека не забравяме, че това не ги спаси от бомбите. Нито пък няколкото им Миг 29 помогнаха особено срещу Ф15 и Ф16.. :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ARPAnet said:

 

Нека не забравяме, че това не ги спаси от бомбите. Нито пък няколкото им Миг 29 помогнаха особено срещу Ф15 и Ф16.. :)

Не може да бъде?! Няколко ракетни установки и изтребителя не можаха да спрат комбинираните армии на 25-30 държави?? Доста изненадващо :lol: Обаче ние с нашите 8 най-модерни F-16-ки, ако бяхме, щеше да е коренно различен изхода от войната...

Link to comment
Share on other sites

Just now, NEO_DDT said:

Не може да бъде?! Няколко ракетни установки и изтребителя не можаха да спрат комбинираните армии на 25-30 държави?? Доста изненадващо :lol: Обаче ние с нашите 8 най-модерни F-16-ки, ако бяхме, щеше да е коренно различен изхода от войната...

 

Никой не казва обратното :))
Но  е добре да не забравяме, че един свален F117 не им е помогнал особено много. В този форум има много пънене по въпроса.. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NEO_DDT said:

Викаш ние ще купуваме няколко ескадрили по 8-10 изтребителя, ама от противоракетни установки задължително се взимат максимум 1-2... Има логика!

 

Пич, с такива като тебе по правило не се спори :))

Какви са тия "противоракетни" установки бе ?

 

Истината е, че стелт не значи "невидим" , а по-скоро трудно откриваем (в зависимост от разстоянието) ... всеки с малко акъл в главата и познания в областта е наясно с това.

Ето историята : https://nationalinterest.org/blog/buzz/stealth-shootout-1999-us-air-force-f-117-was-shot-down-heres-how-it-went-down-37762

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, pavlan said:

 

Пич, с такива като тебе по правило не се спори :))

Какви са тия "противоракетни" установки бе ?

 

Истината е, че стелт не значи "невидим" , а по-скоро трудно откриваем (в зависимост от разстоянието) ... всеки с малко акъл в главата и познания в областта е наясно с това.

Ето историята : https://nationalinterest.org/blog/buzz/stealth-shootout-1999-us-air-force-f-117-was-shot-down-heres-how-it-went-down-37762

Очевидно съм се объркал с противовъздушни! Какво стана с източника професоре, не ми отклонявай темата! БНТ достоверен източник ли ти е попитах, ама така и не ми отговори?! И пак питам, с тези 8-16 изтребителчета си мислите, че имаме способна армия ли какво? Готови сме за конфликт? Без подкрепата на НАТО сме тотал за 1 ден! 

Link to comment
Share on other sites

Нео, не знам какви са причините, които те карат да си толкова наежен всеки път, когато някой спори с теб, но е хубаво да се опиташ да ги откриеш и направиш нещо по въпроса. Такава невроза не е полезна за здравето в дългосрочен план. Казвам го без да целя конфронтация, просто споделям наблюденията си.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

Нео, не знам какви са причините, които те карат да си толкова наежен всеки път, когато някой спори с теб, но е хубаво да се опиташ да ги откриеш и направиш нещо по въпроса. Такава невроза не е полезна за здравето в дългосрочен план. Казвам го без да целя конфронтация, просто споделям наблюденията си.

 

Отдавна съм ги открил - пие некви глупости, вместо водка, бира и прочее :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Antares said:

Нео, не знам какви са причините, които те карат да си толкова наежен всеки път, когато някой спори с теб, но е хубаво да се опиташ да ги откриеш и направиш нещо по въпроса. Такава невроза не е полезна за здравето в дългосрочен план. Казвам го без да целя конфронтация, просто споделям наблюденията си.

Благодаря за загрижеността, но няма нужда :D  Карането по улиците в нашия град ме вбесява още повече :D Аз си я изкарвам неврозата с двучасови тренировки шест пъти в седмицата :)

1 hour ago, RaptoR said:

 

Отдавна съм ги открил - пие некви глупости, вместо водка, бира и прочее :laughing1:

Пия си водка яко, не се притеснявай - аз не пия ежедневно, ама като изляза и си наваксвам за по 1-2 седмици :lol: :lol: 

 

 

ЕК към България: Обърнете повече внимание на прането на пари и корупцията тоя пък луд ли е? Вожда каза, че няма политици в затвора, защото не крадат! Каква е тая коруцпия?

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...