Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 hours ago, plameni said:

"Генерал" Деси с поредна изцепка.

 

Десислава Радева засрами словенския президент.

 

 

Тази селска пръчка с нищо не може да учуди вече. Идеални са един за друг с Ал Бънди.

 

 

Съдията по това дело е гениален с решението си. 100% ще се издъни. Дали обаче ще има кой да го регистрира и да я хванат.

Забраниха на доброто момиче Габриела да излиза след 22,00 часа!

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, plameni said:

"Генерал" Деси с поредна изцепка.

 

Десислава Радева засрами словенския президент.

 

 

Аз не видях нищо срамно. Разни либерали като оня с ишияса, Меркел, Макрон и т.н правят доста по "срамни" неща. А да не говорим за др. Желю и Путю Плевнелиев.

Link to comment
Share on other sites

Не ги разбирам аз, тия протоколните работи, но първата реакция на жена ми беше: "Тая да не е с червило на Ален мак?!. Като е решила да му се нахвърли, поне да беше сложила нещо, което не оставя следи..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Не ги разбирам аз, тия протоколните работи, но първата реакция на жена ми беше: "Тая да не е с червило на Ален мак?!. Като е решила да му се нахвърли, поне да беше сложила нещо, което не оставя следи..."

Както написах по - рано: селска пръчка. От къде да ти знае за такива модерни неща. Виж охраната и да кара в насрещното за да купи някакви парцалки е друга работа. Тогава могат да я видят и да покаже колко е велика.

 

А ето го и кралят слънце:

С гол от дузпа премиерът Борисов поведе "тигрите" към полуфинал - само не споменават колко пъти е бил дузпата. От първият път ли е вкарал или е трябвало и няколко повторения.

 

В работно време разбира се...

Link to comment
Share on other sites

на всеки три седмици пътувам до лондон. всеки път в самолета, и на отиване и на връщане, има по няколко мъже с дълги бради, характерни семитски физиономии и перфектен английски. на няколко пъти сме седели един до друг и винаги са четяли черно-златна книга с арабски йероглифи. последния път на стоянката за таксита в софия, четирима от тях попитаха на английски колко ще им струва до асеновград. разбира се, напълно е възможно мъже с бради, четящи корана, да прескачат от лондон до асеновград, за да правят кални бани, да ядат кебап на чаршията или да си търсят булка, но аз съм подозрителна персона.

откак прочетох за опростените дългове на религиите, трупам бяс. току що прочетох обяснението на мюфтийството, че дианета и финансовите средства спират радикалния ислям от влизане в страната и пяна ми изби по устата. писах, трих, писах, трих, но взех, че видях, че Daher Lammoth е написал убийствено добър статус по темата. явно децата на смесени бракове, като нас, които са сърбали попарата на турската политика в кипър и сирия, се тревожат най-много за България.

"Благодарение на Дианета в момента се противодейства на радикалния ислям. Благодарение на парите, които дойдоха от турската държава успяхме да спасим положението. Явно не са го считали за опасно нашите държавни разследващи органи", посочи Фаик ( говорител на Главно мюфтийство).

Айде сега господин Фаик ефенди да ни обясни няколко неща, а не да хвърля бомби в ефира (опс, извинявам се, такъв е израза). Защото звучи като заплаха. Или ни опрощавате дълговете, или ще ви пуснем радикален ислям.

Направо:

1) Как по-точно с пари противодействате на радикалния ислям? Трябват ви винаги пари, нали? Какво е радикален ислям, кой го финансира, откъде идва и какви са му целите? Кажете конкретно факти, цифри, течения, целите им, реалните заплахи, а не празни приказки, щото ние хората от Близкия изток знаем доста добре за какво иде реч. Как по-точно Мюфтийството защитава и предпазва България от радикален ислям - какво прави? Защото не съм чул да го определяте, да говорите открито, да давате статистика и да показвате каквито и да е познания (примерно защо 94% от терористичните актове са дело на салафитско-уахабитски групи според западни служби), както и да говорите пред обществото какви крупни мерки взимате и защо вие сте толкова важни, че да ви плащаме борчовете на вас или на които и да е било религиозни институции.

2) Как по-точно ще се преборите с радикалния ислям, когато признавате, че взимате пари от турската държава, която в момента финансира, въоръжава и тренира ОЧЕВАДНО проислямски и джихадистки групи в Сирия? Или не го знаете? Какви са Ахрар ал-Шам? Ами Султан Мурад? Кой ги е основал? Айде сега ни отговорете на следното: как по-точно Турция се е настанила в Идлеб и е разположила 12 бази на сирийска земя, всичките на територии, управлявани от Ал-Нусра, клон на Ал-Кайда в Сирия? Как по-точно се толерират и живуркат съвместно турската армия и Ал-Кайда? И по-важният въпрос: Защо ВСИЧКИ ХРИСТИЯНИ от Идлеб избягаха и вече няма такива там? Колко християни са останали в контролираните от Турция територии на Сирия? Не смятате ли, че е важно да го кажете на българските граждани това нещо, където официалната религия е християнството?

3) Как по-точно ще защитавате въобще интересите на България, когато признавате, че взимате пари и сте под влиянието на Турция, която окупира големи територии на съседна страна - Сирия, използвайки сирийските турци (т.нар. туркмани), като налага там турска валута, турски език в училищата, като и закачат турски знамена и портрети на Ердоган? Как по-точно ще убедите, че същата тази държава няма да направи същото и в отсрещната граница, българската, манипулирайки реципрочните на туркманите - български турци? И на коя страна ще застанете, ако се получи такъв конфликт? Без да шикалкавите "ама няма да се случи", щото ние такива ги чувахме и в Сирия.

4) За какво са похарчени тези пари? Осъзнавате ли, че в държава, в която доскоро протестираха хора и деца в неравностойно положение, подобни ваши безотговорни действия могат само да навредят на всички честно работещи мюсюлмани, изкарващи с труд прехраната си, за разлика от вас, докато вие пилеете пари за .... всъщност за какво? И какъв ви е лимитът? Щото днес 8 милиона, утре може да са 80. Какви ограничения ще предприемете и имате ли такива?

Link to comment
Share on other sites

"Воля" напуска парламента
 

Сега вече ще трябва официално да се потвърди и коалицията с ДПС.

Не е лоша идея да въведат и мандатност за премиерите. За президент има лимит от 2 мандата. Буда вече 3-ти кара като премиер. Остава и 4-ти път да стане за да е пълен цирка.

Link to comment
Share on other sites

Има един забавен момент. Преди няколко дни отхвърлиха ветото на ал бънди относно изборният закон. Реално в момента в сила е новият изборен кодекс. Уж от герб щяха да го променят, но сега с излизането на воля и с позицията на дпс против, не е ясно дали ще успеят. Култов момент е това. Хем отхвърлят ветото, хем после да не могат да променят закона. Зa такива неща се иска талант. Природен талант какъвто имат буда и цв. цв. в изобилие.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, w00x said:

Абе какво стана с това електронно гласуване, не трябваше ли да е активно вече? Аз ще доживея ли или...?

Има 2 момента. Машинно и електронно(дистанционно). Машинното по закон трябваше да е въведено още преди 2 години. От ЦИК обаче не изпълняват закона и отказват да го въведат. Никаква реакция няма. Единствено 2-ма бивши депутати заведоха дела и ги осъдиха. Даже съда разпореди, че трябва да се въведе машинно гласуване, но от ЦИК пак не го правят. Изобщо не им пука, че има разпореждане на съда. Смятай каква държава сме... Сега промениха закона за да прецакат въвеждането на машинното гласуване. Уж щели да въведат в някои секци, уж не знам си какво, но за момента няма никакви действия за да се поръчат машини и т.н. Изборите са след 3 месеца. Времето в което да организират поръчка вече е недостатъчно. Електронното гласуване го прецакват вече по няколко начина. Основна заслуга има цветан цветанов. Правят го не директно, а по заобиколни начини. Обяснението е, че трябва да започнат да издават лични карти с чип за да можело да помислят за въвеждане. Всичко хубаво, но вече за поредна година така променят законите, че да не въвеждат такива лични карти. Последно преди няколко месеца лично цветанов пак промени закона за да отложат с няколко години въвеждането на такива лични карти. Дори и да въведат такива карти, вероятно пак ще блокират да може ад се гласува електронно. Не било достатъчно сигурно... В Естония наскоро имаше избори и 40% от хората гласуваха електронно. Разбира се, при тях нямаше проблеми със сигурността. Реално нищо от това за което гласуваха хората на референдум преди няколко години не е въведено. Субсидията за партиите все още е 11 лева на глас. Мажоритарният избор не само не го въведоха, ами сега и го елиминираха. Качествен парламент нямаме, но надали сме имали толкова зле колкото е сега. То е абсурд след абсурд.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам спомен, че се правиха опити за машинно гласуване на предишните избори, дори имаше машини на места, но честно казано не помня дали изобщо се случи. Така или иначе машинното гласуване няма никакъв смисъл, освен може би пестене на време. Аз гласувах по стария начин, висейки като сопол час и половина в школото... И най-откровено казано вече много сериозно обмислям да прекратя всякакво гласуване - едно че няма нищо, ама НИЩО читаво, за което да се гласува, дори няма дребни партии като хиподилската, та да разхвърляме вота и второ - нямам намерение повече да се разкарвам, да си губя уикенда и да вися като идиот на опашка във време, в което нищо не пречи да гласувам от телефона си. За над 2 милиона българи в чужбина изобщо да не споменавам. Това е най-ужасния страх на Тиквата и затова физкултурника е насъскан да спира нещата там до дупка. Защото съвсем различни изборни резултати ще цъфнат още при първия вот. И няма как да има пълна, 100%-ва нагласация на всички видове избори както е сега. 

Link to comment
Share on other sites

Никъде не е имало до момента машинно гласуване. Най - малкото не са избрали какви машини да са, че да има експериментално. Според законата, още преди 2 години вече трябваше да е въведено във всички секции.

Има не малко смисъл от машинното. В момента правят доста машинации със броенето и после с протоколите от секциите. Примерно обявяват разни бюлетини за недействителни. Имаш ли на идея каква чудовищна цифра бюлетини се обявяват за недействителни. Вярно, че една част наистина са, но цифрата е прекалено голяма за да са наистина толкова недействителните. При машинното няма да има как да ги правят. Между другото те и от ДПС нали са много кадърни. В предложенията им за закона така го бяха написали, че означаваше от следващата година да има само машинно гласуване(без бюлетини изобщо). Във финалната версия мисля отпадна, но трябва и да го проверя де. Няма да се учудя ако в момента е в сила това нещо.

 

edit:

Дори някога да въведат електронно гласуване, ще го направят така, че да е адски сложна процедурата и да не могат масово хората да го използват. Особено ще е в сила това за хората в чужбина.

Link to comment
Share on other sites

Аз вече съм абсолютно убеден, че всякакви избори са нагласени на 100%! Не остана и капка съмнение в мен. Съответно изчезна всякакъв вид угризения от това, че не съм гласувал. Просто е тотално безсмислено при сегашните условия. И не - моят глас нищо никъде не променя - всичко е аранжирано предварително. Съответно повече в тоя цирк няма да участвам, докато не се допусне електронно гласуване. 

Link to comment
Share on other sites

Ето пример колко добър стопанин е държавата. После американските централи били произвеждали скъп ток и не знам си какво:

 

Държавата ще спасява задлъжнялата ТЕЦ "Марица изток" с 600 млн. лв.

 

Наливат им 600 милиона лева. Отделно има около 1 милиард задължения. Само за миналата година е на загуба от 330 милиона лева. Ще продължават да наливат пари в нея. Познайте от къде идват тези пари... Като се сменат колко отиват там, колко трябва да дадем за турски поток(~3 милиарда лева) + незнайно колко за беляНе. Май наближава нов фалит на държавата след няколко години.

Link to comment
Share on other sites

Чили е новото Елдорадо на зелената енергия

 

Интересна статия. Кога ли ще прочетем нещо подобно за Бг? Вместо такива новини, четем как щели да строят беля-Не. Веднага да дадем и примера със страна от региона(горе долу), която има в пъти по - добри дадености и безкрайно повече ресурси: Венецуела. Там даже изкарах една седмица без ток...

 

Не визирам да се използват същите технологии и при нас. Все пак при нас нямаме пустини които да не стават за друг освен такива паркове. Има си технологии за всякакви райони.

 

И с оглед на тази тема, може да се прочете и предното ми мнение в темата ;).

Link to comment
Share on other sites

В Нова Зеландия явно не си играят. Освен, че са влезли и са изпотрепали наред каквото са могли са стриймвали лайв нападението... Още не са знае КОЛКО СА ИЗБИТИ... Човек, който е гледал стрийма ми каза, че е било потресаваща касапница. 
 

ЕДИТ: Дотук 27 убити, видях малко от стрийма до входа на джамията, тоя го е направил все едно гледаш CS... 

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2005 at 9:37 PM, vas90 said:

Защо се ги пускате като CODE ... само на мен ли ми ги пише като някви азербайджански йероглифи и се оправя само ако го копирам , или при всички е така ? Пфу ! Пак само аз съм цакнат :lol: :lol:

На мен ми ги дава нормално, ама не се форматират редовете и трябва да дърпам надясно по километър и се отказвам да ги чета...

Link to comment
Share on other sites

On 3/15/2019 at 7:50 AM, RaptoR said:

В Нова Зеландия явно не си играят. Освен, че са влезли и са изпотрепали наред каквото са могли са стриймвали лайв нападението... Още не са знае КОЛКО СА ИЗБИТИ... Човек, който е гледал стрийма ми каза, че е било потресаваща касапница. 
 

ЕДИТ: Дотук 27 убити, видях малко от стрийма до входа на джамията, тоя го е направил все едно гледаш CS... 

 

Аз го гледах цялото. В началото, докато пътуваше към джамията, си беше пуснал Българска народна музика в колата.

 

Не знам дали се споменава по новините, но искаше да изгори джамията. Имаше 2 туби бензин в багажника, но беше забравил нещо и не успя. Не разбрах какво.

Link to comment
Share on other sites

От родната милиция са най - добрите в света:

 

https://dnes.dir.bg/intsidenti/politsai-se-samoobezvrediha-s-lyutiv-sprey-na-protesta-v-sofiya-video

 

Не знам дали има другаде такава концетрация на малоумни хора както в мвр, данс и цацаратурата.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, w00x said:

 

Аз го гледах цялото.

 

Къде го гледа, защото масово се твърди, че е свалено отвсякъде - първо от ФБ и после от всякакви други мрежи, в които са го пускали. Уж... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...