Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Ти верно ли говориш подобни глупости? В Украйна чисти руснаци си отидоха при руснаците. Ако не си забелязал не протестират особено, да кажем!

 

Тук няма турци да ми ходят в Турция. Ако това не ти е известно хвани прочети малко история. Яисти турци, ако изобщо са останали такива в България има една шепа. Всичко е потурчени българи или както са известни - БЪЛГАРОмохамедани.  

А ти верно ли пишеш такива глупости ?

То голяма част от руско говорящите украинци също не са руснаци, което не им пречи да се бунтуват и цепят там.. 

У нас има турско малцинство от около 600 000 човека. Дефинират се като малцинство, признават ги за такова, говорят турски, и от време на време някой от тях обича да се изцепи, че сме гяури .. На достатъчно места с български език може и да не се оправиш. 

В Украйна една от причините да подскачат е официалният език, тук какво пречи на нащо турско малцинство да заподскача на същата основа? Ако не днеска, то утре, с тази ни демография. 

И според логиката на горният писач - ние ще бъдем ли "нацисти" ако се защитим?

 

Екстрата в България, която прави ситуацията още по-неприятна се зове религия. Някога може и да са били българи християни, но от векове не са такива. Каквито ще да са етнически, днес те се определят като Мюсюлмани, а ние сме друговерците, и тази им основа е достатъчна, че да не са доволни и да генерира напрежение и от двете страни. Имаме си и политически партии които се заиграват с това. 

В Пазарджик ли ловиха някакви пропагандиращи за ИД в джамиите?

 

Та докато в Украйна основата на конфликта им е в голямата си част идиологическа, то при нас картинката е доста по-богата и просто ни върви, че никой не ги подкукуросва достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ясене, брат, глей си компютрите - там ти е силата. Късно е да четеш историята явно. У нас НЯМА и никога не е имало турско малцинство. Колкото и на някои да им се иска. Тук няма етнически турци. Вникваш ли какво ти говоря? В Украина етнически руснаци съвсем доброволно се прибраха при другите етнически руснаци. Тук такъв филм НЯМА. Правиш ли разлика между етнос и религия? Тук години наред една незаконна, престъпна партия насажда в главите на БЪЛГАРОмохамеданите, че са етнически турци. Което само по себе си е подривна дейност, а дупедавците и ибрикчиите мълчат.  Резултатите са налице между другото. Това се резултатите от подривната дейност на Доган и Местан. Това обаче НЕ означава, че пропагандираното от тях е истина. Та правиш ли разлика между етнос и религия? 

Link to comment
Share on other sites

Ясене, брат, глей си компютрите - там ти е силата. Късно е да четеш историята явно. У нас НЯМА и никога не е имало турско малцинство. Колкото и на някои да им се иска. Тук няма етнически турци. Вникваш ли какво ти говоря? В Украина етнически руснаци съвсем доброволно се прибраха при другите етнически руснаци. Тук такъв филм НЯМА. Правиш ли разлика между етнос и религия? Тук години наред една незаконна, престъпна партия насажда в главите на БЪЛГАРОмохамеданите, че са етнически турци. Което само по себе си е подривна дейност, а дупедавците и ибрикчиите мълчат.  Резултатите са налице между другото. Това се резултатите от подривната дейност на Доган и Местан. Това обаче НЕ означава, че пропагандираното от тях е истина. Та правиш ли разлика между етнос и религия? 

Кис-кис :)

Аз горе съвсем ясно съм разграничил двете, ти не прочете ли, не разбра ли? В отделен абзац е дори религията. Просто скочи да коментираш ли ?

Проблема с мюсюлманската религия е, че в съзнанието на доста от мюсюлманите тя взима превес пред останалото. И има омраза на религиозна основа. Самата им религия ги противопоставя на християните.

И двамата може да сте етнически българи, но за него ти си християнин, друговерец. гяур. 

 

Българомохамеданите са си сменили религията преди векове, турците още тогава са се постарали да им промият мозъците. Освен това вече има проблем с езика (без значение причините), също и с начина по който голяма част от тях се самоопределят. В собствените им очи те са малцинство, без значение какво им обяснява някой запознат с историята. Добави и високо ниво на неграмотност което ги прави силно податливи към пропаганда.

 

Не, ние си нямаме подобен на украинският проблем в задният двор. При нас всичко е цвята и рози. :)

Link to comment
Share on other sites

Нещо от коравоглавие ли не вдяваш какво се опитвам да ти кажа? За последно с по едно изречение: 

 

1. В Украина се "отцепиха" (аз му викам се прибраха) на чисто етническа основа.

 

2. В България НЯМА такава етническа основа. Именно затова едни рязани уроди от 30 години се опитват да отъждествят религията с етноса. Именно с цел в крайна сметка да предизвикат нещо долно след време. И са постигнали категорични успехи благодарение на ибрикчиите.  

 

Ако и сега не си разбрал съществените разлики между там и тук нямаме какво повече да си кажем. Аз съм забелязал, че по тия теми си по-бос отколкото аз в твоята професия... 

Link to comment
Share on other sites

Смятах да пиша нещо по темата, но по средата на поста се отказах и го изтрих...не само, че стана прекалено дълъг, но най-вече не видях смисъл, понеже тук всеки е твърдо убеден в това, дето говори и не иска да приеме дори част от правилните доводи на отсрещния, а в постовете и на двамата ви има доста правилни изводи и не толкова правилни такива. Само ще завърша, че за разлика от някои, които познават българските турци от разни майстори дето са им работили, комшии дето са имали и т.н., за скромния си по дължина живот, вероятно вече познавам около 10% от всичките 600 000, които Ясен е прочел, че се самоопределят като турци :P ....и ги познавам както отпреди "Голямата екскурзия", така и след нея...и много мога да обяснявам как се промениха нещата с тях и мисленето им, но...не виждам никакъв смисъл, пък и сега пия едно капучино и нямам мерак да пиша нищо. :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Link to comment
Share on other sites

Ахъм. :thumbsup:...няма смисъл - накрая все някой ще се изсере, ще разбута всичко и ще отлети и за к'во съм си играл да пиша цял ферман...

Link to comment
Share on other sites

Именно затова едни рязани уроди от 30 години се опитват да отъждествят религията с етноса. Именно с цел в крайна сметка да предизвикат нещо долно след време. И са постигнали категорични успехи благодарение на ибрикчиите.  

 

Ако и сега не си разбрал съществените разлики между там и тук нямаме какво повече да си кажем. Аз съм забелязал, че по тия теми си по-бос отколкото аз в твоята професия... 

 

Един вид, напълно разбираш това което казвам, че проблема го имаме, комплексен е, и добавянето на религия не помага особено. 

Не знам кой е бос, но не аз обяснявам, че проблем няма в няколко поста, за да си призная накрая, че проблем има. Проблема на базата на който казам, че е странно в България да подкрепяме подобен вид разцепвания. Един вид тезата ми по-горе стои на реално съществуваща основа.

Само ще кажа, че тези хора не са станали мохамедани вчера, а малко преди това. И с времето все повече са се отделили и се смятат за различни от останалите българи. Ти наблягаш на етноса (генетическият такъв). Но самоопределянето не се ограничава само с него. Хората са готови да се хванат за гушите за доста по-тривиални разделения. Важно е и какви са ти съседите. Ако имаш нещо активно и ентусиазирано с имперски мераци като Путин и Ердоган, наличието на една такава маса с която  съседа ти може да се идентифицира и ползва за извинение също може да доведе до проблеми. Трябва да се защитават правата на малцинствата, нали така .. :)

 

Аз не държа, че етноса на всички тях е непременно различен. Държа на факта, че се смятат за малцинство, сами се определят като такива в момента.

 

Колкото до Украйната - голяма част от проблема ми със случващото се е базата на която се извинява всичко. Логиката е, че всеки ушко в една държава има правото да налага собствените си виждания и да очаква масите да се съобразяват с тях. И разбира се цялата слабоумна риторика идваща от руска страна на тема националисти и т.н.. От хора които дори не разбират какво казват ползвйки "нацисти" в такава светлина .. 

 

Смятах да пиша нещо по темата, но по средата на поста се отказах и го изтрих...не само, че стана прекалено дълъг, но най-вече не видях смисъл, понеже тук всеки е твърдо убеден в това, дето говори и не иска да приеме дори част от правилните доводи на отсрещния, а в постовете и на двамата ви има доста правилни изводи и не толкова правилни такива. Само ще завърша, че за разлика от някои, които познават българските турци от разни майстори дето са им работили, комшии дето са имали и т.н., за скромния си по дължина живот, вероятно вече познавам около 10% от всичките 600 000, които Ясен е прочел, че се самоопределят като турци :P ....и ги познавам както отпреди "Голямата екскурзия", така и след нея...и много мога да обяснявам как се промениха нещата с тях и мисленето им, но...не виждам никакъв смисъл, пък и сега пия едно капучино и нямам мерак да пиша нищо. :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

Е не всички сме толкова антични, че да си ги спомняме от преди "Голямата екскурзия" ;) Тамън съм ставал на 2 годинки тогава :)

 

Не ме разбирайте погрешно, не държа, че нещо реално ще се случи там. Но за пример в светлината на Украйна стават. Ако човек си отбележи аргументите ползвани от рашките ще забележи, че доста от тях могат да се ползват по подобен начин при нас. 

 

По логиката на такива ботове като теб, България трябва да загуби своят юг, защото принуждаваме турчолята да ползват български. И новините им спряхме, време е за сепаратизъм. И да не сте посмели да им се опълчите, нацисти с нацистите. Хората имат право да ползват "родният си език". Нали така?

 

Да се цитирам, че все пак да се придържаме към някаква тема.

Ако проблема е, че ги наричам турчоля, може да ползваме българомохамедани. Не държа особено на израза. 

Иронията ще си я оставя, ако нямате против ;)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Един вид, напълно разбираш това което казвам, че проблема го имаме, комплексен е, и добавянето на религия не помага особено. 

Не знам кой е бос, но не аз обяснявам, че проблем няма в няколко поста, за да си призная накрая, че проблем има. Проблема на базата на който казам, че е странно в България да подкрепяме подобен вид разцепвания. Един вид тезата ми по-горе стои на реално съществуваща основа.

Само ще кажа, че тези хора не са станали мохамедани вчера, а малко преди това. И с времето все повече са се отделили и се смятат за различни от останалите българи. Ти наблягаш на етноса (генетическият такъв). Но самоопределянето не се ограничава само с него. Хората са готови да се хванат за гушите за доста по-тривиални разделения. Важно е и какви са ти съседите. Ако имаш нещо активно и ентусиазирано с имперски мераци като Путин и Ердоган, наличието на една такава маса с която  съседа ти може да се идентифицира и ползва за извинение също може да доведе до проблеми. Трябва да се защитават правата на малцинствата, нали така .. :)

 

Аз не държа, че етноса на всички тях е непременно различен. Държа на факта, че се смятат за малцинство, само се определят като такива в момента.

 

Ясене, да не си пил нещо развалено? 

 

Да се цитирам:

 

Тотално си заблуден - нашата ситуация няма нищо общо с украинската.

 

 

Къде, кога и как ме видя да казвам, че няма проблем??? Аз ти казвам, че проблемът е коренно различен, не че няма такъв. Абе в тоя Форум стана спорт да се опитват да ми слагат думи в устата...  

 

Колкото до другото - в момента сме в пълното право да си искаме територии от Румъния, Сърбия и Гърция, които са си наши. Само че понеже сме въшки, ибрикчии и подлоги си мълчим. И сме ги отебали от момента, в който са ни взети и сега там вероятно не са останали хора да ни припознават. Същевременно сме се одупили в собствената си държава и на същия принцип - тотално безхаберие - вместо досега да бяхме приобщили изцяло нашите мохамедани (както си и беше преди идиотщината с Голямата екскурзия, да се разбира като "почнеш ли нещо или го довърши или не го почвай"), ние допуснахме шайка резаци с фесове за 30 години тотално да отчуждят тези  хора, като се появи и нещо, което никога не го е имало - взаимна омраза. И вече ситуацията е наистина опасна. 

 

И далеч не от минали времена е тоя процес. Точно последните 30 години (след Възродителния процес) с появата на изчадието Доган и неговата свита нещата се обърнаха тотално. 

Link to comment
Share on other sites

Е не всички сме толкова антични, че да си ги спомняме от преди "Голямата екскурзия" ;) Тамън съм ставал на 2 годинки тогава :)

 

Що не, някои казват, че първите им спомени били таман от тая възраст, че и по-рано. :lol:

 

...На 6 месеца някои бебета вече имат своите първи спомени.
Link to comment
Share on other sites

Ясене, да не си пил нещо развалено? 

 

Да се цитирам:

 

 

Къде, кога и как ме видя да казвам, че няма проблем??? Аз ти казвам, че проблемът е коренно различен, не че няма такъв. Абе в тоя Форум стана спорт да се опитват да ми слагат думи в устата...  

 

Колкото до другото - в момента сме в пълното право да си искаме територии от Румъния, Сърбия и Гърция, които са си наши. Само че понеже сме въшки, ибрикчии и подлоги си мълчим. И сме ги отебали от момента, в който са ни взети и сега там вероятно не са останали хора да ни припознават. Същевременно сме се одупили в собствената си държава и на същия принцип - тотално безхаберие - вместо досега да бяхме приобщили изцяло нашите мохамедани (както си и беше преди идиотщината с Голямата екскурзия, да се разбира като "почнеш ли нещо или го довърши или не го почвай"), ние допуснахме шайка резаци с фесове за 30 години тотално да отчуждят тези  хора, като се появи и нещо, което никога не го е имало - взаимна омраза. И вече ситуацията е наистина опасна. 

 

И далеч не от минали времена е тоя процес. Точно последните 30 години (след Възродителния процес) с появата на изчадието Доган и неговата свита нещата се обърнаха тотално. 

 

Добре, май няма смисъл да спорим вече за вижданията ни над "коренно различен" :))

 

Ако не се бъркам, едно от изискванията да се присъеденим към ЕС е да нямаме териториални претенции към съседите си. Мисля, че този кораб е отплавал вече. 

 

Що не, някои казват, че първите им спомени били таман от тая възраст, че и по-рано. :lol:

 

Бил съм на 3 за първият спомен за който се сещам, 

Спомените от 6 месечна възраст не би трябвало да са особено интересни ... Напълних памперса, почистиха ме, подмокрих се, почистиха ме, подмокрих се ... с дози рев и хранене някъде м/у другото :D

 

 

И за да не съм съвсем офф : новият кабинет  http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/05/03/2964413_tretiiat_kabinet_borisov_okonchatelniiat_spisuk_na/

Красота просто :)) 

Ще цитирам нещо от фейсбук 

 

Двама уволнени за злоупотреби с еврофондове - Румен Порожанов и Красимир Вълчев,

една разследвана - Лиляна Павлова и провалил се кандидат за президент - Цецка Цачева ..."

:) Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Каквито бяха и досегашните, за които не платиха и бяха спрени. Те дори май гонеха 60 с монтажа - сега какво, защо как, колко е надписано - мисли си де  :grin:

 

======================================

 

КАРМА!!!

Link to comment
Share on other sites

Каквито бяха и досегашните, за които не платиха и бяха спрени. Те дори май гонеха 60 с монтажа - сега какво, защо как, колко е надписано - мисли си де  :grin:

 

======================================

 

КАРМА!!!

Ако има как и Народното събрание, когато е пълно, да пропадне цялото в някоя дупка ще е най-добре :D

Цар Борисов III, накъде върви икономиката
Link to comment
Share on other sites

Кадри из цял ден раздухваната нова фотосесия на Брад Пит:

18268102_1554397977965766_25453565547809

 

18301479_1554398381299059_32075910971220

 

18300990_1554398231299074_76515082051819

 

Вече съм тотално отчаян от тоя педалски, травеститски, либерастки свят. 

Link to comment
Share on other sites

Че к'во му е на Брат брат му - полегнал е малко като умиращ лебед и толкова. :grin:

 

-------------------------------------

Като говоря, че мобилните телефони и фейсбук са опасни...никой не ме слуша...

 

 

Нова жертва на модата „Опасно селфи”

 

14-годишно момиче загина след опит да си направи снимка на покрива на висока сграда в столицата. Осмокласничката губи живота си  на недовършен строеж.

 

Според информацията, с която разполагаме, момичето не е било само. Полетяло е от 12 етаж и е загинало на място.

 

Десетки тийнейджъри ходят там и се изкачват до върха на високата сграда, за да си направят селфи.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно думите ми ще прозвучат жестоко, но след като медицината до немалка степен е преборила болестите, един от последните механизми на естествения подбор си остава глупостта и невежеството... А без функциониращ естествен подбор - човечеството е обречено.

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен с теб.

Любопитно ми е обаче - с оглед на основното ти хоби - дали причисляваш смъртните случаи при практикуване на екстремни спортове към графата "естествен подбор".

Link to comment
Share on other sites

Да. Тръпката си има цена. Всеки, който се заеме с такова нещо знае, че има риск. Освен, ако не си откровен идиот и/или adrenaline junkie и правиш нещата без да мислиш. Тогава влизаш в Дарвиновата категория.

А основното ми хоби след късането на прасеца е дебелеенето пред компютър. Още не съм се престрашил да се натоварвам по-сериозно...

Link to comment
Share on other sites

Всички искат по-скъп ток от юли

 

ЧЕЗ - най-много ; ЕВН и Енерго ПРО по-малко - и това е при сегашните цени, на които им продават тока.

По-лошото е, че на АЕЦ Козлодуй вече им е писнало и са заявили, че искат да продават вече на двойно по-висока цена.

НЕК също са поискали увеличение с 14% на таксата с нелепото име "Задължения към обществото", която всъщност е основно за американските централи и тецовете.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...