Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Мдаа... А всичките му такива шльоковци, дето са тръгнали да цепят божията частица, та да видят тя, аджеба от кво е направена. Просто трябваше да прочетат Житие и Битие Многострадалного Н. Тесла и да си набият в кухите канчета  максимата - Мисли като физик, действай като инженер! Пък ако и да имат претенции, че са инженери или физици.

 

На колене. Ама набий го туй в неговата силно корава тиква.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А казват, че мобилните телефони били безопасни...за кой ли път.....

 

14-годишно момче е прието с тежки изгаряния във Военноморската болница във Варна след опит за селфи върху влак, съобщи БНР.

 

Детето се качило с приятели върху локомотив в депото и било ударено от волтова дъга.

Състоянието му е сериозно, има опасност за живота му. Обявена е акция за кръводаряване.

В момента пострадалото момче е в медикаментозна кома с 65 процента изгаряния.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност по въпроса има доста материали из нета, хем от източници различни от таблоидите.

Можеш да прочетеш и за идеята на Мъск за вакуумните транспортни линии. Които впрочем на хартия изглеждат прекрасно, но... са нещо непостижимо със съвременните материали и технологии. Иначе и аз се кефя на такивата визионери, защото един ден правнуците ни или техните внуци ще са облагодетелствани от прилагането на тези идеи.

Hyperloop вече даже строят тестови трасета, явно не са на твоето мнение, че са непостижими :) Даже имали договор със Дубай да изградят 500 мили трасе до Абу Даби като първа реализация

Link to comment
Share on other sites

Hyperloop вече даже строят тестови трасета, явно не са на твоето мнение, че са непостижими :) Даже имали договор със Дубай да изградят 500 мили трасе до Абу Даби като първа реализация

Ами освен да им пожелая успех с линейните разширения на трасето и запазването на вакуумната му оплътненост при това явление. Щото то не е като да построиш тестова тръба с дължина половин километър и да си джъткаш тестове на нея. Понеже пък там на арабския полуостров дневно-нощните температури варират в рамките на едни педесетина градуса. ;)

Отделно дето никой стартъпаджиите и никъде не споменава как мислят да го постигат този вакуум в милионите кубически метри обем и при това за някакво разумно приемливо време. Ако имаш поне повърхностни познания по физика със сигурност ще ти стане ясно какво ти хортувам.

Само за сведение -На най-голямата вакуумна камера в света SSC, съоръжение на НАСА в Охайо с нейните към 22500 кубически метра обем са и нужни ТРИ часа за да се изпомпа въздухът от нея. Помпите към нея са наистина колосални съоръжения и единствените по рода си. Сещаш се предполагам и що пара струват и що енергия харчат?

Аре сега, ако изобщо ти е станала ясна тази питанка за линейните разширения, съвсем теоретично прибавиш към тази абра-кадабра стойността на вакуум помпите (ако изобщо съществуват такива чудовища в съвремието ни), дръпнеш една теоретична черта под това и сметнеш на коляно... Колко едва ли не, може би, би струвал билетът за такова пътуване и дали полетът с Конкорд на такова разстояние не би бил по-евтин.

 

П.п. Пак казвам - Възможно е! Постижимо е! Но не и в това време, понеже все още не разполагаме с подходяшите материали (или поне не са никак евтини и достъпни), както и с нужните технологии за постигане на достатъчно дълбок вакуум за разумно време.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ами освен да им пожелая успех с линейните разширения на трасето и запазването на вакуумната му оплътненост при това явление. Щото то не е като да построиш тестова тръба с дължина половин километър и да си джъткаш тестове на нея. Понеже пък там на арабския полуостров дневно-нощните температури варират в рамките на едни педесетина градуса. ;)

Отделно дето никой стартъпаджиите и никъде не споменава как мислят да го постигат този вакуум в милионите кубически метри обем и при това за някакво разумно приемливо време. Ако имаш поне повърхностни познания по физика със сигурност ще ти стане ясно какво ти хортувам.

Само за сведение -На най-голямата вакуумна камера в света SSC, съоръжение на НАСА в Охайо с нейните към 22500 кубически метра обем са и нужни ТРИ часа за да се изпомпа въздухът от нея. Помпите към нея са наистина колосални съоръжения и единствените по рода си. Сещаш се предполагам и що пара струват и що енергия харчат?

Аре сега, ако изобщо ти е станала ясна тази питанка за линейните разширения, съвсем теоретично прибавиш към тази абра-кадабра стойността на вакуум помпите (ако изобщо съществуват такива чудовища в съвремието ни), дръпнеш една теоретична черта под това и сметнеш на коляно... Колко едва ли не, може би, би струвал билетът за такова пътуване и дали полетът с Конкорд на такова разстояние не би бил по-евтин.

 

П.п. Пак казвам - Възможно е! Постижимо е! Но не и в това време, понеже все още не разполагаме с подходяшите материали (или поне не са никак евтини и достъпни), както и с нужните технологии за постигане на достатъчно дълбок вакуум за разумно време.

Няма ли начин да се постигне веднъж този вакуум и само да се поддържа без да се нарушава - например на спирките да се прави докинг тип космическия, без да се нарушава вакуума на тръбата?

Link to comment
Share on other sites

Няма ли начин да се постигне веднъж този вакуум и само да се поддържа без да се нарушава - например на спирките да се прави докинг тип космическия, без да се нарушава вакуума на тръбата?

Явно не ти е ясна питанката ми за линейните разширения, никак при това. Начин за такъв докинг има и е измислен преди доста години, но не върши работа в земни условия и при такъв мащаб, пак заради тия пущини.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Явно не ти е ясна питанката ми за линейните разширения, никак при това. Начин за такъв докинг има и е измислен преди доста години, но не върши работа в земни условия и при такъв мащаб, пак заради тия пущини.

Достатъчно ясна ми е за да разбера какво ме питаш, ама не и да ти отговоря имат ли възможно решение или не :D Бях чел, че идеята е да се строят под земята като цяло, там температурните амплитуди би трябвало да са по-малки?

 

В Пентагона ползвали Win 95 на места :lol:

Link to comment
Share on other sites

Достатъчно ясна ми е за да разбера какво ме питаш, ама не и да ти отговоря имат ли възможно решение или не :D Бях чел, че идеята е да се строят под земята като цяло, там температурните амплитуди би трябвало да са по-малки?

 

В Пентагона ползвали Win 95 на места :lol:

А под земята нещата могат да им се получат доста интересни при специфичните изисквания, дето им трябват. Пак казвам, никой, дори и самият Мъск и дума не проронват за едни съвсем тривиални, но сериозни проблемчета. Което някак ме навежда на мисълта, как през средновековието едни инак начетени короновани глави са наливали, едни инак колосални суми в едни, инак интелигентно говорещи и умно изглеждащи дихатели, дет са били на ей тонинко, от откриването на философския камък....

Тънката ми мисъл е, че няколко стотин години по-късно, демек  в съвремието, вече наистина можем да превръщаме оловото в злато...., ама това не е никак икономически изгодно ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

 

Не само 95 - и 98 си го ползват и въпреки, че 98 си е доста свястна система особено в SE версията, все пак мисля, че трябваше да мигрират поне до XP която пък аз все още си ползвам. :)

 

Едит: Сега като се поразчетох - все пак са стигнали и до XP, молодцы! :grin:

Link to comment
Share on other sites

ПОРЕДНИЯТ уплашен! Абе тия всичките много уплашени бе! Избиват хора и после били уплашени!!! И затова какво правили - бягали! И по 4-5 години присъди. Това за уплах сигурно!!!   :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Кръв гноясала трябва да се пусне..., кръв!!!

И наистина не разбирам апломба в думите ти.

Link to comment
Share on other sites

Кръв гноясала трябва да се пусне..., кръв!!!

И наистина не разбирам апломба в думите ти.

Има 3 варианта за нови самолети. Този е най - добрият. Една част от нещата за тях ще се произведат в Бг. Освен самолетите получаваме и ноу-хау. Другите оферти бяха за 40 годишни изтребители. Ако не се лъжа даже едни бяха по стари от сегашните Мигове. Това беше и единствената оферта за чисто нови самолети.
Link to comment
Share on other sites

Не говоря за това, съвсем друго имах предвид.

 

П.п. Аз обаче наистина мислех, че онези гнойници щяха да се вържат на ебавката с прогнилите еФ-ове.

Link to comment
Share on other sites

Мдаа... А всичките му такива шльоковци, дето са тръгнали да цепят божията частица, та да видят тя, аджеба от кво е направена. Просто трябваше да прочетат Житие и Битие Многострадалного Н. Тесла и да си набият в кухите канчета  максимата - Мисли като физик, действай като инженер! Пък ако и да имат претенции, че са инженери или физици.

Галине, би ли обяснил на този дето съм цитирал по-долу, какво имаш предвид, че гледам не е стоплил 

 

На колене. Ама набий го туй в неговата силно корава тиква.

Link to comment
Share on other sites

Флашмоб с агнешки главички пред ВСС
 



Граждани организираха флашмоб с реални агнешки глави преди началото на днешното заседание на Висшия съдебен съвет (ВСС).
Пред сградата на ВСС десетина млади мъже, носещи маски на клоуни, държаха в ръце истински агнешки главички. Те мълчаливо стоят пред входа на съдебните кадровици.
След началото на заседанието протестиращите оставиха карантията пред сградата на ВСС. Малко по-късно бяха почистени.
Агнешките главички вероятно са свързани с често цитирания от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов кръг „Агнешки главички” от преди години, с който той свързва някои бизнесмени у нас.
 
2111353629.jpg

 

 

---------------------

 

А между другото Бойко развали сделката на Гергов за панаира...

Link to comment
Share on other sites

То и тия дето са писали статията не си го разбират напълно, понеже флашмобът е "мълчалив с маски + агнешки главички" и затова са писали за връзката с "вероятно" (последното изречение от цитата). ;)

 

А иначе това с "агнешките главички" е станало вече нарицателно и е с предистория...

 

5fe9dabacdbadc0a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Масови арести в Турция тази нощ

 

Арести са били извършени във всичките 81 турски провинции...

 

Тоя определено не си губи времето...

 

Масово отстраняване от длъжност на над 9000 полицаи е извършено снощи в Турция, съобщава Би Би СИ

 

Това и е една от най-големите операции в Турция от месеци.

Равносметката от проваления на 15 юли миналата година преврат е 40 000 задържани, 120 000 отстранени, включително, военни, полицаи, учители, служители в администрации.

Последната чистка се случва само седмица след като президента Ердоган едва спечели оспорвания реферндум, с който увеличава властта си.

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя... кой му ги прави списъците на тоя човек... до толкова дълбоко ли е да е стигнала мрежата от доносниците...

Link to comment
Share on other sites

Там в момента е страшно...и ще става още 'по' - не е съвсем хард като в Северна Корея, но в момента в Турция не си ли с Него (и то явно), значи си евентуален привърженик на Гюлен, следователно имаш предполагаеми връзки с Гюлен и дори предполагаемо участие в преврата и следователно подлежиш на задържане или поне на уволнение...

Link to comment
Share on other sites

Тук стряскащи са мащабите,9 хиляди полицаи 40 хиляди задържани,баси тоя е отстранил цялата ни армия и полиция на куп като численост :-|

Link to comment
Share on other sites

То и тия дето са писали статията не си го разбират напълно, понеже флашмобът е "мълчалив с маски + агнешки главички" и затова са писали за връзката с "вероятно" (последното изречение от цитата). ;)

 

А иначе това с "агнешките главички" е станало вече нарицателно и е с предистория...

 

5fe9dabacdbadc0a.jpg

 

Те са малки и не помнят агнешките главички. Костовата тиква ги предвождаше тия "раздавачи". Но ние не забравяме. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...