Jump to content
BulForum.com

Събития


Grimjaur

Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Хах, че какво по-хубаво от празник? Няма работа, има почивка, хладно питие, топъл душ... приятна музика :punk

 

Като сме безделници... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Здрасти ви!Аз още на последната скаутска исках да питам ,ама забравих ,така че.....дали не сте навити да празнуваме Нова Година по скаутски!Имам предвид да се съберем някъде я на хижа ,я някъде другаде и нещо такова!Ако има някакви предложение,навитаци и тн. кажете да обсъдим идеята! :)

Link to comment
Share on other sites

Утре заминавам на една малка хижа до Карлуково. Има 20 места само! Не съм я виждал до сега. Ще ви кажа какви са условията след два-три дена. Нощувката зависи пот големината на групата - максимум 5 лева.

Link to comment
Share on other sites

" по скаутски "

означава ли без разните там екстири които употребяват простосмъртните ?

Link to comment
Share on other sites

" по скаутски "

означава ли без разните там екстири които употребяват простосмъртните ?

Не си ме разбрал правилно!Идеята ми е както си празнуваме по принцип просто да се съберем скаути!Питайте хората от вашите патрули и да решим дали ще правим нещо или напротив!

Link to comment
Share on other sites

Е... върнах се! Хижата е страхотна. На мен поне ми хареса супер много. Има 20 места максимум, обаче хижаря каза, че са се събирали и 50, при добро желание :D

 

Хижаря е много свестен и учтив човек, и не се отличава от средно-статистическия хижар :rolleyes:

Когато пристигнахме на гарата, той ни чакаше с кола и натовари багажа и взе девойките, а ние имахме 20 мин. преходче пеша. Когато пристигнахме, всичко беше супер изчистено и подредено, печката в столовата гореше... а най-хубавото е, че кухнята е на самообслужване :woot

 

Спалните помещения бяха много уютни и хижаря беше подготвил един солиден заряд дърва за огрев във всяка стая. Заминахме на пещера, и се върнахме в 24:00! Заварихме масата отрупана с всякакви ястия а в спалните печките горяха вече от няколко часа :) Измихме се, преоблякохме се и седнахме на масата, където от ястията още излизаше пара. Хапнахме, пийнахме и подръкнкахме на китарата :punk И както се казва: аху-иху, после тиху! Станах към 13:00 днес! Закусих, оправих се и тръгнахме към гарата!

 

Всичко това ни излезе за супер цената от 5лв! :tongue

Link to comment
Share on other sites

Така сега и аз ще разкажа за една хижа, ама тази дето се състоя на 19-20 Ноември. С три думи мога да кажа: Пристигнахме живяхме и си отидохме. Ама с много мога да ви го разкажа. Пристигнахме ( Ицо и аз малко по рано от останалите за да можем да подготвим нещата за останалите. Неща като скаутски игри, н(М)ощен поход и т.н. На другия ден (19) доидоха и останалите, някой по-рано други по-късно, какво да се прави България е голяма:) ), и се започна една парарелна работа. Докато някой се забавляваха, Дамян и аз понаправихме изпитче и се пооморихма ама беше забавно. Когато се включихме в игрите беше станало доста радушевно (комина на камината нещо не се представяше в най добрата си светлина и беше направо задушно). Имаше и няколко представители от ОБС, много яки хора, и с тях направихме няколко игри за запознанство и т.н. После имаше и малка скромна церемонийка по даване на обещание от хората ( малко снимки има в тем "Снимки":) ). Игрите и песничките продължиха до около 2-3 часа вечерта. Просто не си спомням всичките песни, игри и истории да ви ги кажа по именно ама бяха много. А да по едно време който поиска отиде на малка нощна разходка ( минаха през стаята където спеше Наско, май още е сърдит за това ;) ). на другия ден се завърнахме рано, рано, около 12:30 в Пловдив (все пак габровци влак гонеха, и го изгониха де не се е върнал във града :P ). Имаше сняг, Имаше скаути, имаше смях, имаше..... много неща.

Това е от мен за хижата допълвайте, допълвайте на воля.

Link to comment
Share on other sites

какво се случи със Здравко ?

изпусна влака предполагам ... много ли чакахте за следващ ?

Link to comment
Share on other sites

На 17.12.05 - 09:15 на автогара Родопи(вътре в автогарата) - ще се ходи до Храбрино, х.Академик(бивша "Родопски партизани").Пътя е 0,9лв в едната посока.Пригответе се за поход според условията.

Link to comment
Share on other sites

Що ве пич :confused Това все пак си е просто една еднодневна разходка! Не е като да те няма един месец. А и имаш 2 (два!) дена да се решиш. Вярно, че тези неща се казват поне седмица по-рано щото може да имаш вече други планове, но както казах - това си е еднодневна разходка до Храбрино :P

 

Не е чак толкова сложно приготовлението и не ти трябва, кой знае каква екипировка ;)

Link to comment
Share on other sites

А ти ходил ли си до Храбрино, че знаеш къде е бе,Морско?Алек, ами защо не дойде снощи,а?Знаехте, че в събота ще има поход.Нямате право да се оплаквате.Пък и имаш патрулен - той знаеше.Съвременната комуникация под формата на пощенски гълъби, семафори, съдебни известия и пр. е едно добро откритие. ;)

Link to comment
Share on other sites

Алек, ами защо не дойде снощи,а?Знаехте, че в събота ще има поход.Нямате право да се оплаквате.Пък и имаш патрулен - той знаеше.

Ауе ей браво бе.Патрулния бил знаел.Супер много знаеше патрулния, снощи разбра.Ся дай да кажем ,че Дамян е виновен за всичко, щото ние не казваме на време?

Link to comment
Share on other sites

О, Дамяне!!!С крак ли да те ритна, с посох ли да те шибна?!ВСИЧКИ снощи разбраха, само ти пак не разбра!!!Хем за това вися до Тольо сума ти време...ЩЕ ви се карам, ей!!Пък като видите такова нещо из форума, вместо да мрънкате се организирайте и си кажете на патрулите!!А не после - "Ама аз не знаех, то никой не ми каза!"Точно на Дамян му се каза няколко пъти, точно преди да си замине.Е сливи ли има в устата?Клавиатурата ли ти беше счупена?Каква беше причината да не можеш да си съобщиш на патрула, а?Така и така съм почнал - абе вие попълвате ли си патрулните дневници,а?Аре стига съм ви напопържвал, че Тольо се дразни...

А!Щях да забравя - като ви се каже такова нещо - сещайте се, че ние с Тольо нямаме непрекъснато достъп до нет като вас - няма да ви се изтрият клавишите ако драснете един пост във форума.А не после нас да обвинявате, че сме казвали в последния момент...Аре до събота.

И още нещо(вземайте пример от мен ) аз съм нощна петък срещу събота.НО в събота ще съм на похода.Само да чуя някой да се оплаче...

Link to comment
Share on other sites

:D Ама сте големи образи, чупих се да се хиля, като си представих, как за пореден път Дамян седи и Тольо му обяснява право в лицето, хванал го е с две ръце за рамената и го разтърсва силно при всяка дума. :D

 

Ами пич... не съм ходил там, ама не ми казвай само, че е над 1700м НВ и е много ужасно! :cry

Link to comment
Share on other sites

Супер много знаеше патрулния, снощи разбра

Струва ми се, че трябваше да прочетеш какво съм написал преди да вземеш да ме критикуваш!А пък и няма голяма разлика дали щях да им кажа вчера или неска!А пък и пич само за пояснение не се занимавам единствено и само със скаутство!Предполагам никой не е така!Така че просто няма какво да говориш.Вие спокойно можехте да кажете на някой да напише във форума или да съобщите на предишната скаутска ,че ще се ходи някъде!

Link to comment
Share on other sites

Дамяне, не си прав!

 

Ти си ПВ и като такъв си длъжен да уведомяваш патрула си за всяко взето решение. Никой не е длъжен да върши задълженията ти!

Link to comment
Share on other sites

Дамяне, не си прав!

 

Ти си ПВ и като такъв си длъжен да уведомяваш патрула си за всяко взето решение. Никой не е длъжен да върши задълженията ти!

Снощи разбрах!!!Значи ся обяснявам!В сряда ходя за 15 минути на скаутска, защото имам курс в 7.20 ,а срещата почва в 6.30!Курса ми свършва в 9.30 и аз се прибирам към 10.10!Както казах вчера ми беше казано за похода!Неска бях на училище от 7.30 до към 2.00!Айде сега ми кажете кога точно да кажа на патрула си, че ще има поход?И другото, което е не знам за какво вие въобще ми държите сметка аз какво съм направил при положение, че досега нашия патрул почти винаги е бил в пълен състав и сме идвали навсякъде!Така че мисля въпроса за приключен.

Link to comment
Share on other sites

няколко хипопотама ще дойдем

имаме същия проблем само аз и митио знаехме и то щото бяхме в сряда

в момента се ползват средства за комуникаций че да се сбираме

патрулния вече се нави

Link to comment
Share on other sites

Алек в МНОГО прав! НАСТОЯВАМ тези постове да бъдат вземти на сериозно и да им се обърне голямо внимание!

 

Трябва да се наблегне на много неща в ръководството и най-вече на отношение към хората!

Link to comment
Share on other sites

Пиша си голяма черна точка .

 

А сега за 28 - ето, върша си работата.Събитието на 28-ми декември(последната сбирка за годината) е от 16:00 часа.Не забравяйте, че ще се играе сценка :D Жалко, че съм на работа и няма да ви гледам - ще минете и без моята придирчивост.

А по въпроса за отношенията - старая се да бъда колкото се може по-обективен.Ако някой иска да ми посочи кривините - да казва, няма да го изям.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...