Jump to content
BulForum.com

R/C koli4ki i samoleti


Recommended Posts

ta interesuvame kade se prodavat ama nqkvi po qki model4eta ??????

ами в Пловдив няма кои знае колко магазини точно за такива , но в София е БОЛ ! :D аз имам и самолетче и РЦ кола 4х4 от тия двустранните и съм доста зарибен , а иначе аз се интересувам правят ли се изобщо такива състезания ?!? щото съм доста зарибен и ...... :bgrin: :D :) :D аз лично не съм чувал в Пловдив да има ама ....

Link to comment
Share on other sites

А знаете ли колко стуват???

В зависимост от мащаба цените варират,но веднъж се поинтересивах от един модел с висока проходимост,и като се обадих в офиса да попитам за цена,отсреща ми отговориха,че цената е от 800 до 1100 лв,според това какъв мащаб ще избереш и какво оборудване ще си поръчаш. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някои по-разбиращ може ли да каже защо имат редукция тея чудеса?! Жместо директбо, въртеето минава през едни зъбни колела които (адск много) намаляжат скоростта :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Еми айде ако има навитаци да си спретнем едно състезние на гребната .... приятелски ..... в смисъл без награди и раоти , а само за зарибявка :punk Само кажете какво да бъде с R/C Airplane или R/C Car ... имам едно самолетче с 2 двигателя и дистанционно също и една кола (доста мощна) таааа който е навитак да казва за да знам дали да се подготвя (трябва да взема акумулаторна за колата , че и се приииба) ... иначе състезанията предлагам (ако има такива де) за Самолети ... НОМЕРА и врътки .... иначе за коли състезание за скорост и рали (за издържливост ) :lol: :punk :D

Link to comment
Share on other sites

Някои по-разбиращ може ли да каже защо имат редукция тея чудеса?! Жместо директбо, въртеето минава през едни зъбни колела които (адск много) намаляжат скоростта  :huh:

според мен, защото заради ниската маса на модела сцеплението на гумите е доста малко и при високооборотно въртене на колелата едва ли би тръгнала колата. иначе си има и скоростни кутии за някои модели :P

Link to comment
Share on other sites

според мен, защото заради ниската маса на модела сцеплението на гумите е доста малко и при високооборотно въртене на колелата едва ли би тръгнала колата. иначе си има и скоростни кутии за някои модели :P

А при RC лодките :D ?

Link to comment
Share on other sites

А при RC лодките  :D ?

еееее не се заяждай, не съм професионален моделист. аз даже и аматьор не съм :)

но и при лодките сигурно целта е да се движат оборотите на перката в точно определени граници, за които е проектирана. трябва да питаш някой спец по динамика на флуидите да ти обясни подробно. и аз винаги съм се чудил кому са нужни 350 конски сили за една малка перчица на моторниците и още не съм си го изяснил......

Link to comment
Share on other sites

Аз имам бензиново двигателче за самолет но незнам как да си направя самия самолет :cry Също така знам че и самата перка е доста сложен детаил пък и нея незнам как си направя пък по едно време бях зарибен по тези неща :(

Link to comment
Share on other sites

Аз имам бензиново двигателче за самолет но незнам как да си направя самия самолет  :cry Също така знам че и самата перка е доста сложен детаил пък и нея незнам как си направя пък по едно време бях зарибен по тези неща :(

Самолет няма как да си направиш , а трябва да си купиш готов БЕЗ двигател ... и в съответност на мощността на двигателя зимаш и съответния самолет и са горе долу към по 130-140 лева :sick Само самолетите БЕЗ двигатели и дистанционно , а перка да можеш и сам да си направиш , но няма да стане така хубава както е направена от някой специалист демек за по хубава тяга отивай и си купи сичко .... :D то и аз имам 4-5 МЕТАНОВИ двигателчета с различни кубици ама имам само 2 самолета :)

Link to comment
Share on other sites

Самолет няма как да си направиш , а трябва да си купиш готов БЕЗ двигател ... и в съответност на мощността на двигателя зимаш и съответния самолет и са горе долу към по 130-140 лева  :sick  Само самолетите БЕЗ двигатели и дистанционно , а перка да можеш и сам да си направиш , но няма да стане така хубава както е направена от някой специалист демек за по хубава тяга отивай и си купи сичко ....  :D  то и аз имам 4-5 МЕТАНОВИ двигателчета с различни кубици ама имам само 2 самолета :)

С други думи зае*и.

 

Аз имах такава количка

90023_mb_clk_vodafone.jpg

абсолютно същата, само че с реклама на Т-мобил сестра ми я беше донесла от Германия, но я подарих на братовчед ми (вижте марката :angry: ) и от тогава не съм я видял. Така ме е яд :angry1,

защото един приятел наскоро му донесоха

58296m.jpg

и щеше да става яка гонка.

:angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Самолет няма как да си направиш , а трябва да си купиш готов БЕЗ двигател ... и в съответност на мощността на двигателя зимаш и съответния самолет и са горе долу към по 130-140 лева  :sick  Само самолетите БЕЗ двигатели и дистанционно , а перка да можеш и сам да си направиш , но няма да стане така хубава както е направена от някой специалист демек за по хубава тяга отивай и си купи сичко ....  :D  то и аз имам 4-5 МЕТАНОВИ двигателчета с различни кубици ама имам само 2 самолета :)

 

Демек няма шанс да се справя с направата на самолетче!!Перка знам кой може да ми направи един арменец който се занимава с авиомоделизъм!!Той може и самолет да направи ама надали ще му се обеснява как точно става и да ми помага примерно аз сам да се справя :sick

Link to comment
Share on other sites

Демек няма шанс да се справя с направата на самолетче!!Перка знам кой може да ми направи един арменец който се занимава с авиомоделизъм!!Той може и самолет да направи ама надали ще му се обеснява как точно става и да ми помага примерно аз сам да се справя  :sick

div align="right"><{POST_SNAPBACK}>

Еми да ... Самолет няма начин да си направиш просто ... а бе няма кво да ти разправям ... А перка аз лично съм си правил няколко ама просто от тъпня .... фащам си едно дръвце ... и баща ми се занимава и обич такива работи (бивш пилот) и ми обяснява как трябва да се получи и аз си дялкам оттук от там и с всеки път ставаше по-добре ама се пак най-хубаво си е да си купиш една перфектно изработена , лакирана перка .... не са кой знае кви пари ако ли не ..... може и една пластмасова (още по-евтини са) аз имам дори една пластмасове и даже е доста добра , така че .... за перката не мисли толкова измисли от къде ще извадиш самолета и двигателя ...... и НАЙ-СКЪПОТО НЕЩО В СИЧКОТО ТВА е ''ДИСТАНЦИОННОТО'' .... тва вече ще те оръси доста ..... цените им почват от към 100-150 лева и стигат до към 800-900 лева има и по скъпи де ама май , че вече са по поръчка ...... а бе скъпа раота .... :(

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам в Пловдив има клуб по моделизъм в Електротехникума.Там може да ви отговорят на въпросите.Иначе у нас има национален шампионат за състезания с модели.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...