Jump to content
BulForum.com

Kade da se zapi6a da treniram kik-box?


Dido`87

Recommended Posts

  • 4 months later...

Малко да актуализирам темата, че последните постове са от 4-5 месеца.Та, къде в Пловдив се преподава кик-бокс, мястото, което VeGor е казал единственото ли е?По-добри спортове от кик-бокса (тип martial art) има ли и ако има някой да препоръча.

Link to comment
Share on other sites

Малко да актуализирам темата, че последните постове са от 4-5 месеца.Та, къде в Пловдив се преподава кик-бокс, мястото, което VeGor е казал единственото ли е?По-добри спортове от кик-бокса (тип martial art) има ли и ако има някой да препоръча.

 

много зависи к'во разбираш под "по-добри спортове"... там, където тренирам аз не е единственото място, разбира се.. пък по-добро от кик-бокса може да се счита да речем муай тай... ела при нас, иди при Бони (бе някъде до Ботев стадиона май тренират), виж, разгледай...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ми става, после лактите и коленете най-вече болят :D

а относно това как протича тренировката:

малко бягане, малко разтягане/загрявка, бой със сянка няколко рунда, примерно един рунд ръце, един рунд крака, един рунд крака и ръце (без лакти и колене) и накрая всичко. после се разделяме по двойки и се разиграват най-различни комбинации и чак тогава спаринг.

пък най-лесно да разбереш как протича една тренировка е да дойдеш и да видиш :)

 

Добре си го описал, но не ставя ясно, начинаещите правят ли нещо друго освен да ядат бой? Подходящо ли е за начинащи доста над 20+ години или те да се ориентират към нещо по-нежно :ph34r:

 

Питам, защото имам намерение да тренирам бойно изкуство (някога тренира за кратко кйокушин), но не ми се слушат китайски философии :) Но вече не съм нито много млад, нито много гъвкав и издръжлив, за да ям много бой, но спортувам активно (горе долу като за мен). ;) Не ми се става за смях :devil:

Link to comment
Share on other sites

Муай Тай е едно от най-бруталните изкуства и там може и да те понабият малко...

Link to comment
Share on other sites

нито ще станеш за смях, нито бой ще ядеш - съвсем начинаещите ги строяват и правят елементарни техники - ляв прав, десен прав.. ей такива :) никой няма да ви пусне още от начало да се биете, това е ясно. и възрастта няма никакво значение, стига да не си дядо с бастун, че тогава тежко ни на всички :D

Link to comment
Share on other sites

нито ще станеш за смях, нито бой ще ядеш - съвсем начинаещите ги строяват и правят елементарни техники - ляв прав, десен прав.. ей такива :) никой няма да ви пусне още от начало да се биете, това е ясно. и възрастта няма никакво значение, стига да не си дядо с бастун, че тогава тежко ни на всички :D

 

Не! Само на 31-на съм. :blink: Вдигам железария, но съм далече от културизма (късно съм се хванал). Тъй че не съм супер зле :bgrin: и имам сериозно намерение да започна нещо по-динамично, да уча синхрон и издръжливост, а Muay Tai ми се струва интересно.

 

Вече се успокоих. Навих се и след края на лятото ще се довлека и аз.

 

Благодаря за информацията!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

който иска да се научи на добра и правилна техника и да стане гъвкав, и в същото време се учи и на спаринг и да си пази главата от удари с ръце го съветвам - таекуондо itf.

Link to comment
Share on other sites

Ти и ти голям съвет даде, няма що... Ако искаш да се научиш да си пазиш главата от удари с ръце, че и спаринг, по-хубаво тренирай бокс.

А какво точно означава "добра и правилна техника"?

Link to comment
Share on other sites

Ами за някой човек ,който няма намерение да поема индустриално количество токати в главата с всичка сила и без никакъв смисъл,tkd itf е добър вариант,просто спарингът е по-лек ,но си има и всички удари с ръце в главата.а по-правилна техника - най добре относно биомеханика ,ритниците се научават в разните стилове карате или в таекуон-до. а и в много клубове по кик бокс е пълно с дървари на 1 метър от шпагата,които ритат хамалкси,с супер криви движения,както им дойде . не казвам ,че не могат да се бият,напротив, но техниката им с крака не е правилна.

Link to comment
Share on other sites

"индустриално количество токати в главата с всичка сила и без никакъв смисъл" - колко време точно си тренирал бокс???

Другото няма к'во да го коментирам, то си е точно толкова смислено, колкото и останалите ти постове по темата...

Link to comment
Share on other sites

грешно ме разбра,аз уважавам бокса много,без игра с ръце човек е за никъде,дори бих отишъл да се поуча повече. имам предвид ,че в таекуондо няма да имаш чак толкова травми както в кик бокса да кажем,а ще наблегнеш на техниката и нейното изчистване повече,отколкото на хамалско млатене

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам защо си мислиш, че млатенето задължително е хамалско, това първо. И второ - много зависи какво търсиш? Аз примерно нямам никаква полза от чиста техника само, мен ми трябва нещо, което работи.

Link to comment
Share on other sites

И тва е така.Но понякога и техниката работи.Виж как Andy Hug ,Filho и Feitosa успешно противопоставиха технична игра срещу разни дърводелци кик боксьори,боксьори и муай тайци в К1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Ехехех мерси за инфото.Смятам след нова година да се записвам,така че има време.Ако я закъсам от към ориентация щи драсна едно лс :P

 

ПП: Това е дискриминация и обида за по-нехубавите момичета...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...