Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Имам стари части които искам да разкарам, обаче изобщо не съм наясно с цените от 5г насам. Има ли тема където се обсъждат цените на подобни компоненти, защото не искам да се набутам като ги пусна евтино , или да не ги продам като ги пусна скъпо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам стари части които искам да разкарам, обаче изобщо не съм наясно с цените от 5г насам. Има ли тема където се обсъждат цените на подобни компоненти, защото не искам да се набутам като ги пусна евтино , или да не ги продам като ги пусна скъпо.

Пробваи тук.Пусни една тема и задай въпрос:Аджеба, имам такива и такива чаркове излишни-Какви пари мога да им взема?

Link to comment
Share on other sites

момчета имам един проблем и искам да се консултирам с вас

за да разбера при моето положение вие как бихте реагирали

продадох на Valsval един рутер Netgear MR314

рутера е донесен от Германия буквално преди 4 дена 2,от който

стоя при мен за да го тествам и момчето го взе

каза,че имал опит с тези машини и аз останах с впечатление,че

няма смисъл да му обяснявам как се настройва рутера,дадох му

само всичко необходимо като данни,така че да влезне в менюто

на рутера и да си го конфигорира към доставчика

в началото ми каза,че виждал проблеми с настройките но после

каза че се оправил и всичко било 6,и трябваше да чакам 1-2 дена да

ми каже дали рутера забива-тоест дали има проблем рутиращата му функция

на следващият ден,след като ми писа ЛС че е подкарал рутера ми се обажда

и започва да ми се оплаква,че не може да влезне в менюто на рутера нито

да го рестартира външно-един вид ме обвинява че съм му дал дефектен рутер

свързах се с германеца по майла,от който е взет рутера и момчето ми обясни

че ползва рутера от 3г. и досега такъв проблем не е имало

отделно неговите подозрения съвпадат с мойте,че Valsval е бърникал яко настройките

на рутера и е оплескал нещата въпреки,че той отрича това да е станало-нормално от негова страна

всеки 3 от вас ме познава от форума и има мнение за мен

за да не се разправям го помолих да ми върне вече дефектният рутер и аз да му върна 50%

от сумата,въпреки че аз нямам вина за това че той е объркал софтуерно настройките и рутера

може би е блокирал

още като се видяхме той ме попита дали може да си смени юзера и паролата-може и там да е станало нещо

лично аз мисля,че постъпвам правилно

вие как бихте реагирали на мое място

:)

Link to comment
Share on other sites

момчета имам един проблем и искам да се консултирам с вас

за да разбера при моето положение вие как бихте реагирали

продадох на Valsval един рутер Netgear MR314

рутера е донесен от Германия буквално преди 4 дена 2,от който

стоя при мен за да го тествам и момчето го взе

каза,че имал опит с тези машини и аз останах с впечатление,че

няма смисъл да му обяснявам как се настройва рутера,дадох му

само всичко необходимо като данни,така че да влезне в менюто

на рутера и да си го конфигорира към доставчика

в началото ми каза,че виждал проблеми с настройките но после

каза че се оправил и всичко било 6,и трябваше да чакам 1-2 дена да

ми каже дали рутера забива-тоест дали има проблем рутиращата му функция

на следващият ден,след като ми писа ЛС че е подкарал рутера ми се обажда

и започва да ми се оплаква,че не може да влезне в менюто на рутера нито

да го рестартира външно-един вид ме обвинява че съм му дал дефектен рутер

свързах се с германеца по майла,от който е взет рутера и момчето ми обясни

че ползва рутера от 3г. и досега такъв проблем не е имало

отделно неговите подозрения съвпадат с мойте,че Valsval е бърникал яко настройките

на рутера и е оплескал нещата въпреки,че той отрича това да е станало-нормално от негова страна

всеки 3 от вас ме познава от форума и има мнение за мен

за да не се разправям го помолих да ми върне вече дефектният рутер и аз да му върна 50%

от сумата,въпреки че аз нямам вина за това че той е объркал софтуерно настройките и рутера

може би е блокирал

още като се видяхме той ме попита дали може да си смени юзера и паролата-може и там да е станало нещо

лично аз мисля,че постъпвам правилно

вие как бихте реагирали на мое място

:)

 

Аз бих те посъветвал да не се занимаваш с глупости, след като един път ти е писъл че е работил, повече няма к'во да му мислиш. То същата работа и с мобилен телефон, примерно: продавам ти го на теб, в момента телефона си работи 6+ , обаче ти си тарикат, отворен, и решаваш да го флашнеш с по-нов firmware и блокираш телефона, и после се опитваш да го върнеш, като ми кажеш, че ей така е блокирал. Няма такъв филм просто, това което се е искало оттеб си го направил, оттук нататък е пича ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз бих те посъветвал да не се занимаваш с глупости, след като един път ти е писъл че е работил, повече няма к'во да му мислиш. То същата работа и с мобилен телефон, примерно: продавам ти го на теб, в момента телефона си работи 6+ , обаче ти си тарикат, отворен, и решаваш да го флашнеш с по-нов firmware и блокираш телефона, и после се опитваш да го върнеш, като ми кажеш, че ей така е блокирал. Няма такъв филм просто, това което се е искало оттеб си го направил, оттук нататък е пича

 

така е приятел,но да ти кажа честно се

дразня когато някой ми върти такива номера

по такива теми съм разговарял с Midex и др.

от форума,на който сега не мога да се сетя никовете им

и те са на това мнение

рядко се случва,но като стане излизам извън нерви и от

там един вид ми и дойде негативният рейтинг понеже казвам

неща,който не са за форума и после ме мъмрят модерите за това

на всички,който са ме питали съм обяснявал че каквото продавам

в форума е внос от Германия

имам познат тираджия,който обикаля домашните разпродажби и носи

какво ли не-но това е друга тема

мисълта ми е,че винаги имам обратна връзка със собствениците на

стоките и винаги мога да разбера статуса им и съотвенто дали някой

от форума иска да ме маниполира

:)

Link to comment
Share on other sites

така е приятел,но да ти кажа честно се

дразня когато някой ми върти такива номера

по такива теми съм разговарял с Midex и др.

от форума,на който сега не мога да се сетя никовете им

и те са на това мнение

рядко се случва,но като стане излизам извън нерви и от

там един вид ми и дойде негативният рейтинг понеже казвам

неща,който не са за форума и после ме мъмрят модерите за това

на всички,който са ме питали съм обяснявал че каквото продавам

в форума е внос от Германия

имам познат тираджия,който обикаля домашните разпродажби и носи

какво ли не-но това е друга тема

мисълта ми е,че винаги имам обратна връзка със собствениците на

стоките и винаги мога да разбера статуса им и съотвенто дали някой

от форума иска да ме маниполира

:)

 

Така е, колкото и да се коректен с хората, винаги ще се намери някой да се направи на тарикат и да се опитва да ти върти номера.

Link to comment
Share on other sites

изобщо не съм сългасен с мнение на @Grosmaster за телефоните .... точно с тях стават най-големите "врътки". имам телефон, който ако ти го дам и го поръчкаш 1-2 часа няма да разбереш (даже и 1-2 дни да го ползваш), че му има нещо ... просто след време някои неща си проличават. така че т'ва са относителни неща ...

 

колкото за рутера, не съм много наясно, ама можеш ли да го прецакаш, ако бърникаш в настройките? толкова ли е "перфиден" :lol:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

изобщо не съм сългасен с мнение на @Grosmaster за телефоните .... точно с тях стават най-големите "врътки". имам телефон, който ако ти го дам и го поръчкаш 1-2 часа няма да разбереш (даже и 1-2 дни да го ползваш), че му има нещо ... просто след време някои неща си проличават. така че т'ва са относителни неща ...

 

Eми за това са магазините, като искаш да си спокоен отиваш и пазаруваш, ама всеки иска хубаво и за без пари, няма такава опция ;)

Link to comment
Share on other sites

Eми за това са магазините, като искаш да си спокоен отиваш и пазаруваш, ама всеки иска хубаво и за без пари, няма такава опция

 

ама то си е разбираемо

все едно да купиш лаптоп 2 употреба и да

очакваш батерията му да издържа колкото

на новите лаптопи от магазина-просто няма

как да стане

хората от този форум трябва да проумеят именно

това,а не да очакват да вземат нещо евтино в

пъти под реалната му цена и да работи като

все едно е излезло от магазина

както и ти каза няма такава опция

или ако трябва да го обясна по-нагледно все едно

да искате жена на 50г. да изглежда като гадже на 20

и двете са жени,но едната е вече на път да стане баба,

а другата я очакват лъскави коли в компанията на чичко паричко

:D

Link to comment
Share on other sites

Пробваи тук.Пусни една тема и задай въпрос:Аджеба, имам такива и такива чаркове излишни-Какви пари мога да им взема?

 

Мерси. Сега ще пробвам.

Link to comment
Share on other sites

Това, за което пиша сега не се вписва в представите ми за някакъв проблем, който трябва да бъде изкоментиран тук, но ми стана доста смешно от един факт, който видях в тази тема и реших да го споделя и тук:

 

1. Юзерът malak_baio продава компютър...

 

2. 15 минути след първия му пост, юзерът debela, ентусиазиран бърза да не изтърве компютъра и пуска пост:

68846955wd3.jpg

 

3. След кратко размисляне обаче (или след разговор с родителското тяло), юзерът debela пуска следващия пост, от който всъщност ми дойде смешното :P :

67160450bt5.jpg

 

 

Едит: @AlBundy, вярно бе... :woot ...сега забелязах разликата в цената...и ми стана ясно за какво се отказва момчето... ;)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Според мен е заради инфлацията :bgrin: Щото продавача веднага е вдигнал цената на от 120 на 200 лв

Мдааа, направо си е за наказание малък_байо

Edited by AlBundy
Link to comment
Share on other sites

Не е точно проблем, но ми направи забавно впечатление :)

Тази тема

и най-вече заглавието и. :)

Или за скайпа - "Търси Весо", все едно 10 човека ползват този скайп :)

Заглавието на Темата си плаче за нещо.

Колкото до писаното по темата, много весело ми стана за което се радвам че стана сутринта :lol:

ф перфектно .......Дававам .....Пържи собственик ......ксеноножа

повечето са от фонетичната, но просто много добре се е получило :D

Link to comment
Share on other sites

Допустима ли е продажбата на крадена нафта? https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=63313&hl=

Явно е източена от служебна кола, което пак си е кражба. Продавача отказва да дискутира произхода.

Link to comment
Share on other sites

Допустима ли е продажбата на крадена нафта? https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=63313&hl=

Явно е източена от служебна кола, което пак си е кражба. Продавача отказва да дискутира произхода.

Темата вече е затворена.

Разбира се, че не е допустимо, но няма как да се докаже, а и продавачът винаги може да излъже за произхода.

Офтопикът, който си направил вътре също не е разрешен. ;)

Link to comment
Share on other sites

Стига бе хора. Ако открадна нещо, да няма как да го продам ли :lol: Има си човека 20 литра нафта за битови нужди - иска да я продаде. Може да си е топил в нея веригата на велосипеда. Хахаха

Edited by aJ|eKc
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Искам да попитам пуснал съм една обява че търся нещо, но няма ефект, смисъл няма подходяща оферта, възможно ли е след известно време да си ъпна темата нагоре или да напиша нова тема, че след толкова вереме тя като изпадне назад кой ще я види.

 

В датата там обявата ти е валидна една седмица, тук има ли някакво правило в тази насока.

 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като поради правилото за категорична забрана на "ъп"-овете, по някой път "покрай сухото гори и по нещо мокро", би могъл да минеш между капките като пуснеш втора обява с добавена промяна в търсенето ти (напр., че търсиш и още нещо или да промениш сумата, която може да отделиш за търсеното).

Това горното, разбира се минава само ако не го правиш много начесто...един вид, ако не ставаш прекалено нахален с постовете. :)

Link to comment
Share on other sites

Прочетох че ъп-овете се наказват, те почти навсякъде се наказват освен в базара на фото-форума, но има хора които влизат по-рядко, или пък идват хора снови търсения да речем и би било добре да се измисли едно правило една обява ако не е обновявана нито веднъж в продължение на месец да речем и да може да се напише нова, старата и без това може да се намери вече само с търсачката, защото в моята обява примерно добре съм конкретизирал критериите за търсения от мед продукт и да го променям само за да замажа очите на някой не е много честно, ама ако само това е начина...

Link to comment
Share on other sites

Тъй като поради правилото за категорична забрана на "ъп"-овете, по някой път "покрай сухото гори и по нещо мокро", би могъл да минеш между капките като пуснеш втора обява с добавена промяна в търсенето ти (напр., че търсиш и още нещо или да промениш сумата, която може да отделиш за търсеното).

Това горното, разбира се минава само ако не го правиш много начесто...един вид, ако не ставаш прекалено нахален с постовете. :)

Това е тъпо и е в разрез с половината форумни правила. Тука има над 10000 регистрирани потребителя, ако всеки прави подобно нещо на месец, това са си 20 "нови"-"стари" теми на ден :sick

 

Истината е, че единствения шанс е като се следи форума. И както многократно е казвано, той не е предназначен за покупко/продажби, а това е само една леко допълнение. За целта си има специални сайтове, в които всичко е направено само и единствено с тази цел....като не ви харесва - ходете там.

Link to comment
Share on other sites

Това е тъпо и е в разрез с половината форумни правила...

Така е...много често минаваме метър някои "прегрешения" просто като ги трием тихомълком, защото не може за едно недоглеждане от страна на потребителя...или просто защото е нов и не е прочел веднага правилата, да го наказваме моментално. ;)

Естествено когато прекали и след предупрежденията не взима от дума, тогава не само му се дава процента, но и евентуално дори се затормозяваме допълнително като го поставяме на мод-режим и всеки негов пост или тема първо идва при нас, за да видим дали не продължава пак да се олива. А ако наистина си заслужава...дори и го изолираме за известно време от форума да не пречи на останалите.

Всъщност няма нужда да ти ги разправям тези неща, защото ти така и така ги знаеш.

 

А по въпроса за "ъп"-овете...наша е преценката кое е "ъп", кое - не и кое се движи по ръба към "ъп"-а...както казах...ако всички го карат по нормалните стандарти за общуване, по-агресивните броят до 10, преди да пуснат поредния си пост и когато всеки се постави в ситуацията на отсрещния и се замисли дали не дразни някого.....проблемите във форума ще бъдат доста по-малко. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Добре, а не е ли по-добре "неупотребявани" теми да се изтриват след 1-2 месеца да речем и човека ако още търси или предлага същото нещо да си напише нова тема, по този начин няма да се получават чести недоразумения като от сорта - "купувам ти стоката", без да е обърнато внимание, че обявата е от преди 6 месеца да речем, човека отдавна я е продал или пък не е актуална вече.

 

Примерно аз сега търся някаква стока и виждам обява от преди 5 месеца и няма телефон, пускам мнение и чакам, а от човека ни вест ни кост.

 

Мисля, че с моето предложение би имало малко повече актуалност на обявите. Не мисля че е тъпо, защото е тъпо да звъннеш на някого дето продава нещо и той да ти каже че го е продал преди 3 месеца.

 

И както многократно е казвано, той не е предназначен за покупко/продажби, а това е само една леко допълнение. За целта си има специални сайтове, в които всичко е направено само и единствено с тази цел....като не ви харесва - ходете там.

 

На мен лично ми харесва секцията купувам/продавам и затова изказвам това мнение, като мога да кажа че този раздел е разработен доста повече от много специализирани сайтове.

 

И както многократно е казвано, той не е предназначен за покупко/продажби, а това е само една леко допълнение

 

Като гледам това леко допълнение бие по теми и посещаемост всички останали раздели накуп :D .

Edited by goltak
Link to comment
Share on other sites

а колко ще е по-добре всички да си настроят форума да им показва по 40 теми на страница... така ще е много по-трудно темата ти да падне от първа страница и съответно по-рядко ще се ъпва по какъвто и да е повод... :)

Link to comment
Share on other sites

.... - "купувам ти стоката", без да е обърнато внимание, че обявата е от преди 6 месеца да речем, човека отдавна я е продал или пък не е актуална вече.

Примерно аз сега търся някаква стока и виждам обява от преди 5 месеца и няма телефон, пускам мнение и чакам, а от човека ни вест ни кост.....

За тия твои проблеми си има решение - вместо да пускаш пост в тема отпреди няколко месеца, първо чукни на профила на продавача да видиш кога за последно е бил във форума и ако е вчера напр. - пусни му ЛС с въпроса дали още го продава....но ако е бил последно края на миналата година, ясно е че е заминал някъде или просто е зает да посещава форуми - в този случай е безсмислено да го питаш....

Да не говорим, че някои новобранци питат в теми дали се продават стоки, обявени последно за продажба през 2005-та година....преди малко изтрих едно такова питане... :)

 

Мисля, че в раздела с покупко-продажбите има по-сериозни проблеми от този....ето в момента например, докато пиша този пост, на epunta му е дошла музата да издири всичките си теми, които е пускал от началото на регистрирането си във форума и вече не са актуални и ги "ъп"-ва една по една с пост "За затваряне", без да си направи елементарната сметка, че след малко на 1-ва страница ще са 20 негови затворени теми, които са изместили актуалните продажби в момента.....а един рапорт или ЛС би свършило същата работа доста по-елегантно... ;)

Сега го чакам, кога ще издири и последната си тема, за да му ги изтрия наведнъж...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...