Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Пичове искам да си пусна обява ама нз каква цена да посоча!Та искам да ви питам колко струва Гащеризон за сноуборд!Какви пари мога да му взема?Чисто нов е!

Edited by toti_barabata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пичове искам да си пусна обява ама нз каква цена да посоча!Та искам да ви питам колко струва Гащеризон за сноуборд!Какви пари мога да му взема?Чисто нов е!

 

Много лесно може да се ориентираш, като видиш колко струва НОВ и ако искаш да го продадеш бързо го намаля с 30-40% от магазинната цена и си готов.

Има сайтове в нета с такива неща, така че няма да ти е проблем да добиеш представа за цената ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

е този @Gacoo е мн несериозен , каза че ще вземе ,,това което продавам ,, и даде на търг най-висока цена , а сега като му пиша той дори не отговаря , е това е на какво прилича , поне да каже ! :crazy:

Link to comment
Share on other sites

е този @Gacoo е мн несериозен , каза че ще вземе ,,това което продавам ,, и даде на търг най-висока цена , а сега като му пиша той дори не отговаря , е това е на какво прилича , поне да каже ! :crazy:

 

Нормално, какво те учудва, това е нормално.

Аз предлагам, друг път като има търгове и така стане, да се налага направо БАН.

Link to comment
Share on other sites

искам да попитам темата на тоя тип що е затворена?

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=60939

KILLERINCHO е посочил причината,че цената е качена,вместо свалена,което е против правилата.обаче по курса на еврото BUY/SELL-1.95/1.96 цената става 292.5/294 лв.по-ниска е от обявената първоначална от 295 лв.нямаше ли по-подходящо да е обяснението че отсъпка от цената-1/2.5 лв е смешно малка,което пак е против правилата?

Link to comment
Share on other sites

В ТАЗИ тема, редно ли е за всеки компонент с намалена цена да се пуска нов пост :blink:

Не е забранено от правилата...лично аз не бих го правил, а бих едитвал първия си пост и само когато темата ми отиде 3-4 страници назад, бих я ъпнал с някой пост с по-ниска цена....но това си е моят начин на разсъждение....след като не е забранено, всеки може да си процедира както сметне за добре. По-горе в темата бях дал пример за един, дето си беше ъпнал десетина теми наведнъж само с пост "Продадено" във всяка една от тях...което си беше чиста глупост. ;)

Link to comment
Share on other sites

В ТАЗИ тема, редно ли е за всеки компонент с намалена цена да се пуска нов пост :blink:

 

Ми... какво да ти кажа. Явно е решил всеки ден да вдига темата с намаляване на цена - това е позволено, но ми се иска да видя до къде ще стигне... по мои изчисления след пет до седем дена ще трябва да той да дава по пет лева на този който реши да му вземе стоката... Което си е в полза на купувачите. Така че само си мисли, че е тарикат... всъщност не е. Стъпката за намаляване е 5 лева и той до момента е в рамките на правилата. Ако започне да сваля с по лев-два само за идеята директно изхвърча стоката му.

 

Midex - търговчето с безбройните джесемета (всичките продадени) си отнесе наградата... не сме слънца да огреем всички, но веднъж като огреем...

Link to comment
Share on other sites

Не е забранено от правилата...лично аз не бих го правил, а бих едитвал първия си пост и само когато темата ми отиде 3-4 страници назад, бих я ъпнал с някой пост с по-ниска цена....но това си е моят начин на разсъждение....след като не е забранено, всеки може да си процедира както сметне за добре. По-горе в темата бях дал пример за един, дето си беше ъпнал десетина теми наведнъж само с пост "Продадено" във всяка една от тях...което си беше чиста глупост. ;)

 

да май и аз ще се повторя като кажа че това е напълно безмислено да се пише в нов пост ПРОДАДЕНО

като може да се едитне първия пост и да се напише с червено че е продадена стоката :(

Edited by PiTT BuLL
Link to comment
Share on other sites

да май и аз ще се повторя като кажа че това е напълно безмислено да се пише в нов пост ПРОДАДЕНО

като може да се едитне първия пост и да се напише с червено че е продадена стоката :(

 

ама по тоя начин май темата не излиза на първа страница и мода няма как са е заключи.най-добре е както каза някой,да може самия автор да може да е заключва и премахва от форума.ако може да има и някаква давност на неактивните теми,щото са се събрали над хиляда страници и има теми още от лето 2004 :confused

Link to comment
Share on other sites

ама по тоя начин май темата не излиза на първа страница и мода няма как са е заключи....

А да си чувал за бутона p_report.gif?

Много лесно се ползва и има почти мигновен ефект за затваряне на теми - свои или чужди... ;)

ни съм гу ползвъл до ся

иначе за останалото от поста кво е мнението?

За давност в настоящия раздел - да, добре е определено време след като не е писано в темата да се самоизтрива (ако има техническа възможност за това).

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Има ли система за защита от нечестни продавачи? Не виждам да има някакъв вид точкуване и възможност за оценка на даден продавач или както в eBay - feedback. Oт постване на отговор в стара или затворена обява мисля няма много смисъл!

Link to comment
Share on other sites

Има ли система за защита от нечестни продавачи? Не виждам да има някакъв вид точкуване и възможност за оценка на даден продавач или както в eBay - feedback. Oт постване на отговор в стара или затворена обява мисля няма много смисъл!

Еми беше предложено да има такава тема с коректни и некоректни "търговци" но админите нещо не го одобриха :zzz освен в тази тема да пишеш, друг начин няма.

Edited by kamen
Link to comment
Share on other sites

Има ли система за защита от нечестни продавачи? Не виждам да има някакъв вид точкуване и възможност за оценка на даден продавач или както в eBay - feedback. Oт постване на отговор в стара или затворена обява мисля няма много смисъл!

 

Приятел, това не е търговска зона или сайт за обяви, че да искаш такива екстри ;)

Има доста други платени сайтове в койно можеш да видиш рейтинг и тн.... преди да пазаруваш от даден човек.

Link to comment
Share on other sites

Приятел, това не е търговска зона или сайт за обяви, че да искаш такива екстри ;)

Има доста други платени сайтове в койно можеш да видиш рейтинг и тн.... преди да пазаруваш от даден човек.

 

И все пак се извършват покупко/продажби и не само за по 5-10 лв. А това дали са платени или не няма нищо общо с рейтинга. Трябва ли да следя обявите на даден човек и да ги ъпвам , за да знаят другите ,че той е мошенник?

Link to comment
Share on other sites

Има значение, как да няма!!!

Все пак това си е работа която някой трябва да върши, а нали се сещаш че в тоя живот няма нищо безплатно. По принцип, форума е предназначен за други цели, това че има раздел "Купува/Продава" не значи че трябва да се превръща в търговска зона ;)

А ти ако си се опарил от някой мошенник, спокойно може да споделиш тук?

Link to comment
Share on other sites

Има значение, как да няма!!!

Все пак това си е работа която някой трябва да върши, а нали се сещаш че в тоя живот няма нищо безплатно. По принцип, форума е предназначен за други цели, това че има раздел "Купува/Продава" не значи че трябва да се превръща в търговска зона ;)

А ти ако си се опарил от някой мошенник, спокойно може да споделиш тук?

 

Тук мога, но едва ли ще го прочетат много хора. А не може ли да има тема в която да се поства от недоволни юзъри, но отговорите да се ограничават само до 1-2 и то от лицата пряко замесени. Да има строги правила и при използване на нецензурни думи и въобще по-остър език или при постване без представени доказателства да се трият постовете. Така може хората да се научат да се държат по-човешки и в другите теми.То е ясно, че винаги и от всеки ще има недоволни, но ако отрицателното мнение е обосновано и темата не се обърне на място за заяждания ще е полезна.

Link to comment
Share on other sites

А не може ли да има тема в която да се поства от недоволни юзъри...

 

Ако прочетеш цялата тема ще разбереш дали може или не.

Лично аз преди повече от година и половина бях дал такова предложение, но не се прие, така че това е положението ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

пак старата история, продадено темата да се затвори по 100 пъти , вдигане на теми в които е писано продадено , пак нов пост с ПРОДАДЕНО , темата да се затвори

просто ми е гадно за окото да цъкна на последни постове и да видя на един човек всичките теми от B/S вдигната заради ПРОДАДЕНО , че дори и по няколко поста с едно и също съдържание и то е : ПРОДАДЕНО :angry1 :sick Толкова ли е трудно да помолиш модератор да ти затвори темата , че трябва да дразниш останлите във Форума с всичките си теми вдигнати

Edited by PiTT BuLL
Link to comment
Share on other sites

А аз искам да попитам така само информативно - има ли някаква санкция при неспазване на правилото за намаляване на цената на даден продукт :unsure: Защото забелязвам , че това е масово явление :)

Link to comment
Share on other sites

Не мислите ли, че за всяка обява трябва да има задължително :

 

1.снимка

2.цена

3.телефон за връзка,поща или скайп,ICQ.

4.подробности за дадената продажба

 

Постоянно има постове от рода на цена, ми дай снимка, ми дай телефон....Има членове на форума които чакат само такива обяви, за да вдигат рейтинг.

Постове от рода на - искаш ли замяна за нокия н70, при положение, че е казано заменям само за нокия н90 - да няма! Дразнещо е! Моля модераторите да разгледат сериозно предложението.

 

 

п.с Може да погледнете на адрес www.all4smartphone.com за да видите там как е - много приятно :)

 

Пиша директно тука, за да се види и от членовете в раздела!

 

Благодаря.

Edited by GammaRay
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...