Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Да...ама в далаверата продават основно софиянци, а тука сме си на местна почва...пък и не виждам в близко време освен хардуер и GSM-ми, какво друго ще се продава толкова масово...като гледам хората от форума не са се засилили да продават масово жилища, коли, дрехи и т.н....достатъчно е да се направи едно бързо сортиране на общия брой обяви само от 2-3 страници, за да се види колко са за хардуера и телефоните и колко за всичко останало. Пък и секцията на Булфлийт си виси от години в раздела за игри, а е ясно колко хора играят в момента (ако изобщо има)....но явно не пречи на никого щом още не са я махнали. ;)

Както и да е...тука само даваме предложения...дали ще се приемат е друг въпрос, на останалите пък може и да не им допаднат. Лично мен не ме бъркат и двете положения - чета бързо, имам хубав монитор и мога да отсея от общото това дето ми трябва. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

right... ми ето една добра бизнес идея тогава - явно няма пловдивдски сайт подобен на dalavera.net - чудесна ниша да изяви някой уменията си... да направи сайт и да го разработи. Ще има успех.

 

Булфлийт подраздела... тъй като е затворен - не ме ебе какво става с него -. не влизам там. Спортния раздел също не ме интересува - затова ми е свит и не ми се пречка... обаче е хубав пример какво става с десетина подфорума - клик-клик-клик-клик.... и да ме интересува, ще ми писне и ще заеба... десет клика докато стигнеш където трябва... подфорума за кулинария - също... него специално много хора го искаха, пък не забелязвам да гъмжи от живот там... по-скоро май е позаспал.

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n извинявай че се обръщам директно към теб, но в случая не виждам защо другите (включително и аз) трябва да сме съгласни с твойто мнение по въпроса относно гсм секция само защото си модератор. Та нали ние - обикновенните юзери ползваме форума и ще бъде готино ако до някаква степен ако се направи такъв подраздел би ни улеснил в четене и постване. Ще дам една идея ако я удобриш ок ако не ... здраве да е . Направи един poll да видим колко човека са "за" и колко "против" гсм секция. Смятам че така ще е най чесно спрямо всички.

Link to comment
Share on other sites

Аз винаги съм мислел, че ъпването трябва да е разрешено. Има си форуми в които е така и си функционират прекрасно. Не е въпроса да се ъпва по 3 пъти на ден, но наистина понякога обявата отива на 3-та страница за отрицателно време. И това НЕ Е защото няма интерес, а защото има 5-6 локнати теми, 5-6 дублирани, някой е споделил "за какво си харчи парите", друг каква "странна мисъл му минала през главата". Въобще аз лично не виждам никаква логика да е забранено ъпване на теми за продажби, а да си имаме тема "Какво мислите за човека над вас?"...

Link to comment
Share on other sites

Аз винаги съм мислел, че ъпването трябва да е разрешено. Има си форуми в които е така и си функционират прекрасно. Не е въпроса да се ъпва по 3 пъти на ден, но наистина понякога обявата отива на 3-та страница за отрицателно време. И това НЕ Е защото няма интерес, а защото има 5-6 локнати теми, 5-6 дублирани, някой е споделил "за какво си харчи парите", друг каква "странна мисъл му минала през главата". Въобще аз лично не виждам никаква логика да е забранено ъпване на теми за продажби, а да си имаме тема "Какво мислите за човека над вас?"...

 

А защо си мислиш, че само ТИ искаш твоята тема да е на първа страница? Ако е разрешено ъп-ването, всички ще си ъп-ват темите, и твоята пак ще иде на 3-та страница. На първа ще останат само тия, дето нямат какво друго да правят, а само си следят темите, и като иде на втора странца - айде ъп и готово.

 

Мисля, че така си е добре. Който сериозно търси нещо, ще ползва търсачката, и ще те намери и на 35-та страница.

 

Имам обаче предложение - тема, по която не е писано нищо в продължение на 1 месец, автоматично да се затваря. Сега някои изравят теми от 2004 г. и ги пращат на първа страница :)

 

Също ме дразнят писания на шльокавица, аз изобщо не ги и чета де. Ама все пак форумът е български, а от това писане на латиница правописните грешки в постовете са повече от броя на постовете...

Но няколко пъти админите са отказвали да въведат правилото да се пише на кирилица - те раздават тук правосъдие, щом така са решили...

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n Направи един poll да видим колко човека са "за" и колко "против" гсм секция. Смятам че така ще е най чесно спрямо всички.

а така ;) 1 анкетка и всичко се решава :D Все пак форума е за потребителите,а не за модераторите.Или греша?

Link to comment
Share on other sites

а така ;) 1 анкетка и всичко се решава :D Все пак форума е за потребителите,а не за модераторите.Или греша?

Да, ама модераторите носят отговорността за форума и те се грижат той да бъде добър, какъвто е в момента. Аз лично подкрепям идеята за леко раздробяване на buy/sell, но определено от анкети ползи няма. Винаги съм поддържал идеята, че гласуването е демократично само когато всеки гласувал може да поеме отговорността на избора си. Независимо от въпроса, по който се гласува. Това тук няма как да стане. Айде стига толкова от мен, че много се отплеснах.

 

ПП @Аel Просто днес съм философски настроен :P

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Така говориш все едно от тази евентуална анкета ще зависи изтрелването на ядрена ракета в космоса за унищожаване на вселената :rolleyes: Един субраздел както може да се създаде, така лесно може и да се изтрие ако не върши работа или затруднява ползвателите му...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

До тука всичко изглежда добре.Да, на хората отговарящи за форума им е писнало да правят едни и същи забележки.Ъпване, заяждае, пазарене и т.н. . Искате подфорум за ГСМ и Компютри. А не е ли по-добре просто да бъдат 2 категории??? Едната купувам а другата продавам ? Така ако Драган си е пуснал обявата , че продава "ще дам примера на Оверман" вибратори по 100 лева във подраздел "ПРОДАВАМ", следващите 50 теми пуснати от Гела, Мара и Камшик-Тодора от рода "купувам лубрикант" ще са в подраздел "КУПУВАМ" и няма да я местят постоянно надолу.Следователно Драган няма да се притеснява , че темата му отива на "3-та" страница. Така ще намалее предполагам напрежението и тръпката да си "Ъп-неш" темата. Стана ясно , че идеята е само за разделяне на подфорума.

Edited by batko32
Link to comment
Share on other sites

Това се е коментирало доста пъти тук, няма да има разделяне на раздела.

Лично аз съм правил предложение преди повече от година и половина, и отговора беше НЕ.

Така че мисля, колкото и на всички да ни се иска, това няма да стане ;)

Link to comment
Share on other sites

Това се е коментирало доста пъти тук, няма да има разделяне на раздела.

Лично аз съм правил предложение преди повече от година и половина, и отговора беше НЕ.

Така че мисля, колкото и на всички да ни се иска, това няма да стане ;)

 

Аз също преди време давах разни предложения за секция моторни спортове и твърдо ми се заявяваше НЕ,НЕ и НЕ.Това беше около преди година и половина и тогава желаещи за такъв раздел имаше много.Когато вече желаещите като мен останахме 1 двама и веднага се пусна този раздел.Ама то вече след дъжд качулка.Желаещите изпобягахме по други форуми и този раздел стана безполезен.Проблема тук обаче е че няма как да стане такова нещо в Купувам/Продавам поради факта че тук винаги има желаещи да пишат.Може би трябва някакъв сакътлък или да станат големи скандали за секции за да се разбере че промени са нужни.Незнам защо трябва така да става а не се обсъдят проблемите и да се въведат промени.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам един въпрос към нашите така уважавани модератори:

Значи прочетете си отново правилата и ми кажете възможно ли е да бъда сакциониран по 12-та точка при условие, че този който предлага стоката съм аз и коментирам исканата от мен цена, а не развалям търговията на някой човек без да искам да закупя стоката му?

Също така виждам, че за две седмици два модератора ми слагат warn без да имам какъвто и да е било смисъл от него, като лично аз го считам за проблем от личен характер, защото съм влизал в преракания и с двамата и те просто си показват зъбките, при положение, че членувам в още 5 форума 3 от който са многоуважавани хардуерни международни форуми такива пристрастия и комплекси там няма!

Също така преди време можеше да се пише "PM", след време това беше забранено и един приятел направо захапа 40% warn за този цитат в стара тема още от преди нововъведените правила, не мислите ли, че това е малко наглно от ваша страна ?!

 

Ако ще се зъбим дайте да се видим пък да видим кой с колко зъба ще остане, защото в реалния живот не можете да ми запушите устата с някви си наказания тип детска градина.

Link to comment
Share on other sites

Форума е страхотен, не делете нещата по категории, имам само една молба да направите да показва последните 40 мнения защото последните 20 са малко

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос към нашите така уважавани модератори:

Значи прочетете си отново правилата и ми кажете възможно ли е да бъда сакциониран по 12-та точка при условие, че този който предлага стоката съм аз и коментирам исканата от мен цена, а не развалям търговията на някой човек без да искам да закупя стоката му?

Също така виждам, че за две седмици два модератора ми слагат warn без да имам какъвто и да е било смисъл от него, като лично аз го считам за проблем от личен характер, защото съм влизал в преракания и с двамата и те просто си показват зъбките, при положение, че членувам в още 5 форума 3 от който са многоуважавани хардуерни международни форуми такива пристрастия и комплекси там няма!

Също така преди време можеше да се пише "PM", след време това беше забранено и един приятел направо захапа 40% warn за този цитат в стара тема още от преди нововъведените правила, не мислите ли, че това е малко наглно от ваша страна ?!

 

Ако ще се зъбим дайте да се видим пък да видим кой с колко зъба ще остане, защото в реалния живот не можете да ми запушите устата с някви си наказания тип детска градина.

Ще цитирам поставеното от мен предупреждение:

 

Пробутване на предложение в чужда обява за продажба:

 

"Sry,че се меся в темата, но и аз продавам Galaxy 7600GS от първите модели, работи безпроблемно на 630MHz ядро и 1750MHz памети, давам я с залман VF700 за 130лв."

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=57629

колко грозно е това - мисля, че е излишно да се коментира. Сам го забелязах - репорти нямаше - просто си чета всичко наред, когато имам време да модерирам...

На всички ни се случва да грешим, но поне можем да се замислим спокойно, а не да сеем жлъч...:

 

Не мога да ви разбера вас модераторите в тоя форум, какъв ви е проблема, толкова много комплекси ли имате за избиване, първо единия ми лепва warn да не коментирам цената на собествения ми телефон, който искам да продам, после другия ми слага пак ей така си дето ви спестих следенето на още една тема и ако искаш да знаеш в другите форуми това е съвсем нормално за разлика от нашия снобарски и комплексарски форум;)

П.П.

Пробутване означава, че продавам нещо кофти, като развален домат на пример, а аз продавам много добра карта, която така или иначе вече я додах на един познат, който няма нищо общо с некадърно устроения и контролирам форум от вас.

 

ПОЗДРАВИ.

Всеки да си прецени може ли да се уважава такъв човек (в 5 форума и 10 партии). Не само интелекта е важен за мен за определен човек, но лично ми се повдига от голямата прослойка, на която и душите им са някъде ниско в ануса...

Edited by LifeFeel
Link to comment
Share on other sites

Форума е страхотен, не делете нещата по категории, имам само една молба да направите да показва последните 40 мнения защото последните 20 са малко

 

A какво ти пречи да цъкнеш на предходната страница примерно? Ако станат 40 мнения на страница тя ще е огромна просто...

Link to comment
Share on other sites

огромна :D, не няма да е огромна и този клик и допълнително зареждане на страница ще се избегнат и най-важното със един скруул е може да се види дали има нещо ново, защото често новите неща (за съотвентия юсер) са повече от една страница

Edited by GERGX
Link to comment
Share on other sites

луди ли сте, бе? :)

борда си има настройка колко теми/поста на страница да ви показва

лично аз ползвам по 40 от години насам...

Edited by LifeFeel
Link to comment
Share on other sites

огромна :D, не няма да е огромна и този клик и допълнително зареждане на страница ще се избегнат и най-важното със един скруул е може да се види дали има нещо ново, защото често новите неща (за съотвентия юсер) са повече от една страница

 

мързи те да кликаш ли? ;) стандартно се ограничава размера на страницата за да се зарежда по-бързо и потребителите които четат само последните 5 мнения (щото другите са ги чели) да не им се зареждат 1 тон излишни постинги. 20 си е супер според мен... ама толкова като искаш да си ги смениш:

 

https://www.bulforum.com/index.php?act=UserCP&CODE=04

 

променяш това "Number of posts to show for each topic page" и готово :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз пък предлагам вместо да се пише пост "намерих си, темата може да бъде затворена" или "продадено" просто да се прави един едит на първия пост и с червено да се пише че темата е за затваряне и че стоката е продадена. Например тази тема. Тук в случая е от вчера темата, айде... Ама има случай в който теми от преди седмици, за които всички сме забравили се ъпват на първа страница само за да видим че е продадено и избутват важните теми назад.

Тва е просто предложение незнам дали ще има проблем да се направи някво такова правило...

Link to comment
Share on other sites

още по-добре ще е ако може продавачите/купувачите сами да си затварят темите, но не знам колко е технически възможно :)

Не е възможно, но по-елегантният начин да се затвори тема без да се ъпва е просто да натиснеш p_report.gif и да пишеш, че искаш да се затвори темата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...