Jump to content
BulForum.com

Скаутство


Grimjaur

Recommended Posts

:D Ааа,ясно-затова унифорните са толкова задължителни :D :D

Ех,тия ОБС,бе,какъв хубав стимул са ни! :)

Правилно,няма да се излагаме без униформи!

 

Ама ОБС,не-ОБС,като сме скаути трябва да изглеждаме като скаути, да сме с връзки и униформи по всички сбирки и мероприятия!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

От друга страна той(Иво, ако го помните) ми каза, че събота щели да ходят на Марково и не било сигурно дали ще дойдат при нас, демек не е заради тях специално, а защото е "прекрасен ден" и си имаме официална сбирка :P

Link to comment
Share on other sites

Kаква е средната възраст на скаутите? Питам защото синът ми е на 8 год. и ми се ще да участва в нещо такова!

Ами има от всички възрасти, но най-много '88 и '89 набор.Сега в момента няма деца под 12-годишна възраст, но скоро ще има една група!Скаути момичета и момчета до 12 годишна възраст се наричат съответно момичета-пчелички и момчета-вълчета.

Link to comment
Share on other sites

Мхм,да и аз това питам.... Айде ако не е тая ваканция,защото все пак е много студено,нека поне междусрочната да отидем някъде!Така ми се ходи на хижа.................. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Само на теб ли? :) Наистина трябва да отидем някъде,а Лора предложи да е с 2 нощувки(което всъщност доста трудно ще се уреди,ама ще е страхотно,ако стане)Трябва сериозно обаче да се заемем да го измислим,да не стане като с новата година...

Link to comment
Share on other sites

Kаква е средната възраст на скаутите? Питам защото синът ми е на 8 год. и ми се ще да участва в нещо такова!

 

 

Както каза Earthwalker има и такива скаутчета (вълчета се зоват), но принципът на тяхното убочение е много по-различен от този на скаутите. За това трябват хора които имат малко повече опит в работата с малки деца. И тук идва големият проблем, малката липса на обучени кадри, има липса не нещо което се нарича педагози (начално-училищни), аз самият се обучавам за педагог, но това е много повърхностно и недостатъчно. За сега трябва да се посъберат малко деца за да се види как трябва да се работи с тях. Има един човек който може да се справи със задачата, но той не е в Пловдив. Когато се намери такъв човек ще се погрижа общественоста да знае.

 

 

Това е за сега.

Link to comment
Share on other sites

А и това, че човек е по диплома педадог не винаги означава, че наистина е такъв. В повечето случай просто се иска добро отношение и повечко търпение.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Определено е така. Рекламата е слаба страна.Обаче това струва пари.Много пари.И за сайта под една или друга форма трябват средства за да е актуален. Единствения вариант с най-малко вложения е брошури. Малки и евтини, но пък в голямо количество.Брошури с информация за скаутите, защото малко хора знаят за тези чудаци:)

По възможност да не са черно-бели, с адреса на форума, електронната поща и др. И да се раздават на събития и други.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

По едно време се говореше за Скаутска "Родителска" среща организирана от Чийз...Хубаво ще е да се направи колкото се може по-скоро, защото някои родители незнаят с какво точно се занимаваме и се притесняват...като всички родители!

Та тъй...тръпнем в очакване :P

Link to comment
Share on other sites

no need

 

 

едит: наще знаят скво се занимаваме , едно вр на чернов родителите са им разказвали , те тогва още искаха д аме пишат

на 18 съм така че дори да се притесняват това няма значение , те ще си се притесняват винаги , пък и крум едва ли ще може да им избие страховете

Link to comment
Share on other sites

no need

едит: наще знаят скво се занимаваме , едно вр на чернов родителите са им разказвали , те тогва още искаха д аме пишат

на 18 съм така че дори да се притесняват това няма значение , те ще си се притесняват винаги , пък и крум едва ли ще може да им избие страховете

Е ваще знаят, но на някой други техните незнаят...

Link to comment
Share on other sites

El Diablo , остави рекламата! Въпросът е не как, а КАКВО можем да рекламираме ! Какво правим?

Освен да се събираме обичайните заподозрени на всяка сбирка и да си приказваме общи приказки.

На така наречените "походи" сме по пет-десет души, все едни и същи. На масовите мероприятия, пръзници и прочее, на които можем да се афишираме както трябва, идват по двама-трима.

Още го помня онзи резил на Трети март ...

 

Та това е, върху което трябва да се мисли. Рекламата ни е последния проблем.

Link to comment
Share on other sites

Така,аз имам едно запитване. Във "Важно" или нещо такова прочетох,че на 08.04.06 се е избирало име на отряда.Името е невероятно глупаво,но не това искам да обсъдя.На мен ми беше казано,че име на отряда ще се избира на 15.04.06,как така решихте да изместите датата и не смятате ли за нужно да усведомите всички за това?Разбирам,че сте го написали във foruma,но все пак не предполагате ли,че е възможно някой да не го е видял :huh:

Link to comment
Share on other sites

Датата не е сменена, на последните 5 сбирки Тольо повтори поне 12 пъти:"Името на отряда ще се избира на осми април, когато аз, за съжаление няма имам възможност да присъствам."И нито веднъж не е казал, че ще се избира на 15ти, тогава ще се прави друго.

Тольо не е казвал, че няма да идва!

Е, какво, само аз ли съм чула, че има вероятност да не дойде?...това не е хубаво... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Датата не е сменена, на последните 5 сбирки Тольо повтори поне 12 пъти:"Името на отряда ще се избира на осми април, когато аз, за съжаление няма имам възможност да присъствам."И нито веднъж не е казал, че ще се избира на 15ти, тогава ще се прави друго.

Тольо не е казвал, че няма да идва!На 15.04 ще се кръщава отряда с избраното на 8.04 име!

И мен не ме кефи името, но уви...Е, винаги може да се пусне един вот на недоверие... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно!!! На по-сериозно не могат и да се вземат. Иначе претенцийте на Lorashu са абсолютно безпочвени. Беше ви съобщено, че:

1- на 8-ми Април ще се избере име на Отряда от всички който присъстват, който е искал да се чуе мнението му да е бил там. Съобщено беше около един месец по-рано;

2- на 15-ти Април Отряда ще се сдобие с новото си име на едно специялно място из хубавия ни град;

3- споменах че на 8-ми няма да ме има защото ще съм на лагер на Бузлуджа;

4- Vox Populi Vox Dei за името на отряда и харесването.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...