Jump to content
BulForum.com

Martial Arts


Tomahawx

Recommended Posts

Без ръкавици ударите в глава с ръка ще са забранени :)

А иначе К1 не е толкова лошо, защото участниците са разлини по тегло и стил, интересно ми е лично на мен да ги наблюдавам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Да, прав си, че ще са забранени в разни състезания и спортове, но бойното изкуство не е само спорт. Там на ринга не става изкуство- става шоу. На мен ми допада да си тренирам с малки протектори удари в главата дори и само с маркиране да е (все пак няма да се трепим по тренировките де), а на круша/макивара яко блъскане колкото си искаш :)

Link to comment
Share on other sites

Уффф,малко съм изпуснал началото на темата,но все пак:

1.И мен ме научиха да броя на тренировките ето така - едно,две,три... :) Шегата настрана,тренирам Да Дао и за това е така !

2.Еми при нас може и да броим на български и да имаме термини на много езици,но за това си има логично обяснение - много по-добре звучи Джи Чун Кун,отколкото "мушкащ удар в горна височина"...Или Бен Хоу Сян е 100000 пъти по-добре от "спускащ се удар със завъртане и отскок"...

3.Ударите със ръце в главата може и да са забранени и при нас...но това не значи че не ги учим :punk :punk :punk :punk :punk До скоро Да Дао турнирите са се провеждали със система,включваща удари с ръка в главата...А що е тва животно протектор не ме питайте не знам ;)

4.Да Дао беше "злостно,злобно и даже злокобно УбвинИЕнУ" че е " крало от другите стилове и сега се дообработва даже"...Е добре,едно бойно изкуство на 15 години е НОРМАЛНО ДА СЕ ДООФОРМЯ!!!И това че има техники,взаймствани от другите стилове също е нормално - целта на Да Дао не е просто да се различава от останалите,а да бъде най-доброто,което е невъзможно без займстване на техники,по простота причина,че ако ние твърдим,че нашето изкуство е най-доброто и сами сме си измислили всички техники,значи или сме пълни кретени(КАКВИТО НЕ СМЕ),или бойни стилове на няколко хиляди години са НАПЪЛНО БЕЗМИСЛЕНИ(а те не са)!!!За това аз не виждам нищо лошо в стил,обединяващ най-доброто(според мен) от останалите + няколко нови и много мощни техники!!!

Link to comment
Share on other sites

В тази тема гледах доста мнения от сорта на "мойто бойно изкуство е по- от твоето", аз съм еди какъв си колан, а ти си еди какъв си...

 

Всяко едно бойно изкуство е път към духовното израстване и осъвършенстване на човека, чрез физическо натоварване и осъвършенстване. Но духовното израстване трябва да е на първо място. Хора спадащи към по горе описаните са хора, трениращи боен спорт, за да хранят егото си, за да хранят гордостта си, за да хранят комплексите си, за да се научат да се бият. Това за мен не са хора, поели по пътя на бойното изкуство. Гордостта и тшеславието са неща, които трябва да оставиш по този път, защото те само ти тежат и ти пречат да го вървиш. Не искам и не визирам конкретни личности, но дано се замислите.

Link to comment
Share on other sites

В тази тема гледах доста мнения от сорта на "мойто бойно изкуство е по- от твоето", аз съм еди какъв си колан, а ти си еди какъв си...

 

Всяко едно бойно изкуство е път към духовното израстване и осъвършенстване на човека, чрез физическо натоварване и осъвършенстване. Но духовното израстване трябва да е на първо място. Хора спадащи към по горе описаните са хора, трениращи боен спорт, за да хранят егото си, за да хранят гордостта си, за да хранят комплексите си, за да се научат да се бият. Това за мен не са хора, поели по пътя на бойното изкуство. Гордостта и тшеславието са неща, които трябва да оставиш по този път, защото те само ти тежат и ти пречат да го вървиш. Не искам и не визирам конкретни личности, но дано се замислите.

Кажи ми какво тренираш ти, и въобще тренираш ли нещо в момента?

От думите ти съдя, че или тренираш нещо, с което не си достигнал фаза, при която се чувстваш сигурен във възможностите си, или не тренираш нищо.

 

Ще се радвам да ме опровергаеш.

Link to comment
Share on other sites

Мисля да започвам да тренирам нещо. Та ще помоля някой да ме светне какво. ;) Най-удобно за тренировка ми е в даскало, а там има джудо и айкидо. Не знам обаче, кое е по-доброто от двете? :confused

Link to comment
Share on other sites

edin savet ot men. ako iska6 da trenira6 v tvoito u4ili6te zadaljitelno po4ni s judoto pak posle sled vreme bih te naso4il kam aikido. pod "sled vreme" nqmam predvid dva-tri meseca. ina4e v koe u4ili6te u4i6?

Link to comment
Share on other sites

edin savet ot men. ako iska6 da trenira6 v tvoito u4ili6te zadaljitelno po4ni s judoto pak posle sled vreme bih te naso4il kam aikido. pod "sled vreme" nqmam predvid dva-tri meseca. ina4e v koe u4ili6te u4i6?

Уча в ТЕТ-а. :) И аз мисля да се записвам на джудо, защото и приятелите ми са навити всички да ходим. Иначе ако се запиша на друго най-вероятно ще ходя сам. ;)

Link to comment
Share on other sites

@Boro много си прав за Кик бокс-а ;)

Ако има някой, който тренира "Capoeira" нека сподели...

Преди всичко Capoeira е танц...

Схватките обикновено са кратки...

От това БИ се е зародил break dance-a...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ся се записвам на айкидо

ходих на няколко тренировки

и мноо се зарибих

ся си събирам пари за кимоно 4е играя с един анцуг

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znaeh 4e moje da ima tolkova mnogo hora zapaleni po boinite izkustva :punk Az li4no se bqh zapalila po aikido predi nqkolko godinki,no ne mi ostava6e vreme da hodq :( ob6to izkarah 6 meseca-prekaleno malko vreme...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Хора, една молба... Желанието ми е да мога да правя от един крайник-два. Не ми трябва да е красиво или да изглежда въобще по някъф начин, просто да се "отбраня" по най-ефективния начин. Дали има философия и кой се интересува от нея... не знам, аз си го правя от нуууужда

Препоръчайте ми, моля, стил и ако знаете трениор...

Е добре, никой не си направи труда да помогне дори и с толкова минимални усилия

Няма значение, вече получих отговор

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
shin-kioko6in nqma ni6to ob6to sas stila na oaqma

пълна глупост.всичко е едно административно разделение между мацуи и мидори

стилът си е същият.ударите са същите.катите са същите.духът е същият

мацуи ще остане в историята като фалшивия световен шампион от 1987(почивай в мир Анди Хуг)

 

а киокушин вс окинава ???

има ли смисъл да се коментира.киокушин е по-модерният и изчистен стил

Link to comment
Share on other sites

oleee pi4 ti mai ne se 4uva6 kato govri6 cql plovdiv vidq na ednoto boino 6ou tam demonstraciqtak ak qko se izlojiha kioko6in are ne mi gi govori tiq ne6ta iz4isten hahahaha kolko glupavo zvu4i :D takakato moderen sa6to ni6tu moderno nqma q mi kaji kvo predstavlqva kioku6in nqkvi nazobani pi4ove deto ne si znaqt akala kolko im e posle super boicite koito gi hvane i im naduva glavite ot tokati 6toto te sa pi4ove i ne se udrqt v glavite a samo v tqloto, koeto pokazva kolko e realisti4en stila

 

az iskam da popitam 6to kioku6in vednaj ne sa ni pokanili na sastezanie ?

neka az da kaja parvo si4ki znaqt 4e levon i joro popov ne se aresvat osobeno zaradi nqkvi gluposti deto se govorqt i posle na koeto sastezanie sme uti6li do sega vinagi nie obirame medalite za6to kioku6in kato gi kanqt na sastezaniq i nei u4astvame ne hodqt :| za6to li ? znam li ? no neka da ne sporim prosto tova deto napisa moderen i iz4isten ni6tu ob6to daje katite sa kopirani ot shorin ryu aide sas zdrave ama kato pi6e6 i nqma6 opit pone ne se ma4i ,pliue6 drugite stilove !!!

 

i samo ne razbrah kakvo e modernoto smisal nqkav nov mantalitet li imat za trenirane smisal

moga da kaja 4e okinawata e mnogo po moderno parvo za6toto se izu4ava Mataioshy Kobudo(ne e izmislen stil) SUI-KEN-DO(putqt na vodniq umruk) tova e li4no razraboten stil ot sensei yamashita i ne sa malko USA 6ampinite po K1 i drugi boini sportove koito go trenirat sa6to ne e izmislica tova ima si dokazatelstva tai 4e moga da kaja 4e sled razdqlata sas SOKE Bil Zahopolus(po red pri4ini koito ne vi zasqgat osobeno vas horata s golemi usti) dobre 4e se polu4i tova sas Sensei Yamashita za6toto toi e svetovno priznat maistor koito prepodava starinnoto Shorin ryu a ne nqkvi kradeni kati ot toq stil i oniq !!!!

Link to comment
Share on other sites

първо много ми е интересно в вашата школа има ли бойци на нивото на Валери и Димитър.

второ ако не знаеш Левон е тренирал при Жоро киокушин преди

освен тва Ояма е доказал стила си в битки с повечето японски стилове.

и ако си мислиш че само се млатят в телата и лоу кикове грешиш...

а беше ли да гледаш европейското по киокушин в Пловдив през 2004.

и ако ми кажеш че този стил не е на ниво....видя ли Нокаута на Димитър с маваши веднага след започване на срещата ??

 

и кво много ли са смешни киокушинкайците ? Анди Хуг и Франсиско Фильо хич не раздадоха правосъдие в k1 .

ако ми говориш за правилника...ами и в киокушин преди са фиксирали ударите с ръце в главата ...

и кво ?

не е ли по добре всеки позволен удар да се изпълнява в пълна сила

ако имаш желание моа ти пратя ей тва филмче Ryu.Narujima.Hightlight.avi

япончето има поне 15 нокаута с маваши в главата и 1-2 с ошуру маваши

 

аз знам че няма да те убеда че киокушина е по-добрият стил.все пак си си избрал окинава и си тренирал доста години.възпитан си да вярваш че е по-добрия.

всеки с мнението си нали знаеш ?

но киокушин е стилът с най много трениращи в япония.или и тва няма значение ?

Link to comment
Share on other sites

vij sq ne6ta da se karame pislano mi e dvata stila da se pluqt parvo ne sam kazal 4e na6iq e po ot va6iq proso ti dade edno opredeleniq kato iz4isten i moderen !

 

ako pod moderno vazpriema6 tova 4e v qponiq ima nai mnogo kioko6in trenira6ti ok

 

ama ako ne znae6 5 maistori ot okinawa otivat i prepodavat v qponiq znaniqta si sled vtorata svetovna voina

i shorin ryu nzm do kakva stepen se izu4ava v qponiq oba4e na podrazdelenieto na okinawa SHURI-TE ( koeto e nqi golqmoto na okinawa po4ti izcqlo obhva6ta okinawa se treirat SHOREI RYU SHORIN RYU SHURI-TE SHORINJI-RYU sled koeto tova si4ko i do dnes 1 4e se trenira ,ami SHORIN RYU blagodarenie na YAMASHITA se trenira po4ti v cql svqt eto ti site gledai ima 6koli si4ko si ima

 

 

http://yamashitakarate.com/

 

aide sas zdrave i ne 6ta razpri mejdu stilove seki si e izbral svoq put i neka si varvi po nego

 

a samo edno ? ot kolko vreme trenira6 ? prosoto ot liubopitstvo

 

 

a samo iskam da te popravq ako moje LEVON ne e treniral pri JORO a te sa trenirali zaedno pred tolkova mnogo vreme kogato v pld sa gledali kaseti na bruce lee i sa hodeli po grebnata da se ma4at da kopirat ne levon e bil u4enik na joro prosoto sa bili priqteli ama nzm kvo e stanalo m/u tqh 4e taka sa se skartali i samo te zi znaqt 6toto horskite usti samo bulshits rusqt

Link to comment
Share on other sites

значи първо да те питам познаваш ли един Мартин...тренира 8-9 години окинава и е кафяв пояс,ако не е взел черен вече.набор 89 е от 1н квартал сме.би трябвало да го знаеш,наистина е доста добър

 

иначе аз...значи баща ми е тренирал доста години при жоро и си е киокушинкаец и ме подготвяше в нас.аз нямах време да ходя на тренировки щото тренирах тенис на маса сериозно цели 8 години и бях на цял куп състезания.та за карате време имах само за разтягане и отработване на техники с баша ми

но започнах да се разтягам 6 годишен и до 13 годишен не спрях нито за момент.сега съм на 17

та стигнах не само до фул сплит но и до отрицателен шпагат и правих всички удари с крака в киокушина включително и оширо тоби маваши.научих блоковете и няколко от лесните кати.

всичко само от баща ми.не съм тренирал в залата шото тениса на маса ми беше на първо място

 

и така докато един път при мъжки шпагат без загрявка не си контузих мноо гадно едно сухожилие малко над ябълката (отгоре и леко в страни) на десния крак.седмица едвам ходих и напълно се отказах от разтягане

а като станах на 14 вече спрял и тениса на маса реших да се запиша на киокушин.не се бях разтягал цяла година и нямах подготовка направо тръгнах.тренирах 7-8 месеца и малко преди изпита за син колан ПАК ме заболя същото тва място и реших да не се занимавам повече

от тогава 3 години не съм се разтягал изобщо а ся от два месеца почнах да се разтягам отново и два месеца без проблеми и ся пак почва да ме боли

имам едно наум ако успея да се разтегна достатъчно да тръгна сериозно на киокушин или тае куондо но искам да отида готов разтегнат а не да разчитам на разтягането там...

 

я кажи ти нещо за себе си.откога тренираш окинава и на кво ниво си в момента ?

 

пп.

само не разбрах как реши че шинкиокушин няма нищо общо със стила на ояма

тренира се по абсолютно същата методика от същите хора които допреди 2 години са носили старата емблема

ти да не мислиш че ше тръгнат да правят нов стил?тва беше наложително защото федерацията на мацуи имат правото на старата емблема.портрета на Ояма си седи още в залата споко.;) че само до преди 4 години България беше с общ национален отбор за двете федерации

сори ама не бързай с такива изказвания.стилът си е същия като преди.1 към 1

просто сега Пловдив е водещ в тази федерация а Варна в другата

Link to comment
Share on other sites

mhm sorka barka6 se tova za oqma ne sam gop isal az ili pone ne se se6tam

 

martin trenira ot 6-7 godini toi mi e partnior predi tova sa6to e treniral pri zahopolus 2 godini mislq sega e 1vi dan minalata godina go za6titi

ina4e treniram ot 9 godini skoro 6te stanat 10 zapo4nah na 6 i malko (lqtoto na 1996)

sega sam 1 dan imam kam 20 medala vkliu4itelno 3 kupi

1 ot svetovnoto po agni kempo 1vo mqsto kata

1 kupa garciq 1 mqsto sparing(fighting) -balkanski 6ampin

3to mqsto tehniki za samootbrana -sa6toto sastezanie

 

i mnogo republikanski titli imam

tazi godina o4akvam izpit za 2ri dan koeto malko me pla6i za6toto sensei yamashita e mnogo seriozen i izpitite pri nego sa izkliu4itelno trudni samo kato se zamislq :(

ina4e treniram 3-4 pati sedmi4no kato imam 4at pat i trenirovka v koqto vodq na nai malkite de4ica 6-7 godi6ni

znam cqlata programa po kata vkliu4itelno do 2 dan imam

1 dan Matayoshi Kobudo

BO(toqga)-cqlata programa po 3 dan

Tonfa-do 3 dan

SAI(trizabec) -si4ko do 1 dan

Nun4aku - po programata na zahopolus znaeh do 2 dan sega po matayoshi do 1 dan

ot si4ki orajiq znam kombinacii i fektovki kam 12 po mejdu si (orajiqta)

emi tova e nzm pitai ne6to ako iska6 da ti kaja :P

Link to comment
Share on other sites

мии ,да те питам за тази травма.значи на женски пускам доста надолу,защото болката не ме спъва(все пак преплъзвам крака напред а не както при мъжки да се разтварям настрани от таза)на мъжки от доста високо ме заболява тва сухожилие над ябълката и не мога да пусна надолу и да напрегна тези сухожилия които се разтягат при мъжки шпагат

имаш ли идея кво да правя.как за 3-4 години пак седи тази травма

и сега на 17 години дали ше мога да се разтегна качествено или на тази възраст е по-трудно

дано от това че преди съм бил разтегнат да ми е останало нещо...

 

иначе си доста титолуван ,браво

аз окинавата го харесвам като стил,наистина е много приложим и освен това е японски а аз обичам всичко японско,но ударите с крак като че ли ги правите малко "шотокански"

пп

преди няколко години доста хора от махалата хукнаха на окинава

двама братя Стоян и Христо и един Тошо(висок ,понякога с гола глава)

тях помниш ли ги ?

Link to comment
Share on other sites

se6tam se za koi govori6 otnosno travmata nqmam ideq no na sastezanieto v gurciq paleca mi se obarna s nokata na dolu maliii kato go vidqh i zam alko da izpusna stre6tata i kakto i da e pak se obarna i sled tova pak na dolu mani mani ama iskam da ti kaja 4e nqkoi travmi sa za cql jivot sq men sa6to me boli mnogo 4esto kat oe studeno

ina4e za ritnicite 6otokanski bqha po stariq maner nzm dali na skoro si gledal ne6to (aaa basi i gluposta to na skoro ni6tu ne e imalo )

ama po noviq manier na yamashita ritnicite stavat ekspozivni i se nablqga na kimeto i svivaneto na muskolite tova dava i barzinata i barzoto vra6tane na kraka

Link to comment
Share on other sites

при вас състезанията фул контакт ли са ?

а иначе ти правиш ли full split без проблем ?(предполагам след като си почнал на 6 си стигнал до пълния шпагат доста отдавна но все пак питам)

Link to comment
Share on other sites

hah mi za jalost sega ne sam tolkova raztegnat 4e da puskam 6pagat do dolu ama 6toto sam visko 184-5 i sam po visokite ritnici i moga da kaja 4e a ritnici sam dobre

 

ina4e 6pagat edno vreme bqh edinstveniq ot grupata koito gi prave6e i dvata oba4e sprqh da raztqgam ot davna i ega en moga

 

ina4e da sastezaniqta sa full kato po nqkoi pat ako igraem s malkite rakavici (protektor4etata) igraem s kaksi 6toto do sq mnogo o4i4ki i mucuni sa izpatili ot tova

ina4e kato igraem s boksovi rakavici mojem da igraem i bez kaski

Link to comment
Share on other sites

ей човек,бил захополус е бил в затвора шото некви типове са били наети да го убият и той ги е убил и двамата с голи ръце при самозащита ?тва ли е станало ?освен тва имало смъртни случай на хора които са го предизвиквали на двубой

 

иначе съм чувал от хора които са тренирали лично при него че въпреки че бил с голям корем бил адски гъвкав и разтегнат,и с много голяма сила.строшил 30 килограмов камък ?

Link to comment
Share on other sites

abe kvo da ti kaja vqrno si slu6al za raztegnosta

bil e nad 120 kila i e pravel 6pagat

 

oba4e tva za zatvora prosoto ne mi se obsajda ne6tata ne stoqt taka kakto ti kazva6 az znam cqlata istoriq 6toto edin ot li4nite mu u4enici v garciq razkazva6e na levon a az prevejdah ot angliiski na levon

 

ina4e za kamaka e vqrno i levon e 4upel takiva kamani re4ni kamani daje imam snimki nqkade moje da sloja sled vreme 6toto sq ne mi se tarsi

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...