Jump to content
BulForum.com

Рисунки и драскулки


Recommended Posts

Някой да знае откъде мога да сваля малко свестни четки за PSP9?Не ми давайтe deviantart.com, там вече каквото има, съм го намерил.

 

http://www.psbrushes.net/ Виж може да си харесаш нещо. :santa:

 

edit: опс прочетох PS и се обърках

Edited by Meg4o
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Познахте на PSP e, мое си е имам и още ето ги 1, 2, 3, 4

 

Приятелю, за Бога, спри се. Това на нищо не прилича... Дори и само с филтри може да постигнеш много повече...

Link to comment
Share on other sites

малко офф топик но все пак, някой може ли да ми каже къде да гледам туториали или уроци (безплатно) за PScs ( за 2 или 3 за предпочитане) просто искам да се науча да мога поне 1 десета от

:)
Link to comment
Share on other sites

BlackGuardian -->

 

Photoshop

Illustrator

The GIMP

Paint Shop Pro

Link1

Link2

Link3

Link4

 

Има още много.Стига да задаваш правилните въпроси на правилното място.

 

Edit:И това горе май не е нито 1, нито 2 ;) Освен туториали, на първите 4 линка можеш да намериш и разнообразни ресурси.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

малко офф топик но все пак, някой може ли да ми каже къде да гледам туториали или уроци (безплатно) за PScs ( за 2 или 3 за предпочитане) просто искам да се науча да мога поне 1 десета от
:)

 

За това не ти трябват познания във Фотошоп, а умения за рисуване, които фотошоп не може да ти предотстави.

 

Едит: Сега след като го изгледах, мога да ти кажа, че единственото което той прави е да сменя четките и да трие. Това и без туториали можеш да го направиш :D . Също можеш да го направиш и на Paint Shop Pro. Не е задължително да е на Photoshop. Даже съм чувал, че за рисуване, Paint Shop Pro е по-добра програма. Все пак да не забравяме, че Photoshop си е за обработка на снимки и не толкова за рисуване.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с уукс.Пейнтшопа е малко по-добър от Фотошопа за рисуване, но тези предимства се изразяват в малкото повече филтри за дизайн и по-удобните инструменти.Иначе за Ps се намират повече четки, отколкото за PSP, заради по-голямата му масовост в употребата.Но все пак, уукс, идеята на рисуването е точно в това - да сменяш четки и да триеш :P

BlackGuardian - един съвет:след като си намериш подходящи туториали, започни отначало с манипулации на картинки.А след това се опитай малко по малко да започнеш да рисуваш ;)

Link to comment
Share on other sites

е то се води че горе доло го знам,защото уж съм го "учил" половин година в училище (то пък беше едно учене) нещото което не ми е ясно в по-горе показанато клипче е как пича след като и е направил скицата и почне да я оцветява изчиства повечето странични черти и остават само главните,а след тва и тях покрива :) иначе мерси за инфото,намерих си няколко хубави туториела за рисуването :)

Link to comment
Share on other sites

нещото което не ми е ясно в по-горе показанато клипче е как пича след като и е направил скицата и почне да я оцветява изчиства повечето странични черти и остават само главните

Уф, ами мога да ти го обясня за PaintShop...Като нанесе основния контур, след това като оцвети, използва по-светли тонове, а след това smooth...Поне аз така правя де.Като гледам и неговото не е много по-различно.Светлосенки.И малко гумичка :)

Link to comment
Share on other sites

Абе според мен, за да можете да правите тези неща не е достатъчно само познания по програмата. Иска си се да можете да рисувате и то много добре 1-во и 2-ро Graphic tablet. Аз преди време се зарибих да си купувам, но като видях колко струва и се отказах.

Link to comment
Share on other sites

Това никой не го отрича.А аз понеже съм си бездарник, се отдавам повече на фотоси и фотоманипулации.

Link to comment
Share on other sites

За това не ти трябват познания във Фотошоп, а умения за рисуване, които фотошоп не може да ти предотстави.

 

 

Абе според мен, за да можете да правите тези неща не е достатъчно само познания по програмата. Иска си се да можете да рисувате и то много добре 1-во и 2-ро Graphic tablet. Аз преди време се зарибих да си купувам, но като видях колко струва и се отказах.

 

Е аз какво казах?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...