Jump to content
BulForum.com

Рисунки и драскулки


Recommended Posts

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То по-добре снимката с телефона да покажеш, че е по-отдалечена. Сканирана, ще цъфнат светлите петна на щрихата, дето трябва да е черно. Но това на мен ми е слабо място и все още тренирам да се ошлайфам в него. 

Link to comment
Share on other sites

Човек, ти си художник. Заглавието на тая тема ми звучи повече като за недодялани драскачи като мен :) Мен ме е срам да се включвам вече :D

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Ама можеш ли се похвали с нещо твое :)

 

Аз ако можех, нямаше да го хвана да ми оправи една композиция...историята е дълга и не ми се пише много, но с 2 думи чрез неговата работа направих подарък на жена ми с едно нещо, което беше тотално загубено, на части и в единична и неповторима бройка, а той го възстанови. :bowdown:

 

П.П. Дори преди това бях питал Пешо дали може да се справи, но ставаше дума за работа с цвят, а той не е в тая област. ;)

Link to comment
Share on other sites

Човек, ти си художник. Заглавието на тая тема ми звучи повече като за недодялани драскачи като мен :) Мен ме е срам да се включвам вече :D

Спипам, спирам вече! :)  :grin:  :shy:

 

Midex

Аз така и не успях да видя готовият вариант. Пък ме глождеше любопитство. :) 

Link to comment
Share on other sites

Ще ти го покажа някой ден (сега не съм в Пловдив), но щом жена ми остана очарована от подаръка, значи всичко е наред - дори го бях клонирал в 2 екземпляра, ако случайно го счупи пак. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Спипам, спирам вече! :)  :grin:  :shy:

 

Нищо няма да спираш - тъкмо почваме  :grin: 

 

===========================

 

Ето какво направи за мен и предстоящата годишнина на баща ми:

 

7kOIhiZ.jpg

 

4Ah5F6D.jpg

 

И вика че не било много добро  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Понеже хич не ме бива в рисуването и най-откровено си завиждам на хората, които го могат :)), пък и темата не е много активна, затова си позволявам да помествам чужди работи.

 

Нали съм се абонирал за разни такива канали и преди малко изгледах това клипче:

 

https://www.youtube.com/watch?v=90-crsx4NhU

 

...та от него се сетих, че доста майстори в занаята могат доста реалистично да рисуват лица. Виждал съм как някои го правят - първоначално се прави "рамката", за да се оформи контура и след това започват да се допълват останалите работи. Да, ама понякога виждам как други просто започват да нанасят едно след друго елементите в пространството без да имат никакъв предварителен контур с пропорциите и не ми е ясно как успяват да го направят?! Ето тоя пич с горното клипче например може да го прави без значение в каква големина рисува - Ема Уотсън, Скарлет Йохансон, Тейлър Суифт...

 

https://www.youtube.com/watch?v=Pcvydl-9DnE

 

https://www.youtube.com/watch?v=ArdNXy5PPKw

 

https://www.youtube.com/watch?v=atoSFecVjI8

 

 

P.S. Винаги когато гледам такива клипове си викам - бах мааму, на такъв изобщо не му трябва фотоапарат! :D

Link to comment
Share on other sites

Майсторството на тези хора  е впечатляващо! Резултатите са толкова атрактивни, че едновременно будят и удивление, завист и съмнения. 

Понеже рисувам и имам контакти със свои съмишленици, останал съм с впечатлението, че уменията на художника, далеч не са неограничени. Много майстори на портрета, срещат сериозни затруднения да рисуват да речем пейзажи, сгради, превозни средства или други неща. Тези, които са виртуози на боичките, имат трудности с моливите и ситните детайли. Други пък да кажем, могат всичко това, но ако го гледат от някъде. Ако  трябва да го създадат от въображението си, няма да им се получи. Тъй де, всеки има силни и слаби страни. 

Преди година, попаднах на един майстор, чиито рисунки бяха едно към едно със снимките. Изключителен реализъм и с цвят, и само с черно-бяло. Хора, животни, пейзажи, постройки... велик просто! 

Тъй като си търсих илюстратор за една книга, го попитах, дали е навит, да ми направи няколко илюстрации, които да поместя между страниците, но се оказа, че композирането на персонажите, без да има снимков материал, не е възможно за него. После попаднах на друг, който показваше много добри свои работи, но той пък, има чудесни идеи, които не никога не изглеждат завършени, а все нещо е криво или повредено. И той не можа да ми свърши работа. Но мисълта ми е, че повечето майстори са добри в нещото си, защото се усъвършенстват предимно в тази област. Вероятно и с въпросните артисти, нещата стоят по този начин. Показаните на клипа рисунки са великолепни, но едва ли биха могли да се премерят с някой художник на манга или пък от тези, които рисуват комикси. А онези пък, само биха си мечтали да нарисуват нещо такова. 

А иначе, бас държа, че и всички художници не биха могли да се доближат до нивото на умения, на това, в което си най-добър ти. :)

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

Това последното със сигурност. :D Както и аз не мога да се доближа до способностите на рисуване дори и на някое 10 годишно талантливо дете, което просто си го може. Наясно съм, че във всяка област, вкл. и рисуването има т.нар. "специализация", но чуденето ми в горния пост беше за друго - как на един празен лист, без да имаш някакъв предварително оформен контур на лице, можеш да започнеш от едно око висящо в пространството, после да добавиш второ, пътьом да рисуваш коса и др. подробности и накрая да получиш лицето на конкретен човек в идеалните пропорции без да си объркал нещо в разстоянията и тия пропорции, защото ти си най-наясно, че само да раздалечиш без да искаш носа от очите или самите очи да не са точно там, дето трябва да са и тутакси човекът вече започва да не прилича на себе си. Просто се чудя каква вътрешна предварителна проекция в ума си трябва да има човек, за да започне на празен лист по този начин започвайки от нищото. Оставям настрана точната ръка при рисуването, дето почти няма нужда от пособия за да рисува кръг, дълги прави линии или синусоиди...аз една вертикална чертичка от 1 сантиметър да трябва да направя пак ще я изкривя, а оня чертае с гола ръка какво ли не и ръката му не трепва. :online2long:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 years later...

Е то от един момент нататък всичко отиде в моите фантазии :) Иначе честно казано не помня в книгата дали описват с какви оръжия са били. Фродо май баш с кинжал го бяха пронизали. Във филма Witch King-a го бяха оборудвали с боздуган.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...