Jump to content
BulForum.com

Рисунки и драскулки


Recommended Posts

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rисуването ми бяга нещо ... кво мислите ве ?

:tongue

Амиии...това върколак ли трябва да бъде? Ако беше направил врата малко по-тънък...И муцуната по-ясно очертана ;) Един съвет - разрови се из гугъл за рисунки на човешката анатомия - ще ти е от полза.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Аз си я знам ама не мога да го нарисувам .

Картинката е с химикал и беше много малка , а както може да се види е от тетрадка .

Просто нямаше какво да правя и подхванах най-близките "сечива" за драскане и прочие ... на вълка трябва да му е дебел врата бе как .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз си я знам ама не мога да го нарисувам .

Ааа..да се заям ли сега за анатомията, а? :devil

Едно е да я знаеш, друго е да можеш да я изобразиш.да, на вълка трябва да му е дебел врата, ама това не е вълк, а върколак :P Ако беше очертал малко по-ясно вратните мускули, както и трапецовидния мускул, щеше да по-хубаво.А ако беше подчертал и ключиците - идеално :D

 

image1194.jpg

 

Ето ти жокерче.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Аз исках да знам какво мислите за ефектите , които съм използвал и дали изглежда добре с тях или може да се постингне много повече ?

Link to comment
Share on other sites

Аз исках да знам какво мислите за ефектите , които съм използвал и дали изглежда добре с тях или може да се постингне много повече ?

Определено може да се постигне много повече.Но ефектите не са за рисуване.Те са за подобряване на снимката..Или за махане на кусури.

 

Darkest_design_by_Agarvaen.jpg

 

 

Ето как е препоръчително да се използват ефекти.Почти не съм рисувал по снимката.Само ефекти.

Link to comment
Share on other sites

На мен точно това ми е целта , да избия крешките по картинката за да става по-добра .

Проблема е такъв , че до сега работих с ацдсее и съм на непозната територия като минах на фотошопцс 3 ама почнах малко или много да разбирам как се работи с повечето работи в него .

Иначе аз гледам , че много хора се занимават с тея работи ... аз правя само аватари от анимаций и банери ама нямам идея как мога да изчистя най-добре грешките по картинката .

Link to comment
Share on other sites

Проблема е такъв , че до сега работих с ацдсее

:blink:

 

Стига бе! :wacko:

А иначе, сериозно - има много туториъли, от които можеш да научиш доста интересни неща.Но първо започни с началото, все пак.

И друго - комбинирай поне 3 програми.Или ползвай една, но да е с разнообразни плъгнини.

 

Успех и ако имаш някакви въпроси - питай.Не съм спец, ама пак мога да помогна тук-там :)

Link to comment
Share on other sites

На мен точно това ми е целта , да избия крешките по картинката за да става по-добра .

Проблема е такъв , че до сега работих с ацдсее и съм на непозната територия като минах на фотошопцс 3 ама почнах малко или много да разбирам как се работи с повечето работи в него .

Иначе аз гледам , че много хора се занимават с тея работи ... аз правя само аватари от анимаций и банери ама нямам идея как мога да изчистя най-добре грешките по картинката .

 

Ами то да оправиш снимка си е цяло изкуство. Особено ако искаш да стане перфектно... Свят ще ти се завие колко работа има по една единствена снимка...

 

Иначе ако просто искаш да я "пооправиш" може да стане и за 5 минути, ако знаеш какво правиш.

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

Свят ще ти се завие колко работа има по една единствена снимка...

 

Все пак човека е начинаещ. ;) И едва ли има намерение да прави нещо такова.Но си прав - има много работа, когато искаш да оправиш една снимка.Особено ако снимката е с кофти качество.Напоследък има инструменти от рода на One step photo fix и прочие, които помагат при "бърза" обработка.Но при детайлите се иска много търпение и труд.

Link to comment
Share on other sites

Знам , че се иска много работа ... брата като седне и по 8 часа (буквално) се занимава с една картинка .

Аз искам да изчистя линийте на самото "животно" и ако ми кажете кой е най-добрия начин за това .

Аз за сега използвам само бърн , подобни цветове и блур , ама пак не става както трябва , а може и повече ама не се сещам как .

Link to comment
Share on other sites

Ами, зибираш със селект примерно участък по участък и действаш.Има и друг вариант - пиксел по пиксел :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ехей, да зема и аз да се разпиша тука. :) Ето последната ми рисунка.

676246.jpg

 

 

Верно беше отдавна и отдавна ми е като аватар (от около 3 години и повече), но сега се сетих да я сложа тук. Рисувал съм я на стената в моята стая, защото както виждате тапетите ми са много грозни и ме оттегчаваха, а студентските изпити ме побъркваха. И ето в какво се преобразува всичко това. Мислех да има и луна малко по-нагоре, ама така и не стигнах до нея. Но за това пък лепнах плакат на Ивана на нейно място. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Just_a_skinhead_by_Agarvaen.png

 

 

Мда, понеже ми писна да ме наричат нацист, комунист, фашист, онанист и прочие...Ей ми го отговора.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
И друго - комбинирай поне 3 програми.Или ползвай една, но да е с разнообразни плъгнини.

 

Или по-добре първо се научи да работиш с фотошоп добре

Link to comment
Share on other sites

Има го и момента с тъчпада - ако няма такава джиджавка, ще му е трудничко да се научи да работи добре на фотошопа.Или поне да рисува добре.

Link to comment
Share on other sites

Така ето и някои мои призведения,които не са никак лоши.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/331/82521_250.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/331/82522_299.JPG

Не,че са кои знае какво но са си мое призведение.Лично на мен ми допадат надявам се и на вас да ви харесат.

Еми това е засега от мен.До нови срещи.

Edited by artilerist
Link to comment
Share on other sites

Ако искаш критика за логото, продължи да четеш нататък, а ако не - просто не обръщай внимание :)

 

Това лого не ми допада. Прекалено разчекнато е. Много широко. Надписа не си е на мястото. Стои като воден знак на някоя снимка, за да не я копират. Главното трябва да е звездата или вълка, защото в момента е звездата, а вълка седи като случайно попаднал там.

Link to comment
Share on other sites

Мхм, благодаря за градивната критика. :)

 

Разчекнато е, за да изразява "устрема напред". Надписът е там, за да се запази перспективата.Именно на звездата е наблегнато, а вълкът е точно "лепнат" там. Такива изисквания са ми поставили.Още повече, че е само работен вариант.Но пак благодарско за критиката.

 

П.С. Не подминавам критика, която се отнася до творчеството ми, била злонамерена или не.

Link to comment
Share on other sites

Мхм, благодаря за градивната критика. :)

 

Разчекнато е, за да изразява "устрема напред". Надписът е там, за да се запази перспективата.Именно на звездата е наблегнато, а вълкът е точно "лепнат" там. Такива изисквания са ми поставили.Още повече, че е само работен вариант.Но пак благодарско за критиката.

 

П.С. Не подминавам критика, която се отнася до творчеството ми, била злонамерена или не.

 

Тогава му махни ефектите на надписа, за да не изглежда като воден знак. А вълка е прекалено детайлен, за да е второстепенен елемент. В момента изглежда като лоша композиция. Вълка привлича погледа в първият момент, защото е "по-шарен", но пък звездата е по-голяма и се появява конфликт. Можеш да направиш звездата черна, а вълка бял, но пък тогава всичко ще пада върху вълка. Опитай да го слееш със звездата, а не да го лепваш отгоре като кръпка.

 

П.П. назъбената вътрешна част на лъчите дразни.

Link to comment
Share on other sites

Тогава му махни ефектите на надписа, за да не изглежда като воден знак.

 

П.П. назъбената вътрешна част на лъчите дразни.

 

На надписа няма ефекти.Това е оптична илюзия.

Назъбената вътрешна част на лъчите съм я оставил нарочно за да има лек дисбаланс.И според мен съм го слял добре.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...