Jump to content
BulForum.com

Рисунки и драскулки


Recommended Posts

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма глиги. Прасе е

Дясно от носа се подава едната, в ляво е тая, която обърках за език. Те и двете приличат на рога, както каза Атанас, но идеята им същата. Глиган е. Освен ако P_M_P не каже, че е измислено, няма цел да е прилича на истинско и може да си слага каквото иска на него - даже ако реши и антенки на марсианец :laughing:

Но каквото и да е, на мен ми е симпатично в момента.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Еййй сега се вгледах че са рога всъщност, а аз бях готов да се закълна че това е език. Онова от другата страна не го бях забелязал.

 

Верно прасе с такива рога няма. Глигите са различни

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

+1 за "езика" - и аз го бях помислил за такъв и щом толкова хора сме се объркали, значи ъгълът на глигите не е добър и заблуждава. Определено трябва да се промени, за да заприличат на глиги, че в момента е направо като оптическа измама...:laughing:

 

А иначе - всичко, де що ти прилича на прасе е прасе, без значение дали е глиган или нещо друго. :bgrin: Картинката, която P_M_P ми възстанови от една счупена чаша, беше на един дебел и самодоволно ухилен котарак, но жена ми си го беше кръстила "прасе" и винаги казваше "дай ми чашата с прасето" - значи явно не е никакъв котарак, а прасе, точка. :P

Link to comment
Share on other sites

А иначе - всичко, де що ти прилича на прасе е прасе, без значение дали е глиган или нещо друго. :bgrin: Картинката, която P_M_P ми възстанови от една счупена чаша, беше на един дебел и самодоволно ухилен котарак, но жена ми си го беше кръстила "прасе" и винаги казваше "дай ми чашата с прасето" - значи явно не е никакъв котарак, а прасе, точка. :P

 

Може ли да снимаш чашата че ми стана интересно?

Link to comment
Share on other sites

Я, как се поразбуди тази тема :blink: :lol: и то за едно прасе.

Всъщност трябваше да е вълк :woot

Без майтап. Тръгнах да рисувам уста (отворена) защото повечето пъти винаги ги рисувам със затворени усти.

opt1357930718f.jpg

Нещо подобно на тази мутра. (сега да не питате ще е с крила) :laughing:

Както споделих по-горе хич ме няма да рисувам зъби и челюсти. Да, ама не щеш ли докато оформях контурите на устата, ушите и челото, някак си много свински взе да става вълкът. И си рекох прасе ще е :grin: .

Зъби още нямаше, само очертания и силуети. Мислих тези въпросни глиги как да ги сложа. Принципно знам че трябва да стърчат на горе, обаче вече бях изкривил джуката в края на устата и само там пасваха да са. Хубаво, обаче ако ги бях вирнал както трябва щяха да скрият окото и за това ги дадох напред, за да скрият колкото се може повече от устата и всичките и чаркове. И за това стана Моторхед прасе (глиган). Дори и не съм мислил, да гледам зъбите на истински прасета, за до гоня прилика, просто вълк, който стана прасе. Тъй като на листа имаше още много бяло място се зачудих с какво да го запълня, сега обаче ми беше подсказана идея, която няма как да не се получи добре :))

 

ПП. И аз чакам да видя готовата чаша. :beer:

Link to comment
Share on other sites

arx1358084392h.jpg

 

Новата корекция :laughing: Без да бяга, без да се чудя той ли гони или него го гонят. Без крокодилски зъби и извити глиги нагоре.

Честно казано живата версия по-си ми харесва :lol:

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

Честно казано живата версия по-си ми харесва :lol:

С н ищо не може да заменищ живата версия на това нещо в тавата. Ако ще в теб да са се преродили всичките Гок, , Пикасо, Рембранд и да Винчи. ПАк не можеш да нарисуваш, нещо което да замести оригинала :)

Link to comment
Share on other sites

С н ищо не може да заменищ живата версия на това нещо в тавата. Ако ще в теб да са се преродили всичките Гок, , Пикасо, Рембранд и да Винчи. ПАк не можеш да нарисуваш, нещо което да замести оригинала :)

 

Аз по-друго нeщо имах в предвид. :rolleyes: Казах че от двете прасета, бягащото (живото) и това в тавата(печеното) повече ми допада как нарисувах живото. :lol:

Иначе да и дума не може да става да се сравнява картинка с ястие. Яденето и секса си приличат по това, че с гледане пораждат желания, но не ги задоволяват. :P :))

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

 

Аз по-друго нeщо имах в предвид. :rolleyes: Казах че от двете прасета, бягащото (живото) и това в тавата(печеното) повече ми допада как нарисувах живото. :lol:

Иначе да и дума не може да става да се сравнява картинка с ястие. Яденето и секса си приличат по това, че с гледане пораждат желания, но не ги задоволяват. tongue.gifsmile.gif

 

Аз бих предпочел, полегналото в тавичката, с няколко каси :beerchug  бира :drunk:  и яка дружина  :grin: колегата P_M_P знае какво имам в предвид. 

Link to comment
Share on other sites

О! Да! Сзамо като се сетя и ме замайва главата. :) Ако вземем и да разказваме сигурно щни трябва самостоятелна тема за това :) 

Хубави времена бяха, трябва пак да се организираме някой път :)

Link to comment
Share on other sites

Трябва, хайде като свърша с ремонта и ще го полеем (поолеем)  :laughing:  :lol:  :drunk:

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, че ще съм офтопик и заедно с това вероятно ще снижа самочувствието на някои от вас, но попаднах на едни реалистични рисунки, за които човек е трудно да повярва, че не са снимки или пък обработени с компютър. Нито едното, нито другото - всичко това е рисувано на ръка, използвайки различни рисувални техники...какви талантливи хора има по света само... :bowdown:

 

kartina-0003.jpg

 

kartina-0025.jpg

 

kartina-0026.jpg

kartina-0031.jpg

 

kartina-0037.jpg

 

 

Още рисунки, както и използваните техники за рисуване - тук (на руски).

Link to comment
Share on other sites

Гледал съм доста такива художници, но лично аз харесвам повече творби, които не се стараят да изкопират реалната картина 1:1. По същия начин, сигурно със синтезатор може да се изкопира 1:1 песента на славей и ромоленето на планинска река, но четирите годишни времена на Вивалди ми харесват повече :)

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с теб, но все пак съм изумен от майсторството на някои хора - да се възпроизведе по този начин действителността, без да ти помага компютъра, не е никак проста задача.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Невероятни рисунки, не бях виждал такива до сега. Все едно са снимки. На такива хора се казва, че им идва от вътре.

Много свикнахме с помоща на компютрите. Но това тук е направено по-добре и от компютър.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Да си призная честно - не мога. Макар и да ме снабдиха с таблет - много съм далеч от момента, в който да мога да ги електронизирам драскулките...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Рисувам за първи път,надявам се да ви харесват и с всяка следваща се старая нещо по-сложно да пробвам...това е #1

image.jpg3_zpsuypr0ckn.jpg

#2

image.jpg2_zpsqskx7oti.jpg

и третата:

image.jpg1_zpsxxrhb36z.jpg

На Коледа ми дойде музата :D

Edited by t_tunchev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...